ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 16:59

SHBA përsërit: Nuk dëshirojmë luftë me Iranin

SHBA përsërit: Nuk dëshirojmë luftë me Iranin
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...
BalkanWeb | 22-May-2019 10:12
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...

Gjysma e amerikanëve parashikojnë luftë me Iranin brenda pak vitesh
Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin e tensioneve në ...
GazetaTema | 21-May-2019 22:18
Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin e tensioneve në ...

Trump paralajmëron Meksikën: Ndalo emigrantët
SHBA Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika ...
BalkanWeb | 21-May-2019 21:34
SHBA Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika ...

Tensionet me Iranin, zyrtarët amerikanë: Nuk duam luftë
Dy zyrtarë të lartë të Shtëpisë së Bardhë, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, kanë theksuar së qendrimet e fundit të Washington-it zyrtar kundrejt Teheranit, ...
Lapsi | 22-May-2019 11:04
Dy zyrtarë të lartë të Shtëpisë së Bardhë, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, kanë theksuar së qendrimet e fundit të Washington-it zyrtar kundrejt Teheranit, ...

Zyrtarët amerikanë informojnë kongresin për kërcënimin nga Irani
Zyrtarë të lartë të administratës së presidentit Donald Trump po informojnë të martën me dyer të mbyllura anëtarët e Kongresit lidhur me kërcënimin që ata thonë se paraqet Irani. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike ...
GazetaTema | 21-May-2019 20:15
Zyrtarë të lartë të administratës së presidentit Donald Trump po informojnë të martën me dyer të mbyllura anëtarët e Kongresit lidhur me kërcënimin që ata thonë se paraqet Irani. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike ...

Zyrtarët amerikanë informojnë kongresin për kërcënimin nga Irani
Zyrtarë të lartë të administratës së Presidentit Donald Trump po informojnë të martën me dyer të mbyllura anëtarët e Kongresit lidhur me kërcënimin që ata thonë se paraqet Irani. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike ...
BalkanWeb | 21-May-2019 18:19
Zyrtarë të lartë të administratës së Presidentit Donald Trump po informojnë të martën me dyer të mbyllura anëtarët e Kongresit lidhur me kërcënimin që ata thonë se paraqet Irani. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike ...

SHBA-ja përsërit se nuk dëshiron luftë me Iranin
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...
Portalb | 22-May-2019 11:05
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...

Frika nga një luftë e padëshiruar SHBA-Iran
Atmosfera është aq e ndezur, saqë mjafton një shkëndijë që të shpërtheje një luftë e re në Lindjen e Afërt. Të dielën presidenti amerikan përmes twitterit e kërcënoi Iranin me shkatërrim. Pak orë më parë të panjohur ...
Alsat-M | 22-May-2019 10:40
Atmosfera është aq e ndezur, saqë mjafton një shkëndijë që të shpërtheje një luftë e re në Lindjen e Afërt. Të dielën presidenti amerikan përmes twitterit e kërcënoi Iranin me shkatërrim. Pak orë më parë të panjohur ...

Trump “kërcënon” Meksikën: Ndali emigrantët ose do të përgjigjesh
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika do të ...
VizionPlus | 21-May-2019 21:30
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika do të ...

Gjysma e amerikanëve parashikojnë luftë me Iranin brenda pak vitesh
Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin e tensioneve në ...
Ina-Online | 22-May-2019 10:23
Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin e tensioneve në ...

Trump i tërheq vërejtjen Meksikës
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika do të ...
Ina-Online | 22-May-2019 10:23
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika do të ...

Trump paralajmëron Meksikën
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika do të ...
TV Klan | 21-May-2019 23:20
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Trump tha se shumë shpejt Meksika do të ...

SHBA-ja përsërit se nuk dëshiron luftë me Iranin
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...
Koha.mk | 22-May-2019 09:55
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...

Gjysma e amerikanëve parashikojnë luftë me Iranin brenda pak vitesh
Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin e tensioneve në ...
Alsat-M | 22-May-2019 09:55
Gjysma e amerikanëve besojnë se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë me Iranin gjatë disa viteve të ardhshme, sipas një sondazhi të lëshuar sot nga Instituti Ipsos dhe Reuters, në mesin e tensioneve në ...

Pentagoni: Kemi parandaluar sulme ndaj interesave amerikane
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrik Shejnahan ka deklaruar se disa masa të marra nga Shtetet e Bashkuara kanë parandaluar sulme potenciale të Iranit ndaj interesave amerikane. Shejnahan u tha gazetarëve në një ...
ABCNews | 21-May-2019 22:50
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrik Shejnahan ka deklaruar se disa masa të marra nga Shtetet e Bashkuara kanë parandaluar sulme potenciale të Iranit ndaj interesave amerikane. Shejnahan u tha gazetarëve në një ...

Tramp paralajmëron Meksikën: Ndali emigrantët ose do të përgjigjesh!
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Tramp tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Tramp tha se shumë shpejt Meksika do të ...
RTSH | 22-May-2019 09:55
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Tramp tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara. Tramp tha se shumë shpejt Meksika do të ...

Më shumë se 50 përqind e amerikanëve presin luftë me Iranin
Qytetarët amerikan besojnë se SHBA do hyjë në luftë me Iranin brenda këtyre viteve, ka raportuar një sondazh. Sondazhi ka treguar që së paku gjysma e amerikanëve presin që tensionet mes Teheranit dhe Washingtonit të ...
Gazeta Observer | 22-May-2019 08:44
Qytetarët amerikan besojnë se SHBA do hyjë në luftë me Iranin brenda këtyre viteve, ka raportuar një sondazh. Sondazhi ka treguar që së paku gjysma e amerikanëve presin që tensionet mes Teheranit dhe Washingtonit të ...

ShBA-ja përsërit se nuk dëshiron luftë me Iranin
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...
EkonomiaOnline | 22-May-2019 08:42
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...

SHBA-ja përsërit se nuk dëshiron luftë me Iranin
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...
Arbresh | 22-May-2019 08:38
Zyrtarët e lartë të administratës amerikane i thanë Kongresit se përgjigjja e Uashingtonit ndaj kërcënimeve të supozuara iraniane shmangu sulmet ndaj forcave amerikane. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe ...

Më shumë se 50% e amerikanëve presin luftë me Iranin
Qytetarët amerikan besojnë se SHBA do hyjë në luftë me Iranin brenda këtyre viteve, ka raportuar një sondazh. Sondazhi ka treguar që së paku gjysma e amerikanëve presin që tensionet mes Teheranit dhe Washingtonit të ...
Gazeta Express | 22-May-2019 08:36
Qytetarët amerikan besojnë se SHBA do hyjë në luftë me Iranin brenda këtyre viteve, ka raportuar një sondazh. Sondazhi ka treguar që së paku gjysma e amerikanëve presin që tensionet mes Teheranit dhe Washingtonit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved