ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 01:15

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Përmes një statusi në në Facebook, Thaçi, thotë se zgjedhjet në katër komunat ...
GazetaTema | 19-May-2019 10:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Përmes një statusi në në Facebook, Thaçi, thotë se zgjedhjet në katër komunat ...

Veriu i Kosovës voton sot për kryetarët e katër komunave
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:20
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...

Voton ministrja Hoxhiq: Shpresoj të kemi sa më shumë votues që vullneti të jetë më real
Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. Ajo pasi kreu obligimin e votimit ka falënderuar mediat për ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:19
Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. Ajo pasi kreu obligimin e votimit ka falënderuar mediat për ...

Daka: Deri në orën 11:00 në komunat veriore kanë votuar 9,361 qytetarë
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:53
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...

Zgjedhjet/Kosova pengon Gjuriçin, serbët mbushin qendrat e votimit
KOSOVË Një numër i konsiderueshëm i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës, aty ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Tubimi i tyre është bërë me qëllim që të votojnë ...
BalkanWeb | 19-May-2019 09:37
KOSOVË Një numër i konsiderueshëm i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës, aty ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Tubimi i tyre është bërë me qëllim që të votojnë ...

Apostolova viziton qendrat e votimit në veri: Shpresoj që ata të cilët zgjedhen nuk do të japin dorëheqje
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:43
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri
Në veri të Kosovës kanë nisur të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për 4 komunat të banuara kryesisht nga serbët. Votimet kanë nisur në Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore. Kryetarët e këtyre komunave ...
TV Klan | 19-May-2019 12:19
Në veri të Kosovës kanë nisur të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për 4 komunat të banuara kryesisht nga serbët. Votimet kanë nisur në Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore. Kryetarët e këtyre komunave ...

Kosovë, zgjedhje të jashtëzakonshme në komunat veriore
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...
VizionPlus | 19-May-2019 10:30
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...

Zgjedhjet në veri, KQZ: Ja sa shqiptarë e serbë do votojnë sot
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:41
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...

Vuçiç-qytetarëve: Dilni në zgjedhje!
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.
Top Channel | 19-May-2019 09:08
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës së veriut fton qytetarët të dalin të votojnë
Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së veriut të Mitrovicës, Gonxhe Çaushi, pasi ka kryer procesin e votimit në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme për kryetarë në katër komuna të veriut të Kosovës, ka thënë ...
Telegrafi | 19-May-2019 10:47
Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së veriut të Mitrovicës, Gonxhe Çaushi, pasi ka kryer procesin e votimit në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme për kryetarë në katër komuna të veriut të Kosovës, ka thënë ...

Sot zgjedhje të jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës
Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, sot do mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.
Top Channel | 19-May-2019 08:30
Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, sot do mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri, deri në ora 11:00 kanë votuar 16% e qytetarëve
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...
Albportali | 19-May-2019 12:29
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...

KQZ: Deri në orën 11:00 kanë votuar 9,361 qytetarë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në konferencën e dytë lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri ka njoftuar se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 9.361 qytetarë. Kryetarja e ...
TetovaSot | 19-May-2019 12:28
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në konferencën e dytë lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri ka njoftuar se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 9.361 qytetarë. Kryetarja e ...

Rakiq: Gjuriqit i është ndaluar hyrja në Kosovë, nuk presim që ai të vijë
Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët e Mitrovicës me daljen e tyre masive në këto zgjedhje e kanë ...
Indeks Online | 19-May-2019 12:22
Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët e Mitrovicës me daljen e tyre masive në këto zgjedhje e kanë ...

Daka tregon daljen e qytetarëve në votime
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...
Gazeta Express | 19-May-2019 12:19
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Thaçi, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, thotë se zgjedhjet në ...
Telegrafi | 19-May-2019 10:17
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Thaçi, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, thotë se zgjedhjet në ...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës
Rreth 58 mijë votues të regjistruar, zgjedhin të dielën kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Lista Serbe, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, janë në garë për ...
Zeri Amerikes | 19-May-2019 12:17
Rreth 58 mijë votues të regjistruar, zgjedhin të dielën kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Lista Serbe, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, janë në garë për ...

Flamuri i Serbisë para qendrës së votimit në Mitrovicën veriore
Në Mitrovicën veriore po vazhdojnë votimet për zgjedhjen e prefektit të kësaj komune. Para qendrës së votimit, më të madhen në këtë qytet të ndarë, është i vendosur vetëm flamuri i Serbisë dhe nuk ka simbole shtetërore ...
TetovaSot | 19-May-2019 12:17
Në Mitrovicën veriore po vazhdojnë votimet për zgjedhjen e prefektit të kësaj komune. Para qendrës së votimit, më të madhen në këtë qytet të ndarë, është i vendosur vetëm flamuri i Serbisë dhe nuk ka simbole shtetërore ...

Valdete Daka tregon se sa persona dolën të votojnë deri në ora 11:00
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...
InFokusi | 19-May-2019 12:11
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved