ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/06/2019 10:44

“Lista Serbe” fiton 4 komunat e Veriut të Kosovës

“Lista Serbe” fiton 4 komunat e Veriut të Kosovës
Bazuar në rezultatet paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kandidatët e “Listës Serbe” kanë fituar që në raundin e parë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e 4 komunave veriore të Kosovës.
Top Channel | 20-May-2019 09:15
Bazuar në rezultatet paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kandidatët e “Listës Serbe” kanë fituar që në raundin e parë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e 4 komunave veriore të Kosovës.

Zgjedhjet në veri të Kosovës: Lista Serbe fiton katër komunat
Subjekti politik Lista Serbe që ka mbështetjen e Beogradit, ka fituar në katër komunat në veriun e Kosovës, Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok.
Top Channel | 20-May-2019 08:53
Subjekti politik Lista Serbe që ka mbështetjen e Beogradit, ka fituar në katër komunat në veriun e Kosovës, Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok.

Kandidatët e Listës serbe fitues të zgjedhjeve në veriun e Kosovës
Rezultatet paraprake të zgjedhjeve të së dielës për kryetarët e komunave në veriun e Kosovës, nxorën Listën Serbe, fituese në në katër komunat, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviç e Zveçan. Lista Serbe, subjekti ...
BalkanWeb | 20-May-2019 07:31
Rezultatet paraprake të zgjedhjeve të së dielës për kryetarët e komunave në veriun e Kosovës, nxorën Listën Serbe, fituese në në katër komunat, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviç e Zveçan. Lista Serbe, subjekti ...

Haradinaj për zgjedhjet në veri: Qytetarët dëshmuan pjekuri
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur procesin e rregullt zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposavic dhe Zveçan. Haradinaj në një shkrim të bërë në Facebook ka ...
BalkanWeb | 20-May-2019 07:27
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur procesin e rregullt zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposavic dhe Zveçan. Haradinaj në një shkrim të bërë në Facebook ka ...

Zgjedhje të qeta në veri të Kosovës: Lista Serbe fiton katër komunat
mapo.al Zgjedhje normale dhe të qeta u zhvilluan të dielën në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, komuna këto të banuara me shumicë serbe. Në të katër këto komuna ...
Mapo | 20-May-2019 08:29
mapo.al Zgjedhje normale dhe të qeta u zhvilluan të dielën në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, komuna këto të banuara me shumicë serbe. Në të katër këto komuna ...

Kosovë/ Zgjedhjet, pa incidente. Fituesit e mundshëm thonë se do të japin dorëheqjen
Zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës kanë përfunduar në ora 19:00 pa ndonjë incident.
Top Channel | 19-May-2019 21:42
Zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës kanë përfunduar në ora 19:00 pa ndonjë incident.

Kosovë, mbyllen qendrat e votimit në komunat veriore
KOSOVE Janë mbyllur qendrat e votimit në Mitrovicën Veriore, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok Demokracia në Veprim në një konferencë për media, ka njoftuar se procesi i zgjedhjeve për kryetar të komunave: Mitrovicë e ...
BalkanWeb | 19-May-2019 20:42
KOSOVE Janë mbyllur qendrat e votimit në Mitrovicën Veriore, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok Demokracia në Veprim në një konferencë për media, ka njoftuar se procesi i zgjedhjeve për kryetar të komunave: Mitrovicë e ...

KQZ publikon rezultatet preliminare të zgjedhjeve në komunat e veriut, fituese Lista Serbe
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut. Sipas të dhënave nga KQZ, kandidatët e ...
Telegrafi | 20-May-2019 07:33
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut. Sipas të dhënave nga KQZ, kandidatët e ...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës
Rreth 58 mijë votues të regjistruar, zgjedhin të dielën kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Lista Serbe, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, janë në garë për ...
BalkanWeb | 19-May-2019 18:19
Rreth 58 mijë votues të regjistruar, zgjedhin të dielën kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Lista Serbe, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, janë në garë për ...

DnV: Lista Serbe ka fituar në katër komunat veriore
Koalicioni i OJQ-ve Demokracia në Veprim (DnV), ka vëzhguar tërë procesin zgjedhor për kryetar në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Të gjitha vendvotimet janë mbyllur me kohë. Në bazë të ...
Telegrafi | 19-May-2019 22:24
Koalicioni i OJQ-ve Demokracia në Veprim (DnV), ka vëzhguar tërë procesin zgjedhor për kryetar në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Të gjitha vendvotimet janë mbyllur me kohë. Në bazë të ...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës
mapo.al Rreth 58 mijë votues të regjistruar, zgjedhin të sot kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Lista Serbe, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, janë në garë ...
Mapo | 19-May-2019 18:33
mapo.al Rreth 58 mijë votues të regjistruar, zgjedhin të sot kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Lista Serbe, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, janë në garë ...

Veseli: Me këto zgjedhje u konfirmua sovraniteti territorial i Kosovës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përgëzuar qytetarët e katër komunave veriore të Kosovës për procesin e qetë zgjedhor që zhvilluan sot. Ai ka falënderuar ata për përkrahjen dhe besim e dhënë ...
Telegrafi | 19-May-2019 22:12
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përgëzuar qytetarët e katër komunave veriore të Kosovës për procesin e qetë zgjedhor që zhvilluan sot. Ai ka falënderuar ata për përkrahjen dhe besim e dhënë ...

Haradinaj për zgjedhjet në veri: Qytetarët dëshmuan pjekuri në mbarëvajtjen e procesit zgjedhor
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur procesin e rregullt zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve në: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Haradinaj në një shkrim të bërë në Facebook ka ...
Telegrafi | 19-May-2019 22:08
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur procesin e rregullt zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve në: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Haradinaj në një shkrim të bërë në Facebook ka ...

Kosovë/Zgjedhjet, ç’ndodh me ata që votojnë me dokumente serbe
KOSOVE Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e saj të dytë për media është shprehur se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke vijuar pa probleme. Daka, në fjalën e saj ...
BalkanWeb | 19-May-2019 16:25
KOSOVE Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e saj të dytë për media është shprehur se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke vijuar pa probleme. Daka, në fjalën e saj ...

Serbët drejt fitores së 4 komunave në veri
Në katër komunat e veriut të Kosovës sot janë mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme, pas dorëheqjes së kryetarëve të këtyre komunave për shkak të taksës së vënë ndaj produkteve serbe nga qeveria e Kosovës. Sipas ...
TV Klan | 19-May-2019 23:32
Në katër komunat e veriut të Kosovës sot janë mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme, pas dorëheqjes së kryetarëve të këtyre komunave për shkak të taksës së vënë ndaj produkteve serbe nga qeveria e Kosovës. Sipas ...

Sot ka zgjedhje në Kosovë. Votohen kryekomunarët në komunat me shumicë serbe
Të gjitha vendvotimet për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës janë hapur me kohë dhe pa ndonjë parregullsi.
Top Channel | 19-May-2019 16:20
Të gjitha vendvotimet për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës janë hapur me kohë dhe pa ndonjë parregullsi.

Dalin rezultatet e zgjedhjeve në veri të Kosovës, fiton thellë…
Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” i cili vëzhgoi tërë procesin zgjedhor për kryetar në 4 komunat e veriut të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan ka publikuar rezultatet e para. Në ...
Lapsi | 19-May-2019 22:42
Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” i cili vëzhgoi tërë procesin zgjedhor për kryetar në 4 komunat e veriut të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan ka publikuar rezultatet e para. Në ...

DnV: Lista Serbe ka fituar në katër komunat veriore
Demokracia në Veprim ka bërë publikimin e rezultateve preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Koalicioni i OJQ-ve Demokracia në Veprim ...
Telegrafi | 19-May-2019 21:32
Demokracia në Veprim ka bërë publikimin e rezultateve preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Koalicioni i OJQ-ve Demokracia në Veprim ...

KQZ: Ecuria e zgjedhjeve në veri pa probleme
Zyrtarë të Komisionit Qendror Zgjedhor kanë vlerësuar të qetë dhe pa probleme ecurinë e sotme të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë të katër komunave në veri të Kosovës. Në një konferencë për media, kryetarja e ...
Telegrafi | 19-May-2019 20:47
Zyrtarë të Komisionit Qendror Zgjedhor kanë vlerësuar të qetë dhe pa probleme ecurinë e sotme të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë të katër komunave në veri të Kosovës. Në një konferencë për media, kryetarja e ...

PDK thotë se është më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut
Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kjo parti ka marr më së shumti vota në zgjedhjet në katër komunat veriore. Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të ...
Telegrafi | 19-May-2019 20:01
Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kjo parti ka marr më së shumti vota në zgjedhjet në katër komunat veriore. Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved