ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/06/2019 17:35

Ligji për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve, Ahmetaj: Garanton drejtësi sociale për 23,500 qytetarë, premtim i mbajtur i qeverisë dhe PS

Ligji për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve, Ahmetaj: Garanton drejtësi sociale për 23,500 qytetarë, premtim i mbajtur i qeverisë dhe PS
Nga Arben Ahmetaj Ky projektligj që trajton në themel drejtësinë sociale ndaj tre grupeve profesionale, por tre komuniteteve që kanë kaluar jetën e tyre në profesione tejet të vështira, më në fund marrin shpërblimin e ...
GazetaTema | 23-May-2019 16:45
Nga Arben Ahmetaj Ky projektligj që trajton në themel drejtësinë sociale ndaj tre grupeve profesionale, por tre komuniteteve që kanë kaluar jetën e tyre në profesione tejet të vështira, më në fund marrin shpërblimin e ...

Miratohet projekt-ligji për trajtim financiar të minatorëve
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financiar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota pro. Partia Socialiste kishte propozuar ...
BalkanWeb | 23-May-2019 16:37
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financiar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota pro. Partia Socialiste kishte propozuar ...

Miratohet projektligji për trajtimin financiar të minatorëve e naftëtarëve
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financuar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota pro, 12 kundër dhe 9 abstenim. Ky është ...
VizionPlus | 23-May-2019 16:54
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financuar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota pro, 12 kundër dhe 9 abstenim. Ky është ...

Ligji/ Ahmetaj: Aksident e sëmundje, pension të plotë minatorëve
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament e vuri theksin tek Ligji i ri për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve. Ndonëse këta të fundit ...
BalkanWeb | 23-May-2019 16:34
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament e vuri theksin tek Ligji i ri për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve. Ndonëse këta të fundit ...

“Me burrni ta them ..” Kujtim Gjuzi takon minatorët në protestë
TIRANE Deputeti i kuvendit, Kujtim Gjuzi iu bashkua sot protestës së minatorëve, të cilët ishin mbledhur para parlamentit. Në mbështetje të tyre, Gjuzi tha se nuk do të rreshtë së luftuari që ata të marrin atë c’ka u ...
BalkanWeb | 23-May-2019 15:52
TIRANE Deputeti i kuvendit, Kujtim Gjuzi iu bashkua sot protestës së minatorëve, të cilët ishin mbledhur para parlamentit. Në mbështetje të tyre, Gjuzi tha se nuk do të rreshtë së luftuari që ata të marrin atë c’ka u ...

Miratohet në Kuvend projektligji për trajtimin financiar të minatorëve dhe naftëtarëve
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projektligjin për trajtimin financiar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Me 77 vota pro, parlamenti votoi projektligjin për minatorët dhe naftëtarët. Minatorët kërkuan përmes protestave ...
Lapsi | 23-May-2019 16:45
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projektligjin për trajtimin financiar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Me 77 vota pro, parlamenti votoi projektligjin për minatorët dhe naftëtarët. Minatorët kërkuan përmes protestave ...

E FUNDIT/ Miratohet në kuvend projektligji për trajtim financiar të minatorëve e naftëtarëve
Sot në kuvendin e Shqipërisë është votuar projektligji për trajtimin financiar të minatorëve e naftëtarëve. Vendimi është marrë me 77 vota pro, 12 kundër dhe 9 abstenim. Ndërkohë që minatorët protestuan sot përpara ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2019 17:02
Sot në kuvendin e Shqipërisë është votuar projektligji për trajtimin financiar të minatorëve e naftëtarëve. Vendimi është marrë me 77 vota pro, 12 kundër dhe 9 abstenim. Ndërkohë që minatorët protestuan sot përpara ...

Miratohet projekt-ligji për trajtim financiar të minatorëve
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financuar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota pro. Partia Socialiste kishte propozuar ...
Lexo | 23-May-2019 16:55
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financuar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota pro. Partia Socialiste kishte propozuar ...

Foto/ Minatorët protestë para parlamentit
Një grup minatorësh kanë dalë sot në protesta para parlamentit për të shprehur kundërshtimin ndaj projektligjit që pritet të miratohet sot për statusin e tyre.
Top Channel | 23-May-2019 12:50
Një grup minatorësh kanë dalë sot në protesta para parlamentit për të shprehur kundërshtimin ndaj projektligjit që pritet të miratohet sot për statusin e tyre.

Miratohet projektligji për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve e metalurgëve
Ndonëse sindikatat protestuan para Kuvendit dhe deputetët e opozitës renditën arsyet se përse nuk duhet të miratohet projektligji, me 77 vota pro dhe 12 vota kundër,Kuvendi ka kaloi sot projektligjin për trajtimin ...
Politiko | 23-May-2019 16:54
Ndonëse sindikatat protestuan para Kuvendit dhe deputetët e opozitës renditën arsyet se përse nuk duhet të miratohet projektligji, me 77 vota pro dhe 12 vota kundër,Kuvendi ka kaloi sot projektligjin për trajtimin ...

Ligji/ Ahmetaj: Aksident e sëmundje, pension të plotë minatorëve
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament e vuri theksin tek Ligji i ri për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve. Ndonëse këta të fundit ...
Gazeta Dita | 23-May-2019 16:45
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament e vuri theksin tek Ligji i ri për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve. Ndonëse këta të fundit ...

Ministrja Denaj në Parlament: Trajtim financiar shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, prezantoi sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë projektligjin “Për trajtimin financiar suplementar të punonjësve që kanë punuar në miniera nëntokë, të ...
Monitor | 23-May-2019 15:01
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, prezantoi sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë projektligjin “Për trajtimin financiar suplementar të punonjësve që kanë punuar në miniera nëntokë, të ...

Miratohet pr.ligji për trajtim financiar të minatorëve e naftëtarëve
Kuvendi i Shqipërisë në seancën e radhës këtë të enjte ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financuar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi këtë projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota ...
Gazeta Dita | 23-May-2019 16:45
Kuvendi i Shqipërisë në seancën e radhës këtë të enjte ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financuar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi këtë projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77 vota ...

Minatorët në protestë para parlamentit
Një grup minatorësh po zhvillojnë një protestë para Parlamentit. Ata kërkojnë miratimin e statusit, ndërsa janë kundër projekt ligjit që pritet të miratohet sot në Parlament. “Ne kërkojmë djersën, ne kërkojmë hakun”, ...
Telegraf | 23-May-2019 12:15
Një grup minatorësh po zhvillojnë një protestë para Parlamentit. Ata kërkojnë miratimin e statusit, ndërsa janë kundër projekt ligjit që pritet të miratohet sot në Parlament. “Ne kërkojmë djersën, ne kërkojmë hakun”, ...

Gjuzi premtim minatorëve: Po jua them me burrni…
Minatorët kanë protestuar ditën e sotme para Parlamentit të Shqipërisë, teksa në Kuvend po zhvillohej seanca plenare, ku do të votohej projektligji për statusin e minatorit. Ndërkaq, protestës së tyre iu bashkua edhe ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2019 16:34
Minatorët kanë protestuar ditën e sotme para Parlamentit të Shqipërisë, teksa në Kuvend po zhvillohej seanca plenare, ku do të votohej projektligji për statusin e minatorit. Ndërkaq, protestës së tyre iu bashkua edhe ...

Ish minatorët korçarë protestë për statusin e munguar
Protestë e përsëritur e ish minatorëve para Prefekturës Korçë, në kërkim të statusit të kërkuar prej vitesh nga ana e tyre. Tubimi u zhvillua të enjten paradite, te Institucioni i Prefekturës, ku u grumbulluan mbi 50 ...
VizionPlus | 23-May-2019 11:59
Protestë e përsëritur e ish minatorëve para Prefekturës Korçë, në kërkim të statusit të kërkuar prej vitesh nga ana e tyre. Tubimi u zhvillua të enjten paradite, te Institucioni i Prefekturës, ku u grumbulluan mbi 50 ...

Deputeti i Dibrës: Të verifikohen nëse janë 13 mijë minatorë, numri mund të jetë fryrë për ta paraqitur si barrë
Deputeti i Dibrës, Halili Jakimi ka deklaruar në Kuvend se zgjidhja për minatorët është miratimi i statusit dhe jo thjesht kalimi i një projekt-ligji, të cilin e konsideroi si lëmoshë. “Zgjidhja e problemit të ...
Politiko | 23-May-2019 14:43
Deputeti i Dibrës, Halili Jakimi ka deklaruar në Kuvend se zgjidhja për minatorët është miratimi i statusit dhe jo thjesht kalimi i një projekt-ligji, të cilin e konsideroi si lëmoshë. “Zgjidhja e problemit të ...

Projektligji/ Ministrja: Trajtim shtesë dhe ulje të moshës së pensionit
Sot në Kuvend pritet të miratohet projektligji për minatorët, metalurgët dhe naftëtarët, projektligj ky që nuk është pritur mirë nga këta të fundit pasi kërkojnë që t’ju jepet statusi. Ndërkohë gjatë fjalës së saj në ...
Lexo | 23-May-2019 14:27
Sot në Kuvend pritet të miratohet projektligji për minatorët, metalurgët dhe naftëtarët, projektligj ky që nuk është pritur mirë nga këta të fundit pasi kërkojnë që t’ju jepet statusi. Ndërkohë gjatë fjalës së saj në ...

Projektligji/ Përfitimet për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët
Sot në Kuvend pritet të miratohet projektligji për minatorët, metalurgët dhe naftëtarët, i cili nuk është pritur mirë nga këta të fundit pasi kërkojnë që t’ju jepet statusi. Ndërkohë gjatë fjalës së saj në Kuvend, ...
Gazeta Dita | 23-May-2019 14:18
Sot në Kuvend pritet të miratohet projektligji për minatorët, metalurgët dhe naftëtarët, i cili nuk është pritur mirë nga këta të fundit pasi kërkojnë që t’ju jepet statusi. Ndërkohë gjatë fjalës së saj në Kuvend, ...

Minatorët protestë para parlamentit (FOTO)
Një grup minatorësh kanë dalë sot në protestë para parlamentit për të shprehur kundërshtimin ndaj projektligjit që pritet të miratohet sot për statusin e tyre. Në seancën plenare do të diskutohet projektligji “Për ...
Klan Kosova | 23-May-2019 13:34
Një grup minatorësh kanë dalë sot në protestë para parlamentit për të shprehur kundërshtimin ndaj projektligjit që pritet të miratohet sot për statusin e tyre. Në seancën plenare do të diskutohet projektligji “Për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved