ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 22:41

Ferronikeli mposht Prishtinën dhe shpallet kampion i Kosovës

Ferronikeli mposht Prishtinën dhe shpallet kampion i Kosovës
Ferronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit mposhti 1-0 konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull FC Prishtinën duke fituar titullin e tretë në ...
BalkanWeb | 20-May-2019 00:32
Ferronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit mposhti 1-0 konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull FC Prishtinën duke fituar titullin e tretë në ...

Kosovë, Feronikeli feston titullin kampion
Në fundin e një prej sezoneve më emocionues të futbollit kosovar, titulli në javën finale shkoi për Feronikelin.
Top Channel | 19-May-2019 21:48
Në fundin e një prej sezoneve më emocionues të futbollit kosovar, titulli në javën finale shkoi për Feronikelin.

Gjithçka që ndodhi në xhiron e fundit të Ipko Superligës së Kosovës në futboll
Ka përfunduar edhe zyrtarisht sezoni 2018/2019 i Ipko Superligës së Kosovës në futboll me Feronikelin që u shpall kampion. Ky sezon i ligës së Kosovës do të mbahet gjatë në mend, pasi askush nuk ka arritur deri më tani ...
Telegrafi | 20-May-2019 00:04
Ka përfunduar edhe zyrtarisht sezoni 2018/2019 i Ipko Superligës së Kosovës në futboll me Feronikelin që u shpall kampion. Ky sezon i ligës së Kosovës do të mbahet gjatë në mend, pasi askush nuk ka arritur deri më tani ...

?Presidenti i Feronikelit tregon shumën e shpërblimit për lojtarët
Feronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit arriti që ta mposhtë Prishtinën dhe ta fitojë titullin e tretë në histori. Në ndeshjen që u zhvillua në ...
Telegrafi | 19-May-2019 21:02
Feronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit arriti që ta mposhtë Prishtinën dhe ta fitojë titullin e tretë në histori. Në ndeshjen që u zhvillua në ...

Renditja përfundimtare e skuadrave në edicionin 2018/2019 në Ipko Superligën e Kosovës në futboll
Feronikeli është shpallur kampion në Ipko Superligën e Kosovës në futboll me 80 pikë rekorde të arritura duke e lënë me pesë pikë prapa konkurrentin e vazhdueshëm për titull, Prishtinën, që për të dytin vit rresht nuk ...
Telegrafi | 19-May-2019 19:15
Feronikeli është shpallur kampion në Ipko Superligën e Kosovës në futboll me 80 pikë rekorde të arritura duke e lënë me pesë pikë prapa konkurrentin e vazhdueshëm për titull, Prishtinën, që për të dytin vit rresht nuk ...

E pabesueshme në Drenas, medalje për titullin e Feronikelit merr edhe kryetari i Drenicës!
Feronikeli fiton titullin kampion, por medalje merr edhe kryetari i një klubi tjetër të Superligës. Sigurisht, kjo ndodhë vetëm në Kosovë. Kryetari i Drenicës, Ragip Veseli, ishte pjesë e festës së Feronikelit, që u ...
Zeri | 20-May-2019 08:11
Feronikeli fiton titullin kampion, por medalje merr edhe kryetari i një klubi tjetër të Superligës. Sigurisht, kjo ndodhë vetëm në Kosovë. Kryetari i Drenicës, Ragip Veseli, ishte pjesë e festës së Feronikelit, që u ...

Shuma marramendëse që do fitojë Feronikeli nga UEFA
Nikli triumfoi për herë të tretë në Superligën e Kosovës, ndërsa është në garë edhe në Kupë, ku do të ndeshet me Trepçën ’89. Ekipi që drejtohet nga Zekirja Ramadani gjithashtu në muajin qershor do të luajë në ...
Lajminet | 19-May-2019 23:56
Nikli triumfoi për herë të tretë në Superligën e Kosovës, ndërsa është në garë edhe në Kupë, ku do të ndeshet me Trepçën ’89. Ekipi që drejtohet nga Zekirja Ramadani gjithashtu në muajin qershor do të luajë në ...

FFK kishte bërë gati mbishkrimin “FC Prishtina – Kampion” por mbeti i pa përdorur
Federata e Futbollit të Kosovës ishte përgatitur për dy skenarët e mundshëm që ishin para ndeshjes vendimtare Feronikeli – Prishtina. Zyrtarët e FFK-së kishin bërë gati mbishkrimet “FC Feronikeli – Kampion” dhe “FC ...
Indeks Online | 19-May-2019 23:55
Federata e Futbollit të Kosovës ishte përgatitur për dy skenarët e mundshëm që ishin para ndeshjes vendimtare Feronikeli – Prishtina. Zyrtarët e FFK-së kishin bërë gati mbishkrimet “FC Feronikeli – Kampion” dhe “FC ...

Trajneri i Feronikelit, Ramadani: Jam i lumtur me titullin e fituar, tani mendojmë për Ligën e Kampionëve
Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, është shprehur tejet i lumtur me fitimin e titullit kampion në Ipko Superligën e Kosovës për sezonin 2018/19. Strategu i skuadrës nga Drenasi ka thënë se është shumë i lumtur ...
Telegrafi | 19-May-2019 18:52
Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, është shprehur tejet i lumtur me fitimin e titullit kampion në Ipko Superligën e Kosovës për sezonin 2018/19. Strategu i skuadrës nga Drenasi ka thënë se është shumë i lumtur ...

Organzim i dobët i festës për skuadrën e Feronikelit
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019 pas një gare të ngushtë me FC Prishtinën. Pas 33 javëve interesante, skuadra e drejtuar nga Zekirija Ramadani është shpallur kampion me 80 ...
Zeri | 19-May-2019 23:55
Feronikeli është shpallur kampion i Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019 pas një gare të ngushtë me FC Prishtinën. Pas 33 javëve interesante, skuadra e drejtuar nga Zekirija Ramadani është shpallur kampion me 80 ...

Deklarata e Ramadanit pas titullit kampion me Feronikelin
Zekirija Ramadani për herë të dytë gjatë karrierës së tij ka fituar titullin kampion në futbollin kosovar. Herën e parë një gjë të tillë Ramadani e kishte bërë me Trepçën ’89, ndërkohë këtë vit një gjë të tillë bëri me ...
InfoSport.mk | 19-May-2019 23:47
Zekirija Ramadani për herë të dytë gjatë karrierës së tij ka fituar titullin kampion në futbollin kosovar. Herën e parë një gjë të tillë Ramadani e kishte bërë me Trepçën ’89, ndërkohë këtë vit një gjë të tillë bëri me ...

Albert Kastrati uron Feronikelin, ka kritika të mëdha për futbollistët e Prishtinës
Prijësi i tifo-grupit më të madh kosovar, "Plisat", Albert Kastrati ka uruar Feronikelin për titullin e Superligës së Kosovës në futboll. Titulli i kampionit të Kosovës u përcaktua në ndeshjen e sotme mes Feronikelit ...
Zeri | 19-May-2019 23:47
Prijësi i tifo-grupit më të madh kosovar, "Plisat", Albert Kastrati ka uruar Feronikelin për titullin e Superligës së Kosovës në futboll. Titulli i kampionit të Kosovës u përcaktua në ndeshjen e sotme mes Feronikelit ...

Të qeshim së bashku: Shikoni çfarë goli ka pranuar Llapi në duelin ndaj Flamurtarit!
Prishtina sot humbi titullin në xhiron e fundit, pasi u mposht nga Feronikeli me rezultatin 1-0. Feronikeli fitoi titullin e Ipko Superligës për edicionin 2018/19, kurse Prishtina hyn në edicionin e shtatë pa fituar ...
GazetaBlic | 19-May-2019 23:32
Prishtina sot humbi titullin në xhiron e fundit, pasi u mposht nga Feronikeli me rezultatin 1-0. Feronikeli fitoi titullin e Ipko Superligës për edicionin 2018/19, kurse Prishtina hyn në edicionin e shtatë pa fituar ...

Yll Hoxha lavdëron trajnerin Zekirija Ramadani, zbulon edhe të ardhmen
Futbollisti Yll Hoxha u tregua vendimtar në derbin mes Feronikelit dhe FC Prishtinës, ndeshje e cila përcaktoi kampionin e ri të Kosovës në futboll. Ndeshja u zhvilluar në Drenas i takoi vendasve me golin e vetëm të ...
Zeri | 19-May-2019 23:30
Futbollisti Yll Hoxha u tregua vendimtar në derbin mes Feronikelit dhe FC Prishtinës, ndeshje e cila përcaktoi kampionin e ri të Kosovës në futboll. Ndeshja u zhvilluar në Drenas i takoi vendasve me golin e vetëm të ...

Plisat urojnë Feronikelin, të zhgënjyer me lojtarët e tyre Albert Kastrati ka reaguar ashpër ndaj futbollistëve pas humbjes nga Feronikeli, sipas të cilit – ata se meritojnë ta veshin fanellën e Prishtinës. Në “Rexhep Rexhepi”, Feronikeli priti të.
Albert Kastrati ka reaguar ashpër ndaj futbollistëve pas humbjes nga Feronikeli, sipas të cilit – ata se meritojnë ta veshin fanellën e Prishtinës. Në “Rexhep Rexhepi”, Feronikeli priti të dielën Prishtinën, ndeshje ...
Kosova Sot | 19-May-2019 23:28
Albert Kastrati ka reaguar ashpër ndaj futbollistëve pas humbjes nga Feronikeli, sipas të cilit – ata se meritojnë ta veshin fanellën e Prishtinës. Në “Rexhep Rexhepi”, Feronikeli priti të dielën Prishtinën, ndeshje ...

Yll Hoxha: Në Prishtinë jam rritur, por Feronikeli e meritoi titullin
Yll Hoxha është shprehur tejet i lumtur me triumfin e Feronikelit në Ipko Superligën e Kosovës, duke u shpallur kampion për sezonin 2018/2019. Anëtari i skuadrës nga Drenasi ka thënë se ata ishin në vendin e parë në 80 ...
Telegrafi | 19-May-2019 18:45
Yll Hoxha është shprehur tejet i lumtur me triumfin e Feronikelit në Ipko Superligën e Kosovës, duke u shpallur kampion për sezonin 2018/2019. Anëtari i skuadrës nga Drenasi ka thënë se ata ishin në vendin e parë në 80 ...

Plisat urojnë Feronikelin, të zhgënjyer me lojtarët e tyre
Albert Kastrati ka reaguar ashpër ndaj futbollistëve pas humbjes nga Feronikeli, sipas të cilit – ata se meritojnë ta veshin fanellën e Prishtinës. Në “Rexhep Rexhepi”, Feronikeli priti të dielën Prishtinën, ndeshje ...
Gazeta Express | 19-May-2019 23:13
Albert Kastrati ka reaguar ashpër ndaj futbollistëve pas humbjes nga Feronikeli, sipas të cilit – ata se meritojnë ta veshin fanellën e Prishtinës. Në “Rexhep Rexhepi”, Feronikeli priti të dielën Prishtinën, ndeshje ...

FC Prishtina e uron Feronikelin dhe i dëshiron suksese në parakualifikueset e Ligës së kampionëve
Feronikeli është shpallur kampion i Ipko Superligës së Kosovës në futboll në sezonin 2018/2019 duke e mposhtur (1-0) konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull, Prishtinën, në xhiron e fundit sezonale në kampionatin ...
Zeri | 19-May-2019 23:08
Feronikeli është shpallur kampion i Ipko Superligës së Kosovës në futboll në sezonin 2018/2019 duke e mposhtur (1-0) konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull, Prishtinën, në xhiron e fundit sezonale në kampionatin ...

FC Prishtina me gjest sportiv, uron Feronikelin për sukses në Ligën e Kampionëve
Feronikeli është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në futboll në sezonin 2018/2019 duke e mposhtur (1:0) konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull, Prishtinën, në xhiron e fundit sezonale në kampionatin elitar ...
Zeri | 19-May-2019 23:04
Feronikeli është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në futboll në sezonin 2018/2019 duke e mposhtur (1:0) konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull, Prishtinën, në xhiron e fundit sezonale në kampionatin elitar ...

Feronikeli kampion – ndriqohet qielli me fishekzjarre ‘Urime Drenicë, urime Drenas’
Feronikeli u shpallë kampion i Kosovës në futboll pas fitores 1-0 kundër Prishtinës në stadiumin Rexhep Rexhepi. Festa ishte e gjatë pas ndeshjes por nuk përfundoi aty. Festa po vazhdon në qytetin e Drenasit, sheshi i ...
Indeks Online | 19-May-2019 22:55
Feronikeli u shpallë kampion i Kosovës në futboll pas fitores 1-0 kundër Prishtinës në stadiumin Rexhep Rexhepi. Festa ishte e gjatë pas ndeshjes por nuk përfundoi aty. Festa po vazhdon në qytetin e Drenasit, sheshi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved