ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 04:31

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së Lulzim Basha, të ...
Flaka | 12-Jun-2019 21:16
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së Lulzim Basha, të ...

Aleati i PS zhdekreton 30 qershorin: Nuk ka rëndësi data e zgjedhjeve, por stabiliteti
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka zhvilluar një takim 30 minutësh me presidentin Ilir Meta, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Milo, u shpreh se do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit me PS, por ...
Politiko | 12-Jun-2019 20:53
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka zhvilluar një takim 30 minutësh me presidentin Ilir Meta, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Milo, u shpreh se do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit me PS, por ...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet
Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi se një ...
Ina-Online | 12-Jun-2019 20:48
Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi se një ...

Përfundon takimi i Metës me partitë e Grupimit të Qendrës së Djathtë
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, i cili u zhvillua në ambientet e Presidencës. Në takimin e ...
Gazeta Dita | 12-Jun-2019 20:43
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, i cili u zhvillua në ambientet e Presidencës. Në takimin e ...

Shehi: Meta fton PD-në dhe PS-në për datën e zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale.
Kosova Press | 12-Jun-2019 20:43
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale.

Takimi i Metës me aleatët e PD, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet
Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së, Dashamir ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 20:21
Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së, Dashamir ...

Takimi me Presidentin, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet
Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Shehi theksoi se ...
RTSH | 12-Jun-2019 20:29
Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Shehi theksoi se ...

Meta nis takimin me partitë për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur pasdite konsultimin me partitë për caktimin e një datë të re për zgjedhjet lokale, pasi ditë më parë shfuqizoi dekretin për 30 qershorin. Në Presidencë të parët kanë shkuar ...
AlbInfo | 12-Jun-2019 20:21
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur pasdite konsultimin me partitë për caktimin e një datë të re për zgjedhjet lokale, pasi ditë më parë shfuqizoi dekretin për 30 qershorin. Në Presidencë të parët kanë shkuar ...

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në ...
Top Channel | 12-Jun-2019 19:53
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në ...

Takimi me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore
Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv. Për sot gjykojmë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 19:53
Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv. Për sot gjykojmë ...

Përfundon takimi i Metës me aleatët e PD-së/ Ja çfarë u bisedua me presidentin për datën e zgjedhjeve
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...
Telegraf | 12-Jun-2019 20:01
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...

Aleatët e Bashës pas takimit me Metën: Data e zgjedhjeve duhet të dalë nga një marrëveshje politike mes palëve
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...
Lapsi | 12-Jun-2019 20:12
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD
Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet ...
Top Channel | 12-Jun-2019 19:20
Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet ...

Përfundon takimi mes Metës e partive të vogla opozitare, Shehi: Data e zgjedhjeve vendoset me konsensus politik
“Një hap i vogël në drejtimin e duhur”. Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për të diskutuar mbi datën ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 20:16
“Një hap i vogël në drejtimin e duhur”. Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për të diskutuar mbi datën ...

Data e re e zgjedhjeve, përfundon takimi i aleatëve të PD-së me Metën (Video)
Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 ...
ABCNews | 12-Jun-2019 20:06
Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 ...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis pasdite konsultimet me drejtuesit e partive
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët publikisht kanë kërkuar ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:54
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët publikisht kanë kërkuar ...

Data e re e zgjedhjeve/ Aleatët e PD, takim me Bashën
Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu.
Top Channel | 12-Jun-2019 12:26
Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu.

Pak orë para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët në selinë e PD
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 12:22
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën ...

Aleatët e PD takojnë Metën: Hap i vogël, por në drejtimin e duhur
Kryetarët e partive aleate të Partisë Demokratike takuan të mërkurën kreun e shtetit, Ilir Meta, si pjesë e konsultimeve për datën e re të zgjedhjeve pas shfuqizimit të dekretit për zgjedhjet e 30 Qershorit. Kreu i ...
TV Klan | 12-Jun-2019 20:01
Kryetarët e partive aleate të Partisë Demokratike takuan të mërkurën kreun e shtetit, Ilir Meta, si pjesë e konsultimeve për datën e re të zgjedhjeve pas shfuqizimit të dekretit për zgjedhjet e 30 Qershorit. Kreu i ...

Data e re e zgjedhjeve, Presidenti bën lëvizjet e para
Presidenti Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve.
Top Channel | 12-Jun-2019 10:00
Presidenti Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved