ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 05:01

Aleati i PS zhdekreton 30 qershorin: Nuk ka rëndësi data e zgjedhjeve, por stabiliteti

Aleati i PS zhdekreton 30 qershorin: Nuk ka rëndësi data e zgjedhjeve, por stabiliteti
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka zhvilluar një takim 30 minutësh me presidentin Ilir Meta, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Milo, u shpreh se do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit me PS, por ...
Politiko | 12-Jun-2019 20:53
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka zhvilluar një takim 30 minutësh me presidentin Ilir Meta, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Milo, u shpreh se do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit me PS, por ...

Aleati i parë i Ramës që s’njeh 30 qershorin/ Milo: Nuk është e rëndësishme data, por stabiliteti i vendit
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Milo ka hyrë pak minuta më parë në zyrën e presidentit. PDS bëhet kështu ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 20:48
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Milo ka hyrë pak minuta më parë në zyrën e presidentit. PDS bëhet kështu ...

Edhe Paskal Milo kundër 30 qershorit: S’ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, por të jenë sipas standardeve
Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo bëhet partia e parë e majtë që pranon shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Pas takimit që zhvilloi në Presidencë me Ilir Metën, Milo theksoi se ...
Top Channel | 12-Jun-2019 20:48
Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo bëhet partia e parë e majtë që pranon shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Pas takimit që zhvilloi në Presidencë me Ilir Metën, Milo theksoi se ...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet
Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi se një ...
Ina-Online | 12-Jun-2019 20:48
Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi se një ...

Partia e parë e majtë që nuk njeh 30 qershorin, Paskal Milo i PDS te Meta për datën e re
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë pak minuta më parë ...
Top Channel | 12-Jun-2019 20:29
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë pak minuta më parë ...

Përfundon takimi i Metës me partitë e Grupimit të Qendrës së Djathtë
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, i cili u zhvillua në ambientet e Presidencës. Në takimin e ...
Gazeta Dita | 12-Jun-2019 20:43
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, i cili u zhvillua në ambientet e Presidencës. Në takimin e ...

Shehi: Meta fton PD-në dhe PS-në për datën e zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale.
Kosova Press | 12-Jun-2019 20:43
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale.

Takimi i Metës me aleatët e PD, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet
Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së, Dashamir ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 20:21
Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së, Dashamir ...

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në ...
Top Channel | 12-Jun-2019 19:53
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në ...

Takimi me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore
Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv. Për sot gjykojmë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 19:53
Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv. Për sot gjykojmë ...

Takimi me Presidentin, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet
Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Shehi theksoi se ...
RTSH | 12-Jun-2019 20:29
Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Shehi theksoi se ...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD
Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet ...
Top Channel | 12-Jun-2019 19:20
Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet ...

Përfundon takimi i Metës me aleatët e PD-së/ Ja çfarë u bisedua me presidentin për datën e zgjedhjeve
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...
Telegraf | 12-Jun-2019 20:01
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...

Meta nis takimin me partitë për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur pasdite konsultimin me partitë për caktimin e një datë të re për zgjedhjet lokale, pasi ditë më parë shfuqizoi dekretin për 30 qershorin. Në Presidencë të parët kanë shkuar ...
AlbInfo | 12-Jun-2019 20:21
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur pasdite konsultimin me partitë për caktimin e një datë të re për zgjedhjet lokale, pasi ditë më parë shfuqizoi dekretin për 30 qershorin. Në Presidencë të parët kanë shkuar ...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis pasdite konsultimet me drejtuesit e partive
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët publikisht kanë kërkuar ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:54
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët publikisht kanë kërkuar ...

Aleatët e Bashës pas takimit me Metën: Data e zgjedhjeve duhet të dalë nga një marrëveshje politike mes palëve
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...
Lapsi | 12-Jun-2019 20:12
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...

Data e re e zgjedhjeve/ Aleatët e PD, takim me Bashën
Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu.
Top Channel | 12-Jun-2019 12:26
Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu.

Data e re e zgjedhjeve, përfundon takimi i aleatëve të PD-së me Metën (Video)
Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 ...
ABCNews | 12-Jun-2019 20:06
Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 ...

Data e re e zgjedhjeve, Presidenti bën lëvizjet e para
Presidenti Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve.
Top Channel | 12-Jun-2019 10:00
Presidenti Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve.

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike
TIRANE Pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do të nisen sot në ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 09:55
TIRANE Pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do të nisen sot në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved