ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 18:56

Tsipras kërkon zgjedhje pas rezultateve zhgënjyese në zgjedhjet evropiane

Tsipras kërkon zgjedhje pas rezultateve zhgënjyese në zgjedhjet evropiane
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht në garën për Parlamentin Evropian të dielën. Tsipras tha që ai do kërkojë nga presidenti grek që ...
BalkanWeb | 27-May-2019 02:59
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht në garën për Parlamentin Evropian të dielën. Tsipras tha që ai do kërkojë nga presidenti grek që ...

Greqi, Mitsotakis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Tsiprasit
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave.
Top Channel | 26-May-2019 21:59
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave.

E djathta greke triumf në zgjedhjet e PE. Kryeministri Tsipras: zgjedhje të parakohshme
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohëshme, njofton agjencia e lajmeve AP, pas humbjes së partisë së tij në zgjedhjet për në Parlamentin Europian. Tsipras tha pas daljes së rezultateve ...
Politiko | 27-May-2019 06:30
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohëshme, njofton agjencia e lajmeve AP, pas humbjes së partisë së tij në zgjedhjet për në Parlamentin Europian. Tsipras tha pas daljes së rezultateve ...

Kryeministri grek njofton zgjedhje të parakohshme
Pas humbjes në zgjedhjet europiane, kryeministri grek, Alexis Tsipras ka njoftuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Duke e konsideruar rezultatin e tyre si poshtë pritmërive, Tsipras ka shtuar se do të kërkojë nga ...
Respublica | 27-May-2019 01:40
Pas humbjes në zgjedhjet europiane, kryeministri grek, Alexis Tsipras ka njoftuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Duke e konsideruar rezultatin e tyre si poshtë pritmërive, Tsipras ka shtuar se do të kërkojë nga ...

Greqia drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare
Kryeministri grek, Alexis Tsipras, tha mbrëmjen e së dielës se do të kërkojë nga Presidenti të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Deklarata e Tsipras vjen menjëherë pas konfirmimit se partia e ...
TV Klan | 26-May-2019 23:33
Kryeministri grek, Alexis Tsipras, tha mbrëmjen e së dielës se do të kërkojë nga Presidenti të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Deklarata e Tsipras vjen menjëherë pas konfirmimit se partia e ...

Pas zgjedhjeve në BE vjen edhe “kurbani” i parë, Tspiras dorëheqje?!
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht në garën për Parlamentin Evropian të dielën. Tsipras tha që ai do kërkojë nga presidenti grek që ...
Ina-Online | 27-May-2019 00:44
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht në garën për Parlamentin Evropian të dielën. Tsipras tha që ai do kërkojë nga presidenti grek që ...

Humbi zgjedhjet Europiane, jep dorëheqje Aleksis Tsipras
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në zgjedhjet europiane. Tsipras tha nga zyrat e partisë SYRIZA se ...
Dritare | 27-May-2019 00:08
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të parakoshme, pas disfatës së tij në zgjedhjet europiane. Tsipras tha nga zyrat e partisë SYRIZA se ...

Tsipras thërret zgjedhje të reja në Greqi pas humbjes në Evropë
Rezultatet në zgjedhje evropiane kanë ndikuar në rënien e qeverisë së këtij vendi anëtar të BE’së Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht ...
Arbresh | 26-May-2019 23:57
Rezultatet në zgjedhje evropiane kanë ndikuar në rënien e qeverisë së këtij vendi anëtar të BE’së Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht ...

Cipras do të jep dorëheqje, Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka paralajmëruar se do të jep dorëheqje dhe se do të shpall zgjedhje të parakohshme parlamentare pasi partia e tij ka pësuar humbje në zgjedhjet e sotme për Parlamentin Evropian. ...
Shenja | 26-May-2019 23:50
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka paralajmëruar se do të jep dorëheqje dhe se do të shpall zgjedhje të parakohshme parlamentare pasi partia e tij ka pësuar humbje në zgjedhjet e sotme për Parlamentin Evropian. ...

Humb kryeministri grek në votimet europiane
Pas përfundimit të votimit në zgjedhjet europiane në Greqi, Demokracia e re është në avantazh me 7 pikë më shumë ndaj partisë SYRIZA të kryeministrit Alexis Tsipras. Demokracia e Re ka marrë nga 32 deri 36% të votave, ...
Telegraf | 26-May-2019 21:05
Pas përfundimit të votimit në zgjedhjet europiane në Greqi, Demokracia e re është në avantazh me 7 pikë më shumë ndaj partisë SYRIZA të kryeministrit Alexis Tsipras. Demokracia e Re ka marrë nga 32 deri 36% të votave, ...

Kryeministri grek kërkon zgjedhje të menjëhershme pas rezultateve zhgënjyese në zgjedhjet evropiane
Kryeministri grek, Alexis Tsipras ka bërë thirrje për zgjedhje të menjëhershme pas rezultateve zhgënjyese të partisë së tij në zgjedhjet evropiane, transmeton Indeksonline. Partia e tij, Syriza vlerësohet të ketë marrë ...
Indeks Online | 26-May-2019 23:42
Kryeministri grek, Alexis Tsipras ka bërë thirrje për zgjedhje të menjëhershme pas rezultateve zhgënjyese të partisë së tij në zgjedhjet evropiane, transmeton Indeksonline. Partia e tij, Syriza vlerësohet të ketë marrë ...

Greqi, “exit poll”-et nxjerrin fituese “Demokracinë e Re” për PE-në
Rezultatet paraprake të kompanive të sondazheve (Exit Polls) si dhe një sondazh i televizionit shtetëror grek nxjerrin deri në këto moment fitues të zgjedhjeve për Parlamentin Europian, konservatorët e “Demokracisë së ...
Top Channel | 26-May-2019 19:23
Rezultatet paraprake të kompanive të sondazheve (Exit Polls) si dhe një sondazh i televizionit shtetëror grek nxjerrin deri në këto moment fitues të zgjedhjeve për Parlamentin Europian, konservatorët e “Demokracisë së ...

Tsipras thërret zgjedhje të reja në Greqi pas humbjes në Evropë
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht në garën për Parlamentin Evropian të dielën. Tsipras tha që ai do kërkojë nga presidenti grek që ...
Gazeta Express | 26-May-2019 23:33
Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposht në garën për Parlamentin Evropian të dielën. Tsipras tha që ai do kërkojë nga presidenti grek që ...

Tsipras thërret për zgjedhje të reja në Greqi pas humbjes në Evropë
Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka thënë se do të thërrasë zgjedhje të menjëhershme pasi partia e tij Syriza pësoi humbje në zgjedhjet evropiane. Rezultatet kanë treguar se partia e tij ka mbetur nëntë pikë prapa ...
Koha.mk | 26-May-2019 23:33
Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka thënë se do të thërrasë zgjedhje të menjëhershme pasi partia e tij Syriza pësoi humbje në zgjedhjet evropiane. Rezultatet kanë treguar se partia e tij ka mbetur nëntë pikë prapa ...

Mitsotakis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Tsiprasit
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...
Shenja | 26-May-2019 23:18
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...

Fituese e zgjedhjeve europiane, opozita greke kërkon dorëheqjen e Tsipras
Rezultatet në Greqi kanë nxjerrë fituese të zgjedhjeve europiane konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% duke marrë 32.7% të votave. Në lidhje me këto rezultate udhëheqësi i opozitës, Kyriakos ...
Dritare | 26-May-2019 23:10
Rezultatet në Greqi kanë nxjerrë fituese të zgjedhjeve europiane konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% duke marrë 32.7% të votave. Në lidhje me këto rezultate udhëheqësi i opozitës, Kyriakos ...

Mitsotakis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Tsiprasit
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...
Arbresh | 26-May-2019 23:00
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...

Zgjedhjet evropiane, Micotaqis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Ciprasit
Zgjedhjet evropiane, Micotaqis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Ciprasit Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% ...
Albportali | 26-May-2019 22:31
Zgjedhjet evropiane, Micotaqis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Ciprasit Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% ...

Greqi: Mitsotakis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Tsiprasit
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...
Klan Kosova | 26-May-2019 22:22
Vota e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...

Greqi: Mitsotakis shpall fitoren dhe kërkon dorëheqjen e Tsiprasit
Votat e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...
Gazeta Dita | 26-May-2019 22:20
Votat e grekëve ka nxjerrë fitues për zgjedhjet e Parlamentit Europian, konservatorët e “Demokracisë së Re”, të cilët kryesojnë me gati 9% pas rezultateve të para zyrtare, duke përqëndruar 32.7% të votave. Udhëheqësi i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved