ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 19:30

Humb kryeministri grek në votimet europiane

Humb kryeministri grek në votimet europiane
Pas përfundimit të votimit në zgjedhjet europiane në Greqi, Demokracia e re është në avantazh me 7 pikë më shumë ndaj partisë SYRIZA të kryeministrit Alexis Tsipras. Demokracia e Re ka marrë nga 32 deri 36% të votave, ...
Telegraf | 26-May-2019 21:05
Pas përfundimit të votimit në zgjedhjet europiane në Greqi, Demokracia e re është në avantazh me 7 pikë më shumë ndaj partisë SYRIZA të kryeministrit Alexis Tsipras. Demokracia e Re ka marrë nga 32 deri 36% të votave, ...

Zgjedhjet për Parlamentin Europian, në Gjermani të gjebërit në vendin e dytë
Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE, t? p?rkufizuara si vendimtare p?r fatin e ardhsh?m t? BE, po shkojnë drejt p?rfundimit. N? disa vende votimet kan? nisur q? nga 23 maji. N? Gjermani partit? n? koalicionin qeveris?s sipas ...
RTSH | 26-May-2019 21:05
Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE, t? p?rkufizuara si vendimtare p?r fatin e ardhsh?m t? BE, po shkojnë drejt p?rfundimit. N? disa vende votimet kan? nisur q? nga 23 maji. N? Gjermani partit? n? koalicionin qeveris?s sipas ...

Macron e Tsipras, dy humbësit e mëdhenj të zgjedhjeve
Në pamje të parë zgjedhjet europiane të këtij viti shënuan një pjesëmarrje të madhe, ku nga rezultatet e votimeve do të formësohet udhëheqja politike e Bashkimit për pesë vitet e ardhshme. Në Gjermani socialdemokratët e ...
Respublica | 26-May-2019 21:05
Në pamje të parë zgjedhjet europiane të këtij viti shënuan një pjesëmarrje të madhe, ku nga rezultatet e votimeve do të formësohet udhëheqja politike e Bashkimit për pesë vitet e ardhshme. Në Gjermani socialdemokratët e ...

Greqi, “exit poll”-et nxjerrin fituese “Demokracinë e Re” për PE-në
Rezultatet paraprake të kompanive të sondazheve (Exit Polls) si dhe një sondazh i televizionit shtetëror grek nxjerrin deri në këto moment fitues të zgjedhjeve për Parlamentin Europian, konservatorët e “Demokracisë së ...
Top Channel | 26-May-2019 19:23
Rezultatet paraprake të kompanive të sondazheve (Exit Polls) si dhe një sondazh i televizionit shtetëror grek nxjerrin deri në këto moment fitues të zgjedhjeve për Parlamentin Europian, konservatorët e “Demokracisë së ...

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...
Lajminet | 26-May-2019 20:52
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, mbyllen votimet në disa shtete të Europës
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...
Telegraf | 26-May-2019 19:44
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...
Arbresh | 26-May-2019 20:51
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...

Zgjedhjet për PE, mbyllen votimet në disa shtete të Europës
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...
BalkanWeb | 26-May-2019 19:17
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...

Zgjedhjet Europiane, Macron pëson disfatë
Sipas rezultateve të para, Europa ka votuar për partitë e qendrës. Në Gjermani, sipas rezultateve të para paraprake, partia e kancelares gjermane, Angela Merkel CSU-CDU ka marrë 28% të votave, ndjekur nga të gjelbrit ...
TV Klan | 26-May-2019 20:09
Sipas rezultateve të para, Europa ka votuar për partitë e qendrës. Në Gjermani, sipas rezultateve të para paraprake, partia e kancelares gjermane, Angela Merkel CSU-CDU ka marrë 28% të votave, ndjekur nga të gjelbrit ...

Zgjedhjet evropiane, rezultatet paraprake
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...
Alsat-M | 26-May-2019 20:44
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...

Humb Tsipras, të djathtët fitojnë në Greqi
Pas përfundimit të votimit në zgjedhjet europiane në Greqi, sipas exit polleve, Demokracia e re është në avantazh me 7 pikë më shumë ndaj partisë SYRIZA të kryeministrit Alexis Tsipras. Demokracia e Re ka marrë nga 32 ...
Arbresh | 26-May-2019 20:41
Pas përfundimit të votimit në zgjedhjet europiane në Greqi, sipas exit polleve, Demokracia e re është në avantazh me 7 pikë më shumë ndaj partisë SYRIZA të kryeministrit Alexis Tsipras. Demokracia e Re ka marrë nga 32 ...

Zgjedhjet për PE, mbyllen votimet në Gjermani dhe Greqi
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani dhe në Greqi. Sipas Exit poll në këtë shtet ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Vijon…
BalkanWeb | 26-May-2019 19:14
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani dhe në Greqi. Sipas Exit poll në këtë shtet ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Vijon…

FOKUS – Rezultatet paraprake për zgjedhjet në PE
ROMË, 26 maj /MEDIAL-ANSA-AFP-ANA-DPA/ – Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të ...
Medial | 26-May-2019 20:38
ROMË, 26 maj /MEDIAL-ANSA-AFP-ANA-DPA/ – Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të ...

Exit-Poll: Tsipras humbet zgjedhjet europiane
Zgjedhjet europiane në Greqi fitohen nga Demokracia e Re. Ky është rezultati paraprak i Exit-polleve që e nxjerrin partinë më të madhe opozitare me 7 pikë më shumë ndaj SYRIZA-s së kryeministrit Alexis Tsipras. Nga ...
TV Klan | 26-May-2019 19:54
Zgjedhjet europiane në Greqi fitohen nga Demokracia e Re. Ky është rezultati paraprak i Exit-polleve që e nxjerrin partinë më të madhe opozitare me 7 pikë më shumë ndaj SYRIZA-s së kryeministrit Alexis Tsipras. Nga ...

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...
Gazeta Express | 26-May-2019 20:37
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...

Zgjedhjet në PE/ Disa prej shteteve europiane mbyllin votimet
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri. Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...
Lapsi | 26-May-2019 19:46
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri. Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...

Zgjedhjet për PE, mbyllen votimet në disa shtete të Europës
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...
Albportali | 26-May-2019 20:33
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...

Greqi, mbyllen zgjedhjet euro-parlamentare
Në Greqi është mbyllur pasditen e së dielës votimi për Parlamentin Europian, me sondazhet e para që nxjerrin fituese partinë Demokracia e Re, me 32 deri në 36 për qind të votave. Pas saj renditet Syriza me 25 deri në 29 ...
ABCNews | 26-May-2019 19:46
Në Greqi është mbyllur pasditen e së dielës votimi për Parlamentin Europian, me sondazhet e para që nxjerrin fituese partinë Demokracia e Re, me 32 deri në 36 për qind të votave. Pas saj renditet Syriza me 25 deri në 29 ...

Votimet europiane drejt mbylljes, dalin anketimet
Votimi për të zgjedhur depuetetët e Parlamentit Europian në disa shtete është mbyllur. Votimi ka përfunduar në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në ...
RTSH | 26-May-2019 20:30
Votimi për të zgjedhur depuetetët e Parlamentit Europian në disa shtete është mbyllur. Votimi ka përfunduar në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në ...

Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE: Ja rezultatet paraprake në Gjermani
Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE: CDU/CSU 28,0%, T? Gjelb?rit 22,0 %, SPD 15,5 %, AfD 10,5 %, E Majta 5,5 %, FDP 5,5 %, T? tjerat 13,0 % Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE, t? p?rkufizuara si vendimtare p?r fatin e ardhsh?m ...
GazetaTema | 26-May-2019 19:14
Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE: CDU/CSU 28,0%, T? Gjelb?rit 22,0 %, SPD 15,5 %, AfD 10,5 %, E Majta 5,5 %, FDP 5,5 %, T? tjerat 13,0 % Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE, t? p?rkufizuara si vendimtare p?r fatin e ardhsh?m ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved