ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/06/2019 22:29

Feronikeli fiton edhe Kupën e Kosovës dhe i bën nder Prishtinës

Feronikeli fiton edhe Kupën e Kosovës dhe i bën nder Prishtinës
Pas fitimit të kampionatit ekipi i Ferronikelit ka arkëtuar një tjetër trofe. Ekipi nga Drenasi është fitues i Kupës së Kosovës, pasi mposhti në finale Trepçën me rezultatin e thellë 5-1. Kampionët në fuqi të Kosovës ...
BalkanWeb | 24-May-2019 23:23
Pas fitimit të kampionatit ekipi i Ferronikelit ka arkëtuar një tjetër trofe. Ekipi nga Drenasi është fitues i Kupës së Kosovës, pasi mposhti në finale Trepçën me rezultatin e thellë 5-1. Kampionët në fuqi të Kosovës ...

Feronikeli ia mbush arkat edhe Prishtinës – kjo është shuma që kryeqytetasit do të përfitojnë për garat evropiane
Me fitoren e Feronikelit në finale të Kupës së Kosovë ndaj Trepçës ’89 (5-1), Prishtina do të luajë në Ligën e Evropës si nënkampione e Kosovës. Rrjedhimisht, kryeqytetasve do t’u takojnë paratë e UEFA-së. Kësisoj, ...
Telegrafi | 25-May-2019 00:11
Me fitoren e Feronikelit në finale të Kupës së Kosovë ndaj Trepçës ’89 (5-1), Prishtina do të luajë në Ligën e Evropës si nënkampione e Kosovës. Rrjedhimisht, kryeqytetasve do t’u takojnë paratë e UEFA-së. Kësisoj, ...

Çitaku: Kjo humbje e thellë e dëmton Trepçën ’89 moralisht para përballjes së barazhit
Trepça ’89 është mposhtur thellë në finale të Digital Kupës së Kosovës nga Feronikeli me rezultat 5:1. Trajneri i 89-shit, Veton Çitaku është i shokuar me këtë rezultat, duke thënë se nuk e ka pritur këtë. “Nuk e kemi ...
Telegrafi | 24-May-2019 23:54
Trepça ’89 është mposhtur thellë në finale të Digital Kupës së Kosovës nga Feronikeli me rezultat 5:1. Trajneri i 89-shit, Veton Çitaku është i shokuar me këtë rezultat, duke thënë se nuk e ka pritur këtë. “Nuk e kemi ...

Ramadani tregon se çka u tha futbollistëve para ndeshjes: I mbyllëm llogarit në pjesën e parë
Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës pas fitores në finale me rezultat 5-1 ndaj Trepçës ’89. Trajneri i ekipit nga Drenasi, Zekirija Ramadani ka folur pas ndeshjes, duke zbuluar se farë u tha futbollistëve para ...
Telegrafi | 24-May-2019 23:47
Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës pas fitores në finale me rezultat 5-1 ndaj Trepçës ’89. Trajneri i ekipit nga Drenasi, Zekirija Ramadani ka folur pas ndeshjes, duke zbuluar se farë u tha futbollistëve para ...

Prishtina e mëson kundërshtarin me 11 qershor – ndeshjet zhvillohen më 27 qershor dhe 4 korrik
Prishtina edhe këtë edicion paraqitet nga raundi paraeliminator i Ligës së Evropës, ku bëjnë pjesë 14 skuadra. Nuk konsiderohet i vështirë, por edhe edicionin e kaluar kishte befasi, megjithëse Prishtina e kishte ...
Telegrafi | 24-May-2019 23:30
Prishtina edhe këtë edicion paraqitet nga raundi paraeliminator i Ligës së Evropës, ku bëjnë pjesë 14 skuadra. Nuk konsiderohet i vështirë, por edhe edicionin e kaluar kishte befasi, megjithëse Prishtina e kishte ...

Feronikeli barazohet me Besën dhe mbetet një Kupë të Kosovës larg Prishtinës, këto janë skuadrat fituese ndër vite
Feronikeli ka arritur ta fitojë Digitalb Kupën e Kosovës për edicion 2018/19. Kampionët e ri të Kosovës e kanë shkatërruar në finale Trepçën ’89 pasi e kanë mposhtur me rezultat të thellë 5-1. Falë triumfit të sotëm, ...
Telegrafi | 24-May-2019 23:05
Feronikeli ka arritur ta fitojë Digitalb Kupën e Kosovës për edicion 2018/19. Kampionët e ri të Kosovës e kanë shkatërruar në finale Trepçën ’89 pasi e kanë mposhtur me rezultat të thellë 5-1. Falë triumfit të sotëm, ...

Zyrtare: Prishtina është skuadra e dytë kosovare që merr pjesë në garat evropiane
Skuadra më e madhe kosovare, Prishtina e ka ndjekur me shumë vëmendje finalen e Digitalb Kupës së Kosovës. Kampioni në fuqi Feronikeli ishte përballë Trepçës ’89 ku e mposhti me rezultat të thellë 5-1. Kësisoj kësaj ...
Telegrafi | 24-May-2019 22:48
Skuadra më e madhe kosovare, Prishtina e ka ndjekur me shumë vëmendje finalen e Digitalb Kupës së Kosovës. Kampioni në fuqi Feronikeli ishte përballë Trepçës ’89 ku e mposhti me rezultat të thellë 5-1. Kësisoj kësaj ...

Veton Çitaku me deklaratë të fortë pas humbjes në Kupë nga Feronikeli
Trepça ’89 është mposhtur thellë në finale të Digital Kupës së Kosovës nga Feronikeli me rezultat 5:1. Trajneri i 89-shit, Veton Çitaku është i shokuar me këtë rezultat, duke thënë se nuk e ka pritur këtë. “Nuk e kemi ...
Zeri | 25-May-2019 00:01
Trepça ’89 është mposhtur thellë në finale të Digital Kupës së Kosovës nga Feronikeli me rezultat 5:1. Trajneri i 89-shit, Veton Çitaku është i shokuar me këtë rezultat, duke thënë se nuk e ka pritur këtë. “Nuk e kemi ...

Ramadani: Fitoren e thellë na mundësoi edhe '89-shi
Feronikeli është fitues i Kupës pas fitores në finale prej 5:1 ndaj Trepçës ’89. Trajneri i ekipit nga Drenasi, Zekirija Ramadani ka folur pas ndeshjes, duke zbuluar se farë u tha futbollistëve para takimit. “Ishte një ...
Zeri | 25-May-2019 00:01
Feronikeli është fitues i Kupës pas fitores në finale prej 5:1 ndaj Trepçës ’89. Trajneri i ekipit nga Drenasi, Zekirija Ramadani ka folur pas ndeshjes, duke zbuluar se farë u tha futbollistëve para takimit. “Ishte një ...

Ja si i kishte motivuar Ramadani futbollistët e tij para ndeshjes finale me Trepça ‘89
Brenda vetëm pak ditëve Zekirja Ramadani i është gëzuar edhe titullit të dytë këtë edicion me Feronikelin, duke u konfirmuar në një trajner kampionësh, pasi edhe para dy viteve kur udhëhoqi skuadrën e Trepça ’89 ...
InfoSport.mk | 24-May-2019 23:57
Brenda vetëm pak ditëve Zekirja Ramadani i është gëzuar edhe titullit të dytë këtë edicion me Feronikelin, duke u konfirmuar në një trajner kampionësh, pasi edhe para dy viteve kur udhëhoqi skuadrën e Trepça ’89 ...

Këta janë fituesit e Kupës së Kosovës që nga viti 1999
Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Rexha, pas golit te pare ne finale te Kupes se Kosoves Skuadra nga Drenasi pas titullit kampion, e ...
Gazeta Express | 24-May-2019 23:57
Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Rexha, pas golit te pare ne finale te Kupes se Kosoves Skuadra nga Drenasi pas titullit kampion, e ...

Kjo është shumë e parave të arkëtuara nga Feronikeli pas fitores në Kupë
Feronikeli e ka kurorëzuar sezonin e tyre fantastik me një fitore në finalen e Kupës së Kosovës. Nikli ka arritur ta mposht Trepçën 89 me rezultat 5:1, duke siguruar titullin e dytë këtë sezon. Golat për Feronikeli i ...
Gazeta Express | 24-May-2019 23:54
Feronikeli e ka kurorëzuar sezonin e tyre fantastik me një fitore në finalen e Kupës së Kosovës. Nikli ka arritur ta mposht Trepçën 89 me rezultat 5:1, duke siguruar titullin e dytë këtë sezon. Golat për Feronikeli i ...

Kjo është shumë e parave të arkëtuara nga Feronikeli pas fitores në Kupë
Feronikeli e ka kurorëzuar sezonin e tyre fantastik me një fitore në finalen e Kupës së Kosovës. Nikli ka arritur ta mposht Trepçën 89 me rezultat 5:1, duke siguruar titullin e dytë këtë sezon. Golat për Feronikeli i ...
Zeri | 24-May-2019 23:54
Feronikeli e ka kurorëzuar sezonin e tyre fantastik me një fitore në finalen e Kupës së Kosovës. Nikli ka arritur ta mposht Trepçën 89 me rezultat 5:1, duke siguruar titullin e dytë këtë sezon. Golat për Feronikeli i ...

Lorik Cana dhe Milot Rashica në finalen e Kupës së Kosovës
Feronikeli e ka mposhtur 5:1 në finale Trepçën ’89 për ta fituar Kupën e Kosovës për sezonin 2018/19, shkruan Zëri.info. Kësisoj kësaj fitore iu ka gëzuar edhe nën kampioni i Kosovës, Prishtina që ka marrë biletën për ...
Zeri | 24-May-2019 23:47
Feronikeli e ka mposhtur 5:1 në finale Trepçën ’89 për ta fituar Kupën e Kosovës për sezonin 2018/19, shkruan Zëri.info. Kësisoj kësaj fitore iu ka gëzuar edhe nën kampioni i Kosovës, Prishtina që ka marrë biletën për ...

Feronikeli fiton edhe kupën e Kosovës, kampioni shkatërron Trepçën ‘89 në finale
Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Që nga fillimi i takimit kampionët në fuqi të Kosovës e kanë dominuar ndeshjen përballë 89-shit. ...
Telegrafi | 24-May-2019 22:41
Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Që nga fillimi i takimit kampionët në fuqi të Kosovës e kanë dominuar ndeshjen përballë 89-shit. ...

Prishtina e mëson kundërshtarin me 11 qershor – ndeshjet zhvillohen më 27 qershor dhe 4 korrik
Prishtina edhe këtë edicion paraqitet nga raundi paraeliminator i Ligës së Evropës, ku bëjnë pjesë 14 skuadra. Nuk konsiderohet i vështirë, por edhe edicionin e kaluar kishte befasi, megjithëse Prishtina e kishte ...
E Dua Sportin | 24-May-2019 23:40
Prishtina edhe këtë edicion paraqitet nga raundi paraeliminator i Ligës së Evropës, ku bëjnë pjesë 14 skuadra. Nuk konsiderohet i vështirë, por edhe edicionin e kaluar kishte befasi, megjithëse Prishtina e kishte ...

Ramadani nuk ndalet, me Feronikelin fiton edhe Kupën e Kosovës
Vazhdojnë sukseset e Zekirja Ramadanit në futbollin e Kosovës. Strategu shkupjan pas titullit kampion me Feronikelin të fituar ditë më parë, ai sonte me skuadrën drenase fitoi edhe Kupën e Kosovës, njofton ...
InfoSport.mk | 24-May-2019 23:38
Vazhdojnë sukseset e Zekirja Ramadanit në futbollin e Kosovës. Strategu shkupjan pas titullit kampion me Feronikelin të fituar ditë më parë, ai sonte me skuadrën drenase fitoi edhe Kupën e Kosovës, njofton ...

23:32 Feronikeli ngrit lart trofeun e dytë brenda pak ditësh Pas triumfit në Ipko Superligë, edhe...
Pas triumfit në Ipko Superligë, edhe Kupa e Kosovës do të shkojë në Drenas. Feronikeli e ka mposhtur 5-1 në finale Trepçën ‘89 për ta fituar Kupën e Kosovës për sezonin 2018/19 Feronikeli ngriti lart trofeun në Fadil ...
Kosova Sot | 24-May-2019 23:35
Pas triumfit në Ipko Superligë, edhe Kupa e Kosovës do të shkojë në Drenas. Feronikeli e ka mposhtur 5-1 në finale Trepçën ‘89 për ta fituar Kupën e Kosovës për sezonin 2018/19 Feronikeli ngriti lart trofeun në Fadil ...

Ramadani tregon se çka u tha futbollistëve të tij para ndeshjes
Feronikeli demoloi Trepçën 89 në finalen e Kupës së Kosovës, të premten mbrëma në “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur atë me rezulta të thellë 5-1. Golat nga Astrit Fazliu (16'), Mendurim Hoti (26'), Albutrint Morina (66') ...
GazetaBlic | 24-May-2019 23:34
Feronikeli demoloi Trepçën 89 në finalen e Kupës së Kosovës, të premten mbrëma në “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur atë me rezulta të thellë 5-1. Golat nga Astrit Fazliu (16'), Mendurim Hoti (26'), Albutrint Morina (66') ...

Ramadani tregon se çka u tha futbollistëve të tij para ndeshjes
Feronikeli është fitues i Kupës pas fitores në finale prej 5:1 ndaj Trepçës ’89. Trajneri i ekipit nga Drenasi, Zekirija Ramadani ka folur pas ndeshjes, duke zbuluar se farë u tha futbollistëve para takimit. “Ishte një ...
InFokusi | 24-May-2019 23:34
Feronikeli është fitues i Kupës pas fitores në finale prej 5:1 ndaj Trepçës ’89. Trajneri i ekipit nga Drenasi, Zekirija Ramadani ka folur pas ndeshjes, duke zbuluar se farë u tha futbollistëve para takimit. “Ishte një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved