ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 01:53

Këto janë partitë fituese në zgjedhjet e Parlamentit Evropian

Këto janë partitë fituese në zgjedhjet e Parlamentit Evropian
Mediet ndërkombëtare kanë publikuar rezultatet e sondazheve në lidhje me zgjedhjet të Parlamentit Evropian. Gjiganti mediatik “BBC”, ka publikuar një grafikë se si radhiten deri më tani partitë që kanë marrë pjesë në ...
Gazeta Express | 27-May-2019 07:12
Mediet ndërkombëtare kanë publikuar rezultatet e sondazheve në lidhje me zgjedhjet të Parlamentit Evropian. Gjiganti mediatik “BBC”, ka publikuar një grafikë se si radhiten deri më tani partitë që kanë marrë pjesë në ...

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve në PE: Sa fituan partitë dhe ku fituan më shumë e ku më pak!
Parlamenti Evropian ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian 2019 në 28 Shtete Anëtare. Sipas rezultateve preliminare forcat progresive pro-BE (EPP, S&D, ALDE+En Marche, GREENS-EFA) do ...
Indeks Online | 27-May-2019 07:10
Parlamenti Evropian ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian 2019 në 28 Shtete Anëtare. Sipas rezultateve preliminare forcat progresive pro-BE (EPP, S&D, ALDE+En Marche, GREENS-EFA) do ...

Zgjedhjet në Parlamentin Europian: Ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Marine Le Pen
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi ”duelin” me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet parlamentare të ...
Ina-Online | 27-May-2019 02:00
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi ”duelin” me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet parlamentare të ...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian – rritje e liberalëve dhe e së djathtës ekstreme
Partitë që janë të përkushtuara për forcimin e Bashkimit Evropian, arritën të mbajnë dy të tretat e vendeve në Parlamentin Evropian, por e djathta ekstreme dhe nacionalistët shënuan rritje në zgjedhjet që përfunduan të ...
Zeri Amerikes | 27-May-2019 01:16
Partitë që janë të përkushtuara për forcimin e Bashkimit Evropian, arritën të mbajnë dy të tretat e vendeve në Parlamentin Evropian, por e djathta ekstreme dhe nacionalistët shënuan rritje në zgjedhjet që përfunduan të ...

Partitë tradicionale europiane humbasin shumicën
Ashtu siç ishte parashikuar, qendra e majtë dhe qendra e djathtë nuk do të kenë më shumicën absolute në Parlamentin Europian për herë të parë që prej vitit 1979. Partia Popullore Europiane (PPE) dhe Partia Social ...
TV Klan | 26-May-2019 23:57
Ashtu siç ishte parashikuar, qendra e majtë dhe qendra e djathtë nuk do të kenë më shumicën absolute në Parlamentin Europian për herë të parë që prej vitit 1979. Partia Popullore Europiane (PPE) dhe Partia Social ...

Rezultatet e deritanishme në zgjedhjet për Parlamentin e ri Europian
Sondazhet tashmë janë mbyllur kudo në Europë. Sipas projeksioneve, zgjedhjet për Parlamentin e ri Europian kanë treguar humbje të konsiderueshme për dy grupet më të mëdha, Partia Popullore Europiane e qendrës së djathtë ...
Klan Kosova | 27-May-2019 01:14
Sondazhet tashmë janë mbyllur kudo në Europë. Sipas projeksioneve, zgjedhjet për Parlamentin e ri Europian kanë treguar humbje të konsiderueshme për dy grupet më të mëdha, Partia Popullore Europiane e qendrës së djathtë ...

Partitë pro-BE fitojnë shumicën në Parlamentin Evropian
Muhamet Hamiti Simbas njoftimeve të mediave këtë mbrëmje, një sërë partish pro-BE kanë fituar shumicën në zgjedhjet për Parlamentin evropian që po mbahen prej datës 23-26 maj 2019. Do të jetë një shumicë më e ...
Illyriapress | 27-May-2019 00:46
Muhamet Hamiti Simbas njoftimeve të mediave këtë mbrëmje, një sërë partish pro-BE kanë fituar shumicën në zgjedhjet për Parlamentin evropian që po mbahen prej datës 23-26 maj 2019. Do të jetë një shumicë më e ...

Zgjedhjet në PE, nacionalistët pritet të fitojnë në Itali
Matteo Salvini po drejton një aleancë të re të nacionalistëve të krahut të djathtë në Europë. Ministri i Brendshëm italian po feston gjithashtu fitoren për partinë e tij të Ligës në Itali, transmeton portali arbesh.info ...
Arbresh | 27-May-2019 00:44
Matteo Salvini po drejton një aleancë të re të nacionalistëve të krahut të djathtë në Europë. Ministri i Brendshëm italian po feston gjithashtu fitoren për partinë e tij të Ligës në Itali, transmeton portali arbesh.info ...

Rezultatet nga zgjedhjet në Parlamentin Evropian
Britania dhe Holanda ishin të parat që votuan të enjten, të ndjekura nga Irlanda dhe Republika Çeke të premten, ndërsa Sllovakia, Malta e Letonia votuan të shtunën. Pjesa tjetër prej gati 400 milionë votuesish të ...
Albportali | 27-May-2019 00:30
Britania dhe Holanda ishin të parat që votuan të enjten, të ndjekura nga Irlanda dhe Republika Çeke të premten, ndërsa Sllovakia, Malta e Letonia votuan të shtunën. Pjesa tjetër prej gati 400 milionë votuesish të ...

Zgjedhjet në Parlamentin Europian: Ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Marine Le Pen
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi ”duelin” me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet parlamentare të ...
Portalb | 27-May-2019 00:23
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi ”duelin” me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet parlamentare të ...

Rezultatet nga zgjedhjet në Parlamentin Evropian
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron këtë të diel, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet ...
AlbInfo | 27-May-2019 00:22
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron këtë të diel, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet ...

Këto janë partitë fituese në zgjedhjet e Parlamentit Evropian
Mediet ndërkombëtare kanë publikuar rezultatet e sondazheve në lidhje me zgjedhjet të Parlamentit Evropian. Gjiganti mediatik “BBC”, ka publikuar një grafikë se si radhiten deri më tani partitë që kanë marrë pjesë në ...
Arbresh | 27-May-2019 00:15
Mediet ndërkombëtare kanë publikuar rezultatet e sondazheve në lidhje me zgjedhjet të Parlamentit Evropian. Gjiganti mediatik “BBC”, ka publikuar një grafikë se si radhiten deri më tani partitë që kanë marrë pjesë në ...

Një natë tensioni për Europën/ Çfarë thonë rezultatet e para!
28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë mbyllur mbrëmjen e së dielës votimet për parlamentin Europian. Ajo që dihet deri më tani, është dy blloqet më të mëdha të qendrës, ajo e qendrës së djathtë, EPP dhe e qendrës ...
Dritare | 27-May-2019 00:08
28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë mbyllur mbrëmjen e së dielës votimet për parlamentin Europian. Ajo që dihet deri më tani, është dy blloqet më të mëdha të qendrës, ajo e qendrës së djathtë, EPP dhe e qendrës ...

Europa zgjedh parlamentin e ri, partitë tradicionale humbasin shumicën
Zgjedhjet Parlamentare Europiane të zhvilluara në 28 vendet e BE, kanë zgjedhur tashmë 751 deputetët e rinj, për periudhën 2019-2024. Ajo që vihet re në këto zgjedhje është humbja e shumicës në Parlamentin Europian të ...
RTSH | 27-May-2019 00:02
Zgjedhjet Parlamentare Europiane të zhvilluara në 28 vendet e BE, kanë zgjedhur tashmë 751 deputetët e rinj, për periudhën 2019-2024. Ajo që vihet re në këto zgjedhje është humbja e shumicës në Parlamentin Europian të ...

Këto janë partitë fituese në zgjedhjet e Parlamentit Evropian
Gjiganti mediatik “BBC”, ka publikuar një grafikë se si radhiten deri më tani partitë që kanë marrë pjesë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian, transmeton . Në bazë të kësaj grafike janë duke prirë Nacionalistët e krahut ...
Lajminet | 27-May-2019 00:00
Gjiganti mediatik “BBC”, ka publikuar një grafikë se si radhiten deri më tani partitë që kanë marrë pjesë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian, transmeton . Në bazë të kësaj grafike janë duke prirë Nacionalistët e krahut ...

“Timoni i BE” pret djathtas, socialistët humbin deputetë
Qytetarët evropianë nga 21 vende të cilët votuan këtë të diel për zgjedhjen e deputetëve në Parlamentin Evropian duket se preferojnë të djathtën, pasi sipas rezultateve të deritanishme Partitë Popullore Evropiane kanë ...
ABCNews | 26-May-2019 22:25
Qytetarët evropianë nga 21 vende të cilët votuan këtë të diel për zgjedhjen e deputetëve në Parlamentin Evropian duket se preferojnë të djathtën, pasi sipas rezultateve të deritanishme Partitë Popullore Evropiane kanë ...

Rezultatet e tanishme nga zgjedhjet evropiane dhe fragmente se çfarë përfaqësojnë këto grupe politike
Sipas parashikimeve të para të cilat janë bërë publike nga zgjedhjet e Parlamentit Evropian del që partitë më të forta do të jenë: Partia Popullore Evropiane, Social Demokratët dhe Aleanca Liberale dhe Demokratët për ...
Indeks Online | 26-May-2019 23:50
Sipas parashikimeve të para të cilat janë bërë publike nga zgjedhjet e Parlamentit Evropian del që partitë më të forta do të jenë: Partia Popullore Evropiane, Social Demokratët dhe Aleanca Liberale dhe Demokratët për ...

“Timoni i BE” pret djathtas, socialistët humbin deputetë
Qytetarët evropianë nga 21 vende të cilët votuan këtë të diel për zgjedhjen e deputetëve në Parlamentin Evropian duket se preferojnë të djathtën, pasi sipas rezultateve të deritanishme Partitë Popullore Evropiane kanë ...
Medial | 26-May-2019 23:41
Qytetarët evropianë nga 21 vende të cilët votuan këtë të diel për zgjedhjen e deputetëve në Parlamentin Evropian duket se preferojnë të djathtën, pasi sipas rezultateve të deritanishme Partitë Popullore Evropiane kanë ...

Zgjedhjet në Parlamentin Europian: Ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Marine Le Pen
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi ”duelin” me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet parlamentare të ...
Koha.mk | 26-May-2019 23:41
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi ”duelin” me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet parlamentare të ...

Kështu mund të duket Parlamenti Evropian në pesë vitet e ardhshme
Sot janë zhvilluar zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Parlamenti Evropian ka publikuar një projeksion të asaj që Parlamenti Evropian mund të duket nga viti 2019 deri në vitin 2024, shkruan “CNN”, transmeton lajmi.net. ...
Arbresh | 26-May-2019 23:25
Sot janë zhvilluar zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Parlamenti Evropian ka publikuar një projeksion të asaj që Parlamenti Evropian mund të duket nga viti 2019 deri në vitin 2024, shkruan “CNN”, transmeton lajmi.net. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved