ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/06/2019 17:41

Pompeo akuza të ashpra ndaj gjigantit Huawei

Pompeo akuza të ashpra ndaj gjigantit Huawei
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi kreun e gjigantit kinez të telekomunikacionit, Huawei Technologies se ka gënjyer rreth marrëdhënies së kompanisë së tij me qeverinë e Pekinit. Pompeo tha në një intervistë ...
BalkanWeb | 24-May-2019 02:28
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi kreun e gjigantit kinez të telekomunikacionit, Huawei Technologies se ka gënjyer rreth marrëdhënies së kompanisë së tij me qeverinë e Pekinit. Pompeo tha në një intervistë ...

Kush është skenari më i keq i luftës tregtare SHBA-Kinë?
“Rezulton se luftërat tregtare nuk janë të shkurtra dhe të lehta për t’u fituar”, ka shkruar dikur presidenti Donald Trump. Ndërsa lufta tregtare e SHBA-Kinës po zvarritet ekonomistët po mprehin lapsat e tyre, duke ...
Telegrafi | 24-May-2019 11:04
“Rezulton se luftërat tregtare nuk janë të shkurtra dhe të lehta për t’u fituar”, ka shkruar dikur presidenti Donald Trump. Ndërsa lufta tregtare e SHBA-Kinës po zvarritet ekonomistët po mprehin lapsat e tyre, duke ...

SHBA-Kinë, Trump: Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare
Javët e fundit lufta e tregtisë SHBA-Kinë është përshkallëzuar me rritjen e tarifave dhe kërcënimet për më shumë veprime. Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ...
VizionPlus | 24-May-2019 08:36
Javët e fundit lufta e tregtisë SHBA-Kinë është përshkallëzuar me rritjen e tarifave dhe kërcënimet për më shumë veprime. Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ...

Lufta e ardhshme e Ftohtë e teknologjisë
Nga Manuel Muniz Ajo që fshihet pas konfliktit tregtar të administratës Trump me Kinën, është frika e qëndrueshme se Shtetet e Bashkuara, mund të humbasin avantazhin e tyre në garën globale të teknologjisë. Dhe nuk ...
Bota.al | 24-May-2019 10:58
Nga Manuel Muniz Ajo që fshihet pas konfliktit tregtar të administratës Trump me Kinën, është frika e qëndrueshme se Shtetet e Bashkuara, mund të humbasin avantazhin e tyre në garën globale të teknologjisë. Dhe nuk ...

Ja kush është skenari më i keq i luftës tregtare SHBA-Kinë
‘Rezulton se luftërat tregtare nuk janë të shkurtra dhe të lehta për t’u fituar’, ka shkruar dikur presidenti Donald Trump. Ndërsa lufta tregtare e SHBA-Kinës po zvarritet ekonomistët po mprehin lapsat e tyre, duke ...
ScanTv | 24-May-2019 10:48
‘Rezulton se luftërat tregtare nuk janë të shkurtra dhe të lehta për t’u fituar’, ka shkruar dikur presidenti Donald Trump. Ndërsa lufta tregtare e SHBA-Kinës po zvarritet ekonomistët po mprehin lapsat e tyre, duke ...

Trump bëhet pishman për Huawei, tani merr këto qëndrime
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma e telekomunikacioneve është “shumë e rrezikshme”. Lufta e tregtisë ...
Tesheshi | 24-May-2019 10:19
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma e telekomunikacioneve është “shumë e rrezikshme”. Lufta e tregtisë ...

Trump: Huawei të marrë pjesë në marrëveshjen tregtare, pavarësisht rrezikut që paraqet
Presidenti i i SHBA Donald Trump, ka thënë se kompania kineze Huawei, mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare mes SHBA dhe Kinës, pavarësisht se kjo firmë telekomunikacioni është shumë e rrezikshme, informon ...
Dritare | 24-May-2019 10:06
Presidenti i i SHBA Donald Trump, ka thënë se kompania kineze Huawei, mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare mes SHBA dhe Kinës, pavarësisht se kjo firmë telekomunikacioni është shumë e rrezikshme, informon ...

Pompeo: Kina paraqet rrezik për sigurinë kombëtare të SHBA-së
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Kina paraqet një rrezik të vërtetë për sigurinë kombëtare të SHBA-së. Ai shfaqi besimin se më shumë kompani amerikane do të shkëpusin raportet me kompaninë kineze të ...
VizionPlus | 23-May-2019 22:50
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Kina paraqet një rrezik të vërtetë për sigurinë kombëtare të SHBA-së. Ai shfaqi besimin se më shumë kompani amerikane do të shkëpusin raportet me kompaninë kineze të ...

Lufta tregtare mes Kinës e ShBA-së po vazhdon t’i dëmtojë tregjet botërore
Thellimi i mosmarrëveshjeve për tregtinë dhe teknologjinë mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dh Kinës po i dëmton në masë të konsiderueshme tregjet botërore. Edhe Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për ...
Gazeta Express | 24-May-2019 09:50
Thellimi i mosmarrëveshjeve për tregtinë dhe teknologjinë mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dh Kinës po i dëmton në masë të konsiderueshme tregjet botërore. Edhe Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për ...

Trump thotë se Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare
Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet ...
Arbresh | 24-May-2019 09:44
Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet ...

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi kreun e gjigantit kinez të telekomunikacionit, Huawei Technologies se ka gënjyer rreth marrëdhënies së kompanisë së tij me qeverinë e Pekinit. Pompeo tha në një intervistë ...
Medial | 24-May-2019 09:27
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi kreun e gjigantit kinez të telekomunikacionit, Huawei Technologies se ka gënjyer rreth marrëdhënies së kompanisë së tij me qeverinë e Pekinit. Pompeo tha në një intervistë ...

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi kreun e gjigantit kinez të telekomunikacionit, Huawei Technologies se ka gënjyer rreth marrëdhënies së kompanisë së tij me qeverinë e Pekinit. Pompeo tha në një intervistë ...
PC World | 24-May-2019 09:27
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi kreun e gjigantit kinez të telekomunikacionit, Huawei Technologies se ka gënjyer rreth marrëdhënies së kompanisë së tij me qeverinë e Pekinit. Pompeo tha në një intervistë ...

Trump thotë se Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare me Kinën
President i ShBA-së, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshje tregtare mes ShBA-së dhe Kinës, pavarësisht se e ka cilësuar këtë kompani si “shumë të rrezikshme”. Lufta tregtare mes SHBA-së ...
EkonomiaOnline | 24-May-2019 08:46
President i ShBA-së, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshje tregtare mes ShBA-së dhe Kinës, pavarësisht se e ka cilësuar këtë kompani si “shumë të rrezikshme”. Lufta tregtare mes SHBA-së ...

Trump thotë se Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma e telekomunikacioneve është “shumë e rrezikshme”. Lufta e tregtisë ...
Lajminet | 24-May-2019 08:28
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma e telekomunikacioneve është “shumë e rrezikshme”. Lufta e tregtisë ...

Trump: Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare me Kinën
Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma e telekomunikacioneve është "shumë e rrezikshme".
Kosova Press | 24-May-2019 08:18
Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma e telekomunikacioneve është "shumë e rrezikshme".

Tensionet në rritje, Pompeo: Kina paraqet rrezik për sigurinë kombëtare të SHBA-së
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Kina paraqet një rrezik të vërtetë për sigurinë kombëtare të SHBA-së. Ai shfaqi besimin se më shumë kompani amerikane do të shkëpusin raportet me kompaninë kineze të ...
GazetaTema | 23-May-2019 16:24
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Kina paraqet një rrezik të vërtetë për sigurinë kombëtare të SHBA-së. Ai shfaqi besimin se më shumë kompani amerikane do të shkëpusin raportet me kompaninë kineze të ...

Trump thotë se Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare me Kinën
President i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshje tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës, pavarësisht se e ka cilësuar këtë kompani si “shumë të rrezikshme”. Lufta tregtare mes SHBA-së ...
Alsat-M | 24-May-2019 08:16
President i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshje tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës, pavarësisht se e ka cilësuar këtë kompani si “shumë të rrezikshme”. Lufta tregtare mes SHBA-së ...

Trump thotë se Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare me Kinën
President i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshje tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës, pavarësisht se e ka cilësuar këtë kompani si “shumë të rrezikshme”. Lufta tregtare mes SHBA-së ...
Klan Kosova | 24-May-2019 07:50
President i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshje tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës, pavarësisht se e ka cilësuar këtë kompani si “shumë të rrezikshme”. Lufta tregtare mes SHBA-së ...

Kina akuzon SHBA-të për pengim të zhvillimit të saj teknologjik
Kina ka reaguar lidhur me kufizimet e SHBA-ve kundër gjigantit kinez të teknologjisë Huawei Technologies, duke thënë se ato paraqesin “ngacmim ekonomik”, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i Jashtëm kinez, Wang ...
Medial | 24-May-2019 01:11
Kina ka reaguar lidhur me kufizimet e SHBA-ve kundër gjigantit kinez të teknologjisë Huawei Technologies, duke thënë se ato paraqesin “ngacmim ekonomik”, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i Jashtëm kinez, Wang ...

SHBA kërkon nga aleatët në Azi që të veprojnë kundër ndikimit të kompanisë kineze
SHBA-të kanë kërkuar nga aleatët e saj në Lindjen e Largët që të frenojnë tregun e gjigantit kinez të teknologjisë Huawei në rajon, transmeton Anadolu Agency (AA). Departamenti Amerikan i Shtetit do të mbajë një seminar ...
Medial | 24-May-2019 01:11
SHBA-të kanë kërkuar nga aleatët e saj në Lindjen e Largët që të frenojnë tregun e gjigantit kinez të teknologjisë Huawei në rajon, transmeton Anadolu Agency (AA). Departamenti Amerikan i Shtetit do të mbajë një seminar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved