ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 00:44

Manchester City i rrëmben të katër trofetë kombëtare

Manchester City i rrëmben të katër trofetë kombëtare
Europa mund te dominohet nga skuadrat angleze por ne ishull ligjin e bën Manchester City. Pas Komuniti Shild, kupës se ligës dhe Premier League, qytetaret triumfuan edhe ne “Fa Cup”. Ne finalen e Uemblit skuadra e Pep ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:46
Europa mund te dominohet nga skuadrat angleze por ne ishull ligjin e bën Manchester City. Pas Komuniti Shild, kupës se ligës dhe Premier League, qytetaret triumfuan edhe ne “Fa Cup”. Ne finalen e Uemblit skuadra e Pep ...

Kompany pas rolit te Anderlechti: Vendimi më i pasionuar që kam marrë ndonjëherë
Vincent Kompany ka folur pas marrjes se detyrës në rolin lojtar-trajner te klubi i madh belg, Anderlecht. Belgu i largua nga Manchester City pas 11 viteve në Etihad, ku fitoi çdo trofe të mundshëm brenda Anglisë dhe atë ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:55
Vincent Kompany ka folur pas marrjes se detyrës në rolin lojtar-trajner te klubi i madh belg, Anderlecht. Belgu i largua nga Manchester City pas 11 viteve në Etihad, ku fitoi çdo trofe të mundshëm brenda Anglisë dhe atë ...

Zyrtare: Kompany bëhet lojtar-trajner i Anderlechtit
Vincent Kompany do ta vazhdojë karrierën te ish-skuadra e tij, Anderlechti, në dy role. Mbrojtësi belg u largua nga Manchester City pas 11 viteve të kaluara me kampionin e Ligës Premier. Kompany këtë sezon pati një nga ...
Telegrafi | 19-May-2019 12:35
Vincent Kompany do ta vazhdojë karrierën te ish-skuadra e tij, Anderlechti, në dy role. Mbrojtësi belg u largua nga Manchester City pas 11 viteve të kaluara me kampionin e Ligës Premier. Kompany këtë sezon pati një nga ...

Historike për Manchester City, “poker” trofesh në Angli (Video)
Manchester City “gllabëron” të gjithë trofetë sezonalë në Angli. Pas fitores së titullit në Premier League, Kupës së Ligës dhe “Community Shield”, skuadra e Pep Guardiolës ngriti edhe trofeun e fundit të këtij viti, ...
Top Channel | 18-May-2019 20:34
Manchester City “gllabëron” të gjithë trofetë sezonalë në Angli. Pas fitores së titullit në Premier League, Kupës së Ligës dhe “Community Shield”, skuadra e Pep Guardiolës ngriti edhe trofeun e fundit të këtij viti, ...

Pas 11 viteve qëndrim, Kompany largohet nga Manchester City
Vincent Kompany do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez. Mbrojtësi belg iu bashkua gjigantit anglez në verën e vitit 2008 nga Hamburgu për një shumë prej 8,5 milionë euro. Që nga ajo ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:18
Vincent Kompany do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez. Mbrojtësi belg iu bashkua gjigantit anglez në verën e vitit 2008 nga Hamburgu për një shumë prej 8,5 milionë euro. Që nga ajo ...

Mançester Siti vendos rekord në Angli, fiton të 3 trofetë
Mançester Siti hyri në histori si skuadra e parë në Angli që fiton çdo trofe kombëtar. Të besuarit e trajnerit Pep Guardiola, po ashtu triumfuan në finalen me rezultatin më të thellë në më shumë se një shekull. Kur edhe ...
ABCNews | 19-May-2019 11:58
Mançester Siti hyri në histori si skuadra e parë në Angli që fiton çdo trofe kombëtar. Të besuarit e trajnerit Pep Guardiola, po ashtu triumfuan në finalen me rezultatin më të thellë në më shumë se një shekull. Kur edhe ...

VIDEO: Man City shkatërron Watford dhe arrin tripletën historike
Manchester City është skuadra e parë angleze që ka fituar tripletën vendase me titujt e Premier League, Carabao dhe FA Cup. Trofeu i tretë ka ardhur ditën e sotme me gola dhe spektakël teksa Qytetarët kanë mposhtur ...
GazetaTema | 18-May-2019 19:59
Manchester City është skuadra e parë angleze që ka fituar tripletën vendase me titujt e Premier League, Carabao dhe FA Cup. Trofeu i tretë ka ardhur ditën e sotme me gola dhe spektakël teksa Qytetarët kanë mposhtur ...

Zyrtare: Kompany bëhet lojtar-trajner i Anderlechtit
Vincent Kompany do ta vazhdojë karrierën te ish-skuadra e tij, Anderlechti, në dy role. Mbrojtësi belg u largua nga Manchester City pas 11 viteve të kaluara me kampionin e Ligës Premier. Kompany këtë sezon pati një nga ...
Portalb | 19-May-2019 12:51
Vincent Kompany do ta vazhdojë karrierën te ish-skuadra e tij, Anderlechti, në dy role. Mbrojtësi belg u largua nga Manchester City pas 11 viteve të kaluara me kampionin e Ligës Premier. Kompany këtë sezon pati një nga ...

Mbyllet pjesa e parë në Bernabeu, ky është rezultati në takimin Real Madrid – Real Betis
Vincent Kompany nuk do të luajë më për Manchester Cityn. Këtë e ka pranuar vetë 33 vjeçari në një prononcim pas titullit të fituar në Premier Ligë, shkruan GazetaBlic . Që nga viti 2008, përfaqësuesi nga Beneluksi është ...
GazetaBlic | 19-May-2019 12:48
Vincent Kompany nuk do të luajë më për Manchester Cityn. Këtë e ka pranuar vetë 33 vjeçari në një prononcim pas titullit të fituar në Premier Ligë, shkruan GazetaBlic . Që nga viti 2008, përfaqësuesi nga Beneluksi është ...

Kompany bëhet futbollist dhe trajner i Anderlechtit
Vincent Kompany ka vendosur që të kthehet në klubin e tij të fëmijërisë, Anderlecht. 33 vjeçari ka vendosur të largohet nga Manchester City ku qëndroi për 11 vite dhe fitoi 4 herë Premier Ligën. Është interesant të ...
Indeks Online | 19-May-2019 12:22
Vincent Kompany ka vendosur që të kthehet në klubin e tij të fëmijërisë, Anderlecht. 33 vjeçari ka vendosur të largohet nga Manchester City ku qëndroi për 11 vite dhe fitoi 4 herë Premier Ligën. Është interesant të ...

Vincent Kompany, kapiteni i Manchester City largohet pas 11 vjetësh
Kapiteni Vincent Kompany thotë se do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Mbrojtësi 33 vjeçar ka zhvilluar 360 ndeshje zyrtare me klubin ku ka ...
Shenja | 19-May-2019 12:07
Kapiteni Vincent Kompany thotë se do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Mbrojtësi 33 vjeçar ka zhvilluar 360 ndeshje zyrtare me klubin ku ka ...

Vincent Kompany, kapiteni i Manchester City largohet pas 11 vjetësh
Kapiteni Vincent Kompany thotë se do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Mbrojtësi 33 vjeçar ka zhvilluar 360 ndeshje zyrtare me klubin ku ka ...
Klan Kosova | 19-May-2019 11:48
Kapiteni Vincent Kompany thotë se do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Mbrojtësi 33 vjeçar ka zhvilluar 360 ndeshje zyrtare me klubin ku ka ...

Triumfi në Kupën FA ishte special për Guardiolan, ja çfarë ka arritur trajneri
Në finalen e djeshme kundër Watford, skuadra e Guardiolas fitoi bindshëm, me rezultatin e thellë 6:0. Fitorja ishte shumë e rëndësishme, pasi Man City bëri historinë, duke u bërë skuadra e parë që fiton tripletën ...
Lajminet | 19-May-2019 11:48
Në finalen e djeshme kundër Watford, skuadra e Guardiolas fitoi bindshëm, me rezultatin e thellë 6:0. Fitorja ishte shumë e rëndësishme, pasi Man City bëri historinë, duke u bërë skuadra e parë që fiton tripletën ...

Pas 11 viteve qëndrim, Kompany largohet nga Manchester City
Vincent Kompany do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez. Mbrojtësi belg iu bashkua gjigantit anglez në verën e vitit 2008 nga Hamburgu për një shumë prej 8,5 milionë euro. Që nga ajo ...
E Dua Sportin | 19-May-2019 11:41
Vincent Kompany do të largohet nga Manchester City pas 11 viteve qëndrim në klubin anglez. Mbrojtësi belg iu bashkua gjigantit anglez në verën e vitit 2008 nga Hamburgu për një shumë prej 8,5 milionë euro. Që nga ajo ...

Zyrtare: Kompany largohet nga Man City – Fundi i një epoke
Qendër mbrojtësi belg që ka bartur shiritin e kapitenit tek Manchester City do ta lë skuadrën pas 11 viteve qëndrim. Këtë e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e ‘Citizens’, pas një sezoni të jashtëzakonshëm, ku kapiteni ...
Lajminet | 19-May-2019 11:05
Qendër mbrojtësi belg që ka bartur shiritin e kapitenit tek Manchester City do ta lë skuadrën pas 11 viteve qëndrim. Këtë e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e ‘Citizens’, pas një sezoni të jashtëzakonshëm, ku kapiteni ...

Vinsent Kompani largohet nga Mançester Siti
Vinsent Kompani zhvilloi ndeshjen e fundit të tij me Mançester Siti, në finalen e FA Kupës, ku fituan titullin dhe kompletuan tripletën për këtë sezon. Klubi anglez dhe 33-vjeçari kanë zyrtarizuar se bashkëpunimi i tyre ...
Alsat-M | 19-May-2019 11:00
Vinsent Kompani zhvilloi ndeshjen e fundit të tij me Mançester Siti, në finalen e FA Kupës, ku fituan titullin dhe kompletuan tripletën për këtë sezon. Klubi anglez dhe 33-vjeçari kanë zyrtarizuar se bashkëpunimi i tyre ...

Zyrtare: Pas plot 11 vjetësh, Kompany largohet nga City
Mbrojtësi i Manchester Cityt, Vincent Kompany ka konfirmuar largimin e tij nga klubi anglez pas plot 11 vjetësh, transmeton zeri.info Kapiteni i Manchester Cityt e luajti ndeshjet e tij të fundit për klubin në fitoren ...
Zeri | 19-May-2019 10:54
Mbrojtësi i Manchester Cityt, Vincent Kompany ka konfirmuar largimin e tij nga klubi anglez pas plot 11 vjetësh, transmeton zeri.info Kapiteni i Manchester Cityt e luajti ndeshjet e tij të fundit për klubin në fitoren ...

10:49 Zyrtare: Kompany largohet nga Manchester City Kapiteni Vincent Kompany ka njoftuar se do...
Kapiteni Vincent Kompany ka njoftuar se do të largohet nga Manchester City pas plot 11 vjetëve. Qendërmbrojtësi belg i ka fituar katër tituj në Premierligë, dy trofe në FA Cup dhe katër në Kupën e Ligës gjatë qëndrimit ...
Kosova Sot | 19-May-2019 10:52
Kapiteni Vincent Kompany ka njoftuar se do të largohet nga Manchester City pas plot 11 vjetëve. Qendërmbrojtësi belg i ka fituar katër tituj në Premierligë, dy trofe në FA Cup dhe katër në Kupën e Ligës gjatë qëndrimit ...

Guardiola e qorton dhe i jep mësim Sterlingut edhe pas fitores 6:0
Madje as tri gola në finale të FA Cup nuk kanë mundur ta shpëtojnë Raheem Sterlingun nga qortimi prej Pep Guardiolës. Përfaqësuesi i Anglisë i shënoi tri nga gjashtë golat e Manchester City në fitoren kundër Watfordit ...
Kosova Sot | 19-May-2019 10:51
Madje as tri gola në finale të FA Cup nuk kanë mundur ta shpëtojnë Raheem Sterlingun nga qortimi prej Pep Guardiolës. Përfaqësuesi i Anglisë i shënoi tri nga gjashtë golat e Manchester City në fitoren kundër Watfordit ...

Zyrtare: Kompany largohet nga Manchester City
Kapiteni Vincent Kompany ka njoftuar se do të largohet nga Manchester City pas plot 11 vjetëve. Qendërmbrojtësi belg i ka fituar katër tituj në Premierligë, dy trofe në FA Cup dhe katër në Kupën e Ligës gjatë qëndrimit ...
Gazeta Express | 19-May-2019 10:32
Kapiteni Vincent Kompany ka njoftuar se do të largohet nga Manchester City pas plot 11 vjetëve. Qendërmbrojtësi belg i ka fituar katër tituj në Premierligë, dy trofe në FA Cup dhe katër në Kupën e Ligës gjatë qëndrimit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved