ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 20:38

Trump lë tregtinë mënjanë në Japoni: Luan golf dhe sheh sumo me Shinzo Abe

Trump lë tregtinë mënjanë në Japoni: Luan golf dhe sheh sumo me Shinzo Abe
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, luajti golf gjatë fundjavës me Kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe prezantoi një trofe ndaj fituesit të një turneu sumo. Presidenti ka përdorur aftësitë e veta ...
GazetaTema | 26-May-2019 18:04
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, luajti golf gjatë fundjavës me Kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe prezantoi një trofe ndaj fituesit të një turneu sumo. Presidenti ka përdorur aftësitë e veta ...

Trump në Japoni: Nuk jam i shqetësuar nga testimi i raketave
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta veprimi. ...
BalkanWeb | 26-May-2019 14:18
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta veprimi. ...

Trump ndjek turin e mundjes sumo në Japoni: Mbrëmje e pabesueshme/ FOTO
Presidenti i SHBA, Donald Trump ka ndjekur një tur mundjeje “sumo” gjatë vizitës së tij katër-ditore në Japoni. Trump e përshkroi ngjarjen si “një mbrëmje të pabesueshme”. Trump dhe gruaja e tij, Melania, u ulën së ...
VizionPlus | 26-May-2019 16:34
Presidenti i SHBA, Donald Trump ka ndjekur një tur mundjeje “sumo” gjatë vizitës së tij katër-ditore në Japoni. Trump e përshkroi ngjarjen si “një mbrëmje të pabesueshme”. Trump dhe gruaja e tij, Melania, u ulën së ...

Trump minimizon testimet e fundit të raketave nga Koreja e Veriut
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka minimizuar testimet e fundit të raketave nga Koreja e Veriut, duke thënë se ai beson se lideri i këtij vendi, Kim Jong Un, do të mbajë premtimet e bëra. “Koreja e ...
VizionPlus | 26-May-2019 15:38
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka minimizuar testimet e fundit të raketave nga Koreja e Veriut, duke thënë se ai beson se lideri i këtij vendi, Kim Jong Un, do të mbajë premtimet e bëra. “Koreja e ...

Testimet e fundit të raketave nga Koreja e Veriut, Trump: Kam besim se Kim do mbajë premtimet
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka minimizuar testimet e fundit të raketave nga Koreja e Veriut, duke thënë se ai beson se lideri i këtij vendi, Kim Jong Un, do të mbajë premtimet e bëra. “Koreja e ...
GazetaTema | 26-May-2019 12:36
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka minimizuar testimet e fundit të raketave nga Koreja e Veriut, duke thënë se ai beson se lideri i këtij vendi, Kim Jong Un, do të mbajë premtimet e bëra. “Koreja e ...

Japonia/Trump lë tregtinë mënjanë dhe luan golf dhe sheh sumo me kryeministrin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, luajti golf gjatë fundjavës me Kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe prezantoi një trofe ndaj fituesit të një turneu sumo. Presidenti ka përdorur aftësitë e veta ...
Lexo | 26-May-2019 19:32
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, luajti golf gjatë fundjavës me Kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe prezantoi një trofe ndaj fituesit të një turneu sumo. Presidenti ka përdorur aftësitë e veta ...

Bolton: Testimet e raketave nga Koreja e Veriut, shkelje e rezolutave të OKB-së
Këshilltari për siguri kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton tha se seria e testime të raketave me gjysmë-veprim nga Koreja e Veriut më herët gjatë këtij muaji, është shkelje e rezolutave të Këshillimit të ...
GazetaTema | 26-May-2019 09:38
Këshilltari për siguri kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton tha se seria e testime të raketave me gjysmë-veprim nga Koreja e Veriut më herët gjatë këtij muaji, është shkelje e rezolutave të Këshillimit të ...

Trump në Japoni: Nuk jam i shqetësuar nga testimi i raketave
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta ...
Portalb | 26-May-2019 19:31
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta ...

Trump nënvlerëson testimin e raketave nga Koreja Veriore
Përmes një postimi në Twitter pak kohë pasi arriti në Japoni, Trump tha se Koreja Veriore ka testuar armë të vogla, ndonëse këshilltari i tij për siguri kombëtare, John Bolton, tha të shtunën se këto testime i kanë ...
Lajminet | 26-May-2019 17:28
Përmes një postimi në Twitter pak kohë pasi arriti në Japoni, Trump tha se Koreja Veriore ka testuar armë të vogla, ndonëse këshilltari i tij për siguri kombëtare, John Bolton, tha të shtunën se këto testime i kanë ...

Trump: Nuk më shqetësojnë testet e Koresë së Veriut
Presidenti Donald Trump është përplasur me këshilltarin e tij për sigurinë kombëtare lidhur me Korenë e Veriut. Ndërsa Xhon Bolton ka shprehur shqetësimin për testet e armatimeve të bëra nga Peniani, Trump ka deklaruar ...
ABCNews | 26-May-2019 13:39
Presidenti Donald Trump është përplasur me këshilltarin e tij për sigurinë kombëtare lidhur me Korenë e Veriut. Ndërsa Xhon Bolton ka shprehur shqetësimin për testet e armatimeve të bëra nga Peniani, Trump ka deklaruar ...

Trump nënvlerëson testimin e raketave nga Koreja Veriore
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka nënvlerësuar shqetësimet për testimin e raketave nga Koreja Veriore, duke dalë në kundërshtim me qëndrimin e këshilltarit të tij për siguri kombëtare, John Bolton. ...
Gazeta Express | 26-May-2019 17:05
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka nënvlerësuar shqetësimet për testimin e raketave nga Koreja Veriore, duke dalë në kundërshtim me qëndrimin e këshilltarit të tij për siguri kombëtare, John Bolton. ...

Trump mezi e çon kupën e mundjes, e ndihmojnë japonezët
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka marrë pjesë si shikues në turneun 15-ditor të mundjes në Japoni. Në fund të ndeshjes mes dy mundësve, ai hyri në ring dhe ia dha trofeun fituesit, por, ...
Gazeta Monitor | 26-May-2019 15:38
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka marrë pjesë si shikues në turneun 15-ditor të mundjes në Japoni. Në fund të ndeshjes mes dy mundësve, ai hyri në ring dhe ia dha trofeun fituesit, por, ...

Presidenti Trump, Këshilltari Bolton, pikëpamje të ndryshme mbi Korenë e Veriut
Presidenti Donald Trump dhe këshilltari i tij për Sigurinë Kombëtare John Bolton duket se kanë pikëpamje të ndryshme lidhur me nivelin e rrezikut që paraqet Koreja e Veriut. Në një postim në tweeter në dielën nga Tokio, ...
Zeri Amerikes | 26-May-2019 15:38
Presidenti Donald Trump dhe këshilltari i tij për Sigurinë Kombëtare John Bolton duket se kanë pikëpamje të ndryshme lidhur me nivelin e rrezikut që paraqet Koreja e Veriut. Në një postim në tweeter në dielën nga Tokio, ...

Trump mezi e çon kupën e mundjes, e ndihmojnë japonezët
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka marrë pjesë si shikues në turneun 15-ditor të mundjes në Japoni. Në fund të ndeshjes mes dy mundësve, ai hyri në ring dhe ia dha trofeun fituesit, por, ...
Gazeta Express | 26-May-2019 15:20
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka marrë pjesë si shikues në turneun 15-ditor të mundjes në Japoni. Në fund të ndeshjes mes dy mundësve, ai hyri në ring dhe ia dha trofeun fituesit, por, ...

Vizita e Trump në Japoni/ Tregtia mënjanë. Luan golf dhe sheh sumo me Shinzo Abe
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, luajti golf gjatë fundjavës me Kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe prezantoi një trofe ndaj fituesit të një turneu sumo. Presidenti ka përdorur aftësitë e veta ...
ScanTv | 26-May-2019 15:10
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, luajti golf gjatë fundjavës me Kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe prezantoi një trofe ndaj fituesit të një turneu sumo. Presidenti ka përdorur aftësitë e veta ...

Trump: Nuk më shqetësojnë testet e Koresë së Veriut
Presidenti Donald Trump është përplasur me këshilltarin e tij për sigurinë kombëtare lidhur me Korenë e Veriut. Ndërsa Xhon Bolton ka shprehur shqetësimin për testet e armatimeve të bëra nga Peniani, Trump ka deklaruar ...
Medial | 26-May-2019 13:39
Presidenti Donald Trump është përplasur me këshilltarin e tij për sigurinë kombëtare lidhur me Korenë e Veriut. Ndërsa Xhon Bolton ka shprehur shqetësimin për testet e armatimeve të bëra nga Peniani, Trump ka deklaruar ...

Trump në Japoni: Nuk jam i shqetësuar nga testimi i Rake.tave
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta ...
Medial | 26-May-2019 13:39
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, deklaroi të hënën se nuk është i shqetësuar për veprimet e autoriteteve të Koresë së Veriut, të cilat kryen testime të raketave me rreze të shkurta ...

Trump: Kim do mbajë premtimin
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se nuk ndihet i shqetësuar rreth lëshimeve të fundit të raketave nga Koreja e Veriut dhe shtoi se ishte i bindur se udhëheqësi i vendit Kim Jong Un do të mbante premtimet që kishte ...
RTSH | 26-May-2019 12:43
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se nuk ndihet i shqetësuar rreth lëshimeve të fundit të raketave nga Koreja e Veriut dhe shtoi se ishte i bindur se udhëheqësi i vendit Kim Jong Un do të mbante premtimet që kishte ...

Japoni, Trump takim me Abe për të zbutur diskutimet mbi dallimet për tregtinë
Presidenti i SHBA, Donald Trump e nisi ditën e dytë të vizitës së tij në Japoni me një lojë golfi me kryeministrin vendas, Shinzo Abe dhe me synimin për të zbutur diskutimet mbi dallimet për tregtinë. Trump është i ...
RTSH | 26-May-2019 12:43
Presidenti i SHBA, Donald Trump e nisi ditën e dytë të vizitës së tij në Japoni me një lojë golfi me kryeministrin vendas, Shinzo Abe dhe me synimin për të zbutur diskutimet mbi dallimet për tregtinë. Trump është i ...

Trump në Japoni: në fillim golf e më pas politikë
Presidenti amerikan Donald Trump e nisi vizitën e tij në Japoni duke u ndalur më parë në një fushë golfi, e bërë një dorë loje me me kryeministrin Shinzo Abe, shkruan mediat e botës. CNN kujtoi se udhëheqësit e të dy ...
Tesheshi | 26-May-2019 12:19
Presidenti amerikan Donald Trump e nisi vizitën e tij në Japoni duke u ndalur më parë në një fushë golfi, e bërë një dorë loje me me kryeministrin Shinzo Abe, shkruan mediat e botës. CNN kujtoi se udhëheqësit e të dy ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved