ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 01:25

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Përmes një statusi në në Facebook, Thaçi, thotë se zgjedhjet në katër komunat ...
GazetaTema | 19-May-2019 10:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Përmes një statusi në në Facebook, Thaçi, thotë se zgjedhjet në katër komunat ...

Veriu i Kosovës voton sot për kryetarët e katër komunave
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:20
Qytetarët e veriut te Kosovës votojnë sot për të zgjedhur kryetarët e 4 komunave Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicën e Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se qëndrat e votimit janë hapur në orën 7 të ...

Zgjedhjet në veri të Kosovës, Vuçiç thirrje serbëve: Dilni votoni
Teksa sot pritet të zhvillohen zgjedhjet në katër komuna serbe në Kosovës, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka ftuar banorët serbë që të marrin pjesë masivisht në votime. Kjo thirrje sipas tij bëhet me qëllim ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:50
Teksa sot pritet të zhvillohen zgjedhjet në katër komuna serbe në Kosovës, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka ftuar banorët serbë që të marrin pjesë masivisht në votime. Kjo thirrje sipas tij bëhet me qëllim ...

Zgjedhjet në veri, KQZ: Ja sa shqiptarë e serbë do votojnë sot
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...
GazetaTema | 19-May-2019 09:41
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...

Vuçiç-qytetarëve: Dilni në zgjedhje!
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.
Top Channel | 19-May-2019 09:08
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.

Kosovë, zgjedhje të jashtëzakonshme në komunat veriore
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...
VizionPlus | 19-May-2019 10:30
Këtë të diele zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, ku të drejt vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit ...

Daka: Deri në orën 11:00 në komunat veriore kanë votuar 9,361 qytetarë
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:53
Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke shkuar pa probleme. Sipas saj deri në orën 11:00 dalja e ...

Apostolova viziton qendrat e votimit në veri: Shpresoj që ata të cilët zgjedhen nuk do të japin dorëheqje
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...
Telegrafi | 19-May-2019 11:43
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore. Ajo ka vizituar Shkollën “Sveti Sava” ...

Sot zgjedhje të jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës
Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, sot do mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.
Top Channel | 19-May-2019 08:30
Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, sot do mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.

Zgjedhjet në veri, KQZ: Ja sa shqiptarë e serbë do votojnë sot
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...
BalkanWeb | 19-May-2019 08:06
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në katër komunat veriore. Sipas këtij institucioni të drejtë vote kanë 57.983 qytetarë. KQZ-ja ka ...

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Thaçi, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, thotë se zgjedhjet në ...
Telegrafi | 19-May-2019 10:17
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot në komunat veriore të Kosovës. Thaçi, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, thotë se zgjedhjet në ...

Vuçiç-qytetarëve: Dilni në zgjedhje, tregoni sa e doni Serbinë!
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut. Pak kohë para nisjes së votimeve, Presidenti i ...
BalkanWeb | 19-May-2019 07:34
Këtë të diel janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit në katër komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe në Mitrovicën e Veriut. Pak kohë para nisjes së votimeve, Presidenti i ...

DnV për zgjedhjet në veri: Raportohet për prani të materialit propagandues të subjekteve politike në një qendër votimi në Leposaviq
Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor me praninë e vëzhguesve të saj në të gjitha (87) vendvotimet në katër komunat veriore njofton se të gjitha vendvotimet janë hapur me kohë ...
Telegrafi | 19-May-2019 09:31
Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor me praninë e vëzhguesve të saj në të gjitha (87) vendvotimet në katër komunat veriore njofton se të gjitha vendvotimet janë hapur me kohë ...

KQZ: Deri në orën 11:00 votuan 9 mijë qytetarë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 11:00 në komunat veriore të Kosovës kanë votuar mbi 9 mije qytetarë. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka në një konference për medie ka thënë gjithashtu se procesi ...
Arbresh | 19-May-2019 11:53
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 11:00 në komunat veriore të Kosovës kanë votuar mbi 9 mije qytetarë. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka në një konference për medie ka thënë gjithashtu se procesi ...

Daka: Deri në orën 11:00 kanë votuar 9 mijë e 361 qytetarë
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem.
Kosova Press | 19-May-2019 11:53
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se në 44 qendrat e votimit në katër komunat e veriut të Mitrovicës, procesi zgjedhor është duke vijuar pa asnjë problem.

Nisin votimet në 4 komunat e veriut të Kosovës
Ka nisur procesi i votimit në 4 komunat e veriut të Kosovës, në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se procesi i votimit ka nisur në të 44 qendrat e ...
ABCNews | 19-May-2019 10:06
Ka nisur procesi i votimit në 4 komunat e veriut të Kosovës, në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se procesi i votimit ka nisur në të 44 qendrat e ...

Vëzhguesit e BE-së monitorojnë zgjedhjet në veri
Në veri të vendit është janë duke u mbajtur zgjedhjet e parakohshme për kryetarë të komunave me shumicë serbe. Për të parë rrjedhën e këtij procesi zgjedhor, vëzhgues nga Bashkimi Evropian kanë vizituar një qendër ...
Zeri | 19-May-2019 11:45
Në veri të vendit është janë duke u mbajtur zgjedhjet e parakohshme për kryetarë të komunave me shumicë serbe. Për të parë rrjedhën e këtij procesi zgjedhor, vëzhgues nga Bashkimi Evropian kanë vizituar një qendër ...

Deri në ora 11:00 kanë votuar 16% e qytetarëve në zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 16.14 për qind e qytetarëve, raporton Ekonomia Online. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha ...
EkonomiaOnline | 19-May-2019 11:38
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 16.14 për qind e qytetarëve, raporton Ekonomia Online. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha ...

Vëzhguesit e BE-së monitorojnë zgjedhjet në veri
Në veri të vendit është janë duke u mbajtur zgjedhjet e parakohshme për kryetarë të komunave me shumicë serbe. Për të parë rrjedhën e këtij procesi zgjedhor, vëzhgues nga Bashkimi Evropian kanë vizituar një qendër ...
Indeks Online | 19-May-2019 11:36
Në veri të vendit është janë duke u mbajtur zgjedhjet e parakohshme për kryetarë të komunave me shumicë serbe. Për të parë rrjedhën e këtij procesi zgjedhor, vëzhgues nga Bashkimi Evropian kanë vizituar një qendër ...

KQZ për daljen në votime deri në orën 11:00 (Drejtpërdrejt)
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po mban konferencën për media për pjesëmarrjen në votime deri në orën 11:00.
Kosova Press | 19-May-2019 11:35
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po mban konferencën për media për pjesëmarrjen në votime deri në orën 11:00.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved