ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 22:11

Serie A, Milan jashtë Champions League, Atalanta bën historinë

Serie A, Milan jashtë Champions League, Atalanta bën historinë
Seria A i ka vënë kapakun këtij edicioni duke dhënë verdiktet e fundit të sezonit, nga pjesëmarrja në Kupat e Europës, te mbijetesa. Atalanta ka shkruar historinë duke fituar sot 3-1 me përmbysje në ndeshjen e luajtur ...
BalkanWeb | 26-May-2019 23:03
Seria A i ka vënë kapakun këtij edicioni duke dhënë verdiktet e fundit të sezonit, nga pjesëmarrja në Kupat e Europës, te mbijetesa. Atalanta ka shkruar historinë duke fituar sot 3-1 me përmbysje në ndeshjen e luajtur ...

Fundi i sezonit 2018/2019: Situata në pesë ligat kryesore evropiane
Me përfundimin e xhiros së 38-të në kampionatin italian (më 26 maj 2019), kanë përfunduar të gjitha ligat kryesore të futbollit evropian për sezonin 2018/2019. Telegrafi jua sjell një përmbledhje të renditjes ...
Telegrafi | 27-May-2019 00:02
Me përfundimin e xhiros së 38-të në kampionatin italian (më 26 maj 2019), kanë përfunduar të gjitha ligat kryesore të futbollit evropian për sezonin 2018/2019. Telegrafi jua sjell një përmbledhje të renditjes ...

Festë zikaltër për zonën Champions, “qajnë” Milani dhe Empoli
Gjysma e Milanos, ajo zikaltër, feston sonte kualifikimin “me zemër në dorë” për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, ndërsa gjysma tjetër, ajo kuqezi, “vajton” gabimet e pafundme të një sezoni të tërë, që e ...
GazetaTema | 26-May-2019 23:01
Gjysma e Milanos, ajo zikaltër, feston sonte kualifikimin “me zemër në dorë” për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, ndërsa gjysma tjetër, ajo kuqezi, “vajton” gabimet e pafundme të një sezoni të tërë, që e ...

Interi, në Champions bashkë me Atalantën. Milani mbetet në Europa League
Një mrekulli e Handanoviç pas golit të Nainggolanit dhe erdhi kapitullimi i Empolit. Ajo e “San Siro”-s ishte e vetmja që mund të ndryshonte diçka në fatet e garës më të ethshme të viteve të fundit në Serie A, për një ...
Top Channel | 26-May-2019 22:43
Një mrekulli e Handanoviç pas golit të Nainggolanit dhe erdhi kapitullimi i Empolit. Ajo e “San Siro”-s ishte e vetmja që mund të ndryshonte diçka në fatet e garës më të ethshme të viteve të fundit në Serie A, për një ...

Gazidis në dyshime për të ardhmen e Gattusos
Drejtori i Milanit, Ivan Gazidis, ka thënë se e ardhmja e Gennaro Gattusos pritet të vendoset shumë shpejt, pasi sot përfundoi sezoni 2018/2019 i Serie A. Rossonerët e mposhtën i SPAL-in (3-2) në ndeshjen e fundit për ...
Telegrafi | 26-May-2019 23:41
Drejtori i Milanit, Ivan Gazidis, ka thënë se e ardhmja e Gennaro Gattusos pritet të vendoset shumë shpejt, pasi sot përfundoi sezoni 2018/2019 i Serie A. Rossonerët e mposhtën i SPAL-in (3-2) në ndeshjen e fundit për ...

Kualifikimi historik i Atalantas në Ligën e Kampionëve, Gasperini: As që e kemi ëndërruar
Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, mendon se skuadra e tij do të bëjë paraqitje të mirë në Ligën e Kampionëve pas kualifikimit historik. Ekipi italian shkroi një faqe të re në histori duke u kualifikuar për ...
Telegrafi | 26-May-2019 23:25
Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, mendon se skuadra e tij do të bëjë paraqitje të mirë në Ligën e Kampionëve pas kualifikimit historik. Ekipi italian shkroi një faqe të re në histori duke u kualifikuar për ...

Notat e lojtarëve: Roma 2-1 Parma, Pellegrini më i miri
Roma e ka fituar ndeshjen e fundit në Serie A për sezonin 2018/19, por në edicionin e ri do të luajë në Ligën e Evropës. Romakët e mposhtën Parmën (2-1) me golat e Lorenzo Pellegrinit dhe Diego Perottit, mirëpo nuk ...
Telegrafi | 26-May-2019 23:10
Roma e ka fituar ndeshjen e fundit në Serie A për sezonin 2018/19, por në edicionin e ri do të luajë në Ligën e Evropës. Romakët e mposhtën Parmën (2-1) me golat e Lorenzo Pellegrinit dhe Diego Perottit, mirëpo nuk ...

Dështon Milani, vjen reagimi i Gazidis
AC Milan ka humbur përsëri në kualifikimin e Ligës së Kampionëve, duke lënë tifozët dhe mbështetësit të zemëruar me dështimin e ekipit. Milani, rreth një ose dy muaj më parë, dukej se po e sulmonte ligën dhe dukej si ...
Shenja | 27-May-2019 03:08
AC Milan ka humbur përsëri në kualifikimin e Ligës së Kampionëve, duke lënë tifozët dhe mbështetësit të zemëruar me dështimin e ekipit. Milani, rreth një ose dy muaj më parë, dukej se po e sulmonte ligën dhe dukej si ...

Interi dhe Atalanta në Champions League, Milani mbetet jashtë (VIDEO)
Bergamaskët fituan 3-1 në ndeshjen e fundit ndaj Sassuolos duke e mbyllur kampionatin në vendin e tretë. Do të ishin miqtë që do të kalonin të parët në avantazh me Berardin, por Zapata do të barazonte në minutën e ...
Shenja | 27-May-2019 03:08
Bergamaskët fituan 3-1 në ndeshjen e fundit ndaj Sassuolos duke e mbyllur kampionatin në vendin e tretë. Do të ishin miqtë që do të kalonin të parët në avantazh me Berardin, por Zapata do të barazonte në minutën e ...

Serie A, gjithçka që duhet të dini për edicionin 2018/19
Edhe zyrtarisht, sonte në Serie A u luajtën ndeshjet e fundit për sezonin 2018/19, njofton Lajmi.net. Xhiroja që vendosi shumëçka, duke përfshirë ekipet që do luajnë në Evropë si dhe ato që sezonin tjetër do jenë në ...
Portalb | 27-May-2019 01:33
Edhe zyrtarisht, sonte në Serie A u luajtën ndeshjet e fundit për sezonin 2018/19, njofton Lajmi.net. Xhiroja që vendosi shumëçka, duke përfshirë ekipet që do luajnë në Evropë si dhe ato që sezonin tjetër do jenë në ...

A do të qëndrojë te Interi? Spalletti befason me deklaratën e tij
Milan ka humbur përsëri shansin për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, duke lënë tifozët të zemëruar me dështimin e ekipit. Milani, rreth një ose dy muaj më parë, dukej si konkurrentë i vërtetë për një vend në garën ...
GazetaBlic | 26-May-2019 23:57
Milan ka humbur përsëri shansin për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, duke lënë tifozët të zemëruar me dështimin e ekipit. Milani, rreth një ose dy muaj më parë, dukej si konkurrentë i vërtetë për një vend në garën ...

Notat e lojtarëve: Inter 2-1 Empoli, Dragowski merr notën më të lartë
Interi e ka mposhtur Empolin (2-1) në xhiron e fundit në Serie A për sezonin 2018/2019, për ta siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. Keita Balde dhe Radja Nainggolan shënuan golat për Nerazzurrët, për ta fituar ...
Telegrafi | 26-May-2019 23:01
Interi e ka mposhtur Empolin (2-1) në xhiron e fundit në Serie A për sezonin 2018/2019, për ta siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. Keita Balde dhe Radja Nainggolan shënuan golat për Nerazzurrët, për ta fituar ...

Ndeshja e çmendur në “Giuseppe Meazza”, kualifikimi në Champions, e ardhmja… rrëfehet Spalletti!
Interi ka siguruar sërish biletën për Champions League. Mbrëmje magjike në “Giuseppe Meazza”. Interi ka siguruar biletën për Champions League pasi e mposhti me shumë vështirësi Empolin në ndeshjen e fundit në Serie A. ...
Gazeta Express | 26-May-2019 23:57
Interi ka siguruar sërish biletën për Champions League. Mbrëmje magjike në “Giuseppe Meazza”. Interi ka siguruar biletën për Champions League pasi e mposhti me shumë vështirësi Empolin në ndeshjen e fundit në Serie A. ...

Kualifikimi historik i Atalantas, trajneri: As që e kemi ëndërruar
Trajneri i cili shkroi historinë mendon se skuadra e tij do të bëjë paraqitje të mirë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube pas kualifikimit historik. Ekipi italian shkroi historinë duke u kualifikuar në ...
Shenja | 26-May-2019 23:50
Trajneri i cili shkroi historinë mendon se skuadra e tij do të bëjë paraqitje të mirë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube pas kualifikimit historik. Ekipi italian shkroi historinë duke u kualifikuar në ...

Atalanta dhe Inter në Champions, Milan mbetet jashtë
Atalanta e Etrit Berishës dhe Berat Xhimshitit ka shënuar një sukses historik mbrëmjen e së dielës duke përfunduar kampionatin italian në vendin e 3-të, me 69 pikë, po aq sa Interi i vendit të 4-rt dhe duke u bërë pjesë ...
TV Klan | 26-May-2019 23:10
Atalanta e Etrit Berishës dhe Berat Xhimshitit ka shënuar një sukses historik mbrëmjen e së dielës duke përfunduar kampionatin italian në vendin e 3-të, me 69 pikë, po aq sa Interi i vendit të 4-rt dhe duke u bërë pjesë ...

Kualifikimi historik i Atalantas, trajneri: As që e kemi ëndërruar
Trajneri i cili shkroi historinë mendon se skuadra e tij do të bëjë paraqitje të mirë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube pas kualifikimit historik. Ekipi italian shkroi historinë duke u kualifikuar në ...
Lajminet | 26-May-2019 23:50
Trajneri i cili shkroi historinë mendon se skuadra e tij do të bëjë paraqitje të mirë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube pas kualifikimit historik. Ekipi italian shkroi historinë duke u kualifikuar në ...

Flet kapiteni pasi Milani mbeti jashtë Champions League
Alessio Romagnoli ka folur pas përfundimit të sezonit në Serie A. Milani, edhe pse fitoi në sfidën e fundit në udhëtim te Spal, ka mbetur jashtë garës së preferuar – Champions League. Kështu, sezonin 2019/20, Milani do ...
Gazeta Observer | 26-May-2019 23:49
Alessio Romagnoli ka folur pas përfundimit të sezonit në Serie A. Milani, edhe pse fitoi në sfidën e fundit në udhëtim te Spal, ka mbetur jashtë garës së preferuar – Champions League. Kështu, sezonin 2019/20, Milani do ...

Flet kapiteni pasi Milani mbeti jashtë Champions League
Alessio Romagnoli ka folur pas përfundimit të sezonit në Serie A. Milani, edhe pse fitoi në sfidën e fundit në udhëtim te Spal, ka mbetur jashtë garës së preferuar – Champions League. Kështu, sezonin 2019/20, Milani do ...
Kosova Sot | 26-May-2019 23:42
Alessio Romagnoli ka folur pas përfundimit të sezonit në Serie A. Milani, edhe pse fitoi në sfidën e fundit në udhëtim te Spal, ka mbetur jashtë garës së preferuar – Champions League. Kështu, sezonin 2019/20, Milani do ...

E konfirmuar: Gasperini do të udhëheqë Alalantan në Ligën e Kampionëve
Trajneri i Atalanta-s, Gian Piero Gasperini, ka folur për “Sky Sport” pas fitores së marrë kundër Sassuolo-s, që i ka siguruar skuadrës së tij pjesëmarrjen në edicionin e ardhshëm të Champions League. “Ishte një ndeshje ...
GazetaBlic | 26-May-2019 23:41
Trajneri i Atalanta-s, Gian Piero Gasperini, ka folur për “Sky Sport” pas fitores së marrë kundër Sassuolo-s, që i ka siguruar skuadrës së tij pjesëmarrjen në edicionin e ardhshëm të Champions League. “Ishte një ndeshje ...

Notat e lojtarëve: Roma 2-1 Parma, Pellegrini më i miri
Roma e ka fituar ndeshjen e fundit në Serie A për sezonin 2018/19, por në edicionin e ri do të luajë në Ligën e Evropës. Romakët e mposhtën Parmën (2-1) me golat e Lorenzo Pellegrinit dhe Diego Perottit, mirëpo nuk ...
E Dua Sportin | 26-May-2019 23:41
Roma e ka fituar ndeshjen e fundit në Serie A për sezonin 2018/19, por në edicionin e ri do të luajë në Ligën e Evropës. Romakët e mposhtën Parmën (2-1) me golat e Lorenzo Pellegrinit dhe Diego Perottit, mirëpo nuk ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved