ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/06/2019 13:25

Donald Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme

Donald Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të nisë rreth 1,500 trupa amerikane në Lindjen e Mesme, kryesisht si masë mbrojtëse, në mesin e tensioneve në rritje me Iranin. “ Duam të kemi mbrojtje në Lindjen e Mesme. Do ...
GazetaTema | 24-May-2019 22:02
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të nisë rreth 1,500 trupa amerikane në Lindjen e Mesme, kryesisht si masë mbrojtëse, në mesin e tensioneve në rritje me Iranin. “ Duam të kemi mbrojtje në Lindjen e Mesme. Do ...

SHBA do të dërgojë 1,500 trupa ushtarake shtesë në Lindje të Mesme
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...
VizionPlus | 24-May-2019 22:54
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...

SHBA merr vendim: 1500 trupa shtesë në Lindjen e Mesme
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...
BalkanWeb | 24-May-2019 19:58
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...

SHBA, miratohet dërgimi i trupave shtesë në Lindjen e Mesme
Administrata amerikane ka miratuar dërgimin e disa mijëra trupave shtesë në Lindjen e Mesme për t’i bërë ballë kërcënimeve që vijnë nga Irani. Sekretari i Mbrojtjes, Patrik Shejnahan ka deklaruar se trupat e reja do të ...
ABCNews | 24-May-2019 23:47
Administrata amerikane ka miratuar dërgimin e disa mijëra trupave shtesë në Lindjen e Mesme për t’i bërë ballë kërcënimeve që vijnë nga Irani. Sekretari i Mbrojtjes, Patrik Shejnahan ka deklaruar se trupat e reja do të ...

Ministri iranian paralajmëron anarki në Lindje të Mesme
Në kohën e përshkallëzimit të tensioneve me Uashingtonin, ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, ka paralajmëruar për anarki në Lindje të Mesme, nëse fuqitë botërore nuk bashkohen për të ndaluar, atë që e ka ...
BalkanWeb | 24-May-2019 18:22
Në kohën e përshkallëzimit të tensioneve me Uashingtonin, ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, ka paralajmëruar për anarki në Lindje të Mesme, nëse fuqitë botërore nuk bashkohen për të ndaluar, atë që e ka ...

SHBA, miratohet dërgimi i trupave shtesë në Lindjen e Mesme
Administrata amerikane ka miratuar dërgimin e disa mijëra trupave shtesë në Lindjen e Mesme për t’i bërë ballë kërcënimeve që vijnë nga Irani. Sekretari i Mbrojtjes, Patrik Shejnahan ka deklaruar se trupat e reja do të ...
Medial | 25-May-2019 01:37
Administrata amerikane ka miratuar dërgimin e disa mijëra trupave shtesë në Lindjen e Mesme për t’i bërë ballë kërcënimeve që vijnë nga Irani. Sekretari i Mbrojtjes, Patrik Shejnahan ka deklaruar se trupat e reja do të ...

Trump miraton shtimin e trupave në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...
IliriaNews | 25-May-2019 01:25
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...

Ministri iranian paralajmëron anarki në Lindje të Mesme
Agjencia iraniane e lajmeve, IRNA, ka thënë se Zarif i ka bërë këto deklarata me 24 maj në Islamabad, ku është takuar me zyrtarë të lartë pakistanezë. Marrëdhëniet në mes të Teheranit dhe Uashingtonit janë tensionuar ...
Lajminet | 24-May-2019 23:09
Agjencia iraniane e lajmeve, IRNA, ka thënë se Zarif i ka bërë këto deklarata me 24 maj në Islamabad, ku është takuar me zyrtarë të lartë pakistanezë. Marrëdhëniet në mes të Teheranit dhe Uashingtonit janë tensionuar ...

Trump miraton shtimin e trupave në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...
Flaka | 24-May-2019 22:10
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...

Trump miraton shtimin e trupave në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...
TetovaSot | 24-May-2019 21:58
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...

SHBA do të dërgojë 1,500 trupa ushtarake shtesë në Lindje të Mesme
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...
Shenja | 24-May-2019 21:51
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...

Rriten tensionet/ SHBA shton 1500 trupa në Lindje të Mesme, reagon ashpër Iraku!
Në një kohë kur tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Republikës Islamike të Iranit janë rritur ndjeshëm, Presidenti Donald Trump ka marrë vendimin për të dërguar 1500 trupa shtesë në Lindje të Mesme. Sipas Trump, ...
Dritare | 24-May-2019 21:42
Në një kohë kur tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Republikës Islamike të Iranit janë rritur ndjeshëm, Presidenti Donald Trump ka marrë vendimin për të dërguar 1500 trupa shtesë në Lindje të Mesme. Sipas Trump, ...

1500 trupa amerikane dërgohen në Lindjen e Mesme
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...
Gazeta55 | 24-May-2019 21:42
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...

Trump për dërgimin e trupave shtesë në Lindjen e Mesme
Presidenti Amerikan, Donald Trump, bëri të ditur këtë të premte, se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1500 trupa shtesë në Lindjen e Mesme, për arsye përgjithësisht mbrojtëse ndaj kërcënimeve, që vijnë nga Irani. “Ne ...
RTSH | 24-May-2019 21:12
Presidenti Amerikan, Donald Trump, bëri të ditur këtë të premte, se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1500 trupa shtesë në Lindjen e Mesme, për arsye përgjithësisht mbrojtëse ndaj kërcënimeve, që vijnë nga Irani. “Ne ...

SHBA do të dërgojë 1,500 trupa ushtarake shtesë në Lindje të Mesme
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...
Koha.mk | 24-May-2019 20:50
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...

Pentagoni po shqyrton dërgimin e trupave shtesë në Gjirin Persik?
Zyrtarë amerikanë thanë se Pentagoni do të njoftojë Shtëpinë e Bardhë mbi një kërkesë për dërgimin e mijëra trupave amerikane në Lindjen e Mesme, mes tensioneve në rritje mes Iranit dhe Washingtonit. Zyrtarët folën me ...
GazetaTema | 23-May-2019 21:48
Zyrtarë amerikanë thanë se Pentagoni do të njoftojë Shtëpinë e Bardhë mbi një kërkesë për dërgimin e mijëra trupave amerikane në Lindjen e Mesme, mes tensioneve në rritje mes Iranit dhe Washingtonit. Zyrtarët folën me ...

Trump miraton shtimin e trupave në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...
Alsat-M | 24-May-2019 20:50
Presidenti amerikan, Donald Trump miratoi rritjen e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, në përgjigje ndaj tensioneve me Iranin, sipas medies amerikane. Shefi i Pentagonit kishte njoftuar një ditë më parë se “SHBA-ja ...

Presidenti Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme
“ Duam të kemi mbrojtje në Lindjen e Mesme. Do të dërgojmë një numër relativisht të vogël trupash, kryesisht për mbrojtje “, tha zoti Trump ndërsa po largohej nga Shtëpia e Bardhë për një udhëtim drejt Japonisë. “ Disa ...
Lajminet | 24-May-2019 19:47
“ Duam të kemi mbrojtje në Lindjen e Mesme. Do të dërgojmë një numër relativisht të vogël trupash, kryesisht për mbrojtje “, tha zoti Trump ndërsa po largohej nga Shtëpia e Bardhë për një udhëtim drejt Japonisë. “ Disa ...

Presidenti Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të nisë rreth 1,500 trupa amerikane në Lindjen e Mesme, kryesisht si masë mbrojtëse, në mesin e tensioneve në rritje me Iranin. " Duam të kemi mbrojtje në Lindjen e Mesme. Do ...
Zeri Amerikes | 24-May-2019 19:40
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të nisë rreth 1,500 trupa amerikane në Lindjen e Mesme, kryesisht si masë mbrojtëse, në mesin e tensioneve në rritje me Iranin. " Duam të kemi mbrojtje në Lindjen e Mesme. Do ...

SHBA do të dërgojë 1,500 trupa ushtarake shtesë në Lindje të Mesme
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...
Radio Evropa e Lire | 24-May-2019 19:35
Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1,500 ushtarë në Lindje të Mesme, për të shtuar forcën ushtarake në këtë rajon, në kohën e rritjes së tensioneve me Iranin. Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë gazetarëve në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved