ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 07:35

Temperatura të larta dhe shira, parashikimi i motit për këtë javë

Temperatura të larta dhe shira, parashikimi i motit për këtë javë
Moti këtë javë duket se do të jetë me shumë kapriço, me temperatura të larta, por edhe me reshje lokale. Sipas parashikimit të meteorologëve, temperaturat do të shkojnë deri në 29 gradë celcius, ndërsa priten shira në ...
BalkanWeb | 22-May-2019 11:56
Moti këtë javë duket se do të jetë me shumë kapriço, me temperatura të larta, por edhe me reshje lokale. Sipas parashikimit të meteorologëve, temperaturat do të shkojnë deri në 29 gradë celcius, ndërsa priten shira në ...

Bëhuni gati për plazh! Çfarë ndodh me motin ditët në vijim…
Për të gjithë ju që jeni mërzitur duke pritur të provoni rrobat e reja të banjës, ngushëllohuni me faktin se kohës së pritjes po i vjen fundi… Sinoptikanët parashikojnë që fundjave të jetë me temperatura të larta dhe ...
Telegraf | 22-May-2019 12:16
Për të gjithë ju që jeni mërzitur duke pritur të provoni rrobat e reja të banjës, ngushëllohuni me faktin se kohës së pritjes po i vjen fundi… Sinoptikanët parashikojnë që fundjave të jetë me temperatura të larta dhe ...

Moti sot dhe parashikimi deri në fundjavë
Foto: Koha / ilustrim Nga dita e mërkurë e deri të premten do të ketë masa ajrore të cilat vijnë nga veriperëndimi i vendit duke bërë që zhiva në termometër të pësojë zbritje në të dy vlerat ekstreme, sipas Institutit ...
Koha.net | 08-Feb-2017 08:58
Foto: Koha / ilustrim Nga dita e mërkurë e deri të premten do të ketë masa ajrore të cilat vijnë nga veriperëndimi i vendit duke bërë që zhiva në termometër të pësojë zbritje në të dy vlerat ekstreme, sipas Institutit ...

Vera është ende larg, meteorologët parashikojnë ndryshimet për ditët e fundit të majit
Megjithëse kemi më shumë se dy javë që presim muaj të ngrohtë e temperatura të larta, tipike maji, moti ka kapriçot e veta. Në vend të pranverës, mbizotëron një “vjeshtë e vogël” me shi, e cila po qëndron gjatë. ...
Standard | 22-May-2019 13:40
Megjithëse kemi më shumë se dy javë që presim muaj të ngrohtë e temperatura të larta, tipike maji, moti ka kapriçot e veta. Në vend të pranverës, mbizotëron një “vjeshtë e vogël” me shi, e cila po qëndron gjatë. ...

Parashikimi i kohës për sot, e mërkurë 22 maj 2019…
Sot moti do të jetë vranësira mesatare dhe kthjellime në zonën Perëndimore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të ...
Standard | 22-May-2019 13:39
Sot moti do të jetë vranësira mesatare dhe kthjellime në zonën Perëndimore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të ...

Nuk po merret vesh ç’po bëhet me motin? Meteorologët zbulojnë ndryshimet për ditët e fundit të majit
Në më pak se dy javë mirëpresim verën, por nëse do të niseshim sipas motit e jo kalendarit, e sigurtë që stinët do të ngatërroheshin! Paqëndrueshmëria e motit gjatë javëve të fundit, temperaturat e ulëta, reshjet e ...
Lexo | 22-May-2019 11:50
Në më pak se dy javë mirëpresim verën, por nëse do të niseshim sipas motit e jo kalendarit, e sigurtë që stinët do të ngatërroheshin! Paqëndrueshmëria e motit gjatë javëve të fundit, temperaturat e ulëta, reshjet e ...

Dita nisi me diell, por moti ka surpriza pas mesditës
Sot dita nisi me diell, por duket se nuk do të vazhdojë kështu. Kapriçiot e motit do të vijojnë edhe sot duke bërë që gjatë mesditës të ketë reshje shiu në një pjesë të mirë të vendit. Sipas meteoalb, shirat e dobët do ...
Lajmi i Fundit | 22-May-2019 11:24
Sot dita nisi me diell, por duket se nuk do të vazhdojë kështu. Kapriçiot e motit do të vijojnë edhe sot duke bërë që gjatë mesditës të ketë reshje shiu në një pjesë të mirë të vendit. Sipas meteoalb, shirat e dobët do ...

Si do të jetë moti, e mërkurë 22 maj
Shqipëria dominohet nga kthjellime të alternuara me vranësira kalimtare në orët e para të ditës, në veri dhe zonat lindore, duke gjeneruar herë pas here shira të dobëta. Por pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e ...
Dritare | 22-May-2019 09:58
Shqipëria dominohet nga kthjellime të alternuara me vranësira kalimtare në orët e para të ditës, në veri dhe zonat lindore, duke gjeneruar herë pas here shira të dobëta. Por pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e ...

Moti sot në Shqipëri
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira e kthjellime gjatë gjithë ditës. Reshje shiu lokale parashikohen në veri të vendit. Temperaturat minimale ...
Telegrafi | 22-May-2019 08:02
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira e kthjellime gjatë gjithë ditës. Reshje shiu lokale parashikohen në veri të vendit. Temperaturat minimale ...

Moti sot
Moti sot në Maqedonin do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 ...
Republika | 22-May-2019 09:55
Moti sot në Maqedonin do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...
Telegrafi | 22-May-2019 08:00
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...

Diell dhe temperatura mesatare
Sot po mban mot me diell dhe me vranësira lokale. Temperatura e mëngjesit lëvizin prej 5 deri 13 gradë celsius ndërsa gjatë ditës do të lëvizin prej 9 deri 22 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me ...
Gazeta Express | 22-May-2019 09:35
Sot po mban mot me diell dhe me vranësira lokale. Temperatura e mëngjesit lëvizin prej 5 deri 13 gradë celsius ndërsa gjatë ditës do të lëvizin prej 9 deri 22 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me ...

Mot me diell me vranësira mesatare dhe me kushte për shi afatshkurtër
Shkup, 22 maj – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme, me kushte për shi afatshkurtër në veriperëndim. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 13 gradë Celsius, ndërsa e ditës ...
Koha.mk | 22-May-2019 09:25
Shkup, 22 maj – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme, me kushte për shi afatshkurtër në veriperëndim. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 13 gradë Celsius, ndërsa e ditës ...

Mot me diell dhe me vranësira lokale
Sot po mban mot me diell i nxehtë, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor. Temperatura e mëngjesit lëviz prej dy deri gjashtë, ndërsa e ditës prej 15 deri 24 gradë ...
Shenja | 10-Mar-2019 09:26
Sot po mban mot me diell i nxehtë, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor. Temperatura e mëngjesit lëviz prej dy deri gjashtë, ndërsa e ditës prej 15 deri 24 gradë ...

Moti sot
Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme, me kushte për shi afatshkurtër në veriperëndim. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 13 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 15 deri në ...
IliriaNews | 22-May-2019 08:46
Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme, me kushte për shi afatshkurtër në veriperëndim. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 13 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 15 deri në ...

Ky është moti për sot
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë moti i freskët. Sipas këtij instituti në shumicën e komunave të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të jenë 15 gradë , ndërkaq ...
Arbresh | 02-Aug-2016 07:57
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë moti i freskët. Sipas këtij instituti në shumicën e komunave të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të jenë 15 gradë , ndërkaq ...

Mot sot deri në 23 gradë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë më shumë orë me diell, por mundësit për reshje lokale mbeten, meqë do të ketë edhe vranësira të ...
Gazeta Observer | 22-May-2019 08:17
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë më shumë orë me diell, por mundësit për reshje lokale mbeten, meqë do të ketë edhe vranësira të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...
Arbresh | 22-May-2019 08:15
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, i ngrohtë dhe stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë më shumë orë me diell, por mundësit për reshje lokale mbeten, meqë do të ketë edhe vranësira të ...
Zeri | 22-May-2019 08:07
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë më shumë orë me diell, por mundësit për reshje lokale mbeten, meqë do të ketë edhe vranësira të ...

Përmirësohet moti, sot temperatura më të larta
?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë më shumë orë me diell, por mundësit për reshje lokale mbeten, meqë do të ketë edhe vranësira të ...
Telegrafi | 22-May-2019 07:19
?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë më shumë orë me diell, por mundësit për reshje lokale mbeten, meqë do të ketë edhe vranësira të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved