ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 15:15

Sulm në Somali, humbin jetën 9 persona mes tyre ish-ministri i Jashtëm

Sulm në Somali, humbin jetën 9 persona mes tyre ish-ministri i Jashtëm
Nëntë persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë kanë ngelur të plagosur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se sulmin me 9 të vrarë mes tyre ...
VizionPlus | 23-May-2019 15:01
Nëntë persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë kanë ngelur të plagosur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se sulmin me 9 të vrarë mes tyre ...

Udhëtimi i “mallkuar” i Daçiç në Afrikë
Ivica Daçiç i shpëtoi një sulmi terrorist në Somali, ku ndodhej për një vizitë zyrtare. Një makinë bombë shpërtheu fare pranë pallatit presidencial në kryeqytetin Mogadishu, në momentin kur Ministri i Jashtëm serb po ...
TV Klan | 23-May-2019 15:17
Ivica Daçiç i shpëtoi një sulmi terrorist në Somali, ku ndodhej për një vizitë zyrtare. Një makinë bombë shpërtheu fare pranë pallatit presidencial në kryeqytetin Mogadishu, në momentin kur Ministri i Jashtëm serb po ...

Sulm në Somali: ish-ministri i Jashtëm në mesin e të vrarëve
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye, transmeton REL Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. ...
Portalb | 23-May-2019 14:21
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye, transmeton REL Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. ...

Po lobonte kundër Kosovës, Daçiq i shpëton sulmit në Somali
Derisa ministri serb i Jashtëm, Ivica Daçiq, po lobonte që shteti somalez të tërhiqte njohjen e Pavarësisë së Kosovës, afër ndërtesës presidenciale, ku ai po zhvillonte një takim me presidentin e Somalisë, ndodhi një ...
Albportali | 23-May-2019 11:45
Derisa ministri serb i Jashtëm, Ivica Daçiq, po lobonte që shteti somalez të tërhiqte njohjen e Pavarësisë së Kosovës, afër ndërtesës presidenciale, ku ai po zhvillonte një takim me presidentin e Somalisë, ndodhi një ...

Sulm në Somali, ish-ministri i Jashtëm në mesin e të vrarëve
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...
EkonomiaOnline | 23-May-2019 11:21
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...

Shkoi të lobojë kundër Kosovës, Daçiq për pak vdiq në sulm terrorist – Gjithçka që ndodhi në Somali
Të paktën nëntë vetë kanë vdekur dje, përfshirë ish ministrin e Jashtëm somalez, kur ekstremistët islamikë aktivizuan një bombë makinash pranë pallatit presidencial në Mogadishu, tha policia. Mes të vrarëve, ish ...
IliriaNews | 23-May-2019 11:18
Të paktën nëntë vetë kanë vdekur dje, përfshirë ish ministrin e Jashtëm somalez, kur ekstremistët islamikë aktivizuan një bombë makinash pranë pallatit presidencial në Mogadishu, tha policia. Mes të vrarëve, ish ...

Shkoi të lobojë kundër Kosovës, Daçiq për pak vdiq në sulm terrorist – Gjithçka që ndodhi në Somali
Të paktën nëntë vetë kanë vdekur dje, përfshirë ish ministrin e Jashtëm somalez, kur ekstremistët islamikë aktivizuan një bombë makinash pranë pallatit presidencial në Mogadishu, tha policia. Mes të vrarëve, ish ...
Ina-Online | 23-May-2019 11:18
Të paktën nëntë vetë kanë vdekur dje, përfshirë ish ministrin e Jashtëm somalez, kur ekstremistët islamikë aktivizuan një bombë makinash pranë pallatit presidencial në Mogadishu, tha policia. Mes të vrarëve, ish ...

Makina-bombë shpërthen përpara pallatit presidencial, Ivica Daçiç i shpëton sulmit
Një makinë-bombë ka shpërthyer përpara pallatit presidencial në Somali, gjatë kohës që presidenti Muhamedom Abdulahi Muhamedom po zhvillonte një takim me Ivica Daçiç, ministrin e Jashtëm të Serbisë. Një prej grupeve ...
Politiko | 23-May-2019 11:18
Një makinë-bombë ka shpërthyer përpara pallatit presidencial në Somali, gjatë kohës që presidenti Muhamedom Abdulahi Muhamedom po zhvillonte një takim me Ivica Daçiç, ministrin e Jashtëm të Serbisë. Një prej grupeve ...

Pas shpërthimit të eksplozivit në afërsi të tij, Ivica Daçiqit i ndodhi edhe një e keqe tjetër
Madje pas largimit nga aty, Daçiq tha se sulmi ishte i drejtuar ndaj një ministri të jashtëm në Somali. Por jo vetëm kaq. Tersi për shefin e diplomacisë serbe s’pati përfunduar aty. Aeroplani me të cilin parashihej të ...
Lajminet | 23-May-2019 11:15
Madje pas largimit nga aty, Daçiq tha se sulmi ishte i drejtuar ndaj një ministri të jashtëm në Somali. Por jo vetëm kaq. Tersi për shefin e diplomacisë serbe s’pati përfunduar aty. Aeroplani me të cilin parashihej të ...

Sulm në Somali; ish-ministri i Jashtëm në mesin e të vrarëve
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...
Albportali | 23-May-2019 10:51
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...

Sulm në Somali; ish-ministri i Jashtëm në mesin e të vrarëve
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...
Alsat-M | 23-May-2019 10:44
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...

Sulm në Somali, ish-ministri i Jashtëm në mesin e të vrarëve
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...
Gazeta Observer | 23-May-2019 10:41
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...

Po lobonte kundër Kosovës, Daçiq i shpëton sulmit në Somali
Derisa ministri serb i Jashtëm, Ivica Daçiq, po lobonte që shteti somalez të tërhiqte njohjen e Pavarësisë së Kosovës, afër ndërtesës presidenciale, ku ai po zhvillonte një takim me presidentin e Somalisë, ndodhi një ...
AlbInfo | 23-May-2019 10:41
Derisa ministri serb i Jashtëm, Ivica Daçiq, po lobonte që shteti somalez të tërhiqte njohjen e Pavarësisë së Kosovës, afër ndërtesës presidenciale, ku ai po zhvillonte një takim me presidentin e Somalisë, ndodhi një ...

Vritet ish-ministri i Jashtëm bashkë me 8 të tjerë, si i shpëtoi sulmit terrorist Ivica Daçiç
Ekstremistët islamikë aktivizuan një bombë makinash pranë pallatit presidencial në Mogadishu në Somali e për pasojë humbën jetën të paktën nëntë persona, lajmëruan autoritetet vendase. Midis viktimave është edhe ish ...
TetovaSot | 23-May-2019 10:39
Ekstremistët islamikë aktivizuan një bombë makinash pranë pallatit presidencial në Mogadishu në Somali e për pasojë humbën jetën të paktën nëntë persona, lajmëruan autoritetet vendase. Midis viktimave është edhe ish ...

Sulm në Somali; ish-ministri i Jashtëm në mesin e të vrarëve
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2019 10:25
Një sulm vetëvrasës në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, vrau së paku nëntë persona, përfshirë ish-ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Hussein Elabe Fahiye. Zyrtarët thanë se 13 vetë të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë ...

I shpëtoi sulmit terrorist, ministri tregon tmerrin: Mezi mbijetuam…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i ka shpëtuar paq një sulmi terrorist në një vizitë në Somali. Ky sulm ka lënë të vdekur të paktën 9 persona, ndërsa ka edhe shumë plagosur. Mes të plagosurve është edhe ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2019 10:23
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i ka shpëtuar paq një sulmi terrorist në një vizitë në Somali. Ky sulm ka lënë të vdekur të paktën 9 persona, ndërsa ka edhe shumë plagosur. Mes të plagosurve është edhe ...

Ivica Daçiq i shpëton për pak sulmit terrorist në presidencën e Somalisë
Ekstremistët shpërthyen në një bombë vetëvrasëse pranë pallatit presidencial në kryeqytetin e Somalisë, duke vrarë të paktën nëntë vetë, përfshirë ish-ministrin e jashtëm Hussein Elabe Fahiye, i cili ishte këshilltar i ...
Klan Kosova | 23-May-2019 10:02
Ekstremistët shpërthyen në një bombë vetëvrasëse pranë pallatit presidencial në kryeqytetin e Somalisë, duke vrarë të paktën nëntë vetë, përfshirë ish-ministrin e jashtëm Hussein Elabe Fahiye, i cili ishte këshilltar i ...

Pas shpërthimit të eksplozivit në afërsi të tij, Ivica Daçiqit i ndodhi edhe një e keqe tjetër
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq shpëtoi nga një shpërthim i eksplozivit i cili ndodhi dje në drejtim të presidencës somaleze përderisa ai dhe delegacioni serb po zhvillonin një takim brenda këtij objekti. Madje pas ...
Alsat-M | 23-May-2019 10:02
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq shpëtoi nga një shpërthim i eksplozivit i cili ndodhi dje në drejtim të presidencës somaleze përderisa ai dhe delegacioni serb po zhvillonin një takim brenda këtij objekti. Madje pas ...

Pas shpërthimit të eksplozivit në afërsi të tij, Ivica Daçiqit i ndodhi edhe një e keqe tjetër
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq shpëtoi nga një shpërthim i eksplozivit i cili ndodhi dje në drejtim të presidencës somaleze përderisa ai dhe delegacioni serb po zhvillonin një takim brenda këtij objekti. Madje pas ...
InFokusi | 23-May-2019 09:27
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq shpëtoi nga një shpërthim i eksplozivit i cili ndodhi dje në drejtim të presidencës somaleze përderisa ai dhe delegacioni serb po zhvillonin një takim brenda këtij objekti. Madje pas ...

Pas shpërthimit të eksplozivit në afërsi të tij, Ivica Daçiqit i ndodhi edhe një e keqe tjetër
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq shpëtoi nga një shpërthim i eksplozivit i cili ndodhi dje në drejtim të presidencës somaleze përderisa ai dhe delegacioni serb po zhvillonin një takim brenda këtij objekti. Madje pas ...
Arbresh | 23-May-2019 09:25
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq shpëtoi nga një shpërthim i eksplozivit i cili ndodhi dje në drejtim të presidencës somaleze përderisa ai dhe delegacioni serb po zhvillonin një takim brenda këtij objekti. Madje pas ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved