ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 04:41

20 vjetori i çlirimit dhe vizita e Clinton në Kosovë zë ballinat e mediave të huaja

20 vjetori i çlirimit dhe vizita e Clinton në Kosovë zë ballinat e mediave të huaja
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...
Medial | 13-Jun-2019 09:12
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...

Vizita e Clinton në Kosovë zë ballinat e mediave të huaja
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...
InFokusi | 13-Jun-2019 09:12
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...

20 vjetori i çlirimit dhe vizita e Clinton në Kosovë zë ballinat e mediave të huaja
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...
Gazeta Express | 13-Jun-2019 09:07
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...

20 vjetori i çlirimit dhe vizita e Clinton në Kosovë në ballinat e mediave të huaja
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...
Klan Kosova | 13-Jun-2019 08:59
Kosova dje ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia. Në organizimin e mbajtur në mes të Prishtinës, një fjalim të gjatë e ka mbajtur ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, i cili parakaloi nëpër sheshet e ...

Gabimi që bëri dje Hashim Thaçi me Albright, i pa falshëm (FOTO)
Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish Presidenti amerikan Bill Clinton, ish sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright dhe gjenerali i NATO’s, Wesley Clark. Liderët kanë ...
Alsat-M | 13-Jun-2019 08:52
Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish Presidenti amerikan Bill Clinton, ish sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright dhe gjenerali i NATO’s, Wesley Clark. Liderët kanë ...

Thaçi ia huq emrin ish-sekretares Albright, ia bën “tag” krejt dikujt tjetër
Në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright, dhe gjenerali i NATO-s, Wesley Clark. Liderët kanë ...
Gazeta Express | 13-Jun-2019 08:34
Në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright, dhe gjenerali i NATO-s, Wesley Clark. Liderët kanë ...

Clinton: Bëjeni Kosovën
Me heronjtë e saj të gjallë, Kosova ka kremtuar të mërkurën 20-vjetorin e çlirimit nga Serbia. Ata lanë mesazhe për pushtetin, nga i cili kosovarët po kërkojnë të çlirohen. Bill Clinton tha në sheshin “Skënderbeu”, në ...
Arbresh | 13-Jun-2019 08:27
Me heronjtë e saj të gjallë, Kosova ka kremtuar të mërkurën 20-vjetorin e çlirimit nga Serbia. Ata lanë mesazhe për pushtetin, nga i cili kosovarët po kërkojnë të çlirohen. Bill Clinton tha në sheshin “Skënderbeu”, në ...

Një burrë nga turma e festuesve e thirri kryeministrin “Rambo”, përgjigja e Haradinajt është epike
Dje sheshi i Prishtinës ishte mbushur me qytetarë që kishin dalë për t’i parë live Bill Clintonin e Medeleine Albrightin. E me këta të dy në parakalimin për nder të 20 vjetorit të hyrjes të trupave të NATO-s ishin ...
Gazeta Express | 13-Jun-2019 08:22
Dje sheshi i Prishtinës ishte mbushur me qytetarë që kishin dalë për t’i parë live Bill Clintonin e Medeleine Albrightin. E me këta të dy në parakalimin për nder të 20 vjetorit të hyrjes të trupave të NATO-s ishin ...

Vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë përmes fotografive
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 21:42
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...

Përvjetori i çlirimit të Kosovës, në fokus të mediave ndërkombëtare
Dje në Kosovë është shënuar 20 vjetori i çlirimit të Kosovës që erdhi pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me forcat serbe që u përcoll me intervenimin e NATO-s mbi forcat serbe kur u pa se nuk kishte zgjidhje ...
PortaliOnline | 13-Jun-2019 07:39
Dje në Kosovë është shënuar 20 vjetori i çlirimit të Kosovës që erdhi pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me forcat serbe që u përcoll me intervenimin e NATO-s mbi forcat serbe kur u pa se nuk kishte zgjidhje ...

Isa Mustafa nuk u ftua në manifestimet për Ditën e Çlirimit
Me një manifestim solemn dhe aktivitete të tjera të shumta sot u kremtuar Dita e Çlirimit – 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Manifestimet e sotme i bënë edhe më madhështore me pjesëmarrjen e tyre ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 22:44
Me një manifestim solemn dhe aktivitete të tjera të shumta sot u kremtuar Dita e Çlirimit – 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Manifestimet e sotme i bënë edhe më madhështore me pjesëmarrjen e tyre ...

Clinton mirënjohje për Kosovën për pritjen e mrekullueshme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në Kosovë, në ...
Ina-Online | 13-Jun-2019 01:18
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në Kosovë, në ...

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.
Top Channel | 12-Jun-2019 19:39
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.

Ky është kamerieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:25
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...

Përvjetori i 20-të i çlirimit të Kosovës në fokus të mediave ndërkombëtare
Për të festuar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe njëherit intervenimin e NATO-s, në Kosovë kanë ardhur ish-presidenti i asaj kohe i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit Madeleine Albright dhe ...
Lajminet | 12-Jun-2019 23:14
Për të festuar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe njëherit intervenimin e NATO-s, në Kosovë kanë ardhur ish-presidenti i asaj kohe i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit Madeleine Albright dhe ...

Zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:17
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved