ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 18:46

Theresa May njofton datën e dorëheqjes në lot: Iki më 7 qershor

Theresa May njofton datën e dorëheqjes në lot: Iki më 7 qershor
Me lot në sy, kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi se do të japë dorëheqjen si kryetare e Partisë Konservatore dhe rrjedhimisht si kryeministre më 7 qershor. May ka qenë nën presion për të dhënë dorëheqjen pas ...
BalkanWeb | 24-May-2019 11:29
Me lot në sy, kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi se do të japë dorëheqjen si kryetare e Partisë Konservatore dhe rrjedhimisht si kryeministre më 7 qershor. May ka qenë nën presion për të dhënë dorëheqjen pas ...

Kryeministrja May shpalli largimin më 7 qershor
Kryeministrja britanike, Theresa May, shpalli të premten se do të largohet nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuara dhe nga udhëheqja e konservatorëve më 7 qershor. Kryeministrja britanike u përlot në ...
Telegraf | 24-May-2019 11:31
Kryeministrja britanike, Theresa May, shpalli të premten se do të largohet nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuara dhe nga udhëheqja e konservatorëve më 7 qershor. Kryeministrja britanike u përlot në ...

Theresa May drejt dorëheqjes
Kryeministrja britanike Theresa May pritet të japë dorëheqjen. Burimet thonë se do të ketë një afat për zgjedhjen e pasardhësit të saj, deri më 10 qershor. May ka qenë nën presion të vazhdueshëm për t’u larguar nga ...
VizionPlus | 24-May-2019 11:31
Kryeministrja britanike Theresa May pritet të japë dorëheqjen. Burimet thonë se do të ketë një afat për zgjedhjen e pasardhësit të saj, deri më 10 qershor. May ka qenë nën presion të vazhdueshëm për t’u larguar nga ...

Jep dorëheqjen kryeministrja Britanike
Zëri i May-t nis të dridhet në fund të fjalës së saj pasi ajo thotë se është “mirënjohëse që e kisha pasur mundësinë t’i shërbejë vendit që e dua”. Me këtë fjali, përmbylli konferencën gjatë së cilës dha dorëheqjen. ...
Monitor | 24-May-2019 11:31
Zëri i May-t nis të dridhet në fund të fjalës së saj pasi ajo thotë se është “mirënjohëse që e kisha pasur mundësinë t’i shërbejë vendit që e dua”. Me këtë fjali, përmbylli konferencën gjatë së cilës dha dorëheqjen. ...

Jep dorëheqjen kryeministrja britanike Theresa May
Kryeministrja britanike Theresa May njoftoi se do të japë dorëheqjen si lidere e Konservatorëve më 7 qershor, duke i hapur rrugën një kryeministri të ri. Në një deklaratë emocionale në Downing Street znj. May tha se ajo ...
ABCNews | 24-May-2019 11:28
Kryeministrja britanike Theresa May njoftoi se do të japë dorëheqjen si lidere e Konservatorëve më 7 qershor, duke i hapur rrugën një kryeministri të ri. Në një deklaratë emocionale në Downing Street znj. May tha se ajo ...

Jep dorëheqje kryeministrja britanike
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...
Shenja | 24-May-2019 11:32
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...

Theresa May njofton dorëheqjen
Theresa May paralajmëroi këtë të premte dorëheqjen e saj. Kryeministrja britanike do të largohet nga posti i saj si lidere e konservatorëve më datë 7 Qershor, duke i hapur kështu rrugën një kryeministri të ri. Në një ...
TV Klan | 24-May-2019 11:28
Theresa May paralajmëroi këtë të premte dorëheqjen e saj. Kryeministrja britanike do të largohet nga posti i saj si lidere e konservatorëve më datë 7 Qershor, duke i hapur kështu rrugën një kryeministri të ri. Në një ...

Theresa May deklaron dorëheqjen si kryetare e Konservatorëve me lot në sy
Me lot në sy, kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi se do të jape dorëheqjen si kryetare e parties konservatore me 7 Qershor. May ka qënë nën presion për të dhënë dorëheqjen pas dështimit të negociatave për ...
Lexo | 24-May-2019 11:31
Me lot në sy, kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi se do të jape dorëheqjen si kryetare e parties konservatore me 7 Qershor. May ka qënë nën presion për të dhënë dorëheqjen pas dështimit të negociatave për ...

Jep dorëheqjen ministrja e kabinetit të Theresa May
Kryetarja e Dhomës së Lartë të Parlamentit Britanik, Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Theresa May-it, pas zhgënjimit ndaj planit të fundit të kryeministres lidhur me Brexit. Ajo e quan propozim të ...
Telegraf | 23-May-2019 18:55
Kryetarja e Dhomës së Lartë të Parlamentit Britanik, Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Theresa May-it, pas zhgënjimit ndaj planit të fundit të kryeministres lidhur me Brexit. Ajo e quan propozim të ...

Brexit/ Mes lotësh, kryeministra britanike Theresa May  jep dorëheqjen
Kryeministrja Theresa May, me emocione dhe lot ka dhënë dorëheqjen në një konferencë për median nga Downing Street. Theresa May tha se do të largohet nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuara dhe nga ...
Politiko | 24-May-2019 11:31
Kryeministrja Theresa May, me emocione dhe lot ka dhënë dorëheqjen në një konferencë për median nga Downing Street. Theresa May tha se do të largohet nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuara dhe nga ...

‘The Times’ e bën fakt: Kryeministrja May jep nesër dorëheqjen
ANGLI Kryeministrja britanike, Theresa May, pritet të japë dorëheqjen ditën e nesërme, pas kryengritjes së kabinetit rreth planit të Brexit. Kjo lëvizje e radhës paralajmërohet nga media britanike “The Times”, e cila ...
BalkanWeb | 23-May-2019 15:29
ANGLI Kryeministrja britanike, Theresa May, pritet të japë dorëheqjen ditën e nesërme, pas kryengritjes së kabinetit rreth planit të Brexit. Kjo lëvizje e radhës paralajmërohet nga media britanike “The Times”, e cila ...

E përlotur, Theresa May jep lajmin për dorëheqje nga kryeministria
Kryeministrja britanike, Theresa May ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme për media, ku ka folur për karrierën e saj. Ajo ka njoftuar se pas dy javësh do të largohet nga posti i kryeministres, kurse ...
Indeks Online | 24-May-2019 11:29
Kryeministrja britanike, Theresa May ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme për media, ku ka folur për karrierën e saj. Ajo ka njoftuar se pas dy javësh do të largohet nga posti i kryeministres, kurse ...

LAJMI I FUNDIT: Dorëhiqet Theresa May
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...
TetovaSot | 24-May-2019 11:29
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...

Theresa May paralajmëron dorëheqjen si kryeministre
?Theresa May njoftoi se më 7 qershor do të dorëhiqet nga drejtimi i Partisë Konservatore duke i hapur rrugë zgjedhjes së një kryeministri të ri britanik.
Kosova Press | 24-May-2019 11:28
?Theresa May njoftoi se më 7 qershor do të dorëhiqet nga drejtimi i Partisë Konservatore duke i hapur rrugë zgjedhjes së një kryeministri të ri britanik.

Theresa May jep dorëheqjen
Theresa May ka njoftuar para pak minutash se jep dorëheqjen si Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar, pas tre viteve vrastare ku u pa dështimi i saj me BREXIT. May tha sot, më 24 maj 2019, se ajo do të jepte dorëheqjen ...
Gazeta55 | 24-May-2019 11:28
Theresa May ka njoftuar para pak minutash se jep dorëheqjen si Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar, pas tre viteve vrastare ku u pa dështimi i saj me BREXIT. May tha sot, më 24 maj 2019, se ajo do të jepte dorëheqjen ...

May jep datën e dorëheqjes nga kryetarja e Partisë Konservatore
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, më në fund është dorëzuar përballë presionit të madh të partisë së vet dhe njoftoi se do të japë dorëheqje nga pozita e kryetares më 7 qershor. Ajo e dha këtë njoftim pas ...
Gazeta Express | 24-May-2019 11:28
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, më në fund është dorëzuar përballë presionit të madh të partisë së vet dhe njoftoi se do të japë dorëheqje nga pozita e kryetares më 7 qershor. Ajo e dha këtë njoftim pas ...

Mej paralajmëroi dorëheqje për 15 ditë
Kryeministrja britanike Tereza Mej paralajmëroi se më 7 qershor do të parashtrojë dorëheqje. Për këtë vendim e ka informuar edhe mbretëreshën.(koha.mk)
Koha.mk | 24-May-2019 11:28
Kryeministrja britanike Tereza Mej paralajmëroi se më 7 qershor do të parashtrojë dorëheqje. Për këtë vendim e ka informuar edhe mbretëreshën.(koha.mk)

Dorëhiqet Theresa May
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...
Alsat-M | 24-May-2019 11:28
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...

LAJMI I FUNDIT: Dorëhiqet Theresa May
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...
Klan Kosova | 24-May-2019 11:19
Theresa May ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti i kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar. Ajo bëri të ditur të premten se do ta lërë postin e udhëheqëses së Partisë Konservatore më 7 qershor. Pas vendimit të saj do ...

Theresa May pritet të njoftoj sot datën e largimit të saj
Kryeministrja britanike Theresa May pritet që sot të njoftoj largimin e saj, duke shkaktuar kështu një konkurs që do të sjellë një udhëheqës të ri në pushtet, i cili ka gjasa të shtyjë marrëveshjen Brexit. Pas një ...
Arbresh | 24-May-2019 11:02
Kryeministrja britanike Theresa May pritet që sot të njoftoj largimin e saj, duke shkaktuar kështu një konkurs që do të sjellë një udhëheqës të ri në pushtet, i cili ka gjasa të shtyjë marrëveshjen Brexit. Pas një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved