ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 15:36

Kosovari padit Serbinë për dëmet e luftës, kërkon 700 mijë euro

Kosovari padit Serbinë për dëmet e luftës, kërkon 700 mijë euro
KOSOVE Një qytetar nga Kosova ka vendosur të padisë shtetin serb, për dëmet e shkaktuara gjatë kohës së luftës, ku ai u detyrua të largohej drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për Bashkim Fetoshin, nga fshati Xërxë i ...
BalkanWeb | 26-May-2019 20:20
KOSOVE Një qytetar nga Kosova ka vendosur të padisë shtetin serb, për dëmet e shkaktuara gjatë kohës së luftës, ku ai u detyrua të largohej drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për Bashkim Fetoshin, nga fshati Xërxë i ...

Të hënën mot me shi në Kosovë
Fillimi i javës me mot të ndryshueshëm dhe me reshje lokale shiu. Në pjesën e dytë, rënie e temperaturave dhe shi. Në ditët e para të javës një vorbull ciklonike nga Atlantiku do të depërtojë mbi Itali, që mbi rajonin ...
Telegrafi | 27-May-2019 00:22
Fillimi i javës me mot të ndryshueshëm dhe me reshje lokale shiu. Në pjesën e dytë, rënie e temperaturave dhe shi. Në ditët e para të javës një vorbull ciklonike nga Atlantiku do të depërtojë mbi Itali, që mbi rajonin ...

Parashikimi i motit/ Ja surprizat e kohës për nesër
Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Jug-Lindje. TEMPERATURAT Nesër (e hënë dt.27) temperaturat minimale dhe ...
Telegraf | 26-May-2019 17:43
Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Jug-Lindje. TEMPERATURAT Nesër (e hënë dt.27) temperaturat minimale dhe ...

Qytetari nga Kosova padit shtetin serb, kërkon 700 mijë euro dëmshpërblim
Një qytetar nga Kosova ka vendosur të padisë shtetin serb, për dëmet e shkaktuara gjatë kohës së luftës, ku ai u detyrua të largohej drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për Bashkim Fetoshin, nga fshati Xërxë i Rahovecit, i ...
Lapsi | 26-May-2019 20:44
Një qytetar nga Kosova ka vendosur të padisë shtetin serb, për dëmet e shkaktuara gjatë kohës së luftës, ku ai u detyrua të largohej drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për Bashkim Fetoshin, nga fshati Xërxë i Rahovecit, i ...

Moti i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme në Kosovë
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), javën e ardhshme do të ketë reshje më të theksuara që priten të jenë ditën e enjte dhe të premte, ndërsa, ditët tjera me mot me diell dhe reshje lokale dhe të ...
Ina-Online | 27-May-2019 01:20
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), javën e ardhshme do të ketë reshje më të theksuara që priten të jenë ditën e enjte dhe të premte, ndërsa, ditët tjera me mot me diell dhe reshje lokale dhe të ...

Moti i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), javën e ardhshme do të ketë reshje më të theksuara që priten të jenë ditën e enjte dhe të premte, ndërsa, ditët tjera me mot me diell dhe reshje lokale dhe të ...
Arbresh | 27-May-2019 00:30
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), javën e ardhshme do të ketë reshje më të theksuara që priten të jenë ditën e enjte dhe të premte, ndërsa, ditët tjera me mot me diell dhe reshje lokale dhe të ...

Moti në 5 ditët e ardhshme
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë të jenë prezente edhe për gjatë këtyre ditëve. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe intervale ...
Politiko | 12-Feb-2017 19:36
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë të jenë prezente edhe për gjatë këtyre ditëve. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe intervale ...

Shi, breshëri e stuhi, ky është parashikimi i motit javën që vjen
Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), edhe java e fundit e muajit maj do të paraqitet e paqëndrueshme, kjo si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ...
Lajminet | 27-May-2019 00:00
Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), edhe java e fundit e muajit maj do të paraqitet e paqëndrueshme, kjo si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ...

Mot jo i qëndrushëm këtë javë, shi dhe diell
Edhe java e fundit e muajit maj do të paraqitet e paqëndrueshme, kjo si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, me shi dhe shkarkime rrufesh. Reshjet më të ...
Indeks Online | 26-May-2019 23:58
Edhe java e fundit e muajit maj do të paraqitet e paqëndrueshme, kjo si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, me shi dhe shkarkime rrufesh. Reshjet më të ...

Si do të jetë moti javën e fundit e muajit maj?
Edhe pse jemi në ditët e fundit të muajit maj, moti vijon të mbetet i paqëndrueshëm dhe me kapriço. Sipas MeteoAlb fundjava dhe fillimi i javës do karakterizohen nga mot me vranësira dhe reshje të dobëta shiu. Kushte të ...
ABCNews | 26-May-2019 14:42
Edhe pse jemi në ditët e fundit të muajit maj, moti vijon të mbetet i paqëndrueshëm dhe me kapriço. Sipas MeteoAlb fundjava dhe fillimi i javës do karakterizohen nga mot me vranësira dhe reshje të dobëta shiu. Kushte të ...

Mot jo stabil edhe në pesë ditët e ardhshme
Edhe java e fundit e muajit maj do të paraqitet e paqëndrueshme, kjo si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, me shi dhe shkarkime rrufesh.
Kosova Press | 26-May-2019 23:57
Edhe java e fundit e muajit maj do të paraqitet e paqëndrueshme, kjo si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, me shi dhe shkarkime rrufesh.

Kosovari padit Serbinë për dëmet në luftë, kërkon 700 mijë euro dëmshpërblim
Bashkim Fetoshit nga fshati Xërxë e Rahovecit, përveç torturave që përjetoi gjatë luftës, forcat serbe ia dogjën edhe të gjitha bizneset që kishte. Restorantin, furrën e bukës e vullkanizerin në të cilat investoi nga ...
InFokusi | 26-May-2019 21:51
Bashkim Fetoshit nga fshati Xërxë e Rahovecit, përveç torturave që përjetoi gjatë luftës, forcat serbe ia dogjën edhe të gjitha bizneset që kishte. Restorantin, furrën e bukës e vullkanizerin në të cilat investoi nga ...

Kosovari padit Serbinë për dëmet në luftë, kërkon 700 mijë euro dëmshpërblim
Bashkim Fetoshit nga fshati Xërxë e Rahovecit, përveç torturave që përjetoi gjatë luftës, forcat serbe ia dogjën edhe të gjitha bizneset që kishte. Restorantin, furrën e bukës e vullkanizerin në të cilat investoi nga ...
Arbresh | 26-May-2019 20:51
Bashkim Fetoshit nga fshati Xërxë e Rahovecit, përveç torturave që përjetoi gjatë luftës, forcat serbe ia dogjën edhe të gjitha bizneset që kishte. Restorantin, furrën e bukës e vullkanizerin në të cilat investoi nga ...

Kosovari padit Serbinë për dëmet e luftës, kërkon 700 mijë euro
Një qytetar nga Kosova ka vendosur të padisë shtetin serb, për dëmet e shkaktuara gjatë kohës së luftës, ku ai u detyrua të largohej drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për Bashkim Fetoshin, nga fshati Xërxë i Rahovecit, i ...
Albportali | 26-May-2019 20:30
Një qytetar nga Kosova ka vendosur të padisë shtetin serb, për dëmet e shkaktuara gjatë kohës së luftës, ku ai u detyrua të largohej drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për Bashkim Fetoshin, nga fshati Xërxë i Rahovecit, i ...

Kosovari padit Serbinë për dëmet në luftë, kërkon 700 mijë euro dëmshpërblim
Bashkim Fetoshit nga fshati Xërxë e Rahovecit, përveç torturave që përjetoi gjatë luftës, forcat serbe ia dogjën edhe të gjitha bizneset që kishte. Restorantin, furrën e bukës e vullkanizerin në të cilat investoi nga ...
Gazeta Express | 26-May-2019 20:09
Bashkim Fetoshit nga fshati Xërxë e Rahovecit, përveç torturave që përjetoi gjatë luftës, forcat serbe ia dogjën edhe të gjitha bizneset që kishte. Restorantin, furrën e bukës e vullkanizerin në të cilat investoi nga ...

Sërish reshje shiu dhe … moti sot pasdite dhe ditën e nesërme
RESHJET Sot pasdite (e diel dt.26) dhe nesër (e hënë dt.27) priten reshje të dobëta, kryesisht nesër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara ...
Lexo | 26-May-2019 19:24
RESHJET Sot pasdite (e diel dt.26) dhe nesër (e hënë dt.27) priten reshje të dobëta, kryesisht nesër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara ...

Moti gjatë ditëve në vijim
Moti gjatë ditës së hënë dhe gjatës të martës do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit dhe me erë të përforcuar në drejtim juglindor dhe jugor. Gjatë orëve të pasdites do të ketë reshje të shiut dhe vetëtima, ...
Albportali | 26-May-2019 17:24
Moti gjatë ditës së hënë dhe gjatës të martës do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit dhe me erë të përforcuar në drejtim juglindor dhe jugor. Gjatë orëve të pasdites do të ketë reshje të shiut dhe vetëtima, ...

Moti gjatë ditëve në vijim
Moti gjatë ditës së hënë dhe gjatës të martës do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit dhe me erë të përforcuar në drejtim juglindor dhe jugor. Gjatë orëve të pasdites do të ketë reshje të shiut dhe vetëtima, ...
Gazeta Express | 26-May-2019 15:17
Moti gjatë ditës së hënë dhe gjatës të martës do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit dhe me erë të përforcuar në drejtim juglindor dhe jugor. Gjatë orëve të pasdites do të ketë reshje të shiut dhe vetëtima, ...

Moti gjatë ditëve në vijim
Këtë fundjavë dhe javën që vjen moti do të jetë me diell, stabil dhe i thastë, prej të dielës me rritje të temperaturave ditore edhe deri 30 gradë. UV Indeksi gjatë tërë periudhës do të jetë 7. Nesër moti do të jetë me ...
AlMaKos | 20-Apr-2018 22:45
Këtë fundjavë dhe javën që vjen moti do të jetë me diell, stabil dhe i thastë, prej të dielës me rritje të temperaturave ditore edhe deri 30 gradë. UV Indeksi gjatë tërë periudhës do të jetë 7. Nesër moti do të jetë me ...

Sot mot i ngrohtë dhe me vranësira
Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se në bazë të ecurive sinoptike, vendi ynë, do të jetë nën ...
Telegrafi | 26-May-2019 10:14
Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se në bazë të ecurive sinoptike, vendi ynë, do të jetë nën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved