ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 16:59

Hileja antikushtetuese e Metës dhe pse zgjedhjet do bëhen më 30 Qershor!

Hileja antikushtetuese e Metës dhe pse zgjedhjet do bëhen më 30 Qershor!
Nga Alfred Peza Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk zhgënjeu askënd me deklaratën e tij ku “shprehu gadishmërinë institucionale, të rishikojë Dekretin për caktimin e zgjedhjeve vendore dhe të dekretojë një datë tjetër ...
GazetaTema | 24-May-2019 19:20
Nga Alfred Peza Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk zhgënjeu askënd me deklaratën e tij ku “shprehu gadishmërinë institucionale, të rishikojë Dekretin për caktimin e zgjedhjeve vendore dhe të dekretojë një datë tjetër ...

30 qershori apo jo? Dilema që do duhej ta zgjidhte Gjykata Kushtetuese
Kryeministri Edi Rama i referohet Kushtetutës kur e cilëson 30 qershorin si datë të panegociueshme për zhvillimin e zgjedhjeve vendore. Presidenti Ilir Meta iu referua po ashtu Kushtetutës kur nënkuptoi këtë të premte ...
Telegraf | 24-May-2019 23:15
Kryeministri Edi Rama i referohet Kushtetutës kur e cilëson 30 qershorin si datë të panegociueshme për zhvillimin e zgjedhjeve vendore. Presidenti Ilir Meta iu referua po ashtu Kushtetutës kur nënkuptoi këtë të premte ...

Presidenti, garant i shkeljes së Kushtetutës!
Nga Mero Baze Sot Ilir Meta ka bërë deklaratën më të guximshme të mandatit të vet presidencial. Meta paska “gjetur” zgjidhjen, përballë krizës politike të momentit, këtij zjarri që ia ka vënë Shqipërisë gruaja e tij me ...
GazetaTema | 24-May-2019 19:01
Nga Mero Baze Sot Ilir Meta ka bërë deklaratën më të guximshme të mandatit të vet presidencial. Meta paska “gjetur” zgjidhjen, përballë krizës politike të momentit, këtij zjarri që ia ka vënë Shqipërisë gruaja e tij me ...

Kriza politike/ Senida Mesi: E çuditur me qëndrimin e Presidentit
Ish-zëvendës kryeministrja, Senida Mesi e pranishme në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se ndihet e çuditur për ndyshimin e qëndrimit të presidentit Ilir Meta, i cili deklaroi sot se është i gatshëm të dekretojë një ...
BalkanWeb | 24-May-2019 15:42
Ish-zëvendës kryeministrja, Senida Mesi e pranishme në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se ndihet e çuditur për ndyshimin e qëndrimit të presidentit Ilir Meta, i cili deklaroi sot se është i gatshëm të dekretojë një ...

Kriza/ Meta: Askush nuk duhet të ketë frikë nga vota e lirë
TIRANE Ndërsa sot u shpreh i gatshëm të rishikojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve, presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në tWitter, lidhur me krizën politike. “Askush nuk duhet të ketë ...
BalkanWeb | 24-May-2019 15:28
TIRANE Ndërsa sot u shpreh i gatshëm të rishikojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve, presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në tWitter, lidhur me krizën politike. “Askush nuk duhet të ketë ...

Ironia e Artan Hoxhës me Metën: Opozita ka bërë gati molotovët dhe kërkon të ikë Rama, tjetrit s’ia kërkon njeri dorëheqjen as vetëvrasjen si Allende, del e na kujton xhenazenë
Gazetari Artan Hoxha ironizon presidentin Ilir Meta me deklaratën e tij për të dhënë dorëheqjen, vetëm që të zgjidhet kriza në vend. Hoxha thotë se ndërsa opozita është bërë gati me molotovë duke i kërkuar Ramës ...
GazetaTema | 24-May-2019 15:15
Gazetari Artan Hoxha ironizon presidentin Ilir Meta me deklaratën e tij për të dhënë dorëheqjen, vetëm që të zgjidhet kriza në vend. Hoxha thotë se ndërsa opozita është bërë gati me molotovë duke i kërkuar Ramës ...

Mesazhet kryesore të Presidentit Meta për zgjidhjen e krizës politike
Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale mesazhe kryesore të qëndrimit të fortë politike që mbajti gjatë ditës së sotme. Në disa postime në adresën zyrtare në Twitter, Presidentit Meta shprehet: “U bëj edhe ...
Telegraf | 24-May-2019 16:10
Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale mesazhe kryesore të qëndrimit të fortë politike që mbajti gjatë ditës së sotme. Në disa postime në adresën zyrtare në Twitter, Presidentit Meta shprehet: “U bëj edhe ...

Meta përsërit qëndrimin: Askush të mos ketë frikë, gati të rishikojë dekretin për zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta ka ripërsëritur qëndrimin e tij në lidhje me çështjen e rishikimit dekretit për caktimin e një date tjetër për zgjedhjet vendore. Në një postim në Twitter, Meta shprehet se askush nuk duhet të ketë ...
VizionPlus | 24-May-2019 15:41
Presidenti Ilir Meta ka ripërsëritur qëndrimin e tij në lidhje me çështjen e rishikimit dekretit për caktimin e një date tjetër për zgjedhjet vendore. Në një postim në Twitter, Meta shprehet se askush nuk duhet të ketë ...

Reagon sërish Meta: Askush nuk duhet të ketë frikë nga vota e lirë
Pasi u shpreh sot i gatshëm të rishikojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve, presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në Twitter, lidhur me krizën politike. “Askush nuk duhet të ketë frikë nga ...
Lapsi | 24-May-2019 15:49
Pasi u shpreh sot i gatshëm të rishikojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve, presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në Twitter, lidhur me krizën politike. “Askush nuk duhet të ketë frikë nga ...

Meta: Gati të rishikoj datën e zgjedhjeve vendore
Ne kulmin e debatit te madh politik ne vend, teksa opozita kerkon largimin e kryesminitrit Rama dhe mosmbajtjen e zgjedhjeve vendore me 30 qershor, e teksa kryeministri deklaron se ai nuk ka asnje tager kushtetues ta ...
Flaka | 24-May-2019 21:58
Ne kulmin e debatit te madh politik ne vend, teksa opozita kerkon largimin e kryesminitrit Rama dhe mosmbajtjen e zgjedhjeve vendore me 30 qershor, e teksa kryeministri deklaron se ai nuk ka asnje tager kushtetues ta ...

Sinqeriteti politik i Ilir Metës nuk e zgjidh dot krizën
Nga Skënder Minxhozi/ Ilir Meta nuk priti më shumë se disa orë, që të kapë në ajër apelin e dy parlamentarë të djathtë gjermanë për fillimin e dialogut politik në Shqipëri, duke përfshirë edhe opsionin e shtyrjes së ...
Lexo | 24-May-2019 20:57
Nga Skënder Minxhozi/ Ilir Meta nuk priti më shumë se disa orë, që të kapë në ajër apelin e dy parlamentarë të djathtë gjermanë për fillimin e dialogut politik në Shqipëri, duke përfshirë edhe opsionin e shtyrjes së ...

Presidenti, garant i shkeljes së Kushtetutës!
Nga Mero Baze Sot Ilir Meta ka bërë deklaratën më të guximshme të mandatit të vet presidencial. Meta paska “gjetur” zgjidhjen, përballë krizës politike të momentit, këtij zjarri që ia ka vënë Shqipërisë gruaja e tij me ...
Dritare | 24-May-2019 20:34
Nga Mero Baze Sot Ilir Meta ka bërë deklaratën më të guximshme të mandatit të vet presidencial. Meta paska “gjetur” zgjidhjen, përballë krizës politike të momentit, këtij zjarri që ia ka vënë Shqipërisë gruaja e tij me ...

Shqipëri: Meta ofron dorëheqjen, nëse i shërben zgjidhjes së krizës
Zgjedhjet lokale në Shqipëri me shumë mundësi mund të shtyhen. Shkak për këtë është bërë kriza politike që ka përfshirë këtë vend. Për këtë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur i gatshëm të rishikojë ...
AlbInfo | 24-May-2019 20:02
Zgjedhjet lokale në Shqipëri me shumë mundësi mund të shtyhen. Shkak për këtë është bërë kriza politike që ka përfshirë këtë vend. Për këtë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur i gatshëm të rishikojë ...

Hileja antikushtetuese e Metës dhe pse zgjedhjet do bëhen më 30 Qershor!
Nga Alfred Peza Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk zhgënjeu askënd me deklaratën e tij ku “shprehu gadishmërinë institucionale, të rishikojë Dekretin për caktimin e zgjedhjeve vendore dhe të dekretojë një datë tjetër ...
Lexo | 24-May-2019 19:19
Nga Alfred Peza Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk zhgënjeu askënd me deklaratën e tij ku “shprehu gadishmërinë institucionale, të rishikojë Dekretin për caktimin e zgjedhjeve vendore dhe të dekretojë një datë tjetër ...

Presidenti garant i shkeljes së Kushtetutës
Nga Mero Baze Sot Ilir Meta ka bërë deklaratën më të guximshme të mandatit të vet presidencial. Meta paska “gjetur” zgjidhjen, përballë krizës politike të momentit, këtij zjarri që ia ka vënë Shqipërisë gruaja e tij me ...
Lexo | 24-May-2019 19:09
Nga Mero Baze Sot Ilir Meta ka bërë deklaratën më të guximshme të mandatit të vet presidencial. Meta paska “gjetur” zgjidhjen, përballë krizës politike të momentit, këtij zjarri që ia ka vënë Shqipërisë gruaja e tij me ...

Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi
Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize kanë vështirësuar edhe më tej gjetjen e rrugëdaljeve të arsyeshme dhe të qëndrueshme nga kjo gjendje që po rrezikon stabilitetin dhe demokracinë ...
Telegraf | 24-May-2019 12:04
Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize kanë vështirësuar edhe më tej gjetjen e rrugëdaljeve të arsyeshme dhe të qëndrueshme nga kjo gjendje që po rrezikon stabilitetin dhe demokracinë ...

Kriza/ Meta: E vë mandatin tim në dispozicion të zgjidhjes
TIRANE Në një deklaratë publike, ku njoftonte gatishmërinë e tij për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në funksion të zgjidhjes së krizës politike, Kreu i Shtetit Ilir Meta, shkon edhe më tej, ndërsa thotë se është i ...
BalkanWeb | 24-May-2019 11:40
TIRANE Në një deklaratë publike, ku njoftonte gatishmërinë e tij për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në funksion të zgjidhjes së krizës politike, Kreu i Shtetit Ilir Meta, shkon edhe më tej, ndërsa thotë se është i ...

Apeli i investitorëve të huaj: Zgjidhni krizën politike, po dëmtoni klimën e biznesit
Dhoma Amerikane e Tregtise¨ ne¨ Shqipe¨ri (AmCham), Shoqata Gjermane e Industrise¨ dhe Tregtise¨ (DIHA)dhe Dhoma Nde¨rkombe¨tare e Tregtise¨ (IÇ), kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me aktualitetin politik ...
Lapsi | 24-May-2019 12:32
Dhoma Amerikane e Tregtise¨ ne¨ Shqipe¨ri (AmCham), Shoqata Gjermane e Industrise¨ dhe Tregtise¨ (DIHA)dhe Dhoma Nde¨rkombe¨tare e Tregtise¨ (IÇ), kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me aktualitetin politik ...

Artan Hoxha ironi me Metën: Ty s’të thotë njeri as plaç e jo jep dorëheqjen. Na lër rehat se kemi molotovin nesër
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas deklaratës së bërë sot nga Presidenti i Republikës Ilir Meta se është i gatshëm për të dhënë dorëheqje nëse kjo shërben për zgjidhjen e krizës politike në të cilën gjendet vendi. Me ...
Lexo | 24-May-2019 15:29
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas deklaratës së bërë sot nga Presidenti i Republikës Ilir Meta se është i gatshëm për të dhënë dorëheqje nëse kjo shërben për zgjidhjen e krizës politike në të cilën gjendet vendi. Me ...

Meta: Gati të shtyj zgjedhjet vendore
Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta u shpreh sot i gatshëm që të rishikojë dekretin me anë të të cilit ai ka caktuar datën 30 Qershor si ditën për mbajtjen e zgjedhjeve vendore dhe “të dekretoj një datë tjetër për ...
Portalb | 24-May-2019 14:49
Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta u shpreh sot i gatshëm që të rishikojë dekretin me anë të të cilit ai ka caktuar datën 30 Qershor si ditën për mbajtjen e zgjedhjeve vendore dhe “të dekretoj një datë tjetër për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved