ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/06/2019 09:22

Jonida Maliqi thyen heshtjen, flet për Eurovizionin

Jonida Maliqi thyen heshtjen, flet për Eurovizionin
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. ...
BalkanWeb | 19-May-2019 22:16
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. ...

FOTOT: Prezantuesja e Eurovizion lë nam në skenë, i nxjerr të gjitha para miliona shikuesve
Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata finale e Eurovizion në Tel Aviv të Israelit. Vëmendjes së teleshikuesve nuk mundi të mos i shpëtonte veshja e prezantueseve, veçanërisht e modeles seksi Bar Rafaeli, e cila u përball me ...
GazetaTema | 19-May-2019 17:02
Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata finale e Eurovizion në Tel Aviv të Israelit. Vëmendjes së teleshikuesve nuk mundi të mos i shpëtonte veshja e prezantueseve, veçanërisht e modeles seksi Bar Rafaeli, e cila u përball me ...

Ja si e ironizojnë dy 11-vjeçare Jonida Maliqin
Gjatë prezencës së saj në Eurovision, Jonida Maliqi përveç dashurisë dhe përkrahjes së publikut gjatë prezantimit të këngës së saj “Ktheju Tokës”, ka marrë edhe kritika. Kritikat e shumta ndaj saj kanë qenë së tepërmi ...
Telegraf | 19-May-2019 19:43
Gjatë prezencës së saj në Eurovision, Jonida Maliqi përveç dashurisë dhe përkrahjes së publikut gjatë prezantimit të këngës së saj “Ktheju Tokës”, ka marrë edhe kritika. Kritikat e shumta ndaj saj kanë qenë së tepërmi ...

Dhunë në Tel Aviv, finalja e “Eurovision” u shoqërua me protesta
Festivali i këngës “Eurovision” në Izrael përfundoi pa incidente serioze, edhe pse një turmë hebrenjsh u përleshën me policinë në Jerusalem, ndërsa përkrahësit e çështjes palestineze po bënin thirrje për bojkotimin e ...
Telegraf | 19-May-2019 14:45
Festivali i këngës “Eurovision” në Izrael përfundoi pa incidente serioze, edhe pse një turmë hebrenjsh u përleshën me policinë në Jerusalem, ndërsa përkrahësit e çështjes palestineze po bënin thirrje për bojkotimin e ...

Eurovision 2019. Fiton Holanda. Shqipëria e 18-ta
Ne kete renditje, vendimtare rezultoi vota e publikut qw ishte percaktuese, pas votimit te jurive profesioniste, qe i jepte Maqedonise se Veriut vendin e pare. Shqiperia qe u perfaqesua me kengen “Ktheju Tokes kenduar ...
ikub.al | 19-May-2019 08:55
Ne kete renditje, vendimtare rezultoi vota e publikut qw ishte percaktuese, pas votimit te jurive profesioniste, qe i jepte Maqedonise se Veriut vendin e pare. Shqiperia qe u perfaqesua me kengen “Ktheju Tokes kenduar ...

Holanda fiton Eurovisionin, Jonida Maliqi e 18-ta
Pas 44 vitesh, Holanda është shpallur shteti fitues i Eurovision Song Contest 2019, kurse Shqipëria u rendit në vendit e 18-të. Me votat e jurisë profesionale, në vend të parë doli Suedia dhe në vend të dytë Macedonia e ...
Telegraf | 19-May-2019 12:35
Pas 44 vitesh, Holanda është shpallur shteti fitues i Eurovision Song Contest 2019, kurse Shqipëria u rendit në vendit e 18-të. Me votat e jurisë profesionale, në vend të parë doli Suedia dhe në vend të dytë Macedonia e ...

Është pjesë e LGBTI, ka përjetuar bullizmin në fëmijëri dhe i kishin thënë se s’do arrinte asgjë në jetë – tani fitues i “Eurovision 2019”
Duncan Laurence është fituesi i edicionit të 64-të i festivalit të madh evropian, “Eurovision Song Contest”. Kënga e tij me titull “Arcade” siguroi votat e mjaftueshme nga publiku dhe juria profesionale, për t’u ...
Telegrafi | 19-May-2019 16:07
Duncan Laurence është fituesi i edicionit të 64-të i festivalit të madh evropian, “Eurovision Song Contest”. Kënga e tij me titull “Arcade” siguroi votat e mjaftueshme nga publiku dhe juria profesionale, për t’u ...

Holanda fiton Eurovizion 2019, Shqipëria renditet e 18-ta
Hollanda fitoi festivalin Eurovision 2019, ndërsa në vendin e dytë u rendit Italia me këngën “Soldi” nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia. Hollanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”, e cila ...
VizionPlus | 19-May-2019 10:40
Hollanda fitoi festivalin Eurovision 2019, ndërsa në vendin e dytë u rendit Italia me këngën “Soldi” nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia. Hollanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”, e cila ...

Shqiptarja Eleni Foureira dhuroi performancë spektaklore në finalen e “Eurovision 2019”
Këngëtarja Jonida Maliqi nuk ishte shqiptarja e vetme që këndoi në natën finale të “Eurovision”-it. Në skenën e madhe të Tel Avivit, u ngjit edhe këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Eleni Foureira. Eleni ...
Telegrafi | 19-May-2019 13:57
Këngëtarja Jonida Maliqi nuk ishte shqiptarja e vetme që këndoi në natën finale të “Eurovision”-it. Në skenën e madhe të Tel Avivit, u ngjit edhe këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Eleni Foureira. Eleni ...

Publiku kontestuan me revoltë shkëmbimin e pikëve mes Greqisë dhe Qipros në “Eurovision 2019”
Ka përfunduar nata finale edicionit të 64-të të “Eurovision”. Holanda u shpall fituese e edicionit të sivjetmë, gjersa Italia u rendit në vendin e dytë dhe Rusia në të tretin. Pas përfundimit të 26 performancave nga ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:55
Ka përfunduar nata finale edicionit të 64-të të “Eurovision”. Holanda u shpall fituese e edicionit të sivjetmë, gjersa Italia u rendit në vendin e dytë dhe Rusia në të tretin. Pas përfundimit të 26 performancave nga ...

Holanda fiton Eurovizion 2019, Shqipëria renditet në vend të 18-të
TEL AVIV Holanda është fituese e Eurovizion 2019. Duncan Laurence, më këngën ‘Arcade’ dërgon në Holandë trofeun e Festivalit Europian të këngës. Kjo është hera e pestë që Holanda rrëmben vendin e parë në këtë ...
BalkanWeb | 19-May-2019 01:24
TEL AVIV Holanda është fituese e Eurovizion 2019. Duncan Laurence, më këngën ‘Arcade’ dërgon në Holandë trofeun e Festivalit Europian të këngës. Kjo është hera e pestë që Holanda rrëmben vendin e parë në këtë ...

Gjermania mori zero pikë në Izrael, nga votimi i publikut në “Eurovision 2019”
“Gjermania, më vjen keq: zero pikë”, ishte fraza e thënë mbrëmë (e shtunë) nga prezantuesja bukuroshe izraelite e “Eurovision”-it, Bar Refaeli, gjatë kumtimit të rezultateve nga votat e publikut. Në festivalin i cili ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:38
“Gjermania, më vjen keq: zero pikë”, ishte fraza e thënë mbrëmë (e shtunë) nga prezantuesja bukuroshe izraelite e “Eurovision”-it, Bar Refaeli, gjatë kumtimit të rezultateve nga votat e publikut. Në festivalin i cili ...

Jonida Maliqi flet pas Eurovisionit: Emocion i jashtëzakonshëm
Këngëtarja Jonida Maliqi e ka përfaqësuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2019’ me këngën ‘Ktheju tokës’, shkruan . Shqipëria u rendit e 18-ta me radhë ndërsa fituese u shpall Holanda. Pavarësisht kësaj prezenca e Jonidës ...
Lajminet | 20-May-2019 08:34
Këngëtarja Jonida Maliqi e ka përfaqësuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2019’ me këngën ‘Ktheju tokës’, shkruan . Shqipëria u rendit e 18-ta me radhë ndërsa fituese u shpall Holanda. Pavarësisht kësaj prezenca e Jonidës ...

Jonida Maliqi thyen heshtjen, flet për Eurovizionin
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...
Ina-Online | 20-May-2019 01:19
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...

Elektrizoi Eurosong, reagon Jonida Maliqi
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...
Gazeta Observer | 19-May-2019 23:47
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...

Elektrizoi Eurosong, reagon Jonida Maliqi
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...
Arbresh | 19-May-2019 23:42
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...

Vjen reagimi i parë i Jonida Maliqit pas humbjes
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...
InFokusi | 19-May-2019 23:40
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...

Elektrizoi Eurosong, reagon Jonida Maliqi
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...
Gazeta Express | 19-May-2019 23:32
Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen. Në ...

Pas Eurosong dy vajzat 11-vjeçare ironizojnë keq Jonida Maliqin
Fituese e Eurovizion 2019 u shpall Holanda me këngën “Arcade” e kënduar nga këngëtari Duncan Laurence. Në vendin e dytë u radhit Italia me këngën “Soldi” të kënduar nga këngëtari Mahmood dhe vendin e tretë e mban Rusia ...
InFokusi | 19-May-2019 21:52
Fituese e Eurovizion 2019 u shpall Holanda me këngën “Arcade” e kënduar nga këngëtari Duncan Laurence. Në vendin e dytë u radhit Italia me këngën “Soldi” të kënduar nga këngëtari Mahmood dhe vendin e tretë e mban Rusia ...

Jonida flet pas përfundimit të Eurovision
Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi, ka përfaqësuar Shqipërinë në festivalin evropian të këngës Eurovzion. Maliqi aty morri pjesë më këngën “Ktheju tokës”, ku arriti vendin e 18 nga 26 shtete sa ishin gjithsej në finale. ...
Prive | 19-May-2019 21:28
Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi, ka përfaqësuar Shqipërinë në festivalin evropian të këngës Eurovzion. Maliqi aty morri pjesë më këngën “Ktheju tokës”, ku arriti vendin e 18 nga 26 shtete sa ishin gjithsej në finale. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved