ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 11:26

Veseli: Kosova nuk do konflikt, do paqe

Veseli: Kosova nuk do konflikt, do paqe
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se Kosova nuk do konflikt, do paqe, do të ardhme, por do edhe drejtësi dhe siç tha ai, kjo drejtësi duhet dhe do të ndodhë. Gjatë vizitës së tij në vendin ku ...
VizionPlus | 16-May-2019 11:32
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se Kosova nuk do konflikt, do paqe, do të ardhme, por do edhe drejtësi dhe siç tha ai, kjo drejtësi duhet dhe do të ndodhë. Gjatë vizitës së tij në vendin ku ...

Kuvendi shkon në pauzë
E plotësuar, Pas votimit të Komisionit të përkohshëm për verifikimin e mandateve, Kuvendi ka shkuar në pauzë 30 minutëshe. Konstituimi i Kuvendit, fillon seanca pa deputetët e koalicionit PAN (Live) Ka filluar të mbahet ...
Telegrafi | 03-Aug-2017 10:34
E plotësuar, Pas votimit të Komisionit të përkohshëm për verifikimin e mandateve, Kuvendi ka shkuar në pauzë 30 minutëshe. Konstituimi i Kuvendit, fillon seanca pa deputetët e koalicionit PAN (Live) Ka filluar të mbahet ...

Flora Brovina publikon dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar një grua në Kosovë (Foto/Video)
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë. Brovina ka thënë se në fotografi shihen ushtarët ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:30
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë. Brovina ka thënë se në fotografi shihen ushtarët ...

Kosovë/ Kuvendi mban sot seancë për gjenocidin serb
Sot kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb.
Top Channel | 16-May-2019 10:04
Sot kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb.

Deputetët nuk e votojnë mocionin e PSD-së për shkurtimin e pikave të rendit të ditës
Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Mirëpo kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në mirëkuptim propozoi që pikat e para të rendit ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:14
Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Mirëpo kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në mirëkuptim propozoi që pikat e para të rendit ...

Bogujevci: Nuk është serioze që 20-vjet pas, të bëhet hajgare me të pagjeturit
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci, ka thënë se është e padrejtë që deputetët duhet të vendosin se a duhet të marrin pjesë në organizimet për 20-vjetorin e zhdukjes së Ukshin ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:08
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci, ka thënë se është e padrejtë që deputetët duhet të vendosin se a duhet të marrin pjesë në organizimet për 20-vjetorin e zhdukjes së Ukshin ...

Seancë për gjenocidin serb në Kosovë: Ja shtatë pika të rendit të ditës
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...
GazetaTema | 16-May-2019 09:18
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...

Thaçi: Komisioni për Tribunalin, puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës. ...
Gazeta Express | 16-May-2019 13:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës. ...

Thaçi: Komisioni për Tribunalin, puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës. ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:48
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës. ...

Thaçi: Formimi i komisionit për Tribunalin, puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës.
Kosova Press | 16-May-2019 13:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës.

Butyçi: Iniciativa e Veselit për Tribunal dhe Muze të gjenocidit, më e madhja që nga shpallja e pavarësisë
Ai ka thënë se Kuvendi sot do të marrë vendime shumë me peshë për të ardhmen, për të kërkuar drejtësi ndërkombëtare për mijëra viktima civile që i ka vrarë e masakruar shteti serb gjatë luftës, ndërsa shtoi se ka mbetur ...
Lajminet | 16-May-2019 13:21
Ai ka thënë se Kuvendi sot do të marrë vendime shumë me peshë për të ardhmen, për të kërkuar drejtësi ndërkombëtare për mijëra viktima civile që i ka vrarë e masakruar shteti serb gjatë luftës, ndërsa shtoi se ka mbetur ...

Kuvendi i Kosovës mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës mban këtë të enjte një seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb. Seanca e sotme ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, krimet ...
RTSH | 16-May-2019 12:38
Kuvendi i Kosovës mban këtë të enjte një seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb. Seanca e sotme ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, krimet ...

Drecun: Prishtina po paraqitet si viktimë
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 12:05
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...

Kuvendi diskuton për Tribunalin në orën 14:00
Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë deri në orën 14:00. Pas përfundimit të dy pikave të para të rendit të ditës, atë të deklarimeve jashtë rendit, si dhe pyetjeve parlamentare Kuvendi ka shkuar në pauzë deri në orën ...
InFokusi | 16-May-2019 12:05
Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë deri në orën 14:00. Pas përfundimit të dy pikave të para të rendit të ditës, atë të deklarimeve jashtë rendit, si dhe pyetjeve parlamentare Kuvendi ka shkuar në pauzë deri në orën ...

Kuvendi diskuton për Tribunalin në orën 14:00
Pas përfundimit të dy pikave të para të rendit të ditës, atë të deklarimeve jashtë rendit, si dhe pyetjeve parlamentare Kuvendi ka shkuar në pauzë deri në orën 14:00, shkruan Në këtë periudhe Kuvendi pritet të ...
Lajminet | 16-May-2019 11:54
Pas përfundimit të dy pikave të para të rendit të ditës, atë të deklarimeve jashtë rendit, si dhe pyetjeve parlamentare Kuvendi ka shkuar në pauzë deri në orën 14:00, shkruan Në këtë periudhe Kuvendi pritet të ...

Drecun: Prishtina po përpiqet të tërheqë vëmendjen nga krimet e saj
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...
Zeri | 16-May-2019 11:49
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...

Fillon seanca për tribunalin e krimeve serbe në Kosovë (Video)
Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Në këtë seancë në rend do të shqyrtohet rezoluta për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet ...
Telegrafi | 16-May-2019 10:47
Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Në këtë seancë në rend do të shqyrtohet rezoluta për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet ...

Drecun: Prishtina po paraqitet si viktimë
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...
Gazeta Express | 16-May-2019 11:43
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...

Drecun: Prishtina po përpiqet të tërheqë vëmendjen nga krimet e saj
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 11:32
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...

Drecun: Prishtina po përpiqet të tërheqë vëmendjen nga krimet e saj
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 11:30
Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved