ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 21:19

Fatmir Limaj kujton momentin e çlirimit të Kosovës, tregon me kë ishte dhe emocionet

Fatmir Limaj kujton momentin e çlirimit të Kosovës, tregon me kë ishte dhe emocionet
Fatmir Limaj, ish-komandant i UÇK-së, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës ka rrëfyer se ku ka qenë, me kë dhe si është ndjerë. Ai ka treguar se ka qenë me një nga gjeneralët e NATO-s në Krume të Shqipërisë që ...
Gazeta Monitor | 12-Jun-2019 20:53
Fatmir Limaj, ish-komandant i UÇK-së, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës ka rrëfyer se ku ka qenë, me kë dhe si është ndjerë. Ai ka treguar se ka qenë me një nga gjeneralët e NATO-s në Krume të Shqipërisë që ...

Limaj tregon ku ishte 20 vite më parë në ditën e çlirimit të Kosovës
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka treguar ku ka qenë 20-vite para në ditën e çlirimit të vendit. Një nga komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtarë ka treguar se sot 20 vite ishte bashkë me një ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 20:48
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka treguar ku ka qenë 20-vite para në ditën e çlirimit të vendit. Një nga komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtarë ka treguar se sot 20 vite ishte bashkë me një ...

I moshuari ia fal një plis Clinton-it, kështu reagon ish presidenti amerikan (VIDEO)
Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 20:39
Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili ...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai qëndroi në Kosovë për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Clinton tashmë është ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 20:39
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai qëndroi në Kosovë për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Clinton tashmë është ...

Festa e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës – gjithçka që ndodhi dhe u tha sot
Dita nisi me takimet e liderëve të vendit me sekretaren e shtetit, Albright. Kryeparlamentari Veseli e priti në takim sekretaren amerikane të cilën e falënderoi për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
Lajminet | 12-Jun-2019 20:36
Dita nisi me takimet e liderëve të vendit me sekretaren e shtetit, Albright. Kryeparlamentari Veseli e priti në takim sekretaren amerikane të cilën e falënderoi për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Dekorata për Clark e Albright (VIDEO)
Në Kosovë sot qëndroi njeriu që drejtoi operacionin e sulmeve ajrore ndaj caqeve në ish-Jugosllavi, gjenerali Wesley Clark. Madje ai erdhi me familje për të ndarë gëzimin me kosovarët. Clark u dekorua nga presidenti ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 20:33
Në Kosovë sot qëndroi njeriu që drejtoi operacionin e sulmeve ajrore ndaj caqeve në ish-Jugosllavi, gjenerali Wesley Clark. Madje ai erdhi me familje për të ndarë gëzimin me kosovarët. Clark u dekorua nga presidenti ...

Përurohet busti i Albright në Prishtinë
Me “Ecjen për liri” kanë vazhduar pasdite aktivitetet në Prishtinë. Ish-presidenti Clinton dhe ish-sekretarja Albright kanë ecur në këmbë nga hoteli ku qëndronin në qendër të Prishtinës deri te sheshi i quajtur ...
TV Klan | 12-Jun-2019 20:29
Me “Ecjen për liri” kanë vazhduar pasdite aktivitetet në Prishtinë. Ish-presidenti Clinton dhe ish-sekretarja Albright kanë ecur në këmbë nga hoteli ku qëndronin në qendër të Prishtinës deri te sheshi i quajtur ...

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.
Top Channel | 12-Jun-2019 19:39
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.

Ecja e Lirisë, pak edhe me makina (VIDEO)
Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ish-presidentit Bill Clinton.
Klan Kosova | 12-Jun-2019 20:29
Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ish-presidentit Bill Clinton.

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë
Para pak minutave tek obelisku i “New Born”-it u përurua busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve, sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 20:29
Para pak minutave tek obelisku i “New Born”-it u përurua busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve, sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i ...

Ecja e Lirisë, pak edhe me makina (VIDEO)
Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ish-presidentit Bill Clinton. ...
Medial | 12-Jun-2019 20:29
Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ish-presidentit Bill Clinton. ...

Ky është kamerieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:25
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...

Zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:17
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...

Kosova e lirë kremton me Amerikën (VIDEO)
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe sekretarja e tij e shtetit, Madelein Albright ishin dyshja më e fuqishme politike në planet. Vendimi që morën në kohën kur ishin në pushtet shpëtuan një popull nga gjenocidi. 20 ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 20:21
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe sekretarja e tij e shtetit, Madelein Albright ishin dyshja më e fuqishme politike në planet. Vendimi që morën në kohën kur ishin në pushtet shpëtuan një popull nga gjenocidi. 20 ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

Jahjaga: Rrugëtimi ynë për shtetin dhe popullin tonë nuk ka mbaruar ende
Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga NATO-ja dhe aleatët tanë, ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se “ne qëndrojmë të bashkuar dhe mbesim të vendosur për të kultivuar e promovuar vlerat për të cilat ...
Zeri | 12-Jun-2019 20:16
Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga NATO-ja dhe aleatët tanë, ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se “ne qëndrojmë të bashkuar dhe mbesim të vendosur për të kultivuar e promovuar vlerat për të cilat ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved