ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 14:28

Ilir Meta: Jam gati të dekretoj një datë tjetër për zgjedhjet vendore dhe të jap dorëheqje si president

Ilir Meta: Jam gati të dekretoj një datë tjetër për zgjedhjet vendore dhe të jap dorëheqje si president
Presidenti Ilir Meta ka dalë hapur krah opozitës, duke deklaruar se është gati që të shtyjë datën e zgjedhjeve, gjë që është në shkelje të Kushtetutës. Meta thotë se ai është i gatshëm të caktojë një datë tjetër ...
GazetaTema | 24-May-2019 11:13
Presidenti Ilir Meta ka dalë hapur krah opozitës, duke deklaruar se është gati që të shtyjë datën e zgjedhjeve, gjë që është në shkelje të Kushtetutës. Meta thotë se ai është i gatshëm të caktojë një datë tjetër ...

Meta: I gatshëm të rishikoj dekretin për datën e zgjedhjeve
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta i gatshëm të rishikojë dekretin dhe të vendosë një tjetër datë për zgjedhjet lokale. Në një deklaratë për mediat pasi Unioni Kristiandemokrat dhe Kristiansocial (CDU/CSU) në ...
BalkanWeb | 24-May-2019 11:05
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta i gatshëm të rishikojë dekretin dhe të vendosë një tjetër datë për zgjedhjet lokale. Në një deklaratë për mediat pasi Unioni Kristiandemokrat dhe Kristiansocial (CDU/CSU) në ...

Kriza politike/ Meta: Gati të rishikojë datën e zgjedhjeve, jap mandatin tim
Presidenti I Republikës, Ilir Meta është shprehur I gatshëm që të dekretojë një tjetër datë për zgjedhjet vendore. Pas qëndrimit të mbajtur nga Parlamenti gjerman, Presidenti në një deklaratë për mediat, duke u ndalur ...
VizionPlus | 24-May-2019 11:19
Presidenti I Republikës, Ilir Meta është shprehur I gatshëm që të dekretojë një tjetër datë për zgjedhjet vendore. Pas qëndrimit të mbajtur nga Parlamenti gjerman, Presidenti në një deklaratë për mediat, duke u ndalur ...

Ilir Meta: Gati të dekretoj datë tjetër për zgjedhjet vendore
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me krizën politike që po kalon vendi. Kreu i shtetit deklaron se për të shmangur pasojat për vendin nga kjo krizë sipas tij kushtetuese, institucionale ...
Mapo | 24-May-2019 11:05
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me krizën politike që po kalon vendi. Kreu i shtetit deklaron se për të shmangur pasojat për vendin nga kjo krizë sipas tij kushtetuese, institucionale ...

Ilir Meta: Jam gati të dekretoj një datë tjetër për zgjedhjet vendore, gati të jap dorëheqje si President
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet në vendosmërinë e tij për prishjen e zgjedhjeve më 30 qershor, duke deklaruar se për të tejkaluar krizën, është gati që të dekretojë një datë tjetër zgjedhjesh. Madje në funksion të ...
GazetaTema | 24-May-2019 11:04
Presidenti Ilir Meta nuk ndalet në vendosmërinë e tij për prishjen e zgjedhjeve më 30 qershor, duke deklaruar se për të tejkaluar krizën, është gati që të dekretojë një datë tjetër zgjedhjesh. Madje në funksion të ...

Kthesa e fortë gjermane
mapo.al Letrat mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës nuk po çonin askund, por pikërisht në këtë moment ndërhyjnë gjermanët. Dy zyrtarë të rëndësishëm të CDU/CSU flasin për shtyrje zgjedhjesh dhe ofrohen të gatshëm për të ...
Mapo | 24-May-2019 09:38
mapo.al Letrat mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës nuk po çonin askund, por pikërisht në këtë moment ndërhyjnë gjermanët. Dy zyrtarë të rëndësishëm të CDU/CSU flasin për shtyrje zgjedhjesh dhe ofrohen të gatshëm për të ...

Presidenti Meta i gatshëm të ndryshojë datën e zgjedhjeve
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për ...
Telegrafi | 24-May-2019 11:16
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për ...

Gjermania: Të shtyhen zgjedhjet e 30 qershorit
Numri dy i grupit parlamentar të partisë së Merkel, apel kryeministrit Rama: Zgjedhjet pa opozitën janë problematike. Deputetët holandezë: Vendimi për vizat qëndron. Loja e dyfishtë e PS-së me letrat për Bashën, vendimi ...
Telegraf | 24-May-2019 09:27
Numri dy i grupit parlamentar të partisë së Merkel, apel kryeministrit Rama: Zgjedhjet pa opozitën janë problematike. Deputetët holandezë: Vendimi për vizat qëndron. Loja e dyfishtë e PS-së me letrat për Bashën, vendimi ...

LAJMI I FUNDIT/ Presidenti Meta: Gati të rishikoj datën e zgjedhjeve
Predidenti i vendit Ilir Meta është gati të rishikojë dekretin për datën e zgjedhjeve vendore më 30 qershor, duke caktuar nje tjetër datë për mbajtjen e tyre, pasi vendi është në një krizë të thellë. Kjo deklaratë ...
Lapsi | 24-May-2019 11:08
Predidenti i vendit Ilir Meta është gati të rishikojë dekretin për datën e zgjedhjeve vendore më 30 qershor, duke caktuar nje tjetër datë për mbajtjen e tyre, pasi vendi është në një krizë të thellë. Kjo deklaratë ...

Kriza politike, reagon Presidenti Meta
Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize ...
TV Klan | 24-May-2019 11:08
Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize ...

Meta: I gatshshëm të rishikoj dekretin për datën e zgjedhjeve
Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize ...
ABCNews | 24-May-2019 11:08
Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize ...

Meta kërkon shtyrjen e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit
Presidenti i Ilir Meta ka publikuar një letër në faqen e tij në web-in zyrtar, ku përsërit shqetësimin e thellë sipas tij mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Në këtë ...
RTSH | 24-May-2019 11:31
Presidenti i Ilir Meta ka publikuar një letër në faqen e tij në web-in zyrtar, ku përsërit shqetësimin e thellë sipas tij mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Në këtë ...

Meta ofroi shansin për zgjidhjen e krizës politike brenda vendit
Nga Prof. Lisen BASHKURTI Përfaqësuesit e kolacionit CDU-CSU të Qeverisë Gjermane të Merkel hodhën hapin e parë për ndërmjetësim në zgjidhjen e krizës politike shqiptare. Kjo do thotë se kriza politike shqiptare dhe ...
Gazeta55 | 24-May-2019 11:28
Nga Prof. Lisen BASHKURTI Përfaqësuesit e kolacionit CDU-CSU të Qeverisë Gjermane të Merkel hodhën hapin e parë për ndërmjetësim në zgjidhjen e krizës politike shqiptare. Kjo do thotë se kriza politike shqiptare dhe ...

Thirrja e CDU/CSU, Meta: Jam gati të dekretoj shtyrjen e zgjedhjeve vendore
Ndërsa vendi po përballet me një krizë politike prej muajsh, presidenti Ilir Meta është shprehur i gatshëm të dekretojë një datë tjetër për zgjedhjeve vendore. Reagimi i Metës vjen një ditë pas thirrjes së Unionit ...
Politiko | 24-May-2019 11:11
Ndërsa vendi po përballet me një krizë politike prej muajsh, presidenti Ilir Meta është shprehur i gatshëm të dekretojë një datë tjetër për zgjedhjeve vendore. Reagimi i Metës vjen një ditë pas thirrjes së Unionit ...

Basha reagon pas deklaratës së CDU/CSU: Mirëpres angazhimin e Gjermanisë për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi pas deklaratës së CDU/CSU, duke thënë se mirëpret "angazhimin e Gjermanisë mike për zgjidhjen e kësaj krize dhe hapjen e rrugës europiane të Shqipërisë".
Top Channel | 23-May-2019 20:35
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi pas deklaratës së CDU/CSU, duke thënë se mirëpret "angazhimin e Gjermanisë mike për zgjidhjen e kësaj krize dhe hapjen e rrugës europiane të Shqipërisë".

Meta: Me vullnetin e palëve, i gatshëm të rishikoj datën e zgjedhjeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta shprehet i gatshëm të rishikojë dekretin dhe të vendosë një tjetër datë për zgjedhjet lokale. Në një deklaratë për mediat relativisht të gjatë Meta thotë se, “shpreh gadishmërinë time ...
Gazeta Dita | 24-May-2019 11:11
Presidenti i Republikës Ilir Meta shprehet i gatshëm të rishikojë dekretin dhe të vendosë një tjetër datë për zgjedhjet lokale. Në një deklaratë për mediat relativisht të gjatë Meta thotë se, “shpreh gadishmërinë time ...

Presidenti Meta: Gati të rishikoj datën e zgjedhjeve për hir të stabilitetit të vendit
‘Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize ...
Gazeta55 | 24-May-2019 11:11
‘Presidenti i Republikës përsërit shqetësimin e thellë mbi krizën kushtetuese, institucionale, politike dhe të përfaqësimit ku ndodhet vendi. Thellimi i dallimeve mes palëve dhe kokëfortësia për mohimin e kësaj krize ...

Presidenti Meta: Gati të rishikoj datën e zgjedhjeve vendore, të caktoj tjetër datë
Ne kulmin e debatit te madh politik ne vend, teksa opozita kerkon largimin e kryesminitrit Rama dhe mosmbajtjen e zgjedhjeve vendore me 30 qershor, e teksa kryeministri deklaron se ai nuk ka asnje tager kushtetues ta ...
Gazeta Express | 24-May-2019 11:08
Ne kulmin e debatit te madh politik ne vend, teksa opozita kerkon largimin e kryesminitrit Rama dhe mosmbajtjen e zgjedhjeve vendore me 30 qershor, e teksa kryeministri deklaron se ai nuk ka asnje tager kushtetues ta ...

Pas apelit të CDU/CSU, Basha deklaron: Konfirmoj gatishmërinë për zgjedhje të lira. Mirëpres angazhimin e Gjermanisë për…
Lulzim Basha: Mirënjohje Gjermanisë mike dhe mbështetëse të Shqipërisë, për vëmendjen dhe shqetësimin ndaj problemeve që kanë penguar integrimin europian, si mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, lidhjet e ...
Telegraf | 23-May-2019 20:44
Lulzim Basha: Mirënjohje Gjermanisë mike dhe mbështetëse të Shqipërisë, për vëmendjen dhe shqetësimin ndaj problemeve që kanë penguar integrimin europian, si mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, lidhjet e ...

Lulzim Basha: Mirëpres angazhimin e Gjermanisë për zgjidhjen e krizës
Pas Edi Ramës, edhe lideri I opozitës Lulzim Basha reagoi në lidhje me apelin e Gjermanisë për zgjidhjen e krizës politike ne Shqiperi dhe uljen e partive politike ne dialog, qoftë edhe duke shtyrë zgjedhjet e 30 ...
VizionPlus | 23-May-2019 20:44
Pas Edi Ramës, edhe lideri I opozitës Lulzim Basha reagoi në lidhje me apelin e Gjermanisë për zgjidhjen e krizës politike ne Shqiperi dhe uljen e partive politike ne dialog, qoftë edhe duke shtyrë zgjedhjet e 30 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved