ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 01:25

Studentët në protestë/ Tubimi dy ditë para protestës së opozitës

Studentët në protestë/ Tubimi dy ditë para protestës së opozitës
4 muaj pas protestës studentore të dhjetorit dhe 3 ditë para protestës të paralajmëruar nga opozita, një grup studentësh u mblodhën këtë të mërkurë para Ministrisë së Arsimit për të kërkuar rrëzimin e ligjit të arsimit ...
Top Channel | 22-May-2019 15:16
4 muaj pas protestës studentore të dhjetorit dhe 3 ditë para protestës të paralajmëruar nga opozita, një grup studentësh u mblodhën këtë të mërkurë para Ministrisë së Arsimit për të kërkuar rrëzimin e ligjit të arsimit ...

Profesoresha amerikane përplaset me studentët e PD-LSI: Si mund të jeni kaq budallenj? Kjo që qëlloni me gurë është një godinë për arsimim, s’është kjo mënyra se si protestohet për edukim
Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor dhe punësim në të ardhmen. Por gjatë protestës pati edhe disa momente të dhunshme, nga disa prej pjesëmarrësve, të cilët ...
GazetaTema | 22-May-2019 14:03
Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor dhe punësim në të ardhmen. Por gjatë protestës pati edhe disa momente të dhunshme, nga disa prej pjesëmarrësve, të cilët ...

“Propaganda dështoi”, studentët mbyllin protestën te ministria
TIRANË Pas një ore protestë përpara godinës te ministria e Arsimit ku nuk munguan as incidentet e vogla me thyerje xhamash, studentët janë zhvendosur në këto momente drejt Fakultetit të Shkencave të Natyrës duke mbyllur ...
BalkanWeb | 22-May-2019 13:29
TIRANË Pas një ore protestë përpara godinës te ministria e Arsimit ku nuk munguan as incidentet e vogla me thyerje xhamash, studentët janë zhvendosur në këto momente drejt Fakultetit të Shkencave të Natyrës duke mbyllur ...

Studentët djegin kushtetutën e thyejnë xhamat: 5 kërkesa të reja
Mosplotësimi i të gjitha pikave të parashtruara më herët dhe pakti për universitetin rikthyen në protestë studentët. Ndryshe nga muaji dhjetor, të rinjtë ishin më të paktë në numër, ndërsa nuk mungoi hedhja e sendeve të ...
VizionPlus | 22-May-2019 14:42
Mosplotësimi i të gjitha pikave të parashtruara më herët dhe pakti për universitetin rikthyen në protestë studentët. Ndryshe nga muaji dhjetor, të rinjtë ishin më të paktë në numër, ndërsa nuk mungoi hedhja e sendeve të ...

Protestë e dhunshme para Ministrisë së Arsimit, profesoresha amerikane “kundër” studentëve
Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor dhe punësim në të ardhmen.
Top Channel | 22-May-2019 13:07
Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor dhe punësim në të ardhmen.

Studentët ndahen në dy grupe, një pjesë e tyre nisen drejt Shkencave të Natyrës
Studentët pas një orë proteste tek ministria e Arsimit, kanë nisur marshimin drejt Fakultetit të Shkencave të Natyrës. Ata pasi kanë adresuar kërkesat e tyre tek ministrja e Arsimit Besa Shahini, kërkojnë që të ...
Telegraf | 22-May-2019 13:39
Studentët pas një orë proteste tek ministria e Arsimit, kanë nisur marshimin drejt Fakultetit të Shkencave të Natyrës. Ata pasi kanë adresuar kërkesat e tyre tek ministrja e Arsimit Besa Shahini, kërkojnë që të ...

Protestë e vakët dhe bojkot nga studentët në Korçë
Një pjesë e Studenteve të universitetit F.Noli ashtu siç kishin paralajmëruar të hënën pas një vendimi nga mbledhja e të gjithë përfaqësuesve të universiteteve të Shqipërisë, janë ndarë në grupe në forma të ndryshme ...
VizionPlus | 22-May-2019 13:20
Një pjesë e Studenteve të universitetit F.Noli ashtu siç kishin paralajmëruar të hënën pas një vendimi nga mbledhja e të gjithë përfaqësuesve të universiteteve të Shqipërisë, janë ndarë në grupe në forma të ndryshme ...

Studentët rikthejnë protestat para Ministrisë së Arsimit me 5 kërkesa të reja
Studentët i janë rikthyer protestave para godinës së Ministrisë së Arsimit gjatë së mërkurës me 5 kërkesa të reja, pasi sipas tyre Pakti për Universitetin nuk i ka plotësuar këto kërkesa. Në shenjë revolte studentët ...
ABCNews | 22-May-2019 15:08
Studentët i janë rikthyer protestave para godinës së Ministrisë së Arsimit gjatë së mërkurës me 5 kërkesa të reja, pasi sipas tyre Pakti për Universitetin nuk i ka plotësuar këto kërkesa. Në shenjë revolte studentët ...

Studentët në protestë, Rama publikon videon me premtimet e mbajtura
Reagimi i kryeministrit Edi Rama për protestën e thirrur sot nga studentët, është shprehur përmes një videoinformacioni të publikuar në rrjetin social facebook. Në materialin filmik kryeministri Rama rendit angazhimet e ...
ABCNews | 22-May-2019 14:41
Reagimi i kryeministrit Edi Rama për protestën e thirrur sot nga studentët, është shprehur përmes një videoinformacioni të publikuar në rrjetin social facebook. Në materialin filmik kryeministri Rama rendit angazhimet e ...

Studentët mbyllin protestën te Ministria e Arsimit
Mbyllet protesta e studentëve pranë Ministrisë së Arsimit. Ata kanë marshuar nga qendra drejt ministrisë me thirrjet e “E duam Shqipërinë si e gjithë Europa”. Studentët, të revoltuar për mos plotësimin e kërkesave të ...
Lapsi | 22-May-2019 14:03
Mbyllet protesta e studentëve pranë Ministrisë së Arsimit. Ata kanë marshuar nga qendra drejt ministrisë me thirrjet e “E duam Shqipërinë si e gjithë Europa”. Studentët, të revoltuar për mos plotësimin e kërkesave të ...

FOTOT/ Gurë, kapsolla dhe flakadanë drejt ministrisë së Arsimit, të rinjtë e PD: Protesta jonë do agravojë në dhunë nëse s’na plotësohen kërkesat
Disa të rinj nga forumet rinore të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, kanë dalë të protestojnë para Ministrisë së Arsimit. Duke qëlluar godinën me gurë, kapsolla dhe flakadanë, ata kanë kërkuar ...
GazetaTema | 22-May-2019 12:42
Disa të rinj nga forumet rinore të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, kanë dalë të protestojnë para Ministrisë së Arsimit. Duke qëlluar godinën me gurë, kapsolla dhe flakadanë, ata kanë kërkuar ...

Kërkesat/ Studentët ‘revoltohen’, thyejnë xhamat e ministrisë
TIRANË Studentët janë kthyer sërish në protestë pas janarit tek ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit , ndërsa kanë shpalosur edhe kërkesat e tyre zyrtare. Ata kanë shpalosur pikat e tyre ku kanë kërkuar; Rrëzimin e ...
BalkanWeb | 22-May-2019 12:39
TIRANË Studentët janë kthyer sërish në protestë pas janarit tek ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit , ndërsa kanë shpalosur edhe kërkesat e tyre zyrtare. Ata kanë shpalosur pikat e tyre ku kanë kërkuar; Rrëzimin e ...

Studentët shpalosin kërkesat e tyre, nisin me rrëzimin e Ligjit të Arsimit të Lartë
Studentët protestues kanë shpalosur kërkesat e tyre me megafon përpara Ministrisë së Arsimit, duke filluar nga kërkesa për rrëzimin e ligjit të Arsimit të Lartë. Ata njoftuan 5 kërkesat bazë, për të cilat nuk do të ...
Telegraf | 22-May-2019 12:50
Studentët protestues kanë shpalosur kërkesat e tyre me megafon përpara Ministrisë së Arsimit, duke filluar nga kërkesa për rrëzimin e ligjit të Arsimit të Lartë. Ata njoftuan 5 kërkesat bazë, për të cilat nuk do të ...

Studentët thyejnë xhamat e Ministrisë së Arsimit
Një grup studentësh kanë protestuar këtë të mërkurë para Ministrisë së Arsimit, pasi sipas tyre nuk janë plotësuar kërkesat qe bene ne protestën e dhjetorit. Informacionet bëjnë me dije se të rinjtë kanë ndezur tymuese ...
VizionPlus | 22-May-2019 12:47
Një grup studentësh kanë protestuar këtë të mërkurë para Ministrisë së Arsimit, pasi sipas tyre nuk janë plotësuar kërkesat qe bene ne protestën e dhjetorit. Informacionet bëjnë me dije se të rinjtë kanë ndezur tymuese ...

Tensione në protestën e studentëve, thyejnë xhamat e ministrisë
Protesta e studentëve, e cila vjen 4 muaj pas protestave të dhjetorit ka nisur me tensione.
Top Channel | 22-May-2019 12:32
Protesta e studentëve, e cila vjen 4 muaj pas protestave të dhjetorit ka nisur me tensione.

Përfundon protesta studentore, kur pritet të vijojë
Mesditën e sotme u rikthyen protestat studentore me theksin se nuk janë mbajtur premtimet e bëra nga qeveria. Protesta filloi përpara godinës te ministria e Arsimit ku nuk munguan as incidentet e vogla me thyerje ...
Zeri | 22-May-2019 14:58
Mesditën e sotme u rikthyen protestat studentore me theksin se nuk janë mbajtur premtimet e bëra nga qeveria. Protesta filloi përpara godinës te ministria e Arsimit ku nuk munguan as incidentet e vogla me thyerje ...

Përfundon protesta studentore, kur pritet të vijojë
Protesta filloi përpara godinës te ministria e Arsimit ku nuk munguan as incidentet e vogla me thyerje xhamash, studentët janë zhvendosur në këto momente drejt Fakultetit të Shkencave të Natyrës duke mbyllur për sot ...
Lajminet | 22-May-2019 14:50
Protesta filloi përpara godinës te ministria e Arsimit ku nuk munguan as incidentet e vogla me thyerje xhamash, studentët janë zhvendosur në këto momente drejt Fakultetit të Shkencave të Natyrës duke mbyllur për sot ...

Protestuesit para Ministrisë së Arsimit, thyejnë xhamat
Para Ministrisë së Arsimit një grup të rinjsh janë mbledhur në protestë. Ata jo vetëm mbajnë pankarta në duar dhe bëjnë thirrje ndaj ministrisë së Arsimit, por kanë ndezur dhe flakadanë dhe kanë thyer disa xhama të ...
Dritare | 22-May-2019 14:20
Para Ministrisë së Arsimit një grup të rinjsh janë mbledhur në protestë. Ata jo vetëm mbajnë pankarta në duar dhe bëjnë thirrje ndaj ministrisë së Arsimit, por kanë ndezur dhe flakadanë dhe kanë thyer disa xhama të ...

Dhuna në protestën para Ministrisë së Arsimit, profesoresha amerikane kundër studentëve
Një grup të rinjsh janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit duke protestuar për arsim cilësor. Protesta e tyre është shoqëruar me dhunë, ku janë ndezur flakadanë dhe janë thyer xhamat e institucionit të Arsimit. Në ...
Dritare | 22-May-2019 14:20
Një grup të rinjsh janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit duke protestuar për arsim cilësor. Protesta e tyre është shoqëruar me dhunë, ku janë ndezur flakadanë dhe janë thyer xhamat e institucionit të Arsimit. Në ...

Tensione në protestën e studentëve në Shqipëri
Protesta e studentëve, e cila vjen katër muaj pas protestave të dhjetorit ka nisur me tensione. Studentët kanë hedhur tymuese, ndërkohë që kanë djegur edhe fletët e paktit të universitetit. Ndërkohë që kanë thyer edhe ...
Zeri | 22-May-2019 14:14
Protesta e studentëve, e cila vjen katër muaj pas protestave të dhjetorit ka nisur me tensione. Studentët kanë hedhur tymuese, ndërkohë që kanë djegur edhe fletët e paktit të universitetit. Ndërkohë që kanë thyer edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved