ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 06:55

Zgjedhjet në veri të Kosovës, Vuçiç apel serbëve

Zgjedhjet në veri të Kosovës, Vuçiç apel serbëve
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve serb në komunat veriore të Kosovës që të marrin pjesë masivisht në zgjedhje. Sipas tij kjo thirrje bëhet me qëllim që të gjithë qytetarët të ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:59
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve serb në komunat veriore të Kosovës që të marrin pjesë masivisht në zgjedhje. Sipas tij kjo thirrje bëhet me qëllim që të gjithë qytetarët të ...

Veriu i Kosovës voton sot për kryetarët e katër komunave
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:20
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...

Zgjedhjet/Kosova pengon Gjuriçin, serbët mbushin qendrat e votimit
KOSOVË Një numër i konsiderueshëm i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës, aty ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Tubimi i tyre është bërë me qëllim që të votojnë ...
BalkanWeb | 19-May-2019 09:37
KOSOVË Një numër i konsiderueshëm i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës, aty ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Tubimi i tyre është bërë me qëllim që të votojnë ...

Zgjedhjet në veri të Kosovës, Vuçiç thirrje serbëve: Dilni votoni
Teksa sot pritet të zhvillohen zgjedhjet në katër komuna serbe në Kosovës, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka ftuar banorët serbë që të marrin pjesë masivisht në votime. Kjo thirrje sipas tij bëhet me qëllim ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:50
Teksa sot pritet të zhvillohen zgjedhjet në katër komuna serbe në Kosovës, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka ftuar banorët serbë që të marrin pjesë masivisht në votime. Kjo thirrje sipas tij bëhet me qëllim ...

Daka: Deri në orën 11:00 në komunat veriore kanë votuar 9,361 qytetarë
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:53
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...

Zgjedhjet në veri, KQZ: Ja sa shqiptarë e serbë do votojnë sot
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:41
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...

Apostolova viziton qendrat e votimit në veri: Shpresoj që ata të cilët zgjedhen nuk do të japin dorëheqje
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:43
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...

Kosovë, zgjedhje të jashtëzakonshme në komunat veriore
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...
VizionPlus | 19-May-2019 10:30
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...

Vuçiç-qytetarëve: Dilni në zgjedhje!
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.
Top Channel | 19-May-2019 09:08
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës së veriut fton qytetarët të dalin të votojnë
Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së veriut të Mitrovicës, Gonxhe Çaushi, pasi ka kryer procesin e votimit në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme për kryetarë në katër komuna të veriut të Kosovës, ka thënë ...
Telegrafi | 19-May-2019 10:47
Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së veriut të Mitrovicës, Gonxhe Çaushi, pasi ka kryer procesin e votimit në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme për kryetarë në katër komuna të veriut të Kosovës, ka thënë ...

Sot zgjedhje të jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës
Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, sot do mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.
Top Channel | 19-May-2019 08:30
Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, sot do mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.

Valdete Daka tregon se sa persona dolën të votojnë deri në ora 11:00
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...
InFokusi | 19-May-2019 12:11
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...

Rakiq: Gjuriqit i është ndaluar hyrja në Kosovë, nuk presim që ai të vijë
Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët e Mitrovicës me daljen e tyre masive në këto zgjedhje e kanë ...
Gazeta Express | 19-May-2019 12:11
Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët e Mitrovicës me daljen e tyre masive në këto zgjedhje e kanë ...

Hoxhiq: Sa më i madh numri i votuesve aq më real vullneti i qytetarëve
Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e parakohshme që janë duke u mbajtur për të zgjedhur kryetaret e komunave me shumicë serbe Hoxhiq pas votimit tha se në mënyrë që ...
Zeri | 19-May-2019 12:11
Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e parakohshme që janë duke u mbajtur për të zgjedhur kryetaret e komunave me shumicë serbe Hoxhiq pas votimit tha se në mënyrë që ...

Voton Erden Atiqi, kandidati i LVV-së për kryetar të Mitrovicës së veriut
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka dhënë votën e tij në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar, që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. Ai pasi kreu këtë ...
Telegrafi | 19-May-2019 10:01
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka dhënë votën e tij në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar, që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. Ai pasi kreu këtë ...

Mbahen sot zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Kosovë
Në katër komuna në veri të Kosovës, dhe konkretisht Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore, po mbahen këtë të dielë zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Zgjedhjet u thirrën nga presidenti Thaçi ...
RTSH | 19-May-2019 12:08
Në katër komuna në veri të Kosovës, dhe konkretisht Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore, po mbahen këtë të dielë zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Zgjedhjet u thirrën nga presidenti Thaçi ...

Albin Kurti takon Sulejman Ugljanin: Në Tutin e Sanxhak, shesheve iu janë dhënë emrat e shqiptarëve të shquar
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka takuar liderin e Sanxhakut të Novi Pazarit, Sulejman Ugljanin. Sulejman Ugljan, kryetar i Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut (SDA Sanxhak) së fundi me listën e ...
Klan Kosova | 19-May-2019 12:08
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka takuar liderin e Sanxhakut të Novi Pazarit, Sulejman Ugljanin. Sulejman Ugljan, kryetar i Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut (SDA Sanxhak) së fundi me listën e ...

KQZ: Deri në orën 11:00 kanë votuar 9,361 qytetarë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në konferencën e dytë lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri ka njoftuar se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 9.361 qytetarë. Kryetarja e ...
Klan Kosova | 19-May-2019 12:08
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në konferencën e dytë lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri ka njoftuar se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 9.361 qytetarë. Kryetarja e ...

Daka: Deri në orën 11:00 kanë votuar 9 mijë e 361 qytetarë
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...
Gazeta Observer | 19-May-2019 12:08
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem. Daka në një konferencë për ...

Serbët votojnë me dokumente të Kosovës në zgjedhjet në veri
Në katër komunat me shumicë serbe në veri janë duke u mbajtur zgjedhjet e parakohshme për kryetarët të këtyre komunave, përcjellë Indeksonline. Këto zgjedhje erdhën si rezultat i dorëheqjes së katër kryetarëve pas ...
Indeks Online | 19-May-2019 12:08
Në katër komunat me shumicë serbe në veri janë duke u mbajtur zgjedhjet e parakohshme për kryetarët të këtyre komunave, përcjellë Indeksonline. Këto zgjedhje erdhën si rezultat i dorëheqjes së katër kryetarëve pas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved