ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 21:49

Tensionet me Iranin, Trump: Do të ishte fundi i tyre nëse dëshirojnë të luftojnë

Tensionet me Iranin, Trump: Do të ishte fundi i tyre nëse dëshirojnë të luftojnë
Presidenti i SHBA Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se mes dy vendeve do të shpërthejë një konflikt. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, ky do të ...
VizionPlus | 20-May-2019 08:24
Presidenti i SHBA Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se mes dy vendeve do të shpërthejë një konflikt. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, ky do të ...

Tensionet në rritje me Iranin, mbreti i A.Saudite thërret samit urgjent të shteteve arabe
Arabia Saudite ka bërë thirrje për dy mbledhje urgjente me aleatët arabë, në fund të këtij muaji, për të diskutuar sanksionet e fundit ndaj transportit dhe prodhimit të naftës dhe rritjes së tensioneve me rivalin e ...
GazetaTema | 19-May-2019 12:06
Arabia Saudite ka bërë thirrje për dy mbledhje urgjente me aleatët arabë, në fund të këtij muaji, për të diskutuar sanksionet e fundit ndaj transportit dhe prodhimit të naftës dhe rritjes së tensioneve me rivalin e ...

SHBA: Sa i fuqishëm është vërtet John Bolton?
Gjendja e tensionuar mes SHBA dhe Iranit po shkallëzohet në mënyrë dramatike. Për shumë vetë John Bolton është njeriu në prapaskenë që lëviz fijet. Por sa e madhe është influenca e tij tek presidenti Trump? Nga Julia ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:56
Gjendja e tensionuar mes SHBA dhe Iranit po shkallëzohet në mënyrë dramatike. Për shumë vetë John Bolton është njeriu në prapaskenë që lëviz fijet. Por sa e madhe është influenca e tij tek presidenti Trump? Nga Julia ...

Zarif: Nuk duam luftë, por askush nuk nuk mund të përballet me Iranin
Ministri i Jashtëm Iranian, Mohammad Javad Zarif, thotë se nuk beson se një luftë do të shpërthente në rajon, pasi Teherani nuk dëshiron një konflikt. “Asnjë vend nuk ka iluzionin që mund të përballet me Iranin”, thotë ...
BalkanWeb | 19-May-2019 03:38
Ministri i Jashtëm Iranian, Mohammad Javad Zarif, thotë se nuk beson se një luftë do të shpërthente në rajon, pasi Teherani nuk dëshiron një konflikt. “Asnjë vend nuk ka iluzionin që mund të përballet me Iranin”, thotë ...

Trump: Në rast lufte do të vinte fundi i Iranit
“Nëse Irani dëshiron luftë, atëherë do të ishte fundi zyrtar i tij”, shkroi shefi i Shtëpisë së Bardhë në “Twitter” gjatë së dielës. “Kurrë më mos kërcënoni Shtetet e Bashkuara”, vijoi mesazhin ai. Shtetet e Bashkuara ...
Ina-Online | 20-May-2019 09:17
“Nëse Irani dëshiron luftë, atëherë do të ishte fundi zyrtar i tij”, shkroi shefi i Shtëpisë së Bardhë në “Twitter” gjatë së dielës. “Kurrë më mos kërcënoni Shtetet e Bashkuara”, vijoi mesazhin ai. Shtetet e Bashkuara ...

Trump: Lufta do të nënkuptonte fundin për Iranin
Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt ...
Shenja | 20-May-2019 09:16
Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt ...

Trump: Lufta do të nënkuptonte fundin për Iranin
Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt ...
Gazeta Observer | 20-May-2019 09:01
Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt ...

Trump: Lufta nënkupton fundin e Iranit
Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më shumë mospajtimet në mes të të dyja shteteve. “Nëse Irani ...
Arbresh | 20-May-2019 08:55
Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më shumë mospajtimet në mes të të dyja shteteve. “Nëse Irani ...

Trump: Lufta nënkupton fundin e Iranit
Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më shumë mospajtimet në mes të të dyja shteteve. “Nëse Irani ...
EkonomiaOnline | 20-May-2019 08:44
Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më shumë mospajtimet në mes të të dyja shteteve. “Nëse Irani ...

Trump: Lufta do të nënkuptonte ‘fundin për Iranin’
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt shpërthehet midis dy vendeve. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, ky do të ...
Lajminet | 20-May-2019 08:36
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim të rreptë ndaj Iranit, duke sugjeruar se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt shpërthehet midis dy vendeve. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, ky do të ...

çka do të ndodhte me Iranin në rast lufte, sipas Trump
Presidenti amerikan, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim tejet të ashpër ndaj Iranit, teksa ka thënë se Republika Islamike do të shkatërrohej tërësisht nëse shpërthen një konflikt i armatosur mes dy vendeve. “Nëse ...
Gazeta Express | 20-May-2019 08:24
Presidenti amerikan, Donald Trump ka lëshuar një paralajmërim tejet të ashpër ndaj Iranit, teksa ka thënë se Republika Islamike do të shkatërrohej tërësisht nëse shpërthen një konflikt i armatosur mes dy vendeve. “Nëse ...

Trump: Nëse Irani dëshiron luftë, ky do ishte fundi i tij
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar Iranin me shkatërrim nëse ai sulmon interesat e SHBA, raporton AFP. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, do të jetë fundi zyrtar i Iranit. Asnjëherë nuk do mund të kërcënojë më ...
Tesheshi | 20-May-2019 08:18
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar Iranin me shkatërrim nëse ai sulmon interesat e SHBA, raporton AFP. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, do të jetë fundi zyrtar i Iranit. Asnjëherë nuk do mund të kërcënojë më ...

Trump: Lufta nënkupton fundin e Iranit
Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më shumë mospajtimet në mes të të dyja shteteve. “Nëse Irani ...
Radio Evropa e Lire | 20-May-2019 08:15
Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një paralajmërim të ashpër ndaj Iranit, duke thënë se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më shumë mospajtimet në mes të të dyja shteteve. “Nëse Irani ...

Trump kërcënon Iranin, nëse dëshironi luftë, ky do të jetë fundi juaj
Presidenti i SHBA, Donald Trump kërcënoi Iranin në një shkrim në Twitter të dielën, duke ngritur shqetësime rreth një konflikti të mundshëm mes SHBA-ve dhe Iranit në një kohë kur tensionet midis Uashingtonit dhe ...
Arbresh | 19-May-2019 23:42
Presidenti i SHBA, Donald Trump kërcënoi Iranin në një shkrim në Twitter të dielën, duke ngritur shqetësime rreth një konflikti të mundshëm mes SHBA-ve dhe Iranit në një kohë kur tensionet midis Uashingtonit dhe ...

Komandanti iranian i’a përmend amerikanëve 11 shtatorin
Komandanti i Gardës Revolucionar Hossein Salami ka bërë disa komente ndaj Washingtonit në të cilat ka përmendur sulmet terrosriste të 11 shtatorit të vitit 2001. “Sistemi politik amerikan ka një trup të madh, por që ...
Arbresh | 19-May-2019 20:47
Komandanti i Gardës Revolucionar Hossein Salami ka bërë disa komente ndaj Washingtonit në të cilat ka përmendur sulmet terrosriste të 11 shtatorit të vitit 2001. “Sistemi politik amerikan ka një trup të madh, por që ...

Komandanti iranian i’a përmend amerikanëve 11 shtatorin
Komandanti i Gardës Revolucionar Hossein Salami ka bërë disa komente ndaj Washingtonit në të cilat ka përmendur sulmet terrosriste të 11 shtatorit të vitit 2001. “Sistemi politik amerikan ka një trup të madh, por që ...
Gazeta Express | 19-May-2019 20:41
Komandanti i Gardës Revolucionar Hossein Salami ka bërë disa komente ndaj Washingtonit në të cilat ka përmendur sulmet terrosriste të 11 shtatorit të vitit 2001. “Sistemi politik amerikan ka një trup të madh, por që ...

Kongresi thërret ekspertë e zyrtarë për informim mbi situatën në Iran
Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve kanë thirrur në një seancë dëgjimore ish-drejtorin e CIA-s John Brennan rreth situatës në Iran. Seanca javën e ardhshme vjen mes shkallëzimit të shqetësimeve lidhur me lëvizjet e ...
Arbresh | 19-May-2019 20:35
Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve kanë thirrur në një seancë dëgjimore ish-drejtorin e CIA-s John Brennan rreth situatës në Iran. Seanca javën e ardhshme vjen mes shkallëzimit të shqetësimeve lidhur me lëvizjet e ...

Një shans të fundit për diplomacinë
Shqetësimet për përshkallëzimin në Lindjen e Mesme po shtohen. Kreu i Konferencës së Sigurisë së Mynihut, Wolfgang Ischinger, ka propozuar një konferencë ndërkombëtare paqeje për të frenuar kërcënimin e luftës Wolfgang ...
Koha.mk | 19-May-2019 20:21
Shqetësimet për përshkallëzimin në Lindjen e Mesme po shtohen. Kreu i Konferencës së Sigurisë së Mynihut, Wolfgang Ischinger, ka propozuar një konferencë ndërkombëtare paqeje për të frenuar kërcënimin e luftës Wolfgang ...

SHBA paralajmëron rrezik për linjat ajrore që fluturojnë mbi Gjirin Persik
Administrata e Aviacionit Federal, ka paralajmëruar avionët komercialë të Shteteve të Bashkuara që përdorin vijën ajrore mbi ujërat e Gjirit Persik, për rrezikun e mosidentifikimit për shkak të tensioneve në rritje në ...
VizionPlus | 18-May-2019 23:32
Administrata e Aviacionit Federal, ka paralajmëruar avionët komercialë të Shteteve të Bashkuara që përdorin vijën ajrore mbi ujërat e Gjirit Persik, për rrezikun e mosidentifikimit për shkak të tensioneve në rritje në ...

Stërvitje e rrallë e ushtrisë amerikane në Detin Arabik
Një stërvitje e rrallë ushtarake që përfshin dy anije të mëdha luftarake të SHBA’së ka ndodhur në veri të detit arabik gjatë vikendit derisa tensionet me Iranin po shtohen. Lajmin për manovra ushtarake e ka konfirmuar ...
Arbresh | 19-May-2019 19:49
Një stërvitje e rrallë ushtarake që përfshin dy anije të mëdha luftarake të SHBA’së ka ndodhur në veri të detit arabik gjatë vikendit derisa tensionet me Iranin po shtohen. Lajmin për manovra ushtarake e ka konfirmuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved