ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 00:44

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Përmes një statusi në në Facebook, Thaçi, thotë se zgjedhjet në katër komunat ...
GazetaTema | 19-May-2019 10:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Përmes një statusi në në Facebook, Thaçi, thotë se zgjedhjet në katër komunat ...

Prokuroria për zgjedhjet në veri: Asnjë rast që mund të ndikoj në prishjen e procesit të votimit
Nën mbikëqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitrovicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:53
Nën mbikëqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitrovicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...

Veriu i Kosovës voton sot për kryetarët e katër komunave
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:20
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...

Voton ministrja Hoxhiq: Shpresoj të kemi sa më shumë votues që vullneti të jetë më real
Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. Ajo pasi kreu obligimin e votimit ka falënderuar mediat për ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:19
Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në katër komunat e veriut të Kosovës. Ajo pasi kreu obligimin e votimit ka falënderuar mediat për ...

Daka: Deri në orën 11:00 në komunat veriore kanë votuar 9,361 qytetarë
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:53
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri
Në veri të Kosovës kanë nisur të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për 4 komunat të banuara kryesisht nga serbët. Votimet kanë nisur në Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore. Kryetarët e këtyre komunave ...
TV Klan | 19-May-2019 12:19
Në veri të Kosovës kanë nisur të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për 4 komunat të banuara kryesisht nga serbët. Votimet kanë nisur në Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore. Kryetarët e këtyre komunave ...

Apostolova viziton qendrat e votimit në veri: Shpresoj që ata të cilët zgjedhen nuk do të japin dorëheqje
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:43
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...

Zgjedhjet/Kosova pengon Gjuriçin, serbët mbushin qendrat e votimit
KOSOVË Një numër i konsiderueshëm i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës, aty ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Tubimi i tyre është bërë me qëllim që të votojnë ...
BalkanWeb | 19-May-2019 09:37
KOSOVË Një numër i konsiderueshëm i serbëve janë mbledhur në sheshin “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës, aty ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune. Tubimi i tyre është bërë me qëllim që të votojnë ...

Kosovë, zgjedhje të jashtëzakonshme në komunat veriore
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...
VizionPlus | 19-May-2019 10:30
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...

Zgjedhjet në veri, KQZ: Ja sa shqiptarë e serbë do votojnë sot
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:41
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...

Prokuroria e Shtetit: Asnjë rast që mund të ndikojë në prishjen e procesit të votimit
Nën mbikqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitorvicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...
Gazeta Observer | 19-May-2019 12:55
Nën mbikqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitorvicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...

A do të vijë Gjuriq në Kosovë, flet Goran Rakiq
Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët e Mitrovicës me daljen e tyre masive në këto zgjedhje e kanë ...
InFokusi | 19-May-2019 12:53
Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët e Mitrovicës me daljen e tyre masive në këto zgjedhje e kanë ...

Policia e Kosovës flet për mbarëvajtjen e zgjedhjeve në veri
Qytetarët në katër komunat në veri të Kosovës: Mitrovicën e veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan janë duke marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme për kryetarë në këto komuna, shkruan Indeksonline. Deri më tani në ...
Gazeta Observer | 19-May-2019 12:53
Qytetarët në katër komunat në veri të Kosovës: Mitrovicën e veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan janë duke marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme për kryetarë në këto komuna, shkruan Indeksonline. Deri më tani në ...

Vuçiç-qytetarëve: Dilni në zgjedhje!
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.
Top Channel | 19-May-2019 09:08
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.

Prokuroria: Asnjë rast që mund të ndikoj në prishjen e procesit të votimit
Nën mbikqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitorvicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...
Arbresh | 19-May-2019 12:51
Nën mbikqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitorvicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës së veriut fton qytetarët të dalin të votojnë
Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së veriut të Mitrovicës, Gonxhe Çaushi, pasi ka kryer procesin e votimit në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme për kryetarë në katër komuna të veriut të Kosovës, ka thënë ...
Telegrafi | 19-May-2019 10:47
Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së veriut të Mitrovicës, Gonxhe Çaushi, pasi ka kryer procesin e votimit në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme për kryetarë në katër komuna të veriut të Kosovës, ka thënë ...

Prokuroria: Deri tani nuk ka raste që ndikojnë në prishje të votimit në veri
Siç njofton kumtesa, nga përcjellja e deritanishme e gjithë procesit të votimit në këto komuna, rezulton se deri më tani nuk ka pasur asnjë rast që mund të ndikoj në prishjen e procesit të votimit, përcjell . ...
Lajminet | 19-May-2019 12:51
Siç njofton kumtesa, nga përcjellja e deritanishme e gjithë procesit të votimit në këto komuna, rezulton se deri më tani nuk ka pasur asnjë rast që mund të ndikoj në prishjen e procesit të votimit, përcjell . ...

Qytetarët i drejtohen zgjedhjeve pa dokumente të Kosovës
Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore të Kosovës. Në Zveçan, siç raporton gazetari i RTV21 nga terreni, disa dhjetëra qytetarë nuk kanë votuar fare pasi që nuk kishin dokumente të Kosovës, ...
AlbInfo | 19-May-2019 12:51
Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore të Kosovës. Në Zveçan, siç raporton gazetari i RTV21 nga terreni, disa dhjetëra qytetarë nuk kanë votuar fare pasi që nuk kishin dokumente të Kosovës, ...

Prokuroria për zgjedhjet në veri: Asnjë rast që mund të ndikojë në prishjen e procesit të votimit
Nën mbikëqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitrovicës e udhëhequr nga kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...
Indeks Online | 19-May-2019 12:49
Nën mbikëqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitrovicës e udhëhequr nga kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...

Prokuroria e Shtetit: Asnjë rast që mund të ndikojë në prishjen e procesit të votimit
Nën mbikqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitorvicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...
Gazeta Express | 19-May-2019 12:48
Nën mbikqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitorvicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me prokurorë dhe staf mbështetës, për monitorimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved