ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/06/2019 17:41

Veseli: Krerët serbë të komunave veriore s’duhet të dorëhiqen

Veseli: Krerët serbë të komunave veriore s’duhet të dorëhiqen
PRISHTINË Kreu i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli përmes një statusi në “Facebook” shprehet se paralajmërimi për dorëheqje e kryetarëve të komunave veriore serbe është një akt i pahijshëm. Sot në Beograd, krerët serbë ...
BalkanWeb | 24-May-2019 22:35
PRISHTINË Kreu i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli përmes një statusi në “Facebook” shprehet se paralajmërimi për dorëheqje e kryetarëve të komunave veriore serbe është një akt i pahijshëm. Sot në Beograd, krerët serbë ...

Paralajmërimi i Listës Serbe për dorëheqjen e kryetarëve – reagime të ashpra nga pozita dhe opozita
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...
Telegrafi | 24-May-2019 21:12
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...

Haradinaj reagon ndaj paralajmërimit të Vuçiç
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj paralajmërimit të presidentit serb për masa të ashpra ndaj Prishtinës, duke i bërë thirrje atij që të reflektojë. “Reflekto zoti Vuçiç! Është koha që të ...
ABCNews | 24-May-2019 19:52
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj paralajmërimit të presidentit serb për masa të ashpra ndaj Prishtinës, duke i bërë thirrje atij që të reflektojë. “Reflekto zoti Vuçiç! Është koha që të ...

Taksa, Vuçiç: Gati kundërmasat ndaj Kosovës
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Beogradi i ka gati kundër-masat ndaj Kosovës nëse ajo nuk heq taksën për produktet serbe. Vuçiç ka theksuar gjithashtu se, pa u hequr kjo taksë, me Prishtinën nuk mund të ...
ABCNews | 24-May-2019 18:21
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Beogradi i ka gati kundër-masat ndaj Kosovës nëse ajo nuk heq taksën për produktet serbe. Vuçiç ka theksuar gjithashtu se, pa u hequr kjo taksë, me Prishtinën nuk mund të ...

Paralajmërimi i Listës Serbe për dorëheqjen e kryetarëve – reagime të ashpra nga pozita dhe opozita
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...
Arbresh | 24-May-2019 23:25
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...

Veseli flet pas paralajmërimit të kryetarëve të komunave veriore se do të dorëhiqen prapë
Kryetari i Kuvenit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga ana e ndërkombëtarëve që të kryejnë punët që u takojnë. Ky reagim i Veselit erdhi pas paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur në komunat veriore se ata ...
AlbInfo | 24-May-2019 22:12
Kryetari i Kuvenit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga ana e ndërkombëtarëve që të kryejnë punët që u takojnë. Ky reagim i Veselit erdhi pas paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur në komunat veriore se ata ...

Haradinaj: Vuçiq, reflekto!
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka kërkuar presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq që të reflektojë, duke shtuar se Kosova është gati për marrëveshje me Serbinë. “Reflekto Z. Vuçiq! Është koha që të ...
Shenja | 24-May-2019 21:51
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka kërkuar presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq që të reflektojë, duke shtuar se Kosova është gati për marrëveshje me Serbinë. “Reflekto Z. Vuçiq! Është koha që të ...

Vuçiç: Serbia ka përgatitur masa ndaj Kosovës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e Kosovës, në rast se nuk hiqet taksa prej 100 për qind, të cilën Qeveria e ...
TV Klan | 24-May-2019 17:34
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e Kosovës, në rast se nuk hiqet taksa prej 100 për qind, të cilën Qeveria e ...

Bogujevci, Vuçiqit: Kurr nuk kam qenë boksier i Serbisë
Ish-boksieri, Mehmet Bogujevci u është përgjigjur komenteve të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i cili kishte thënë se ai ka qenë më shumë boksier i Serbisë se i Kosovës. Në një prononcim për “Klan Kosovën”, ...
PortaliOnline | 24-May-2019 20:38
Ish-boksieri, Mehmet Bogujevci u është përgjigjur komenteve të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i cili kishte thënë se ai ka qenë më shumë boksier i Serbisë se i Kosovës. Në një prononcim për “Klan Kosovën”, ...

Serbët e Kosovës takohen me Presidentin Serb, Vuçiç
Megjithëse u zgjodhën vetëm një javë më parë, kryetarët e komunave të Leposaviçit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Mitrovicës së Veriut, janë shprehur të gatshëm për t’u dorëhequr. Gatishëmrinë e tyre, e ka bërë të ditur ...
RTSH | 24-May-2019 20:21
Megjithëse u zgjodhën vetëm një javë më parë, kryetarët e komunave të Leposaviçit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Mitrovicës së Veriut, janë shprehur të gatshëm për t’u dorëhequr. Gatishëmrinë e tyre, e ka bërë të ditur ...

Bogujevci i kundërpërgjigjet Aleksandër Vuçiqit: Nuk kam qenë boksier i Serbisë
Bogujevci me këtë rast nëpërmjet telefonit i ka thënë Klan Kosovës se asnjëherë nuk ka boksuar për Serbinë. “Unë kurrë nuk kam boksuar për Serbinë. Unë kam boksuar për reprezantacionin e ish-Jugosllavisë, kam qenë ...
Lajminet | 24-May-2019 20:03
Bogujevci me këtë rast nëpërmjet telefonit i ka thënë Klan Kosovës se asnjëherë nuk ka boksuar për Serbinë. “Unë kurrë nuk kam boksuar për Serbinë. Unë kam boksuar për reprezantacionin e ish-Jugosllavisë, kam qenë ...

Haradinaj: “Reflekto Z.Vuçiq!”
Prishtinë, 24 maj 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka kërkuar presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq që të reflektojë, duke shtuar se Kosova është gati për marrëveshje me Serbinë. “Reflekto Z. Vuçiq! ...
Illyriapress | 24-May-2019 19:54
Prishtinë, 24 maj 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka kërkuar presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq që të reflektojë, duke shtuar se Kosova është gati për marrëveshje me Serbinë. “Reflekto Z. Vuçiq! ...

Vuçiç: Serbia ka përgatitur masa ndaj Kosovës. S’ka bisedime pa hequr taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e Kosovës, në rast se nuk hiqet taksa prej 100 për qind, të cilën Qeveria e ...
Lapsi | 24-May-2019 17:19
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e Kosovës, në rast se nuk hiqet taksa prej 100 për qind, të cilën Qeveria e ...

Vuçiq: Kundërmasat ndaj tarifave të Kosovës do të zbatohen pas takimit të Parisit
Beograd, 24 maj 2019 – Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, tha të premten se Serbia do të zbatojë një varg masash ndaj Kosovës nëse ajo nuk i heq tarifat e vendosura vitin e kaluar ndaj mallrave serbe. Pas një takimi me ...
Illyriapress | 24-May-2019 19:44
Beograd, 24 maj 2019 – Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, tha të premten se Serbia do të zbatojë një varg masash ndaj Kosovës nëse ajo nuk i heq tarifat e vendosura vitin e kaluar ndaj mallrave serbe. Pas një takimi me ...

Bogujevci: Asnjëherë nuk kam qenë bokser i Serbisë
Ish-boksieri Mehmet Bogujevci, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, se ai kishte qenë më shumë boksier i Serbisë sesa i Kosovës. Bogujevci me këtë rast nepërmjet telefonit i ka thënë ...
Gazeta Express | 24-May-2019 19:29
Ish-boksieri Mehmet Bogujevci, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, se ai kishte qenë më shumë boksier i Serbisë sesa i Kosovës. Bogujevci me këtë rast nepërmjet telefonit i ka thënë ...

Paralajmërimet për dorëheqjet në veri: Veseli i kërkon BE-së të luaj rolin që i takon
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur të komunave të veriut të Kosovës se mund të japin dorëheqje. Këto paralajmërime ...
Telegrafi | 24-May-2019 16:56
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur të komunave të veriut të Kosovës se mund të japin dorëheqje. Këto paralajmërime ...

Paralajmërimet për dorëheqjet në Veri: Kadri Veseli i kërkon BE-së të luaj rolin që i takon
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur të komunave të veriut të Kosovës se mund të japin dorëheqje. Këto paralajmërime ...
Alsat-M | 24-May-2019 19:25
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur të komunave të veriut të Kosovës se mund të japin dorëheqje. Këto paralajmërime ...

Veseli i ka cilësuar të pahijshme paralajmërimet për dorëheqje të kryetarëve në veri të Kosovës
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar ndërhyrjen e Bashkimit Evropian dhe partnerëve të tjerë ndërkombëtarë, pas paralajmërimeve për dorëheqje të kryetarëve të sapozgjedhur në katër komunat me shumicë ...
Portalb | 24-May-2019 18:51
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar ndërhyrjen e Bashkimit Evropian dhe partnerëve të tjerë ndërkombëtarë, pas paralajmërimeve për dorëheqje të kryetarëve të sapozgjedhur në katër komunat me shumicë ...

Bogujevci i përgjigjet Vuçiqit: Asnjëherë nuk kam qenë boksier i Serbisë
Ish-boksieri, Mehmet Bogujevci u është përgjigjur komenteve të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i cili kishte thënë se ai ka qenë më shumë boksier i Serbisë se i Kosovës. Në një prononcim për “Klan Kosovën”, ...
Zeri | 24-May-2019 18:50
Ish-boksieri, Mehmet Bogujevci u është përgjigjur komenteve të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i cili kishte thënë se ai ka qenë më shumë boksier i Serbisë se i Kosovës. Në një prononcim për “Klan Kosovën”, ...

Vuçiq: Serbia me masa të kufizuara për shkak të taksës së Kosovës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha sot se Serbia ka përgatitur masa “të kufizuara” për shkak të tasës së Prishtinës për mallrat serbe, disa prej të cilave janë “shumë të forta dhe të ashpra”, raporton AA. Vuçiç ...
Shenja | 24-May-2019 18:22
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha sot se Serbia ka përgatitur masa “të kufizuara” për shkak të tasës së Prishtinës për mallrat serbe, disa prej të cilave janë “shumë të forta dhe të ashpra”, raporton AA. Vuçiç ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved