ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 06:24

Haradinaj: Autorët e masakrave në Kosovë do të dënohen

Haradinaj: Autorët e masakrave në Kosovë do të dënohen
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar 20-vjetorin e masakrës në Vushtrri. Haradinaj thotë se autorët e masakrave të serbëve ndaj shqiptarëve do të dënohen. Statusi i ...
BalkanWeb | 22-May-2019 13:53
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar 20-vjetorin e masakrës në Vushtrri. Haradinaj thotë se autorët e masakrave të serbëve ndaj shqiptarëve do të dënohen. Statusi i ...

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që masakrat më makabre në Kosovën të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 20 vjetorin e masakrës në Vushtrri ku u ekzekutuan dhejtra shqiptarë dhe shumë të tjerë u plagosën. Në një status në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka ...
Telegrafi | 22-May-2019 13:20
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 20 vjetorin e masakrës në Vushtrri ku u ekzekutuan dhejtra shqiptarë dhe shumë të tjerë u plagosën. Në një status në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka ...

Selmanaj 20 vjet pas tregon tmerrin që ndodhi në masakrën e Dubravës: Më mbuluan trupat e të vdekurve, nuk e dija nëse isha i plagosur (Video)
“10 vite pas është e vështirë të kthehesh me mendje – shpirt, e të flasësh për masakrën e Dubravës, jo pse kujtesa më ka tradhtuar, por pse të shpalosësh plagët e dhembjes dhe krenarisë për shokët e masakruar dhe të ...
Telegrafi | 22-May-2019 10:37
“10 vite pas është e vështirë të kthehesh me mendje – shpirt, e të flasësh për masakrën e Dubravës, jo pse kujtesa më ka tradhtuar, por pse të shpalosësh plagët e dhembjes dhe krenarisë për shokët e masakruar dhe të ...

Shënohet 20-vjetori i masakrës së Dubravës?
Në shenjë nderimi dhe respekti për të rënët dhe të gjithë ata që përjetuan masakrën në burgun e Dubravës më 1999, sot nga ora 12:00, në hapësirën e burgut të Dubravës mbahet tubim përkujtimor për shënimin e 20 vjetorit ...
Telegrafi | 22-May-2019 07:15
Në shenjë nderimi dhe respekti për të rënët dhe të gjithë ata që përjetuan masakrën në burgun e Dubravës më 1999, sot nga ora 12:00, në hapësirën e burgut të Dubravës mbahet tubim përkujtimor për shënimin e 20 vjetorit ...

Kurti për masakrën e Dubravës: Kriminelët janë të lirë, dëshmitarët janë të gjallë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 20-vjetorit të masakrës së Dubravës, ka deklaruar se në vend se të humbet kohë me ide për tribunale të largëta ndërkombëtare, duhet votuar urgjentisht në Kuvend ...
Telegrafi | 21-May-2019 20:41
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 20-vjetorit të masakrës së Dubravës, ka deklaruar se në vend se të humbet kohë me ide për tribunale të largëta ndërkombëtare, duhet votuar urgjentisht në Kuvend ...

Policia largon nga tubimi një ish të burgosur, i tha politikanëve: Marre duhet me ju ardhë
Përvjetori i 20 i masakrës së burgut të Dubravës i vuri në siklet krerët e institucioneve. Shkak u bë Shefqet Kabashi një ish i burgosur i cili i kishte mbijetuar masakrës së Dubravës, raporton . Më të filluar ...
Arbresh | 22-May-2019 14:14
Përvjetori i 20 i masakrës së burgut të Dubravës i vuri në siklet krerët e institucioneve. Shkak u bë Shefqet Kabashi një ish i burgosur i cili i kishte mbijetuar masakrës së Dubravës, raporton . Më të filluar ...

Dëshmitari në rastin e Haradinajt në Hagë u mundua ta prishë ceremoninë e masakrës së Dubravës
Me të filluar ceremonia nga moderatorja e ngjarjes, Shefqet Kabashi ka dalur në mes të skenës duke bërtitur drejt të pranishmëve. Ai është dëgjuar duke thënë se “ju ma keni marrë bukën. Qeveria më ka shpall tradhëtar e ...
Lajminet | 22-May-2019 14:07
Me të filluar ceremonia nga moderatorja e ngjarjes, Shefqet Kabashi ka dalur në mes të skenës duke bërtitur drejt të pranishmëve. Ai është dëgjuar duke thënë se “ju ma keni marrë bukën. Qeveria më ka shpall tradhëtar e ...

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që masakrat e kryera në Kosovë të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri Haradinaj ka kujtuar masakrën që është kryer në Vushtrri 20 vjet më parë nga forcat serbe. Haradinaj ka thënë se Serbia nuk po e pranon të vërtetën për krimet e kryera ndërkaq ka shtuar se Kosova do ta ...
Zeri | 22-May-2019 13:53
Kryeministri Haradinaj ka kujtuar masakrën që është kryer në Vushtrri 20 vjet më parë nga forcat serbe. Haradinaj ka thënë se Serbia nuk po e pranon të vërtetën për krimet e kryera ndërkaq ka shtuar se Kosova do ta ...

Haradinaj: Serbia refuzon të përgjigjet për krimet e kryera, por Kosova nuk harron
Haradinaj theksoi se këtë ditë, Vushtrria dhe mbarë Kosova e kanë kthyer në kujtesë institucionale si dëshmi ndër breza se sa e vështirë ishte rruga për liri, përcjell “Shteti serb, me gjithë gjenocidin mbi shqiptarët, ...
Lajminet | 22-May-2019 13:43
Haradinaj theksoi se këtë ditë, Vushtrria dhe mbarë Kosova e kanë kthyer në kujtesë institucionale si dëshmi ndër breza se sa e vështirë ishte rruga për liri, përcjell “Shteti serb, me gjithë gjenocidin mbi shqiptarët, ...

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që masakrat të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të lejojnë që masakrat më makabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar. Këtë koment Haradinaj e bëri në një postim në “Facebook”, duke përkujtuar 20-vjetorin e ...
Gazeta Observer | 22-May-2019 13:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të lejojnë që masakrat më makabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar. Këtë koment Haradinaj e bëri në një postim në “Facebook”, duke përkujtuar 20-vjetorin e ...

Haradinaj: Nuk do lejojmë që masakrat në Kosovë të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 20 vjetorin e masakrës së Vushtrrisë tha se Kosova e vazhdon betejën e saj për të vërtetën. “Këtë ditë, Vushtrria dhe mbarë Kosova e kanë kthyer në kujtesë institucionale, si ...
Arbresh | 22-May-2019 13:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 20 vjetorin e masakrës së Vushtrrisë tha se Kosova e vazhdon betejën e saj për të vërtetën. “Këtë ditë, Vushtrria dhe mbarë Kosova e kanë kthyer në kujtesë institucionale, si ...

Haradinaj: Nuk do lejojmë që masakrat makabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 20 vjetorin e masakrës së Vushtrrisë tha se Kosova e vazhdon betejën e saj për të vërtetën. “Këtë ditë, Vushtrria dhe mbarë Kosova e kanë kthyer në kujtesë institucionale, si ...
Klan Kosova | 22-May-2019 13:31
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 20 vjetorin e masakrës së Vushtrrisë tha se Kosova e vazhdon betejën e saj për të vërtetën. “Këtë ditë, Vushtrria dhe mbarë Kosova e kanë kthyer në kujtesë institucionale, si ...

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që masakrat të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të lejojnë që masakrat më makabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar. Këtë koment Haradinaj e bëri në një postim në Facebook, duke përkujtuar 20 vjetorin e ...
EkonomiaOnline | 22-May-2019 13:21
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të lejojnë që masakrat më makabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar. Këtë koment Haradinaj e bëri në një postim në Facebook, duke përkujtuar 20 vjetorin e ...

Haradinaj për masakrën e Vushtrrisë: S’do të kaloj pa u dënuar!
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 20 vjetorin e masakrës në Vushtrri ka përsëritur se të gjitha krimet e bëra në Kosovë do të dënohen. Në një postim në Facebook, Haradinaj ka shkruar se këtë ditë, Vushtrria ...
Indeks Online | 22-May-2019 13:18
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 20 vjetorin e masakrës në Vushtrri ka përsëritur se të gjitha krimet e bëra në Kosovë do të dënohen. Në një postim në Facebook, Haradinaj ka shkruar se këtë ditë, Vushtrria ...

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që masakrat që ka ndodhur të kalojnë pa u dënuar
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të lejojnë që masakrat më macabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar.
Kosova Press | 22-May-2019 13:17
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të lejojnë që masakrat më macabre në Kosovë të kalojnë pa u dënuar.

Ish të burgosurit vizitë në Dubravë, vendin ku ndodhi masakra, kryetari i pret në takim
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj i ka pritur në takim ish të burgosurit e Dubravës që i mbijetuan masakrës së tmerrshme në burg para 20 viteve. Takimi me ta ka ndodhur para se ata të vizitojnë vendin ku ...
Indeks Online | 22-May-2019 11:50
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj i ka pritur në takim ish të burgosurit e Dubravës që i mbijetuan masakrës së tmerrshme në burg para 20 viteve. Takimi me ta ka ndodhur para se ata të vizitojnë vendin ku ...

I mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës zbulon se kush ishte zyrtari që e mori Ukshin Hotin
I mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, Sadik Zeqiri, ka rrëfyer për tmerrin e përjetuar 20 vjet më parë. Zeqiri tha se kishte menduar që atë ditë do të përsëritej tmerri i Bosnjës nga forcat serbe. ”Një grup i ...
Gazeta Monitor | 22-May-2019 11:13
I mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, Sadik Zeqiri, ka rrëfyer për tmerrin e përjetuar 20 vjet më parë. Zeqiri tha se kishte menduar që atë ditë do të përsëritej tmerri i Bosnjës nga forcat serbe. ”Një grup i ...

I mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës zbulon se kush ishte zyrtari që e mori Ukshin Hotin
I mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, Sadik Zeqiri, ka rrëfyer për tmerrin e përjetuar 20 vjet më parë. Zeqiri tha se kishte menduar që atë ditë do të përsëritej tmerri i Bosnjës nga forcat serbe. ”Një grup i ...
Ina-Online | 22-May-2019 10:23
I mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, Sadik Zeqiri, ka rrëfyer për tmerrin e përjetuar 20 vjet më parë. Zeqiri tha se kishte menduar që atë ditë do të përsëritej tmerri i Bosnjës nga forcat serbe. ”Një grup i ...

KMDLNj: Dubrava është "Aushvici" i Kosovës, nuk u trajtua kallëzimi penal për masakrën
?Në 20-vjetorin e masakrës në Burgun e Dubravës, KMDLNj reagoi duke kujtuar se kallëzimi penal të cilin e kishin dorëzuar në mars të vitit 2002 në Tribunalin Ndërkombëtar për Krime Lufte për ish-Jugosllavinë nuk është ...
Kosova Press | 22-May-2019 10:20
?Në 20-vjetorin e masakrës në Burgun e Dubravës, KMDLNj reagoi duke kujtuar se kallëzimi penal të cilin e kishin dorëzuar në mars të vitit 2002 në Tribunalin Ndërkombëtar për Krime Lufte për ish-Jugosllavinë nuk është ...

?Shënohet 20-vjetori i masakrës në burgun e Dubravës
Në shenjë nderimi dhe respekti për të rënët dhe të gjithë ata që përjetuan masakrën në burgun e Dubravës më 1999, sot nga ora 12:00, në hapësirën e burgut të Dubravës mbahet tubim përkujtimor për shënimin e 20 vjetorit ...
Albportali | 22-May-2019 10:14
Në shenjë nderimi dhe respekti për të rënët dhe të gjithë ata që përjetuan masakrën në burgun e Dubravës më 1999, sot nga ora 12:00, në hapësirën e burgut të Dubravës mbahet tubim përkujtimor për shënimin e 20 vjetorit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved