ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 06:55

Kryeparlamenti i Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryeparlamenti i Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale
Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast të krimit të organizuar, ndërsa u zotua se do të japë dorëheqje nëse një gjë e tillë del e ...
VizionPlus | 23-May-2019 22:13
Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast të krimit të organizuar, ndërsa u zotua se do të japë dorëheqje nëse një gjë e tillë del e ...

“Mori 200 mijë € me fajde”, Kadri Veseli i drejtohet Prokurorisë
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është drejtuar sot Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës duke paditur disa persona, të cilët në dy video të shpërndara në mediat kosovare, flasin për fajde ...
BalkanWeb | 23-May-2019 17:58
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është drejtuar sot Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës duke paditur disa persona, të cilët në dy video të shpërndara në mediat kosovare, flasin për fajde ...

Kadri Veseli për videon e fajdeve: Dorëhiqem nëse rezulton e vërtetë
Emri i kryetarit të Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli është përfolur në një video ku elementë të një grupi kriminal diskutojnë për fajde dhe shantazhe. Duke reaguar, Veseli ka mohuar çdo lidhje me personat në fjalë ...
ABCNews | 24-May-2019 08:40
Emri i kryetarit të Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli është përfolur në një video ku elementë të një grupi kriminal diskutojnë për fajde dhe shantazhe. Duke reaguar, Veseli ka mohuar çdo lidhje me personat në fjalë ...

Nga shoqëria civile thonë se mbi 70 për qind e rasteve të korrupsionit nuk shkojnë në gjykata (Video)
Përfaqësues të shoqërisë civile, thonë se mbi 70% të rasteve të korrupsionit, mbyllën në prokurori pa shkuar në gjykatë. Ndërsa për rastin e videos ku Veseli përmendet se i janë dhënë qindra mijëra euro, ata thonë se ...
Telegrafi | 23-May-2019 22:33
Përfaqësues të shoqërisë civile, thonë se mbi 70% të rasteve të korrupsionit, mbyllën në prokurori pa shkuar në gjykatë. Ndërsa për rastin e videos ku Veseli përmendet se i janë dhënë qindra mijëra euro, ata thonë se ...

Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...
Telegrafi | 23-May-2019 21:58
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...

Kërkohet dorëheqje nga Kadri Veseli
Partitë opozitare në vend po e kërkojnë dorëheqjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli, pasi që emri i tij lakohet në një videoincizim, ku kërkohen 200 mijë euro prej një biznesmeni. Por ish-shefi i SHIK-ut ka hedhur ...
Gazeta Express | 24-May-2019 08:10
Partitë opozitare në vend po e kërkojnë dorëheqjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli, pasi që emri i tij lakohet në një videoincizim, ku kërkohen 200 mijë euro prej një biznesmeni. Por ish-shefi i SHIK-ut ka hedhur ...

Kërkohet dorëheqja e Veselit
Partitë opozitare në vend po e kërkojnë dorëheqjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli, pasi që emri i tij lakohet në një videoincizim, ku kërkohen 200 mijë euro prej një biznesmeni. Por ish-shefi i SHIK-ut ka hedhur ...
Zeri | 24-May-2019 07:56
Partitë opozitare në vend po e kërkojnë dorëheqjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli, pasi që emri i tij lakohet në një videoincizim, ku kërkohen 200 mijë euro prej një biznesmeni. Por ish-shefi i SHIK-ut ka hedhur ...

Rrahim Hashimi: Posedon 10 biznese personale
Nënshkrimi i kontratës dhe marrja e lejes për ndërtimin e një spitali në hapësirat e QKUK-së, dyshohet se ka përfshirë në fajde, mashtrim dhe detyrim, një grup prej së paku 8 personash. Rrahim Hashimi ishte personi që ...
Gazeta Express | 24-May-2019 07:04
Nënshkrimi i kontratës dhe marrja e lejes për ndërtimin e një spitali në hapësirat e QKUK-së, dyshohet se ka përfshirë në fajde, mashtrim dhe detyrim, një grup prej së paku 8 personash. Rrahim Hashimi ishte personi që ...

Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...
Medial | 24-May-2019 01:11
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...

Kadri Veseli: Kam bërë kallëzim penal dhe rastit të keqpërdorimit të emrit tim do t’i shkoj deri në fund
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se sot ka bërë kallëzim penal lidhur me rastin e përmendjes së tij në një afër ku bëhej fjalë për 200 mijë euro. “Sot kam deponuar kallëzim penal në Prokurorinë ...
Medial | 24-May-2019 01:11
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se sot ka bërë kallëzim penal lidhur me rastin e përmendjes së tij në një afër ku bëhej fjalë për 200 mijë euro. “Sot kam deponuar kallëzim penal në Prokurorinë ...

Hoxhaj: PDK e kishte denoncuar Rrahim Hashimin më 2014
Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo parti e kishte denoncuar Rrahim Hashimin në vitin 2014. Sipas tij, megjithatë, hetimet nuk vazhduan deri në fund. Hashimi dhe katër të tjerë u arrestuan të hënën ...
Medial | 24-May-2019 01:11
Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo parti e kishte denoncuar Rrahim Hashimin në vitin 2014. Sipas tij, megjithatë, hetimet nuk vazhduan deri në fund. Hashimi dhe katër të tjerë u arrestuan të hënën ...

Rexhepi vazhdon të insistojë se ka qenë i mashtruar nga Hashimi e Dalladaku
Kadri Rexhepi ka mohuar se është i përfshirë në aferën e fajdeve dhe mashtrimit. Ai thotë se u mashtrua dhe detyrua nga Rrahim Hashimi dhe Faton Dalladaku. është protagonist në videot e publikuara nga Kohavisioni. Në ...
Medial | 24-May-2019 01:11
Kadri Rexhepi ka mohuar se është i përfshirë në aferën e fajdeve dhe mashtrimit. Ai thotë se u mashtrua dhe detyrua nga Rrahim Hashimi dhe Faton Dalladaku. është protagonist në videot e publikuara nga Kohavisioni. Në ...

Avokati i Dalladakut thotë se s’ka prova që ndërlidhin Veselin e Halitin me grupin e fajdeve
Avokati i biznesmenit Faton Dalladaku, Skënder Musa, ka thënë se si palë e dëmtuar, por as prokuroria, nuk ka prova që ndërlidhin kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe nënkryetarin e Kuvendit Xhavit Haliti, me grupin që u ...
Arbresh | 24-May-2019 00:24
Avokati i biznesmenit Faton Dalladaku, Skënder Musa, ka thënë se si palë e dëmtuar, por as prokuroria, nuk ka prova që ndërlidhin kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe nënkryetarin e Kuvendit Xhavit Haliti, me grupin që u ...

Avokati i Faton Dalladakut: Prokuroria Speciale të hetojë gjithçka rreth klientit tim
Skender Musa, avokat i Faton Dalladakut ka shprehur dyshimet e tij në lidhje me hetimet që janë zhvilluar në gjithë aferën me fajde, mashtrim e detyrim. “Hetimi i rastit ka qenë në tërësisht i gabuar, ndoshta me ...
Gazeta Monitor | 24-May-2019 00:12
Skender Musa, avokat i Faton Dalladakut ka shprehur dyshimet e tij në lidhje me hetimet që janë zhvilluar në gjithë aferën me fajde, mashtrim e detyrim. “Hetimi i rastit ka qenë në tërësisht i gabuar, ndoshta me ...

Musa: Dalladaku u kërcënua me jetë, Hashimit e Kadriut ia dha 840 mijë euro
Sipas avokatit Skender Musa, që mbron Faton Dalladakun në skandalin me fajde, ka thënë se ky i fundit ka qenë i kërcënuar me jetë, dhe është detyruar që t’i japë para Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit. Sipas tij, ...
Arbresh | 24-May-2019 00:01
Sipas avokatit Skender Musa, që mbron Faton Dalladakun në skandalin me fajde, ka thënë se ky i fundit ka qenë i kërcënuar me jetë, dhe është detyruar që t’i japë para Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit. Sipas tij, ...

Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...
IliriaNews | 23-May-2019 23:53
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...

Avokati i Faton Dalladakut: Prokuroria Speciale të hetojë gjithçka rreth klientit tim
Skender Musa, avokat i Faton Dalladakut ka shprehur dyshimet e tij në lidhje me hetimet që janë zhvilluar në gjithë aferën me fajde, mashtrim e detyrim. “Hetimi i rastit ka qenë në tërësisht i gabuar, ndoshta me ...
Gazeta Express | 23-May-2019 23:46
Skender Musa, avokat i Faton Dalladakut ka shprehur dyshimet e tij në lidhje me hetimet që janë zhvilluar në gjithë aferën me fajde, mashtrim e detyrim. “Hetimi i rastit ka qenë në tërësisht i gabuar, ndoshta me ...

Nga shoqëria civile thonë se mbi 70 për qind e rasteve të korrupsionit nuk shkojnë në gjykata
Përfaqësues të shoqërisë civile, thonë se mbi 70% të rasteve të korrupsionit, mbyllën në prokurori pa shkuar në gjykatë. Ndërsa për rastin e videos ku Veseli përmendet se i janë dhënë qindra mijëra euro, ata thonë se ...
Arbresh | 23-May-2019 23:11
Përfaqësues të shoqërisë civile, thonë se mbi 70% të rasteve të korrupsionit, mbyllën në prokurori pa shkuar në gjykatë. Ndërsa për rastin e videos ku Veseli përmendet se i janë dhënë qindra mijëra euro, ata thonë se ...

Afërsia e kryeministrit Haradinaj me të arrestuarin për fajde
Ndër të arrestuarit është edhe ‘bosi’ i kazinove në Mitrovicë, Ismet Osmani i njohur me nofkën “Curri”, shkruan . Ndaj Osmanit dhe tre të tjerëve, Gjykata ka vendosur për masën e paraburgimit prej 30 ditësh, përjashtuar ...
Lajminet | 23-May-2019 23:06
Ndër të arrestuarit është edhe ‘bosi’ i kazinove në Mitrovicë, Ismet Osmani i njohur me nofkën “Curri”, shkruan . Ndaj Osmanit dhe tre të tjerëve, Gjykata ka vendosur për masën e paraburgimit prej 30 ditësh, përjashtuar ...

Hajdar Beqa flet për raportet me Rrahim Hashimin dhe si ishte njohur me të
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...
Indeks Online | 23-May-2019 22:02
Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ky i fundit, shihet të ketë pasur histori miqësore me disa nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved