ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 20:38

Bill Clinton largohet nga Kosova pas vizitës dy ditore

Bill Clinton largohet nga Kosova pas vizitës dy ditore
Pas vizitës dy ditore ish-presidenti, Bill Clinton është larguar nga Kosova. Takimin e fundit para se të largohej ne Aeroportin “Adem Jashari”, Clinton e pati më Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Takimi 30 ...
Arbresh | 12-Jun-2019 17:16
Pas vizitës dy ditore ish-presidenti, Bill Clinton është larguar nga Kosova. Takimin e fundit para se të largohej ne Aeroportin “Adem Jashari”, Clinton e pati më Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Takimi 30 ...

Prishtinë: Clinton e Albright kryepersonazhe në “ecjen për liri”
Personalitetet e larta ndërkombëtare dhe vendore kanë ecur nëpër sheshet e Prishtinës. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ...
PortaliOnline | 12-Jun-2019 17:16
Personalitetet e larta ndërkombëtare dhe vendore kanë ecur nëpër sheshet e Prishtinës. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ...

I pat të gjitha nga ditëlindja e Lola Haradianj, por ky detaj mbase iu ka ikur
12 qershori është dita kur shënohet çlirimi i Kosovës dhe ndërhyrja e NATO-s. Sot në shënimin e 20-të vjetorit të kësaj dite në vendin tonë po qëndrojnë ish-Presidenti i Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e ...
GazetaBlic | 12-Jun-2019 17:07
12 qershori është dita kur shënohet çlirimi i Kosovës dhe ndërhyrja e NATO-s. Sot në shënimin e 20-të vjetorit të kësaj dite në vendin tonë po qëndrojnë ish-Presidenti i Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e ...

Albright: Edhe unë jam refugjate, jam krenare që jam këtu
Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 17:07
Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 17:07
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës (FOTO)
Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është nisur drejt ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 17:07
Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është nisur drejt ...

FOTO: Ky është kamerieri që i ra në gjunjë Clintonit për ta falënderuar për Kosovën
Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 16:53
Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. ...

Hoti: Clinton dhe Albright përherë të respektuar
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja e shtetit, Madeline Albright, qëndruan në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Dje ata u takuan me ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 17:02
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja e shtetit, Madeline Albright, qëndruan në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Dje ata u takuan me ...

Me lule, duartrokitje e ovacione mijëra qytetarë mirëpritën Bill Clinton në Prishtinë (Video)
Mijëra qytetarë kosovarë kanë mirëpritur sot ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Me duartrokitje, përqafime dhe lule qytetarët e Kosovës falënderuan ish-presidentin Clinton për ndërhyrjen ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 17:02
Mijëra qytetarë kosovarë kanë mirëpritur sot ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Me duartrokitje, përqafime dhe lule qytetarët e Kosovës falënderuan ish-presidentin Clinton për ndërhyrjen ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 17:02
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...

“20 vjet pas hijes të Serbisë”, Berisha: Clinton çliroi Kosovën
Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar se sot ishte një ditë e madhe për shqiptarët, pasi ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Kosovën. Berisha shprehet se Clinton ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:28
Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar se sot ishte një ditë e madhe për shqiptarët, pasi ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Kosovën. Berisha shprehet se Clinton ...

Albright e Clinton nëpërmjet fotografive në përvjetorin e 20 të lirisë së Kosovës
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 17:01
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas sulmeve të NATO-s (Foto/Video)
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë është i qetë. Siç ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 16:46
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë është i qetë. Siç ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...
Medial | 12-Jun-2019 16:56
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se sot Prishtinës iu shtua busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Thaçi tha kosovarët janë të bekuar me miqësinë amerikane, transmeton Klan Kosova. ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

“E dua këtë popull”, Bill Clinton: Çfarë më ndodhi në Kosovë
KOSOVË Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit. Ai u ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 12:45
KOSOVË Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit. Ai u ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved