ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 04:41

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...
Medial | 12-Jun-2019 16:56
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...

Clinton: Gruaja ime tallej me statujën time, ndërsa unë tani do ta bëj një fotografi që t’ia dërgoj asaj
Në zbulimin e pllakës në bulevardin “Bill Clinton”, ish presidenti amerikan ka kujtuar disa momente kur kishte ardhur gruaja e tij në Kosovë sa ishte sekretare e shtetit të Amerikës. Ai ka thënë se, pasi ajo kishte parë ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 16:53
Në zbulimin e pllakës në bulevardin “Bill Clinton”, ish presidenti amerikan ka kujtuar disa momente kur kishte ardhur gruaja e tij në Kosovë sa ishte sekretare e shtetit të Amerikës. Ai ka thënë se, pasi ajo kishte parë ...

FOTO: Ky është kamerieri që i ra në gjunjë Clintonit për ta falënderuar për Kosovën
Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 16:53
Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. ...

Veseli pret në takim Clintonin (FOTO)
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritur në takim ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton. Pas ceremonisë së 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, Veseli do ta përcjellë Clintonin për në aeroportin e ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 16:53
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritur në takim ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton. Pas ceremonisë së 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, Veseli do ta përcjellë Clintonin për në aeroportin e ...

Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet
Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet. Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe presidenti Clinton, ...
Lajminet | 12-Jun-2019 16:52
Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet. Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe presidenti Clinton, ...

Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas sulmeve të NATO-s (Foto/Video)
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë është i qetë. Siç ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 16:46
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë është i qetë. Siç ...

Haradinaj: Sot u bashkuam me dinjitet dhe festuam me qytetari të lartë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot qytetarët e Kosovës, kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë. Postimi i plotë: Populli i Kosovës, qytetarët tanë, ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 16:46
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot qytetarët e Kosovës, kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë. Postimi i plotë: Populli i Kosovës, qytetarët tanë, ...

Billi e ka një mesazh për Hillaryn nga “Dardania” ku është statuja e tij
Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe statujën që ia kanë ...
InFokusi | 12-Jun-2019 16:46
Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe statujën që ia kanë ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se sot Kosovës, iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka ‘Bill Clinton’. Tutje ai tha se bashkë me shtatoren e Clinton, rrugët Bush dhe Dol, po e përjetësojmë ...
Indeks Online | 12-Jun-2019 16:46
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se sot Kosovës, iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka ‘Bill Clinton’. Tutje ai tha se bashkë me shtatoren e Clinton, rrugët Bush dhe Dol, po e përjetësojmë ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Haradinaj: Populli i Kosovës sot festoi me dinjitet
Kryeministri i Kosovës, Ramuash Haradinaj, ka thënë se populli dhe institucionet e Kosovës kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë në shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-së. Këtë e tha Haradinaj në ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 16:42
Kryeministri i Kosovës, Ramuash Haradinaj, ka thënë se populli dhe institucionet e Kosovës kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë në shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-së. Këtë e tha Haradinaj në ...

Pllakë për Bill Clintonin te shtatorja e tij
Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish presidenti Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” ku është dhe shtatorja e tij, përcjell Gazeta e Re. Me këtë rast në shenjë ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 16:42
Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish presidenti Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” ku është dhe shtatorja e tij, përcjell Gazeta e Re. Me këtë rast në shenjë ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

Haradinaj: Sot u bashkuam me dinjitet dhe festuam me qytetari të lartë
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot qytetarët e Kosovës, kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë. Postimi i plotë: Populli i Kosovës, qytetarët tanë, ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 16:40
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot qytetarët e Kosovës, kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë. Postimi i plotë: Populli i Kosovës, qytetarët tanë, ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 10:36
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.
Top Channel | 11-Jun-2019 20:19
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.

Bill Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë
Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 19:44
Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved