ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:10

Konservatorët kritikojnë ekstremin e djathtë pas skandalit në Austri

Konservatorët kritikojnë ekstremin e djathtë pas skandalit në Austri
Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për të kritikuar partitë e ekstremit të djathtë. Kramp ...
BalkanWeb | 19-May-2019 09:53
Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për të kritikuar partitë e ekstremit të djathtë. Kramp ...

«Kështu nuk është Austria»: Presidenti Alexander Van der Bellen qorton ashpër politikanët e komprometuar dhe lavdëron mediat për zbulimin e skandalit
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka lëshuar një deklaratë me rastin e rrëzimit të qeverisë pas skandalit me nënkancelarin Heinz-Christian Strache. Van der Bellen ka lavdëruar sidomos rolin thelbësor të ...
GazetaTema | 19-May-2019 10:01
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka lëshuar një deklaratë me rastin e rrëzimit të qeverisë pas skandalit me nënkancelarin Heinz-Christian Strache. Van der Bellen ka lavdëruar sidomos rolin thelbësor të ...

Petrit Vasili: Shqipërisë i duhet një Kurz dhe jo një hiç si Edi Rama!
Nga Petrit Vasili-Morali Kurz dhe hiçmorali Edi Rama!! Morali i Kancelarit austriak Kurz: “Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk ...
Telegraf | 19-May-2019 12:19
Nga Petrit Vasili-Morali Kurz dhe hiçmorali Edi Rama!! Morali i Kancelarit austriak Kurz: “Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk ...

“Austria sa më shpejt në zgjedhje”, Kurz takon presidentin Alexander Van der Bellen
Një ditë pasi njoftoi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, kancelari Austriak Sebastian Kurz është takuar këtë të diel me presidentin Alexander Van der Bellen. Ai e ka informuar kreun e shtetit për ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:53
Një ditë pasi njoftoi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, kancelari Austriak Sebastian Kurz është takuar këtë të diel me presidentin Alexander Van der Bellen. Ai e ka informuar kreun e shtetit për ...

Skandali në Austri, flet Merkel: Mos e votoni ekstremin e djathtë
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shprh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...
BalkanWeb | 18-May-2019 23:01
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shprh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...

Video-skandali në Austri, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme
AUSTRI Kancelari austriak Sebastian Kurz ka bërë thirrje që vendi të mbajë zgjedhje të reja pas dorëheqjes së deputetit të goditur nga skandali, Heinz-Christian Strache. Kurz tha se i hapet rruga zgjedhjeve të ...
BalkanWeb | 18-May-2019 20:55
AUSTRI Kancelari austriak Sebastian Kurz ka bërë thirrje që vendi të mbajë zgjedhje të reja pas dorëheqjes së deputetit të goditur nga skandali, Heinz-Christian Strache. Kurz tha se i hapet rruga zgjedhjeve të ...

Reagon Merkel pas skandalit në Austri: Mos votoni parti të ekstremit të djathtë
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shpreh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...
Lapsi | 19-May-2019 00:05
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shpreh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...

Thirrja e Merkel për europianët: Bëjini rezistencë rrymave populiste që duan shkatërrimin e BE
Kancelarja gjermane Angela Merkel reagoi pas skandalit që çoi në rrëzimin e qeverisë austriake, duke i drejtuar një apel të gjithë politikanëve europianë që t’i rezistojnë rrymave të cilat kërkojnë shkatërrimin e ...
EkonomiaOnline | 19-May-2019 12:53
Kancelarja gjermane Angela Merkel reagoi pas skandalit që çoi në rrëzimin e qeverisë austriake, duke i drejtuar një apel të gjithë politikanëve europianë që t’i rezistojnë rrymave të cilat kërkojnë shkatërrimin e ...

Reagimet në Austri: Një video-skandal çon vendin në zgjedhje
Pas skandalit të korrupsionit që detyroi dorëheqjen e zv.kancelarit austriak, Heinz-Christian Strache, Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz vendosi të çojë vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Partia ...
AlbInfo | 19-May-2019 12:11
Pas skandalit të korrupsionit që detyroi dorëheqjen e zv.kancelarit austriak, Heinz-Christian Strache, Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz vendosi të çojë vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Partia ...

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit.
Kosova Press | 19-May-2019 12:11
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit.

Shqipërisë i duhet një Kurz dhe jo një hiç si Edi Rama!
Morali i Kancelarit austriak Kurz: "Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk mund të qëndroj në pushtet në këtë situatë prandaj, ...
Gazeta55 | 19-May-2019 11:30
Morali i Kancelarit austriak Kurz: "Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk mund të qëndroj në pushtet në këtë situatë prandaj, ...

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz ka vendosur të prishë koalicionin me partinë populise të djathtë FPÖ. Ai këtë vendim ia ka komunikuar edhe presidentit të vendit Alexander Van der Bellen, nga i cili ka kërkuar ...
Portalb | 19-May-2019 10:58
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz ka vendosur të prishë koalicionin me partinë populise të djathtë FPÖ. Ai këtë vendim ia ka komunikuar edhe presidentit të vendit Alexander Van der Bellen, nga i cili ka kërkuar ...

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit. ...
Arbresh | 19-May-2019 10:52
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit. ...

Standarti austriak dhe ish-kryeministri digjital na kujtuan videon-skandalin Meta-Prifti dhe qëndrimin e Sali Berishës në atë kohë (më pas 21 janarin)
Ish-kryeministri Berisha me anë të një reagimi të gjatë ne Facebook, teksa flet për dorëheqjen e kancelarit Austriak (pas një skandali korrupsioni me disa manjatë ruse, të zëvendësit të tij), ka sulmuar kryeministrin ...
Lexo | 19-May-2019 10:51
Ish-kryeministri Berisha me anë të një reagimi të gjatë ne Facebook, teksa flet për dorëheqjen e kancelarit Austriak (pas një skandali korrupsioni me disa manjatë ruse, të zëvendësit të tij), ka sulmuar kryeministrin ...

VIDEO/ “Meta – Prifti”, varianti austriak: çfarë thotë zv/kancelari i dorëhequr për kolegë të tij politikanë
Një variant i përafërt i videos Meta-Prifti është shfaqur në Austri, çka ka çuar në tronditjen e qeverisë së esktremit të djathtë të kancelarit Sebastian Kurz. Ky i fundi ka shpallur zgjedhjet e parakohshme, pasi ...
Tesheshi | 19-May-2019 10:19
Një variant i përafërt i videos Meta-Prifti është shfaqur në Austri, çka ka çuar në tronditjen e qeverisë së esktremit të djathtë të kancelarit Sebastian Kurz. Ky i fundi ka shpallur zgjedhjet e parakohshme, pasi ...

Sali Berisha i kthehet keq Edi Ramës, zbulon se çfarë do të ndodhë në 25 maj
Ish-kryeministri Sali Berisha ka sjellë në vëmendje qeverinë e kancelarit austriak Sebastian Kurz, i cili kërkon zgjedhje të parakohshme pas skandalit me zëvëndësin e tij. Në një postin në Facebook, Berisha thotë se ...
Ina-Online | 19-May-2019 02:53
Ish-kryeministri Sali Berisha ka sjellë në vëmendje qeverinë e kancelarit austriak Sebastian Kurz, i cili kërkon zgjedhje të parakohshme pas skandalit me zëvëndësin e tij. Në një postin në Facebook, Berisha thotë se ...

Kancelari Kurz thërret zgjedhjet e parakohshme në Austri
Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit të tij qeverisës. Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha ...
Ina-Online | 19-May-2019 02:53
Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit të tij qeverisës. Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha ...

Kancelari Kurz thërret zgjedhjet e parakohëshme në Austri
Vjenë, 18 maj 2019 – Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit të tij qeverisës. Zëvendës kancelari i Austrisë ...
Illyriapress | 19-May-2019 02:07
Vjenë, 18 maj 2019 – Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit të tij qeverisës. Zëvendës kancelari i Austrisë ...

Zv/kancelari austriak bashkëpunoi me rusët, Balla shigjeton Bashën
Ndërsa PD, reagoi pas dorëheqjes së zv/kancelarit austriak Heinz Christian Strache duke bërë ndryshimin mes kreut të qeverisë austriake dhe kryeministri Edi Rama lidhur me përgjimet, kreu i grupit parlamentar të PD-së, ...
BalkanWeb | 18-May-2019 18:17
Ndërsa PD, reagoi pas dorëheqjes së zv/kancelarit austriak Heinz Christian Strache duke bërë ndryshimin mes kreut të qeverisë austriake dhe kryeministri Edi Rama lidhur me përgjimet, kreu i grupit parlamentar të PD-së, ...

Balla pas dorëheqjes së zv/kancelarit austriak: Po Basha që mori më shumë se 1 mln $ nga rusët, pse s’mban përgjegjësi?
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dorëheqjes së liderit të djathtë të FPO, Heinz-Christian Strache në Austri. Përmes një postimi në Tëiter Balla deklaron se në Shqipëri ...
GazetaTema | 18-May-2019 19:34
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dorëheqjes së liderit të djathtë të FPO, Heinz-Christian Strache në Austri. Përmes një postimi në Tëiter Balla deklaron se në Shqipëri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved