ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 06:34

Fjala e Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta (VIDEO)

Fjala e Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta (VIDEO)
Fjala e Presidentit te Republikws Ilir Meta ne konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri në bashkëpunim me Qendrën George C. Marshall për Studime të Sigurisë në Garmish, Albanian Policy Center & ...
Telegraf | 22-May-2019 12:19
Fjala e Presidentit te Republikws Ilir Meta ne konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri në bashkëpunim me Qendrën George C. Marshall për Studime të Sigurisë në Garmish, Albanian Policy Center & ...

Ilir Meta për kufijtë në Ballkan: Thonë pse të mos bashkohen shqiptarët?! Diabolizëm i gjallë!
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur një fjalim mjaft domethënës për kufijtë në vendet e Ballkanit në në konferencën “Sfidat e sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit ...
Telegraf | 22-May-2019 12:11
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur një fjalim mjaft domethënës për kufijtë në vendet e Ballkanit në në konferencën “Sfidat e sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit ...

Zgjedhjet/ Ilir Meta kritika politikës: Çfarë duhet të bëjnë
TIRANË Presidenti Ilir Meta tha se reforma në drejtësi do të këtë sukses në Shqipëria vetëm atëherë kur të shtohen investimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Gjermanisë në këtë proces. Në fjalën e tij në ...
BalkanWeb | 22-May-2019 11:34
TIRANË Presidenti Ilir Meta tha se reforma në drejtësi do të këtë sukses në Shqipëria vetëm atëherë kur të shtohen investimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Gjermanisë në këtë proces. Në fjalën e tij në ...

“Bashkim i shqiptarëve”, Meta: Diabolizëm i gjallë për të shmangur vëmendjen nga çështjet e brendshme
Në ligjëratën e tij të mbajtur në konferencën e organizuar nga Shoqata “George C. Marshall Shqipëri”, presidenti i Republikës Ilir Meta, ka shprehur një qendrim të prerë ndaj temës së korrigjimit të kufijve mes vendeve ...
Lapsi | 22-May-2019 11:49
Në ligjëratën e tij të mbajtur në konferencën e organizuar nga Shoqata “George C. Marshall Shqipëri”, presidenti i Republikës Ilir Meta, ka shprehur një qendrim të prerë ndaj temës së korrigjimit të kufijve mes vendeve ...

Presidenti Meta tregon lojën politike të Misionit Euralius
Presidenti Meta ka mbajtur sot në konferencën me temë: “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit euroatlantik” një fjalim të fortë dhe kritik ndaj disa fenomenëve dhe aktorëve ...
Gazeta55 | 22-May-2019 13:40
Presidenti Meta ka mbajtur sot në konferencën me temë: “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit euroatlantik” një fjalim të fortë dhe kritik ndaj disa fenomenëve dhe aktorëve ...

Meta: Nuk rivizatohen kufijtë kollaj
Presidenti i Shqipërisë, Ilir meta ka folur të mërkurën me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan. Ai në një konferencën të organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e ...
Telegrafi | 22-May-2019 11:49
Presidenti i Shqipërisë, Ilir meta ka folur të mërkurën me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan. Ai në një konferencën të organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e ...

Ilir Meta për kufijtë në Ballkan: Thonë pse nuk bashkohen shqiptarët! Po pse jo dhe serbët?
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur një fjalim mjaft domethënës për kufijtë në vendet e Ballkanit në në konferencën “Sfidat e sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit ...
Lajmi i Fundit | 22-May-2019 12:36
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur një fjalim mjaft domethënës për kufijtë në vendet e Ballkanit në në konferencën “Sfidat e sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit ...

Meta: Shqipëria e Madhe? Ç’janë këto delirime…Ishim si Koreja e Veriut!
Presidentim Meta ka folur me tone të ashpra ndaj asaj çfarë po ndodh në Ballkan me popujt e saj, që sipas tij ende nuk po gjejnë gjuhën e përbashkët. E sipas e tij, kjo vjen nga politika. Është përpjekje e politikanëve ...
Tesheshi | 22-May-2019 12:20
Presidentim Meta ka folur me tone të ashpra ndaj asaj çfarë po ndodh në Ballkan me popujt e saj, që sipas tij ende nuk po gjejnë gjuhën e përbashkët. E sipas e tij, kjo vjen nga politika. Është përpjekje e politikanëve ...

Meta: Unë s’mund të ul Bashën dhe Monikën në një tavolinë me Ramën, se ata nuk duan kryeministrin
Presidenti i vendit Ilir Meta tha se nuk mund të ulë në një tryezë dialogu Lulzim Bashën , Monika Kryemadhin dhe Edi Ramën, pasi krerët e opozitën nuk duan që të futen në dialog me Ramën kryeministër. Gjatë fjalës së ...
GazetaTema | 22-May-2019 11:26
Presidenti i vendit Ilir Meta tha se nuk mund të ulë në një tryezë dialogu Lulzim Bashën , Monika Kryemadhin dhe Edi Ramën, pasi krerët e opozitën nuk duan që të futen në dialog me Ramën kryeministër. Gjatë fjalës së ...

Jahjaga: Ripërcaktimi i kufijve, retorikë e rrezikshme
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...
EkonomiaOnline | 22-May-2019 11:56
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...

Meta: Nuk ri-vizatohen kufijtë aq kollaj
Kreu i shtetit shqiptarë Ilir Meta foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë ...
Shenja | 22-May-2019 11:50
Kreu i shtetit shqiptarë Ilir Meta foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë ...

Jahjaga: Ripërcaktimi i kufijve, retorikë e rrezikshme
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...
Klan Kosova | 22-May-2019 11:49
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...

Cili është qëndrimi i ish-presidentes Jahjaga rreth 'korrigjimit' të kufijve?
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...
Zeri | 22-May-2019 11:49
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...

Jahjaga: Ri-përcaktimi i kufijve, retorikë e rrezikshme
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...
Alsat-M | 22-May-2019 11:47
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nga Tirana tha se ripërcaktimi i kufijve është një retorikë e rrezikshme. Gjatë një aktiviteti të zhvilluar për “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në ...

Meta: Nuk rivizatohen kufijtë aq kollaj
Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta, foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë ...
Gazeta Observer | 22-May-2019 11:38
Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta, foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë ...

Meta: Nuk rivizatohen kufijtë kollaj
Presidenti i vendit, Ilir Meta, gjatë një konference me temë “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit euroatlantik” i konsideroi idetë për ndryshim kufijsh si delirime ...
ABCNews | 22-May-2019 11:33
Presidenti i vendit, Ilir Meta, gjatë një konference me temë “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i aktorëve të jashtëm në kohën e tranzicionit euroatlantik” i konsideroi idetë për ndryshim kufijsh si delirime ...

Meta: Unë s’mund të ul Bashën dhe Monikën në një tavolinë me Ramën, se ata nuk duan kryeministrin
Presidenti i vendit Ilir Meta tha se nuk mund të ulë një tryezë dialogu Lulzim Bashën, Monika Kryemadhin dhe Edi Ramën pasi krerët e opozitën nuk duan që të futen në dialog me Ramën kryeministër. Gjatë fjalës së mbajtur ...
Lexo | 22-May-2019 11:37
Presidenti i vendit Ilir Meta tha se nuk mund të ulë një tryezë dialogu Lulzim Bashën, Monika Kryemadhin dhe Edi Ramën pasi krerët e opozitën nuk duan që të futen në dialog me Ramën kryeministër. Gjatë fjalës së mbajtur ...

Meta: Nuk ri-vizatohen kufijtë aq kollaj
Kreu i shtetit shqiptarë Ilir Meta foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë ...
Alsat-M | 22-May-2019 11:36
Kreu i shtetit shqiptarë Ilir Meta foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë ...

Meta për kufijtë e Kosovës: Nuk rivizatohen aq kollaj
Kreu i Shqipërisë Ilir Meta foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë në ...
Indeks Online | 22-May-2019 11:34
Kreu i Shqipërisë Ilir Meta foli me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë në ...

Ilir Meta “heq maskën”, akuza Ramës: Duhet parandaluar ’97 sepse vendi po shkon drejt humnerës, parlamenti nuk është funksional. Reforma në drejtësi nuk është sukses sepse jemi në situatë ekstreme
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar indirekt kryeministrin Edi Rama dhe reformat e qeverisë. Në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga shoqata “George C. Marshall Shqipëri” me temë “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe ...
GazetaTema | 22-May-2019 11:15
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar indirekt kryeministrin Edi Rama dhe reformat e qeverisë. Në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga shoqata “George C. Marshall Shqipëri” me temë “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved