ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 00:54

Rama: A do reagojë presidenti për përbetimin e opozitës për djegien e zgjedhjeve?

Rama: A do reagojë presidenti për përbetimin e opozitës për djegien e zgjedhjeve?
Rama i është deklaratave të forta të presidentit Meta në lidhje me situatën politike në vend. Nëpërmjet dy postimeve në tëitter, kryeministri ka disa pyetje për presidentin. Rama shkruan se po pret të dëgjojë opinionin ...
VizionPlus | 22-May-2019 14:20
Rama i është deklaratave të forta të presidentit Meta në lidhje me situatën politike në vend. Nëpërmjet dy postimeve në tëitter, kryeministri ka disa pyetje për presidentin. Rama shkruan se po pret të dëgjojë opinionin ...

“Reforma në Drejtësi s’dha sukses”, Rama i përgjigjet Ilir Metës: Falë Vetingut Gjykata Kushtetuese është një djep bosh pa shejtanin brenda. Pres të reagosh për zgjedhjet e 30 qershorit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta i cili foli për situatën politike në vend si dhe reformën në drejtësi. Në një shënim në twitter Rama thotë se Metën nuk e pengon asgjë që të ...
GazetaTema | 22-May-2019 14:15
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta i cili foli për situatën politike në vend si dhe reformën në drejtësi. Në një shënim në twitter Rama thotë se Metën nuk e pengon asgjë që të ...

Rama “kunjë” Metës: Presim apelin e vonuar në mbrojtje të 30 qershorit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas deklaratave të sotme të presidentit Ilir Meta për reformën në drejtësi.
Top Channel | 22-May-2019 14:14
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas deklaratave të sotme të presidentit Ilir Meta për reformën në drejtësi.

Rama reagon ndaj Metës: Presim apelin në mbrojtje të 30 qershorit
Pas deklaratës së presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me mungesën e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë shkruan se Gjykata Kushtetuese sot falë procesit të ...
BalkanWeb | 22-May-2019 14:07
Pas deklaratës së presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me mungesën e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë shkruan se Gjykata Kushtetuese sot falë procesit të ...

Rama-Metës: Ke të drejtë për djegien e mandateve, por e papranueshme është përbetimi për djegien e zgjedhjeve
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta sa i përket kritikave të tij për (mos)sukesin e Reformës në Drejtësi. Rama në një mesazh në Twitter, teksa i drejtohet Metës shprehet se atë nuk e pengon ...
Politiko | 22-May-2019 14:26
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta sa i përket kritikave të tij për (mos)sukesin e Reformës në Drejtësi. Rama në një mesazh në Twitter, teksa i drejtohet Metës shprehet se atë nuk e pengon ...

Rama ‘thumbon’ Metën: Presim apelin e vonuar në mbrojtje të 30 qershorit
Ai ka pyetur se a e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese Presidentin e Republikës të mbrojë datën e zgjedhjeve që sipas Kushtetutës ai e ka dekretuar? “Presidenti ka të drejtë kur thotë djegia e mandateve është e ...
Lajminet | 22-May-2019 14:24
Ai ka pyetur se a e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese Presidentin e Republikës të mbrojë datën e zgjedhjeve që sipas Kushtetutës ai e ka dekretuar? “Presidenti ka të drejtë kur thotë djegia e mandateve është e ...

Rama i përgjigjet Metës për zgjedhjet dhe Gjykatën Kushtetuese
Pas deklaratave të Presidentit të Republikës Ilir Meta ka reaguar kryeministri Edi Rama përmes dy postimeve në tëitter. “A e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese Presidentin e Republikës të mbrojë datën e zgjedhjeve që ...
ABCNews | 22-May-2019 14:14
Pas deklaratave të Presidentit të Republikës Ilir Meta ka reaguar kryeministri Edi Rama përmes dy postimeve në tëitter. “A e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese Presidentin e Republikës të mbrojë datën e zgjedhjeve që ...

Reforma Drejtësi, Meta: Nëse do ishte sukses, Shqipëria s’do të ishte pa Gjykatë Kushtetuese
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur ne lidhje me krizën në sistemin e Drejtësisë dhe në lidhje me Reformën në Drejtësi. Meta tha se nuk di të thotë nëse është duke ecur mirë reforma apo keq, por ...
Dritare | 22-May-2019 14:20
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur ne lidhje me krizën në sistemin e Drejtësisë dhe në lidhje me Reformën në Drejtësi. Meta tha se nuk di të thotë nëse është duke ecur mirë reforma apo keq, por ...

Rama përplaset me Metën: Mezi e presim apelin tënd për të mbrojtur zgjedhjet e 30 qershorit!
Pas deklarimeve të fortë të Presidentit Ilir Meta, në rrjetin social ka reaguar Ed Rama i cili ka hedhur akuza indirekte dhe ironizuese në drejtim të kreut të shtetit. E teksa Meta deklaroi se reforma në drejtësi s’mund ...
EkonomiaOnline | 22-May-2019 14:20
Pas deklarimeve të fortë të Presidentit Ilir Meta, në rrjetin social ka reaguar Ed Rama i cili ka hedhur akuza indirekte dhe ironizuese në drejtim të kreut të shtetit. E teksa Meta deklaroi se reforma në drejtësi s’mund ...

Rama-Metës: Gjykata, djep bosh pa shejtan brenda, durim!
Pas deklaratës së presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me mungesën e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë shkruan se Gjykata Kushtetuese sot falë procesit të ...
Gazeta Dita | 22-May-2019 14:15
Pas deklaratës së presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me mungesën e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë shkruan se Gjykata Kushtetuese sot falë procesit të ...

Kryeministri Rama i përgjigjet Presidentit Meta
Kreyministri Edi Rama i është përgjigjur publikisht kritikave të Presidentit Ilir Meta lidhur me reformën në drejtësi, mungesën e Gjykatës Kushtetuese dhe pamundësisë së tij për ta ulur Kryeministrin në një tryezë me ...
TV Klan | 22-May-2019 14:06
Kreyministri Edi Rama i është përgjigjur publikisht kritikave të Presidentit Ilir Meta lidhur me reformën në drejtësi, mungesën e Gjykatës Kushtetuese dhe pamundësisë së tij për ta ulur Kryeministrin në një tryezë me ...

Rama përplaset me Metën: Mezi e presim apelin tënd për të mbrojtur zgjedhjet e 30 qershorit!
Pas deklarimeve të forta të Presidentit Ilir Meta, në rrjetin social ka reaguar Ed Rama i cili ka hedhur akuza indirekte dhe ironizuese në drejtim të kreut të shtetit. E teksa Meta deklaroi se reforma në drejtësi s’mund ...
Gazeta Express | 22-May-2019 14:14
Pas deklarimeve të forta të Presidentit Ilir Meta, në rrjetin social ka reaguar Ed Rama i cili ka hedhur akuza indirekte dhe ironizuese në drejtim të kreut të shtetit. E teksa Meta deklaroi se reforma në drejtësi s’mund ...

Meta: Pse jemi pa Gjykatë Kushtetuese?
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, foli sot me shqetësim për vonesat në reformimin e sistemit gjyqësor dhe mosfunksionimin e Gjykatës Kushtetuese për shkak të saj. “Në korrik mbushen 3 vjet që u miratua me konsensus ...
Zeri Amerikes | 22-May-2019 13:44
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, foli sot me shqetësim për vonesat në reformimin e sistemit gjyqësor dhe mosfunksionimin e Gjykatës Kushtetuese për shkak të saj. “Në korrik mbushen 3 vjet që u miratua me konsensus ...

Meta mesazh të fortë politikës shqiptare: EURALIUS s’erdhi në takim, nga kush mori porosi? Reforma po kap institucionet!!
Presidenti Ilir Meta, ka lëshuar mesazhe të forta për politikën shqiptare. I pranishëm në konferencën për Sigurinë në Ballkan, Meta u ndal tek Reforma në Drejtësi. Presidenti u shpreh se nëse kjo reformë do të ishte ...
Standard | 22-May-2019 13:40
Presidenti Ilir Meta, ka lëshuar mesazhe të forta për politikën shqiptare. I pranishëm në konferencën për Sigurinë në Ballkan, Meta u ndal tek Reforma në Drejtësi. Presidenti u shpreh se nëse kjo reformë do të ishte ...

Ambasadorja gjermane: Bojkoti dhe kriza politike po ngadalësojnë reformat
Ndryshe nga presidenti Ilir Meta, i cili kritikoi reformën në drejtësi, ambasadorja Gjermane në Shqipëri, Sussane Schütz, e vlerësoi atë, duke shtuar gjithashtu se Shqipëria ka bërë progres drejt integrimit evropian.
Kosova Press | 22-May-2019 12:58
Ndryshe nga presidenti Ilir Meta, i cili kritikoi reformën në drejtësi, ambasadorja Gjermane në Shqipëri, Sussane Schütz, e vlerësoi atë, duke shtuar gjithashtu se Shqipëria ka bërë progres drejt integrimit evropian.

Meta del hapur kundër Arta Markut: Institucion antikushtetues
Presidenti Ilir Meta ka dhënë sot mesazhe të forta klasës politike, ndërsa u ndal gjatë edhe te Reforma në Drejtësi. Ndërsa hezitoi ta cilësonte Reformën një sukses, presidenti hodhi kritika edhe për mënyrën se si u ...
Politiko | 22-May-2019 12:47
Presidenti Ilir Meta ka dhënë sot mesazhe të forta klasës politike, ndërsa u ndal gjatë edhe te Reforma në Drejtësi. Ndërsa hezitoi ta cilësonte Reformën një sukses, presidenti hodhi kritika edhe për mënyrën se si u ...

Reforma në Drejtësi, Meta: Po të ishte e suksesshme do të kishim Gjykatë Kushtetuese
3 vjet nga miratimi i Reformës në Drejtësi, Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se nëse do të kishte qenë e suksesshme, sot vendi nuk do të ishte pa një Gjykatë Kushtetuese. “Unë i jam shmangur kësaj çështjeje ...
TV Klan | 22-May-2019 12:19
3 vjet nga miratimi i Reformës në Drejtësi, Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se nëse do të kishte qenë e suksesshme, sot vendi nuk do të ishte pa një Gjykatë Kushtetuese. “Unë i jam shmangur kësaj çështjeje ...

Kriza politike, Meta: Nuk mund të ul dikë që thotë se 30 qershori do jetë sukses
Presidenti Ilir Meta ka folur ditën e sotme edhe për krizën politike ku ndodhet vendi. Gjatë fjalës së tij, Meta u është përgjigjur të gjithë atyre që thonë se përse kreu i shtetit nuk i ul Ramën dhe Bashën në tryezë ...
Lajmi i Fundit | 22-May-2019 12:36
Presidenti Ilir Meta ka folur ditën e sotme edhe për krizën politike ku ndodhet vendi. Gjatë fjalës së tij, Meta u është përgjigjur të gjithë atyre që thonë se përse kreu i shtetit nuk i ul Ramën dhe Bashën në tryezë ...

Reforma në drejtësi, Meta shigjeton Euralius për ndërhyrje në komisionin e ligjeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur për reformën në drejtësi, duke bërë bilancin, gati tre vjet pas miratimit me 140 vota në kuvend. Kreu i shtetit tha se nëse do ishte e suksesshme, vendi nuk do mbetej pa ...
ABCNews | 22-May-2019 12:11
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur për reformën në drejtësi, duke bërë bilancin, gati tre vjet pas miratimit me 140 vota në kuvend. Kreu i shtetit tha se nëse do ishte e suksesshme, vendi nuk do mbetej pa ...

E PAPREÇEDENTË/ Meta “heq maskën”, sulm Reformës në Drejtësi dhe ndërkombëtarëve: na katandisët pa Gjykatë Kushtetuese
Për herë të parë pas tre vitesh, presidenti Meta ka sulmuar ashpër Reformën në Drejtësi. I përfolur gjithnjë si pengues i saj, së bashku me ish-kryeminsitrin Berisha, kreu i shtetit, gati me gjuhën e një ish-kreu të ...
Tesheshi | 22-May-2019 12:20
Për herë të parë pas tre vitesh, presidenti Meta ka sulmuar ashpër Reformën në Drejtësi. I përfolur gjithnjë si pengues i saj, së bashku me ish-kryeminsitrin Berisha, kreu i shtetit, gati me gjuhën e një ish-kreu të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved