ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 14:51

IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që nga fillimi i vitit

IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që nga fillimi i vitit
Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), ku 512 persona humbën jetën në ...
BalkanWeb | 25-May-2019 00:39
Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), ku 512 persona humbën jetën në ...

“Nëse Kadri Veseli është përfshirë në fajde, të japë dorëheqjen”
Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë rasti i fajdeve ku është përmendur Kadri Veseli duhet të sqarohet sa më parë për shkak të pozitave që ka ky i fundit. Demhasaj, në “Debat Plus” me Ermal ...
BalkanWeb | 24-May-2019 22:58
Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë rasti i fajdeve ku është përmendur Kadri Veseli duhet të sqarohet sa më parë për shkak të pozitave që ka ky i fundit. Demhasaj, në “Debat Plus” me Ermal ...

Veseli në Prokurorinë Speciale. Padit pjesëtarët e videos. Shoqëria civile: Të pyetej që para 5 viteve
Prokuroria Speciale pritet ta shqyrtojë kallëzimin penal të deponuar nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për gjashtë personat e dyshuar për pjesëmarrje në "Aferën e Fajdeve", të cilët përmendnin emrin e ...
Top Channel | 24-May-2019 21:29
Prokuroria Speciale pritet ta shqyrtojë kallëzimin penal të deponuar nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për gjashtë personat e dyshuar për pjesëmarrje në "Aferën e Fajdeve", të cilët përmendnin emrin e ...

Video-skandali, Thaçi: Kadri Veseli është veç një viktimë e këtij maskarallaku
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar rastin ku disa të arrestuar dyshohet se kanë marrë para në emër të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, tha se është i tmerruar me mashtrimet, përgojimet dhe ...
GazetaTema | 24-May-2019 13:58
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar rastin ku disa të arrestuar dyshohet se kanë marrë para në emër të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, tha se është i tmerruar me mashtrimet, përgojimet dhe ...

Demhasaj: Nëse Veseli del i përfshirë sadopak në aferën e fajdeve, duhet të dorëhiqet (Video)
Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë rasti i fajdeve ku është përmendur Kadri Veseli duhet të sqarohet sa më parë për shkak të pozitave që ka ky i fundit. Demhasaj, në “Debat Plus” me Ermal ...
Telegrafi | 24-May-2019 22:08
Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë rasti i fajdeve ku është përmendur Kadri Veseli duhet të sqarohet sa më parë për shkak të pozitave që ka ky i fundit. Demhasaj, në “Debat Plus” me Ermal ...

Beqaj: Me ‘aferën e fajdeve’, dëmi ndaj Kadri Veselit është shkaktuar pavarësisht epilogut juridik (Video)
Njohësi i zhvillimeve politike, Behlul Beqaj, ka thënë se me publikimin e aferës së fajdeve, dëmi ndaj Kadri Veselit, PDK-së dhe Kosovës tashmë është shkaktuar. Beqaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se të ...
Telegrafi | 24-May-2019 21:18
Njohësi i zhvillimeve politike, Behlul Beqaj, ka thënë se me publikimin e aferës së fajdeve, dëmi ndaj Kadri Veselit, PDK-së dhe Kosovës tashmë është shkaktuar. Beqaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se të ...

Kryeparlamenti i Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale
Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast të krimit të organizuar, ndërsa u zotua se do të japë dorëheqje nëse një gjë e tillë del e ...
VizionPlus | 23-May-2019 22:13
Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast të krimit të organizuar, ndërsa u zotua se do të japë dorëheqje nëse një gjë e tillë del e ...

Thaçi: Kadri Veseli është veç një viktimë e këtij maskarallaku
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar rastin me faje ku disa të arrestuar dyshohet se kanë marrë para në emër të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se është i tmerruar me mashtrimet, përgojimet ...
Telegrafi | 24-May-2019 13:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar rastin me faje ku disa të arrestuar dyshohet se kanë marrë para në emër të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se është i tmerruar me mashtrimet, përgojimet ...

“Mori 200 mijë € me fajde”, Kadri Veseli i drejtohet Prokurorisë
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është drejtuar sot Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës duke paditur disa persona, të cilët në dy video të shpërndara në mediat kosovare, flasin për fajde ...
BalkanWeb | 23-May-2019 17:58
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është drejtuar sot Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës duke paditur disa persona, të cilët në dy video të shpërndara në mediat kosovare, flasin për fajde ...

Veseli në Prokurorinë Speciale ka paditur pjesëtarët e videos skandaloze
Prokuroria Speciale pritet ta shqyrtojë kallëzimin penal të deponuar nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për gjashtë personat e dyshuar për pjesëmarrje në “Aferën e Fajdeve”, të cilët përmendnin emrin e ...
Portalb | 25-May-2019 00:18
Prokuroria Speciale pritet ta shqyrtojë kallëzimin penal të deponuar nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për gjashtë personat e dyshuar për pjesëmarrje në “Aferën e Fajdeve”, të cilët përmendnin emrin e ...

IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që nga fillimi i vitit
Gjatë së njëjtës periudhë të vitit të kaluar, 28 325 emigrantë të paligjshëm dhe refugjatë hynë në Europë, ndërsa 638 humbën jetën në Detin Egje. Sipas përfaqësueses së IOM-it në Spanjë, Ana Dodevska, 7 666 emigrantë të ...
Lajminet | 24-May-2019 23:36
Gjatë së njëjtës periudhë të vitit të kaluar, 28 325 emigrantë të paligjshëm dhe refugjatë hynë në Europë, ndërsa 638 humbën jetën në Detin Egje. Sipas përfaqësueses së IOM-it në Spanjë, Ana Dodevska, 7 666 emigrantë të ...

IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që nga fillimi i vitit
Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), ku 512 persona humbën jetën në ...
TetovaSot | 24-May-2019 23:23
Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), ku 512 persona humbën jetën në ...

IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që nga fillimi i vitit
Që nga fillimi i këtij viti rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), derisa 512 persona humbën jetën në det. ...
AlbInfo | 24-May-2019 22:35
Që nga fillimi i këtij viti rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), derisa 512 persona humbën jetën në det. ...

Thaçi në fshatin e Veselit: Miku im, Kadri, ngushëllime
Presidenti Hashim Thaçi i ka shprehur ngushëllime kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe familjes së tij për vdekjen e axhës. Thaçi ka njoftuar në Facebook se në fshatin Broboniq i ka shprehur ngushëllime mikut të tij. ...
InFokusi | 24-May-2019 22:34
Presidenti Hashim Thaçi i ka shprehur ngushëllime kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe familjes së tij për vdekjen e axhës. Thaçi ka njoftuar në Facebook se në fshatin Broboniq i ka shprehur ngushëllime mikut të tij. ...

Thaçi i shpreh ngushëllime Veselit dhe familjes së tij për vdekjen e axhës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkuar në fshatin Broboniq të Mitrovicës për të shprehur ngushëllime pas vdekjes së axhës së kryeparlamentarit Kadri Veseli, Jetish Veselit. “Mikut tim, Kadriut, si dhe tërë ...
Arbresh | 24-May-2019 22:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkuar në fshatin Broboniq të Mitrovicës për të shprehur ngushëllime pas vdekjes së axhës së kryeparlamentarit Kadri Veseli, Jetish Veselit. “Mikut tim, Kadriut, si dhe tërë ...

Deputeti i PDK-së që dikur rrinte me fajdexhinë Rrahim Hashimin, befason me deklaratën e tij
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh Rrahim Hashimin, njërin prej të dyshuarve në skandalin e fajdeve. Beqa ka thënë Hashimin e njeh nga shokët e tij dhe nuk din se çfarë ...
InFokusi | 24-May-2019 22:08
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh Rrahim Hashimin, njërin prej të dyshuarve në skandalin e fajdeve. Beqa ka thënë Hashimin e njeh nga shokët e tij dhe nuk din se çfarë ...

Thaçi shkon në fshatin e Kadri Veselit, i shpreh ngushëllime për vdekjen e axhës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një publikim në rrjetin social “Facebook” i ka shprehur ngushëllime kryeparlamentarit Kadri Veseli për vdekjen e axhës Jetish – raporton Periskopi. Thaçi para pak çastesh ka ...
Gazeta Monitor | 24-May-2019 22:05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një publikim në rrjetin social “Facebook” i ka shprehur ngushëllime kryeparlamentarit Kadri Veseli për vdekjen e axhës Jetish – raporton Periskopi. Thaçi para pak çastesh ka ...

Beqaj: Me ‘aferën e fajdeve’, dëmi ndaj Kadri Veselit është shkaktuar pavarësisht epilogut juridik
Njohësi i zhvillimeve politike, Behlul Beqaj, ka thënë se me publikimin e aferës së fajdeve, dëmi ndaj Kadri Veselit, PDK-së dhe Kosovës tashmë është shkaktuar. Beqaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se të gjithë ata që kanë ...
Arbresh | 24-May-2019 21:57
Njohësi i zhvillimeve politike, Behlul Beqaj, ka thënë se me publikimin e aferës së fajdeve, dëmi ndaj Kadri Veselit, PDK-së dhe Kosovës tashmë është shkaktuar. Beqaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se të gjithë ata që kanë ...

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh Rrahim Hashimin, njërin prej të dyshuarve në skandalin e fajdeve. Beqa ka thënë Hashimin e njeh nga shokët e tij dhe nuk din se çfarë ...
Gazeta Express | 24-May-2019 21:50
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh Rrahim Hashimin, njërin prej të dyshuarve në skandalin e fajdeve. Beqa ka thënë Hashimin e njeh nga shokët e tij dhe nuk din se çfarë ...

Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...
Telegrafi | 23-May-2019 21:58
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved