ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 16:55

Basha u përgjigjet letrave të Ramës: Ai duhet të kishte dhënë dorëheqjen

Basha u përgjigjet letrave të Ramës: Ai duhet të kishte dhënë dorëheqjen
Përmes një statusi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur dy letrave publike të kryeministrit Rama. Në një postim drejtuar edhe qytetarëve, Basha ka renditur faktet që e çuan vendin ...
Top Channel | 23-May-2019 15:03
Përmes një statusi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur dy letrave publike të kryeministrit Rama. Në një postim drejtuar edhe qytetarëve, Basha ka renditur faktet që e çuan vendin ...

Rama letër të dytë drejtuar Bashës:E prisja refuzimin tuaj brutal, por ju ofroj edhe njëherë dialog
Kryeministri Edi Rama, pa u bërë 24 orë nga letra e parë publike drejtuar kreut të PD, Lulzim Basha, ku e ftonte të uleshin për dialog për të tejkaluar ngërçin politik, i ka drejtuar serish një letër publike.
Top Channel | 23-May-2019 13:05
Kryeministri Edi Rama, pa u bërë 24 orë nga letra e parë publike drejtuar kreut të PD, Lulzim Basha, ku e ftonte të uleshin për dialog për të tejkaluar ngërçin politik, i ka drejtuar serish një letër publike.

“Refuzim brutal” Rama tjetër thirrje Bashës: Të ulemi pa kushte
TIRANË Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një letër të dytë publike kryetarit të opozitës Lulzim Basha ku e fton në dialog pa kushte. Me gjithë refuzimin e djeshëm nga Basha, të cilin Rama e quan ‘brutal’, sot kreu i ...
BalkanWeb | 23-May-2019 13:00
TIRANË Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një letër të dytë publike kryetarit të opozitës Lulzim Basha ku e fton në dialog pa kushte. Me gjithë refuzimin e djeshëm nga Basha, të cilin Rama e quan ‘brutal’, sot kreu i ...

Edi Rama letër të dytë publike Lulzim Bashës
Kryeministri Edi Rama i ka shkruar një letër të dytë publike kreut të PD Lulzim Basha, të cilit i përsërit thirrjen që të ulet në dialog pa kushte. Më poshtë letra e plotë. Zoti Kryetar, e mora reagimin Tuaj ndaj letrës ...
GazetaTema | 23-May-2019 13:02
Kryeministri Edi Rama i ka shkruar një letër të dytë publike kreut të PD Lulzim Basha, të cilit i përsërit thirrjen që të ulet në dialog pa kushte. Më poshtë letra e plotë. Zoti Kryetar, e mora reagimin Tuaj ndaj letrës ...

Rama sërish letër Bashës: Të dialogojmë pa humbur kohë brenda 31 majit
Pas refuzimit të dialogut nga ana e kreut demorkat Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama I ka drejtuar atij një letër të dytë. Letrën Rama e ka publikuar sërish në “Facebook” dhe I kërkon kreut demorkat që t’I thërrasë ...
VizionPlus | 23-May-2019 13:30
Pas refuzimit të dialogut nga ana e kreut demorkat Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama I ka drejtuar atij një letër të dytë. Letrën Rama e ka publikuar sërish në “Facebook” dhe I kërkon kreut demorkat që t’I thërrasë ...

Humoristi Julian Deda, letër Ramës në vend të Bashës: Do të zbresim me këmbë në tokë dhe të ulim hundën, deri sa të të largojmë
Lulzim Basha nuk i është përgjigjur direkt kryeministrit Edi Rama, pas letrës publike të këtij të fundit për dialog. Në vend të Bashës, Ramës i është përgjigjur me një letër publike shoku i Shkëlzen Berishës, humoristi ...
GazetaTema | 23-May-2019 11:07
Lulzim Basha nuk i është përgjigjur direkt kryeministrit Edi Rama, pas letrës publike të këtij të fundit për dialog. Në vend të Bashës, Ramës i është përgjigjur me një letër publike shoku i Shkëlzen Berishës, humoristi ...

Aksioni opozitar, Basha takon aleatët në seli
TIRANE Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të takojë sot aleatët e tij në seli, në orën 10:30. Në takimin me aleatët do të diskutohet për aksionin e mëtejshëm opozitar. Takimi vjen një ditë pas ...
BalkanWeb | 23-May-2019 09:34
TIRANE Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të takojë sot aleatët e tij në seli, në orën 10:30. Në takimin me aleatët do të diskutohet për aksionin e mëtejshëm opozitar. Takimi vjen një ditë pas ...

Basha i përgjigjet Ramës
Basha i përgjigjet Ramës “S’mund të ketë dialog pa zbatim të vendimeve të Gjykatës Kushtetuese” 01 prill 2016 9:26 Edhe Lulzim Basha i eshte pergjigjur me nje leter fteses se Kryeministrit per t’u takuar ne nje forum, ...
ABCNews | 01-Apr-2016 09:27
Basha i përgjigjet Ramës “S’mund të ketë dialog pa zbatim të vendimeve të Gjykatës Kushtetuese” 01 prill 2016 9:26 Edhe Lulzim Basha i eshte pergjigjur me nje leter fteses se Kryeministrit per t’u takuar ne nje forum, ...

Rama me një letër të dytë Bashës: Eja në dialog
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është drejtuar për herë të dytë me një letër publike kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me të njëjtën kërkesë për dialog, edhe pse oferta e parë e shefit të qeverisë ...
Telegrafi | 23-May-2019 13:27
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është drejtuar për herë të dytë me një letër publike kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me të njëjtën kërkesë për dialog, edhe pse oferta e parë e shefit të qeverisë ...

Strazimiri tallet me letrën e Ramës:Po kërkon një palë pantallona
TIRANE Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, komenton letrën publike të kryeministrit Edi Rama drejtuar kryedemokratit Lulzim Basha. Përmes një postimi në “Facebook”, Strazimiri ironizon fjalët e përdorura me ...
BalkanWeb | 22-May-2019 22:54
TIRANE Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, komenton letrën publike të kryeministrit Edi Rama drejtuar kryedemokratit Lulzim Basha. Përmes një postimi në “Facebook”, Strazimiri ironizon fjalët e përdorura me ...

Dash Shehi: Letra e Ramës për Bashën është tallje. Ai na kujton budallenj, po ne do bëjmë çmos që zgjedhjet të mos bëhen
Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot pasdite, përmes një letre të hapur, kryetarit demokrat Lulzim Basha, duke e ftuar atë për t’u ulur së bashku në një dialog pa kushte. Në emisionin “Opinion” ish-deputeti Dashamir ...
GazetaTema | 22-May-2019 22:58
Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot pasdite, përmes një letre të hapur, kryetarit demokrat Lulzim Basha, duke e ftuar atë për t’u ulur së bashku në një dialog pa kushte. Në emisionin “Opinion” ish-deputeti Dashamir ...

Basha mbledh aleatët në seli, në fokus aksioni opozitar
Kreu demokrat Lulzim Basha do të zhvillojë këtë të enjte një takim me aleatët e tij. Mësohet se takim do të fillojë në orën 10:30 dhe në fokus të tij do të jetë aksioni opozitar. Të mërkurën kryeminsitri Rama përmes një ...
VizionPlus | 23-May-2019 10:02
Kreu demokrat Lulzim Basha do të zhvillojë këtë të enjte një takim me aleatët e tij. Mësohet se takim do të fillojë në orën 10:30 dhe në fokus të tij do të jetë aksioni opozitar. Të mërkurën kryeminsitri Rama përmes një ...

KRIZA/ Rama, letër nr.2 Bashës: “i dashur armik”, të ofrohem sërish për dialog
Kryeministri Rama i ka përcjellë një letër të dytë publike rivalit demokrat Basha, brenda 24 orësh, siç thuhet “pa u tharë” e para, pasi ky i fundit refuzoi thirrjen për dialog. Rama kështu përcjell një tjetër lutje për ...
Tesheshi | 23-May-2019 16:22
Kryeministri Rama i ka përcjellë një letër të dytë publike rivalit demokrat Basha, brenda 24 orësh, siç thuhet “pa u tharë” e para, pasi ky i fundit refuzoi thirrjen për dialog. Rama kështu përcjell një tjetër lutje për ...

Basha mbledh aleatët në selinë blu para protestës kombëtare të radhës
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e së enjtes një takim me krerët e partive opozitare, aleat të tij në aksionin e nisur prej muajit shkurt, për një qeveri teknike që do të zhvillojë zgjedhje ...
ABCNews | 23-May-2019 13:08
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e së enjtes një takim me krerët e partive opozitare, aleat të tij në aksionin e nisur prej muajit shkurt, për një qeveri teknike që do të zhvillojë zgjedhje ...

Basha i përgjigjet Ramës
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se demokracia kërkon që mosmarrëveshjet që nuk i zgjidh dot politika t’i zgjidhë populli me votë.
Kosova Press | 23-May-2019 16:13
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se demokracia kërkon që mosmarrëveshjet që nuk i zgjidh dot politika t’i zgjidhë populli me votë.

Ftesa e dytë e Ramës, Basha: Dialog vetëm me popullin
Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot me një tjetër letër kryetarit demokrat Lulzim Basha duke e ftuar sërish për të nisur pa humbur kohë një dialog pa kushte. Ndërsa një ditë më parë, ndonëse pa ju referuar, ftesës së ...
Zeri Amerikes | 23-May-2019 15:49
Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot me një tjetër letër kryetarit demokrat Lulzim Basha duke e ftuar sërish për të nisur pa humbur kohë një dialog pa kushte. Ndërsa një ditë më parë, ndonëse pa ju referuar, ftesës së ...

Rama i shkruan prapë Bashës: Ejani të ulemi në Tryezën e Dialogut! Pa kushte dhe pa humbur kohë.
Tiranë, 23 maj 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është drejtuar sot me një letër të dytë publike kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes së cilës e ka përsëritur thirrjen për “dialog pa ...
Illyriapress | 23-May-2019 15:38
Tiranë, 23 maj 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është drejtuar sot me një letër të dytë publike kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes së cilës e ka përsëritur thirrjen për “dialog pa ...

Rama letër të dytë publike Bashës: Refuzim brutal i dialogut…
Sot, Edi Rama i është drejtuar me një letër të dytë publike Lulzim Bashës, duke i përsëritur thirrjen për dialog pa kushte, pasi kryedemokrati e refuzoi thirrjen e parë. Lexo më tej nga Lapsi.al: Rama tërhiqet nga 30 ...
Lapsi | 23-May-2019 13:05
Sot, Edi Rama i është drejtuar me një letër të dytë publike Lulzim Bashës, duke i përsëritur thirrjen për dialog pa kushte, pasi kryedemokrati e refuzoi thirrjen e parë. Lexo më tej nga Lapsi.al: Rama tërhiqet nga 30 ...

Edi Rama: Nuk jam i çuditur me refuzimin brutal të dialogut nga ana e PD-së
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pa u mbushur 24 orë nga ftesa për dialog të cilën e refuzoi kreu i PD-së Lulzim Basha, ka shkruar një letër të dytë. “Nuk jam aspak i çuditur, me refuzimin brutal të Dialogut nga ana ...
Alsat-M | 23-May-2019 15:12
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pa u mbushur 24 orë nga ftesa për dialog të cilën e refuzoi kreu i PD-së Lulzim Basha, ka shkruar një letër të dytë. “Nuk jam aspak i çuditur, me refuzimin brutal të Dialogut nga ana ...

Rama letër të dytë drejtuar Bashës: E prisja refuzimin tuaj brutal, por ju ofroj edhe njëherë dialog
Pa u mbushur ende 24 orë nga letra me ftesën për dialog të Edi Ramës për Lulzim Bashën, e refuzuar nga kryedemokrati, kryeministri i dërgon një të dytë. “Nuk jam aspak i çuditur, me refuzimin brutal të Dialogut nga ana ...
Portalb | 23-May-2019 14:34
Pa u mbushur ende 24 orë nga letra me ftesën për dialog të Edi Ramës për Lulzim Bashën, e refuzuar nga kryedemokrati, kryeministri i dërgon një të dytë. “Nuk jam aspak i çuditur, me refuzimin brutal të Dialogut nga ana ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved