ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:51

Eurovision 2019. Fiton Holanda. Shqipëria e 18-ta

Eurovision 2019. Fiton Holanda. Shqipëria e 18-ta
Ne kete renditje, vendimtare rezultoi vota e publikut qw ishte percaktuese, pas votimit te jurive profesioniste, qe i jepte Maqedonise se Veriut vendin e pare. Shqiperia qe u perfaqesua me kengen “Ktheju Tokes kenduar ...
ikub.al | 19-May-2019 08:55
Ne kete renditje, vendimtare rezultoi vota e publikut qw ishte percaktuese, pas votimit te jurive profesioniste, qe i jepte Maqedonise se Veriut vendin e pare. Shqiperia qe u perfaqesua me kengen “Ktheju Tokes kenduar ...

Holanda fiton Eurovisionin, Jonida Maliqi e 18-ta
Pas 44 vitesh, Holanda është shpallur shteti fitues i Eurovision Song Contest 2019, kurse Shqipëria u rendit në vendit e 18-të. Me votat e jurisë profesionale, në vend të parë doli Suedia dhe në vend të dytë Macedonia e ...
Telegraf | 19-May-2019 12:35
Pas 44 vitesh, Holanda është shpallur shteti fitues i Eurovision Song Contest 2019, kurse Shqipëria u rendit në vendit e 18-të. Me votat e jurisë profesionale, në vend të parë doli Suedia dhe në vend të dytë Macedonia e ...

Holanda fiton Eurovizion 2019, Shqipëria renditet në vend të 18-të
TEL AVIV Holanda është fituese e Eurovizion 2019. Duncan Laurence, më këngën ‘Arcade’ dërgon në Holandë trofeun e Festivalit Europian të këngës. Kjo është hera e pestë që Holanda rrëmben vendin e parë në këtë ...
BalkanWeb | 19-May-2019 01:24
TEL AVIV Holanda është fituese e Eurovizion 2019. Duncan Laurence, më këngën ‘Arcade’ dërgon në Holandë trofeun e Festivalit Europian të këngës. Kjo është hera e pestë që Holanda rrëmben vendin e parë në këtë ...

Holanda fiton Eurovizion 2019, Shqipëria renditet e 18-ta
Hollanda fitoi festivalin Eurovision 2019, ndërsa në vendin e dytë u rendit Italia me këngën “Soldi” nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia. Hollanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”, e cila ...
VizionPlus | 19-May-2019 10:40
Hollanda fitoi festivalin Eurovision 2019, ndërsa në vendin e dytë u rendit Italia me këngën “Soldi” nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia. Hollanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”, e cila ...

Holanda fiton Eurovizionin: Ja rezultatet e votimit për Shqipërinë dhe vendet e tjera
Holanda ka mundur të firojë trofeun e Eurovizion. Në raundin e parë ku votonte publiku, vendi kryesues ishte Suedia. Ndërkohë, pikët e jurisë përmbysën rezultatin. Holanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën ...
GazetaTema | 19-May-2019 01:11
Holanda ka mundur të firojë trofeun e Eurovizion. Në raundin e parë ku votonte publiku, vendi kryesues ishte Suedia. Ndërkohë, pikët e jurisë përmbysën rezultatin. Holanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën ...

Publiku kontestuan me revoltë shkëmbimin e pikëve mes Greqisë dhe Qipros në “Eurovision 2019”
Ka përfunduar nata finale edicionit të 64-të të “Eurovision”. Holanda u shpall fituese e edicionit të sivjetmë, gjersa Italia u rendit në vendin e dytë dhe Rusia në të tretin. Pas përfundimit të 26 performancave nga ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:55
Ka përfunduar nata finale edicionit të 64-të të “Eurovision”. Holanda u shpall fituese e edicionit të sivjetmë, gjersa Italia u rendit në vendin e dytë dhe Rusia në të tretin. Pas përfundimit të 26 performancave nga ...

Gjermania mori zero pikë në Izrael, nga votimi i publikut në “Eurovision 2019”
“Gjermania, më vjen keq: zero pikë”, ishte fraza e thënë mbrëmë (e shtunë) nga prezantuesja bukuroshe izraelite e “Eurovision”-it, Bar Refaeli, gjatë kumtimit të rezultateve nga votat e publikut. Në festivalin i cili ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:38
“Gjermania, më vjen keq: zero pikë”, ishte fraza e thënë mbrëmë (e shtunë) nga prezantuesja bukuroshe izraelite e “Eurovision”-it, Bar Refaeli, gjatë kumtimit të rezultateve nga votat e publikut. Në festivalin i cili ...

Ngritën flamurin e Palestinës në finalen e “Eurovision 2019”, priten sanksione ndaj Islandës
Finalja e “Eurovision 2019” e mbajtur në Tel Aviv të Izraelit ka qenë një mbrëmje shumë emocionuese për miliona shikues. Mbrëmja që nxori fituese shtetin holandez, me përfaqësues këngëtarin Duncan Laurence, renditi në ...
Telegrafi | 19-May-2019 09:58
Finalja e “Eurovision 2019” e mbajtur në Tel Aviv të Izraelit ka qenë një mbrëmje shumë emocionuese për miliona shikues. Mbrëmja që nxori fituese shtetin holandez, me përfaqësues këngëtarin Duncan Laurence, renditi në ...

Zaev përgëzoi Tamarën: Që një kohë të gjatë s’kemi qenë kaq krenarë
Kryeministri Zoran Zaev, mbrëmë në Facebook e ka përgëzuar këngëtaren Tamara Todevska për arritjen e vendit të tetë në finalen e Eurovisionit në Tel Aviv. “Përgëzime Tamara, përgëzime grupit të Tamarës. Janë të çmuar ...
Telegrafi | 19-May-2019 09:25
Kryeministri Zoran Zaev, mbrëmë në Facebook e ka përgëzuar këngëtaren Tamara Todevska për arritjen e vendit të tetë në finalen e Eurovisionit në Tel Aviv. “Përgëzime Tamara, përgëzime grupit të Tamarës. Janë të çmuar ...

Po shkonte drejt fitores me votat e jurisë, Maqedonia e Veriut përfundon në vendin e tetë nga votimi i publikut
Nata finale e “Eurovision 2019” ka qenë vërtet emocionuese, sidomos te pjesa e votimit. Fillimisht u prezantuan pikët e jurisë profesionale në lidhje direkte nga secili shtet, e ndërsa më pas të kalkuluara u shpallën ...
Telegrafi | 19-May-2019 09:10
Nata finale e “Eurovision 2019” ka qenë vërtet emocionuese, sidomos te pjesa e votimit. Fillimisht u prezantuan pikët e jurisë profesionale në lidhje direkte nga secili shtet, e ndërsa më pas të kalkuluara u shpallën ...

Shqipëria e 18-ta në finalen e “Eurovision 2019”
Ka përfunduar në mbrëmjen e së shtunës nata finale e edicionit të 64-të të “Eurovision”-it. Holanda u shpall fituese me përfaqësues Duncan Laurence, me këngën e tij “Arcade”, ndërkohë që vendi i dytë shkoi për Italinë ...
Telegrafi | 19-May-2019 08:37
Ka përfunduar në mbrëmjen e së shtunës nata finale e edicionit të 64-të të “Eurovision”-it. Holanda u shpall fituese me përfaqësues Duncan Laurence, me këngën e tij “Arcade”, ndërkohë që vendi i dytë shkoi për Italinë ...

Holanda fiton Eurovision 2019
Holanda fitoi festivalin Eurovision 2019, ndërsa Shqipëria u rendit në vendin e 18-të. Në vendin e dytë u rendit Italia me këngën “Soldi” nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia. Holanda u përfaqësua nga Dankan ...
ABCNews | 19-May-2019 09:37
Holanda fitoi festivalin Eurovision 2019, ndërsa Shqipëria u rendit në vendin e 18-të. Në vendin e dytë u rendit Italia me këngën “Soldi” nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia. Holanda u përfaqësua nga Dankan ...

Përfaqësuesit e Islandës dolën në mbështetje të palestinezëve në Tel Aviv
Islanda e ka shfrytëzuar Eurovisionin për të protestuar kundër, siç është thënë, “okupimit izraelit të territoreve palestineze dhe shkeljen e të drejtave njerëzore të palestinezëve”. Në një moment kur grupi “Hatari” ...
Telegrafi | 19-May-2019 02:09
Islanda e ka shfrytëzuar Eurovisionin për të protestuar kundër, siç është thënë, “okupimit izraelit të territoreve palestineze dhe shkeljen e të drejtave njerëzore të palestinezëve”. Në një moment kur grupi “Hatari” ...

Jonida Maliqi shkëlqen në natën finale të “Eurovizion”
TEL AVIV Jonida Maliqi ka performuar në finale në skenën e “Eurvizionit” në Izrael. Ajo ka shkëlqyer edhe në performancën e sotme përpara publikut mbarë-europian. Maliqi u prit me duartrokitje të shumta. Koreografia e ...
BalkanWeb | 18-May-2019 21:27
TEL AVIV Jonida Maliqi ka performuar në finale në skenën e “Eurvizionit” në Izrael. Ajo ka shkëlqyer edhe në performancën e sotme përpara publikut mbarë-europian. Maliqi u prit me duartrokitje të shumta. Koreografia e ...

Sigurimi i Eurovision ua merr pjesëmarrësve nga Islanda flamujt e Palestinës
Mbrëmë në TelAviv, Izrael: Sigurimi i Eurovision ua merr pjesëmarrësve nga Islanda flamujt e Palestinës Mbrëmë në TelAviv, Izrael: Sigurimi i Eurovision ua merr pjesëmarrësve nga Islanda flamujt e Palestinës Loading...
TetovaSot | 19-May-2019 12:53
Mbrëmë në TelAviv, Izrael: Sigurimi i Eurovision ua merr pjesëmarrësve nga Islanda flamujt e Palestinës Mbrëmë në TelAviv, Izrael: Sigurimi i Eurovision ua merr pjesëmarrësve nga Islanda flamujt e Palestinës Loading...

Holanda fiton Eurosongun, Maqedonia e Veriut radhitet e teta
Holanda është fituese e garës së muzikës në festivalin e famshëm Eurovision, duke u bërë kështu nikoqire e këtij festivali vitin e ardhshëm.Me baladën “Arcade” të kënduar nga DuncanLaurence, Holanda kryesoi me më së ...
Alsat-M | 19-May-2019 12:46
Holanda është fituese e garës së muzikës në festivalin e famshëm Eurovision, duke u bërë kështu nikoqire e këtij festivali vitin e ardhshëm.Me baladën “Arcade” të kënduar nga DuncanLaurence, Holanda kryesoi me më së ...

Jo pse Jonida Maliqi nuk u shpall fituese në Eurovision!
Këngëtarja Jonida Maliqi mbrëmjen e kaluar na ngriti zemrat peshë të gjithëve me performancën e saj spektakolare në finalen e madhe të Eurovision-it me këngën “Ktheju Tokës”. Mirëpo së fundmi një reporter i BBC-së i ka ...
Lajmi i Fundit | 19-May-2019 12:45
Këngëtarja Jonida Maliqi mbrëmjen e kaluar na ngriti zemrat peshë të gjithëve me performancën e saj spektakolare në finalen e madhe të Eurovision-it me këngën “Ktheju Tokës”. Mirëpo së fundmi një reporter i BBC-së i ka ...

Merr fund kriza e marrëdhënies së Elvanës Gjatës me Ervin Matën
Faqja zyrtare e Eurovision në Instagram dha disa sekuenca të interpretimit të artistes shqiptare, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Jonida Maliqi na ofroi të gjithë ndjeshmërinë e saj.” BBC në një analizë të shkurtër ...
GazetaBlic | 19-May-2019 12:08
Faqja zyrtare e Eurovision në Instagram dha disa sekuenca të interpretimit të artistes shqiptare, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Jonida Maliqi na ofroi të gjithë ndjeshmërinë e saj.” BBC në një analizë të shkurtër ...

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në Eurovision ja si u bojkotua nga vetë maqedonasit?!
Këngëtarja e Maqedonisë së Veriut, Tamara në finalen e “Eurovision 2019” u bojkotua edhe nga vetë bashkëkombasit e saj. Lëvizja “Bojkotoj” bëri një fushatë kundër saj, pasi që përfaqësohej me emrin e ri të shtetit ...
IliriaNews | 19-May-2019 12:01
Këngëtarja e Maqedonisë së Veriut, Tamara në finalen e “Eurovision 2019” u bojkotua edhe nga vetë bashkëkombasit e saj. Lëvizja “Bojkotoj” bëri një fushatë kundër saj, pasi që përfaqësohej me emrin e ri të shtetit ...

BBC shkrim për Jonida Maliqin, ja si e komentojnë performancën e saj
Faqja zyrtare e Eurovision në Instagram dha disa sekuenca të interpretimit të artistes shqiptare, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Jonida Maliqi na ofroi të gjithë ndjeshmërinë e saj.” BBC në një analizë të shkurtër ...
TetovaSot | 19-May-2019 11:35
Faqja zyrtare e Eurovision në Instagram dha disa sekuenca të interpretimit të artistes shqiptare, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Jonida Maliqi na ofroi të gjithë ndjeshmërinë e saj.” BBC në një analizë të shkurtër ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved