ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 10:31

Parashikimi i motit për sot 20 Maj 2019

Parashikimi i motit për sot 20 Maj 2019
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në Europën qëndore e cila po kushtëzon mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E ...
Telegraf | 20-May-2019 08:44
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në Europën qëndore e cila po kushtëzon mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E ...

Moti për ditën e hënë, 20 maj 2019!
Ditën e hënë priten reshje mesatare në qarkun Durrës dhe të dobëta në pjesën tjetër të territorit. Në shumicën e qarqeve reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për ...
VizionPlus | 20-May-2019 07:33
Ditën e hënë priten reshje mesatare në qarkun Durrës dhe të dobëta në pjesën tjetër të territorit. Në shumicën e qarqeve reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar, sidomos në pjesën lindore të vendit. ...
Telegrafi | 20-May-2019 08:07
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar, sidomos në pjesën lindore të vendit. ...

Merrni çadrën me vete! Si do të jetë moti sot
Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas IGJEUM reshjet më të dendura do të jenë në qarkun e Durrësit, ndërsa në qarqet tjera reshjet do jenë disi më të dobëta. Në zonat të ndryshme përgjatë ...
Lajmi i Fundit | 20-May-2019 09:16
Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas IGJEUM reshjet më të dendura do të jenë në qarkun e Durrësit, ndërsa në qarqet tjera reshjet do jenë disi më të dobëta. Në zonat të ndryshme përgjatë ...

Sërish kthehen reshjet e shiut, këto janë temperaturat për sot
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të ...
Telegrafi | 20-May-2019 07:23
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të ...

Parashikimi i motit
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në disa vende do të jetë jostabil me të reshura të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar, posaçërisht në vendet lindore. Temperatura e ...
Shenja | 20-May-2019 09:11
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në disa vende do të jetë jostabil me të reshura të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar, posaçërisht në vendet lindore. Temperatura e ...

Parashikimi i motit në Shqipëri
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i vranët me intervale të shkurtra kthjellimesh.
Kosova Press | 20-May-2019 09:10
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i vranët me intervale të shkurtra kthjellimesh.

Moti sot në Shqipëri
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale të shkurtra kthjellimesh. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulet dhe mesatar në formë shtrëngatash të ...
EkonomiaOnline | 20-May-2019 09:08
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale të shkurtra kthjellimesh. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulet dhe mesatar në formë shtrëngatash të ...

Parashikimi i motit, e diel 19 maj 2019!
Moti do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në mesditë në zonën Perëndimore do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:17
Moti do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në mesditë në zonën Perëndimore do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në ...

Çadrën me vete! Kapricot e motit për sot
Ditën e sotme priten reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit qarku i Durrësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve, ndërsa ...
Lexo | 20-May-2019 09:04
Ditën e sotme priten reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit qarku i Durrësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve, ndërsa ...

Shira dhe ulje temperaturash, ja kur do të përmirësohet moti!
Alternime kthjellimesh dhe vranësirash dominojnë deri në mesditë, në të gjithë vendin, ku më të dendura paraqiten në ultësirën perëndimore. Por mesdita sjell shtim të vranësirave të cilat herë pas herë do të gjenerojnë ...
Dritare | 20-May-2019 09:03
Alternime kthjellimesh dhe vranësirash dominojnë deri në mesditë, në të gjithë vendin, ku më të dendura paraqiten në ultësirën perëndimore. Por mesdita sjell shtim të vranësirave të cilat herë pas herë do të gjenerojnë ...

Mos e harroni çadrën, ja si do jetë moti ditën e sotme
Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas IGJEUM reshjet më të dendura do të jenë në qarkun e Durrësit, ndërsa në qarqet tjera reshjet do jenë disi më të dobëta. Në zonat të ndryshme përgjatë ...
Gazeta Express | 20-May-2019 08:53
Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas IGJEUM reshjet më të dendura do të jenë në qarkun e Durrësit, ndërsa në qarqet tjera reshjet do jenë disi më të dobëta. Në zonat të ndryshme përgjatë ...

Ky është moti për ditën e sotme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot kryesisht të vranët dhe me reshje të borës të cilat fillimisht do ta përfshijnë veriun e vendit dhe më tej gjithë territorin. Reshjet më intensive parashihen të ...
InFokusi | 17-Jan-2017 09:52
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot kryesisht të vranët dhe me reshje të borës të cilat fillimisht do ta përfshijnë veriun e vendit dhe më tej gjithë territorin. Reshjet më intensive parashihen të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar, sidomos në pjesën lindore të vendit. ...
Arbresh | 20-May-2019 08:15
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar, sidomos në pjesën lindore të vendit. ...

Moti për ditët e ardhshme në Maqedoni
Moti nesër do të jetë kryesisht me vranësira, ndërsa pasdite pritet që të ketë reshje lokale të shiut, deklarojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri më 13 gradë celsius, ndërsa ...
Telegrafi | 19-May-2019 20:23
Moti nesër do të jetë kryesisht me vranësira, ndërsa pasdite pritet që të ketë reshje lokale të shiut, deklarojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri më 13 gradë celsius, ndërsa ...

Moti për ditën e parë të javës
Sipas parashikimeve të meteorologëve, dita e hënë mbetet me kushte të njëjta meteorologjike, por nga e marta e tutje do të ketë fuqizim të masave ajrore me origjinë nga verilindja dhe veriperëndimi. Përveç diellit, ...
Albportali | 25-Mar-2019 08:20
Sipas parashikimeve të meteorologëve, dita e hënë mbetet me kushte të njëjta meteorologjike, por nga e marta e tutje do të ketë fuqizim të masave ajrore me origjinë nga verilindja dhe veriperëndimi. Përveç diellit, ...

Çfarë moti do të kemi këtë javë?
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. “Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me ...
Klan Kosova | 20-May-2019 07:56
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. “Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me ...

Moti me shumë befasi: Këto do të jenë temperaturat për sot
Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse ...
Zeri | 20-May-2019 07:56
Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse ...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë
Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell. Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse ...
Arbresh | 20-May-2019 07:37
Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell. Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse ...

Mot i ndryshueshëm, ky është parashikimi për sot dhe ditët në vazhdim
Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse ...
Lajminet | 20-May-2019 07:37
Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved