ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 18:56

Presidenti i Austrisë cakton datën e zgjedhjeve në shtator

Presidenti i Austrisë cakton datën e zgjedhjeve në shtator
AUSTRIA Presidenti i Austrisë Alexander van der Bellen ka thirrur zgjedhje të jashtëzakonshme në muajin shtator, pas skandalit politik ku përfshihet një video incizim sekret që shfaq zëvendëskancelarin e shtetit, ...
BalkanWeb | 19-May-2019 19:24
AUSTRIA Presidenti i Austrisë Alexander van der Bellen ka thirrur zgjedhje të jashtëzakonshme në muajin shtator, pas skandalit politik ku përfshihet një video incizim sekret që shfaq zëvendëskancelarin e shtetit, ...

Rusja e bukur me thonj të zinj në Ibiza (disa detaje interesante nga afera austriake)
Në incizimet sekrete të politikanëve austriakë në Ibiza ka disa skena pothuaj teatrale. Për shembull: thonjtë e papastër të këmbëve të ruses e bëjnë mosbesues Heinz-Christian Strachen. Edhe një pyetje është me rëndësi: ...
GazetaTema | 20-May-2019 09:10
Në incizimet sekrete të politikanëve austriakë në Ibiza ka disa skena pothuaj teatrale. Për shembull: thonjtë e papastër të këmbëve të ruses e bëjnë mosbesues Heinz-Christian Strachen. Edhe një pyetje është me rëndësi: ...

Austri, qeveria aktuale ndër më jetëshkurtrat që nga 1945-a
Koalicioni qeverisës austriak mes Partisë konservatore të Popullit (FP) dhe asaj të ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FPOE), nën drejtimin e kancelarit, Sebastian Kurz (FP), që u shpërbë papritur pas videos së ...
BalkanWeb | 19-May-2019 14:49
Koalicioni qeverisës austriak mes Partisë konservatore të Popullit (FP) dhe asaj të ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FPOE), nën drejtimin e kancelarit, Sebastian Kurz (FP), që u shpërbë papritur pas videos së ...

Shqipëria rrezikon përplasjen civile
Kancelari i Austrisë Kurz dha dorëheqjen, sepse nuk erdhi në pushtet për karrigen e tij. Në Shqipëri tensionet mund të na sjellin 199-n për karrigen e Ramës. Ish-ministri Bushati apel Kryeministrit: Duhet përgjegjshmëri ...
Telegraf | 20-May-2019 09:03
Kancelari i Austrisë Kurz dha dorëheqjen, sepse nuk erdhi në pushtet për karrigen e tij. Në Shqipëri tensionet mund të na sjellin 199-n për karrigen e Ramës. Ish-ministri Bushati apel Kryeministrit: Duhet përgjegjshmëri ...

VIDEO/ “Meta- Prifti”, varianti austriak: Çfarë thotë zv/kancelari i dorëhequr për kolegë të tij politikanë
Një variant i përafërt i videos Meta-Prifti është shfaqur në Austri, çka ka çuar në tronditjen e qeverisë së esktremit të djathtë të kancelarit Sebastian Kurz. Ky i fundi ka shpallur zgjedhjet e parakohshme, pasi ...
GazetaTema | 19-May-2019 14:47
Një variant i përafërt i videos Meta-Prifti është shfaqur në Austri, çka ka çuar në tronditjen e qeverisë së esktremit të djathtë të kancelarit Sebastian Kurz. Ky i fundi ka shpallur zgjedhjet e parakohshme, pasi ...

Keqkuptimi e leximi së prapthi nga opozita, i Manduros dhe zv.kancelarit austriak, dhe rusët në sfond
Pas një video-skandali që u publikua në media dha dorëheqjen zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache. Vendimi erdhi pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ...
GazetaTema | 19-May-2019 14:09
Pas një video-skandali që u publikua në media dha dorëheqjen zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache. Vendimi erdhi pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ...

Konservatorët kritikojnë ekstremin e djathtë pas skandalit në Austri
Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për të kritikuar partitë e ekstremit të djathtë. Kramp ...
BalkanWeb | 19-May-2019 09:53
Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për të kritikuar partitë e ekstremit të djathtë. Kramp ...

«Kështu nuk është Austria»: Presidenti Alexander Van der Bellen qorton ashpër politikanët e komprometuar dhe lavdëron mediat për zbulimin e skandalit
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka lëshuar një deklaratë me rastin e rrëzimit të qeverisë pas skandalit me nënkancelarin Heinz-Christian Strache. Van der Bellen ka lavdëruar sidomos rolin thelbësor të ...
GazetaTema | 19-May-2019 10:01
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka lëshuar një deklaratë me rastin e rrëzimit të qeverisë pas skandalit me nënkancelarin Heinz-Christian Strache. Van der Bellen ka lavdëruar sidomos rolin thelbësor të ...

Petrit Vasili: Shqipërisë i duhet një Kurz dhe jo një hiç si Edi Rama!
Nga Petrit Vasili-Morali Kurz dhe hiçmorali Edi Rama!! Morali i Kancelarit austriak Kurz: “Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk ...
Telegraf | 19-May-2019 12:19
Nga Petrit Vasili-Morali Kurz dhe hiçmorali Edi Rama!! Morali i Kancelarit austriak Kurz: “Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk ...

Merkel: Populistët duan të shkatërrojnë Europën
Tërmeti politik që përfshiu Austrinë, ku kancelari Sebastian Kurz thirri zgjedhjet e parakohshme, solli reagimin e kancelares gjermane Angela Merkel. Pas video-skandalit të zv.kryeministrit austriak, lideri të ekstremit ...
TV Klan | 19-May-2019 18:01
Tërmeti politik që përfshiu Austrinë, ku kancelari Sebastian Kurz thirri zgjedhjet e parakohshme, solli reagimin e kancelares gjermane Angela Merkel. Pas video-skandalit të zv.kryeministrit austriak, lideri të ekstremit ...

“Austria sa më shpejt në zgjedhje”, Kurz takon presidentin Alexander Van der Bellen
Një ditë pasi njoftoi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, kancelari Austriak Sebastian Kurz është takuar këtë të diel me presidentin Alexander Van der Bellen. Ai e ka informuar kreun e shtetit për ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:53
Një ditë pasi njoftoi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, kancelari Austriak Sebastian Kurz është takuar këtë të diel me presidentin Alexander Van der Bellen. Ai e ka informuar kreun e shtetit për ...

Skandali në Austri, flet Merkel: Mos e votoni ekstremin e djathtë
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shprh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...
BalkanWeb | 18-May-2019 23:01
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shprh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...

Austri, vendi në zgjedhje të parakohshme
Austria do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Presidenti i vendit ka pranuar kërkesën e kancelarit Sebastian Kurc pas publikimit të një video-skandali, ku zëvendësi i tij shfaqej i përfshirë në një aferë korrupsioni. ...
ABCNews | 19-May-2019 15:18
Austria do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Presidenti i vendit ka pranuar kërkesën e kancelarit Sebastian Kurc pas publikimit të një video-skandali, ku zëvendësi i tij shfaqej i përfshirë në një aferë korrupsioni. ...

Në Austri zgjedhje të parakohshme në shtator
Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë sekrete tregonte përfshirjen në korrupsion të zëvendëskancelarit të së djathtës ekstreme të FPOE-së, ...
Ina-Online | 20-May-2019 09:17
Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë sekrete tregonte përfshirjen në korrupsion të zëvendëskancelarit të së djathtës ekstreme të FPOE-së, ...

Në Austri zgjedhje të parakohshme në shtator
Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë sekrete tregonte përfshirjen në korrupsion të zëvendëskancelarit të së djathtës ekstreme të FPOE-së, ...
Portalb | 20-May-2019 01:02
Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë sekrete tregonte përfshirjen në korrupsion të zëvendëskancelarit të së djathtës ekstreme të FPOE-së, ...

Presidenti i Austrisë cakton datën e zgjedhjeve në shtator pas skandalit të korrupsionit
Presidenti i Austrisë Alexander van der Bellen ka thirrur zgjedhje të jashtëzakonshme në muajin shtator, pas skandalit politik ku përfshihet një video incizim sekret që shfaq zëvendëskancelarin e shtetit, ...
Gazeta Observer | 19-May-2019 22:58
Presidenti i Austrisë Alexander van der Bellen ka thirrur zgjedhje të jashtëzakonshme në muajin shtator, pas skandalit politik ku përfshihet një video incizim sekret që shfaq zëvendëskancelarin e shtetit, ...

Në Austri zgjedhje të parakohshme në shtator
Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë sekrete tregonte përfshirjen në korrupsion të zëvendëskancelarit të së djathtës ekstreme të FPOE-së, ...
Koha.mk | 19-May-2019 20:35
Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë sekrete tregonte përfshirjen në korrupsion të zëvendëskancelarit të së djathtës ekstreme të FPOE-së, ...

Kancelari austriak Kurz dhe kryeministri Rama, dy standarte të ndryshme
Në Shqipëri ka muaj përplasje, bile edhe të dhunshme, për afera korruptive dhe dosjet e prokurorisë ku dalin përgjime për blerje votash me krimin e organizuar nga ana e palës qeveritare PS. Doli skandali i 40 milion ...
Gazeta55 | 19-May-2019 20:15
Në Shqipëri ka muaj përplasje, bile edhe të dhunshme, për afera korruptive dhe dosjet e prokurorisë ku dalin përgjime për blerje votash me krimin e organizuar nga ana e palës qeveritare PS. Doli skandali i 40 milion ...

Austria do t’i mbajë zgjedhjet në fillim të shtatorit
Austria do t’i mbajë zgjedhjet në fillim shtatorit. Këtë e tha Presidenti i Austrisë, Alexander van der Bellen, pas takimit të tij që pati me me kancelarin austriak Sebastian Kurz. Këto zgjedhje të jashtëzakonshme ...
Klan Kosova | 19-May-2019 20:01
Austria do t’i mbajë zgjedhjet në fillim shtatorit. Këtë e tha Presidenti i Austrisë, Alexander van der Bellen, pas takimit të tij që pati me me kancelarin austriak Sebastian Kurz. Këto zgjedhje të jashtëzakonshme ...

Diplomati pyet komisionerin Hahn: Nëse mbështesni dorëheqjen e Kurz, pse në Shqipëri praktikoni standard tjetër
Diplomati Mal Berisha, ish-ambasador i Shqipërise në Britaninë e Madhe ka komentuar dorëheqjen e kancelarit austriak Sebastian Kurz, pas një videoje, ku zëvendesi i tij, Heinz-Christian Stracheu premtonte favore disa ...
Politiko | 19-May-2019 19:08
Diplomati Mal Berisha, ish-ambasador i Shqipërise në Britaninë e Madhe ka komentuar dorëheqjen e kancelarit austriak Sebastian Kurz, pas një videoje, ku zëvendesi i tij, Heinz-Christian Stracheu premtonte favore disa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved