ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 18:56

Meta i përgjigjet BE/ Përgjigjja pas reagimit të BE për kritikat ndaj reformës në Drejtësi

Meta i përgjigjet BE/ Përgjigjja pas reagimit të BE për kritikat ndaj reformës në Drejtësi
Delegacioni BE në Tiranë i pyetur nga Top-Channel për kritikat e presidentit Ilir Meta paraditen e të Mërkurës se si është duke u zhvilluar reforma në drejtësi thotë se “Reforma, po zbatohet në përputhje të plotë me ...
Top Channel | 23-May-2019 14:43
Delegacioni BE në Tiranë i pyetur nga Top-Channel për kritikat e presidentit Ilir Meta paraditen e të Mërkurës se si është duke u zhvilluar reforma në drejtësi thotë se “Reforma, po zbatohet në përputhje të plotë me ...

Presidenca përgjigje Ramës e BE-së: Le të këndojnë “na fitorja në fitorje”
Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe ...
Top Channel | 23-May-2019 12:35
Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe ...

Meta nxjerr zëdhënësin t’i përgjigjet Ramës: Presidenti s’ndalon askënd të këndojë “na fitorja në fitorje”, nuk do të lodhet kurrë së punuari për shqiptarët
Deklaratat e Ilir Metës lidhur me reformën në drejtësi hasën kritika të forta duke i kërkuar që mos pengonte procesin e implementimit. Ndërkohë, reagimit të kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorit të BE-së Luigi Soreca i ...
GazetaTema | 23-May-2019 12:38
Deklaratat e Ilir Metës lidhur me reformën në drejtësi hasën kritika të forta duke i kërkuar që mos pengonte procesin e implementimit. Ndërkohë, reagimit të kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorit të BE-së Luigi Soreca i ...

“Le të këndojnë ‘na fitorja në fitorje'” Meta përgjigje Ramës e BE
TIRANË Pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe EURALIUS ka ardhur një përgjigje tjetër ...
BalkanWeb | 23-May-2019 12:21
TIRANË Pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe EURALIUS ka ardhur një përgjigje tjetër ...

Përgjigjet Meta: Soreca dhe Rama le të këndojnë “nga fitorja në fitore”
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas reagimit të Delegacionit të BE-së në Tiranë në lidhje me deklaratat e djeshme. ‘Reforma e drejtësisë dhe procesi i integrimit të Shqipërisë në BE duhet të jenë një ...
Telegraf | 23-May-2019 12:56
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas reagimit të Delegacionit të BE-së në Tiranë në lidhje me deklaratat e djeshme. ‘Reforma e drejtësisë dhe procesi i integrimit të Shqipërisë në BE duhet të jenë një ...

“Jam gati të shkoj edhe në burg nëse kam bërë korrupsion “: Pendimet e Ilir Metës për reformën në drejtësi
Presidenti Ilir Meta shfrytëzoi dje takimin për “Sfidat e sigurisë në Ballkan” për të folur pa doreza dhe shprehur rezervat për reformën në drejtësi dhe krizën politike. Shigjetimet e presidentit shkuan drejt reformës ...
GazetaTema | 23-May-2019 11:48
Presidenti Ilir Meta shfrytëzoi dje takimin për “Sfidat e sigurisë në Ballkan” për të folur pa doreza dhe shprehur rezervat për reformën në drejtësi dhe krizën politike. Shigjetimet e presidentit shkuan drejt reformës ...

Deklaratat për EURALIUS, delegacioni i BE i përgjigjet Metës
Delegacioni i BE në Tiranë ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Republikës Ilir Meta që shprehu kritika ndaj Euralius dhe vuri në dyshim suksesin e reformës në drejtësi. Delegacioni i BE shprehet se puna e ...
BalkanWeb | 22-May-2019 22:26
Delegacioni i BE në Tiranë ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Republikës Ilir Meta që shprehu kritika ndaj Euralius dhe vuri në dyshim suksesin e reformës në drejtësi. Delegacioni i BE shprehet se puna e ...

Presidenca i përgjigjet Ramës e BE-së: Le të këndojnë ‘na fitorja në fitorje’
Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe ...
Telegrafi | 23-May-2019 13:30
Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe ...

Presidenca-Ramës e ambasadorit të BE: Nuk ndalojmë askënd, të këndojë “na fitorja, në fitore”
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me qëndrimet e kryeminsitrit Rama dhe ambasadorit të BE për reformën në drejtësi pas deklaratave të bëra nga Meta. I pyetur nga mediat, Tedi Blushi ...
VizionPlus | 23-May-2019 12:25
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me qëndrimet e kryeminsitrit Rama dhe ambasadorit të BE për reformën në drejtësi pas deklaratave të bëra nga Meta. I pyetur nga mediat, Tedi Blushi ...

Meta i përgjigjet Ramës e BE: Po kapet drejtësia
Presidenti Meta i ka kthyer përgjigje Kryeministrit Rama dhe Ambasadorit të BE-së, në vijim të deklaratave për ecurinë e Reformës në Drejtësi. Sipas zëdhënësit të shtypit, kreu i shtetit do të vazhdojë të bëjë çdo ...
TV Klan | 23-May-2019 15:03
Presidenti Meta i ka kthyer përgjigje Kryeministrit Rama dhe Ambasadorit të BE-së, në vijim të deklaratave për ecurinë e Reformës në Drejtësi. Sipas zëdhënësit të shtypit, kreu i shtetit do të vazhdojë të bëjë çdo ...

Meta për Ramën dhe Sorekën: Le të këndojnë “Na fitorja ne fitorje”
Përmes zëdhënësit të tij, Tedi Blushi, kreu i shtetit Ilir Meta ka reaguar pas qëndrimeve të shprehura publikisht nga kreu i qeverisë Rama dhe ai i delegacionit europian Luigi Soreca, lidhur me kritikat e forta të një ...
ABCNews | 23-May-2019 13:18
Përmes zëdhënësit të tij, Tedi Blushi, kreu i shtetit Ilir Meta ka reaguar pas qëndrimeve të shprehura publikisht nga kreu i qeverisë Rama dhe ai i delegacionit europian Luigi Soreca, lidhur me kritikat e forta të një ...

Presidenca: Do bëjmë çdo përpjekje për zbatimin kushtetues të reformës në drejtësi
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi i pyetur nga mediat për një reagim lidhur me qëndrimet e shprehura dje nga ambasadori i BE dhe kryeministri Rama për reformën në drejtësi, është shprehur se do të ...
Lapsi | 23-May-2019 12:44
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi i pyetur nga mediat për një reagim lidhur me qëndrimet e shprehura dje nga ambasadori i BE dhe kryeministri Rama për reformën në drejtësi, është shprehur se do të ...

Meta rreth reagimeve të Ramës dhe BE-së: “Le të këndojnë ‘na fitorja në fitorje’”
Pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe EURALIUS ka ardhur një përgjigje tjetër nga ...
PortaliOnline | 23-May-2019 16:33
Pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe EURALIUS ka ardhur një përgjigje tjetër nga ...

Reforma në Drejtësi, Meta thërret në ndihmë Enver Hoxhën: “…nga fitorja në fitore”
Një tjetër deklaratë e pazakontë ka dalë nga zyra e presidentit Meta, e cila ka devijuar nga etika zyrtare e një kreu shteti, duke përcjellë me ironi qëndrimin mbi Reformën në Drejtësi. Një ditë pasi sulmoi reformën në ...
Tesheshi | 23-May-2019 16:22
Një tjetër deklaratë e pazakontë ka dalë nga zyra e presidentit Meta, e cila ka devijuar nga etika zyrtare e një kreu shteti, duke përcjellë me ironi qëndrimin mbi Reformën në Drejtësi. Një ditë pasi sulmoi reformën në ...

Ambasadori Soreca për Top Channel: Reforma në drejtësi duhet të jetë prioritet për çdo politikan shqiptar
Presidenti Ilir Meta u shpreh i shqetësuar me argumentin e dhënë për mospjesmarrje nga EURALIUS, misioni i BE për asistencë në reformën në drejtësi, në një tryezë për të zgjidhur problematikën me Gjykatën Kushtetuese.
Top Channel | 22-May-2019 20:14
Presidenti Ilir Meta u shpreh i shqetësuar me argumentin e dhënë për mospjesmarrje nga EURALIUS, misioni i BE për asistencë në reformën në drejtësi, në një tryezë për të zgjidhur problematikën me Gjykatën Kushtetuese.

Përgjigjet Meta: Nuk ndaloj askënd të këndojë “nga fitorja në fitore”
Presidenti i Shqipërisë i është kundërpërgjigj kryeministrit, Edi Rama. “Presidenti i Republikës, i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të dokumentuar dhe informale, ...
Zeri | 23-May-2019 13:54
Presidenti i Shqipërisë i është kundërpërgjigj kryeministrit, Edi Rama. “Presidenti i Republikës, i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të dokumentuar dhe informale, ...

Përgjigjet Meta: Nuk ndaloj askënd të këndojë “nga fitorja në fitore”
“Presidenti i Republikës, i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të dokumentuar dhe informale, konstruktive e gjithëpërfshirëse, por edhe do të vazhdojë të bëjë çdo ...
Lajminet | 23-May-2019 13:44
“Presidenti i Republikës, i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të dokumentuar dhe informale, konstruktive e gjithëpërfshirëse, por edhe do të vazhdojë të bëjë çdo ...

BE i përgjigjet Ilir Metës: Shpresojmë mos të nxjerrë pengesa për kandidatët, reforma në drejtësi është prioritet
Presidenti Ilir Meta u shpreh i shqetësuar me argumentin e dhënë për mospjesmarrje nga EURALIUS, misioni i BE për asistencë në reformën në drejtësi, në një tryezë për të zgjidhur problematikën me Gjykatën Kushtetuese. ...
GazetaTema | 22-May-2019 20:35
Presidenti Ilir Meta u shpreh i shqetësuar me argumentin e dhënë për mospjesmarrje nga EURALIUS, misioni i BE për asistencë në reformën në drejtësi, në një tryezë për të zgjidhur problematikën me Gjykatën Kushtetuese. ...

Andi Bushati: Presidenti bëri një akt prej lideri politik
Nga Andi Bushati – Ilir Meta ka pranuar të veshtë kostumin e liderit të koalicionit gjithnjë e më të madh të atyre që po e shohin me zhgënjim ecurinë e reformës në drejtësi. Duke u bërë zyrtari i parë i lartë i shtetit ...
Standard | 23-May-2019 13:42
Nga Andi Bushati – Ilir Meta ka pranuar të veshtë kostumin e liderit të koalicionit gjithnjë e më të madh të atyre që po e shohin me zhgënjim ecurinë e reformës në drejtësi. Duke u bërë zyrtari i parë i lartë i shtetit ...

Presidenca përgjigje Ramës e BE-së: Le të këndojnë “na fitorja në fitorje”
Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe ...
Kosova Press | 23-May-2019 13:05
Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje nga presidenti i Republikës Ilir Meta për reformën në drejtësi dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved