ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 11:05

Në një vit, 4500 divorce, mbi 80% e kërkesave bëhen nga gratë

Në një vit, 4500 divorce, mbi 80% e kërkesave bëhen nga gratë
mapo.al Familja shqiptare është në krizë. Shifrat më të fundit të INSTAT i referohen vitit 2017, ku numërohen 4500 divorce. Nga këto 80% e kërkesave për divorc në gjykatë është regjistruar nga gratë. Ekspertët ligjorë ...
Mapo | 15-May-2019 22:48
mapo.al Familja shqiptare është në krizë. Shifrat më të fundit të INSTAT i referohen vitit 2017, ku numërohen 4500 divorce. Nga këto 80% e kërkesave për divorc në gjykatë është regjistruar nga gratë. Ekspertët ligjorë ...

Kupa e Italisë në duart e Strakoshës, Lazio mposht Atalantën
mapo.al Këtë mbrëmje Lazio dhe Atalanta u përballën me njëra-tjetrën në finalen e Kupës së Italisë, ku ajo që triumfoi ishte Lazio falë golit të Sergej Milinkovic-Savic në minutën e 82’ dhe Joaquin Correa 90'. Ty dy ...
Mapo | 15-May-2019 22:46
mapo.al Këtë mbrëmje Lazio dhe Atalanta u përballën me njëra-tjetrën në finalen e Kupës së Italisë, ku ajo që triumfoi ishte Lazio falë golit të Sergej Milinkovic-Savic në minutën e 82’ dhe Joaquin Correa 90'. Ty dy ...

Turqi, sekuestrohen 160 kg heroinë, ja ku ishte fshehur
mapo.al TURQI – Policia turke ka konfiskuar rreth 163 kilogramë heroinë në provincën lindore Van, të mërkurën bëri të ditur se shërbimi lokal i sigurisë. Heroina u zbulua në kanaçe të vajit mineral nga njësia policore ...
Mapo | 15-May-2019 22:38
mapo.al TURQI – Policia turke ka konfiskuar rreth 163 kilogramë heroinë në provincën lindore Van, të mërkurën bëri të ditur se shërbimi lokal i sigurisë. Heroina u zbulua në kanaçe të vajit mineral nga njësia policore ...

Jetë apo vdekje?/ 16-vjeçarja vret veten pas sondazhit në Instagram
mapo.al Një 16-vjeçare vrau veten në Malajzi, pasi kishte hapur një sondazh në internet, ku pyeste ndjekësit e saj nëse duhej t’i jepte fund jetës apo jo. Ajo është hedhur nga dritarja e pallatit ku jetonte, ndërsa para ...
Mapo | 15-May-2019 22:22
mapo.al Një 16-vjeçare vrau veten në Malajzi, pasi kishte hapur një sondazh në internet, ku pyeste ndjekësit e saj nëse duhej t’i jepte fund jetës apo jo. Ajo është hedhur nga dritarja e pallatit ku jetonte, ndërsa para ...

Barcelona e bën të kryer, por Griezmann flirton me PSG për para
mapo.al Antoine Griezmann ka shokuar Atletico Madridin duke iu komunikuar se që nga fundi i këtij sezoni nuk do të jetë më pjesë e tyre, edhe pse kontrata i skadon në qershorin e vitit 2023. E gjithë kjo lëvizje ...
Mapo | 15-May-2019 22:17
mapo.al Antoine Griezmann ka shokuar Atletico Madridin duke iu komunikuar se që nga fundi i këtij sezoni nuk do të jetë më pjesë e tyre, edhe pse kontrata i skadon në qershorin e vitit 2023. E gjithë kjo lëvizje ...

Denoncimi/ “Pasagjerëve në Rinas u vidhen sendet personale”
mapo.al Aeroporti i Rinasit kthehet sërish në vëmendje, pas grabitjes spektakolare mesditën e datës 9 prill 2019. Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në faqen e tij në Facebook, denoncimin e një pasagjeri shqiptar. ...
Mapo | 15-May-2019 22:08
mapo.al Aeroporti i Rinasit kthehet sërish në vëmendje, pas grabitjes spektakolare mesditën e datës 9 prill 2019. Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në faqen e tij në Facebook, denoncimin e një pasagjeri shqiptar. ...

Zbuloni arsyet pse keni gjithmonë ftohtë – Sëmundjet që e shkaktojnë
mapo.al Disa njerëz nuk e durojnë dot të ftohtin, dhe nuk ndihen mirë sa herë temperaturat ulen. Ata kanë duar apo këmbë të ftohta dhe në shumë raste edhe dridhje të trupit. Kur moti ndryshon shumë shpesh, trupit i ...
Mapo | 15-May-2019 22:03
mapo.al Disa njerëz nuk e durojnë dot të ftohtin, dhe nuk ndihen mirë sa herë temperaturat ulen. Ata kanë duar apo këmbë të ftohta dhe në shumë raste edhe dridhje të trupit. Kur moti ndryshon shumë shpesh, trupit i ...

Mbyllet në barazim pjesa e parë në finalen e Kupës së Italisë
mapo.al Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në finalen e Kupës së Italisë ndërmjet Atalantës dhe Lazios. Ty dy skuadrat kanë pasur rastet e tyre për shënim por Atalanta ka rrezikuar më shumë portën e mbrojtur nga ...
Mapo | 15-May-2019 21:45
mapo.al Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në finalen e Kupës së Italisë ndërmjet Atalantës dhe Lazios. Ty dy skuadrat kanë pasur rastet e tyre për shënim por Atalanta ka rrezikuar më shumë portën e mbrojtur nga ...

Aguero revoltohet: Mos mashtroni, Topi i Artë i përket vetëm Messit
mapo.al Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero, është shqetësuar jo pak pas publikimit të një interviste të tij këtë të martë, ku ndër të tjera argjentinasi deklaronte: “Mendoj se për të fituar Topin e Artë duhet të ...
Mapo | 15-May-2019 21:43
mapo.al Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero, është shqetësuar jo pak pas publikimit të një interviste të tij këtë të martë, ku ndër të tjera argjentinasi deklaronte: “Mendoj se për të fituar Topin e Artë duhet të ...

Sulmi në zemër/ Porto merr vendim për Iker Casillas
mapo.al Skuadra e Portos po kërkon një portier të ri për të zëvendësuar Iker Casillas që pak ditë më parë pësoi një sulm të rëndë në zemër. Portugezët kishin firomosur një kontratë me ish-portierin e Realit, por tani ...
Mapo | 15-May-2019 21:16
mapo.al Skuadra e Portos po kërkon një portier të ri për të zëvendësuar Iker Casillas që pak ditë më parë pësoi një sulm të rëndë në zemër. Portugezët kishin firomosur një kontratë me ish-portierin e Realit, por tani ...

I vodhi celularin të ndaluarit, SHÇBA arreston policin
mapo.al Një punonjës policie N/Komisar E.S., 39 vjeç është arrestuar nga SHÇBA në flagrancë pas një denoncimi mediatik. Ai ishte me detyrë O.P.Gj. pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë. Në cilësinë e provës ...
Mapo | 15-May-2019 21:16
mapo.al Një punonjës policie N/Komisar E.S., 39 vjeç është arrestuar nga SHÇBA në flagrancë pas një denoncimi mediatik. Ai ishte me detyrë O.P.Gj. pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë. Në cilësinë e provës ...

Anastasya, Kim apo Emily,femrat që ndër vite lanë pa frymë ndjekësit
mapo.al Tre emrat e rrjeteve sociale, Kim Kardashian, Anastasya Kvitko dhe Emily Sears ndër vite kanë mahnitur një numër të madh ndjekësish me paraqitjet e tyre tërheqëse. Të tria posedojnë linja perfekte trupore, ...
Mapo | 15-May-2019 21:08
mapo.al Tre emrat e rrjeteve sociale, Kim Kardashian, Anastasya Kvitko dhe Emily Sears ndër vite kanë mahnitur një numër të madh ndjekësish me paraqitjet e tyre tërheqëse. Të tria posedojnë linja perfekte trupore, ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes mesazh ngushëllimi Xhaçkës, për ‘Dëshmorët e Atdheut’ Hasanaj e Tanushi, e shërim të shpejtë Kapajt
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për vdekjen e dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi në Letoni. “Pranoni ngushëllimet ...
GazetaTema | 15-May-2019 21:03
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për vdekjen e dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi në Letoni. “Pranoni ngushëllimet ...

5 ushqime që ju ndihmojnë të mbani nën kontroll tensionin e gjakut
mapo.al Hipertensioni është një nga sëmundjet më të përhapura në botë për shkak të stilit jo të shëndetshëm të jetesës. Ndryshimet në stilin e jetesës janë të domosdoshme për uljen e tensionit të lartë. Faktorët ...
Mapo | 15-May-2019 21:01
mapo.al Hipertensioni është një nga sëmundjet më të përhapura në botë për shkak të stilit jo të shëndetshëm të jetesës. Ndryshimet në stilin e jetesës janë të domosdoshme për uljen e tensionit të lartë. Faktorët ...

Gazetari i Bild: Isha vetë në Shqipëri (Një përgjigje Gjylametit)
mapo.al Peter Tiede është reporteri i gazetës me tirazhin më të madh në Europë, të tabloidit të famshëm gjerman Bild, i cili një ditë më parë publikoi një artikull të gjatë lidhur me atë që po ndodh në vendin tonë dhe ...
Mapo | 15-May-2019 20:55
mapo.al Peter Tiede është reporteri i gazetës me tirazhin më të madh në Europë, të tabloidit të famshëm gjerman Bild, i cili një ditë më parë publikoi një artikull të gjatë lidhur me atë që po ndodh në vendin tonë dhe ...

Finalja Lazio-Atalanta/ Nami në Romë, tifozët përplasen me policinë
mapo.al Pak çaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë probleme me ...
Mapo | 15-May-2019 20:39
mapo.al Pak çaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë probleme me ...

Rivaldo hedh “bombën”: Guardiola mund të kthehet në Spanjë…
mapo.al Rivaldo, ish-lojtar i Barcelonës, i ka dhënë një intervistë portalit të basteve “Betfair”, kompani për të cilën është ambasador. Kampioni i botës me Brazilin beson se është i mundur kthimi i Pep Guardiolës në ...
Mapo | 15-May-2019 20:30
mapo.al Rivaldo, ish-lojtar i Barcelonës, i ka dhënë një intervistë portalit të basteve “Betfair”, kompani për të cilën është ambasador. Kampioni i botës me Brazilin beson se është i mundur kthimi i Pep Guardiolës në ...

Nuk ndaluan, policia holandeze qëllon kamionin e shqiptarëve/FOTO
mapo.al Një kamion me mallra të vjedhura që drejtohej nga një shqiptar, është bllokuar nga policia në Holandë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën A67 në qytetin Veldhoven. Sipas mediave holandeze, ...
Mapo | 15-May-2019 20:21
mapo.al Një kamion me mallra të vjedhura që drejtohej nga një shqiptar, është bllokuar nga policia në Holandë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën A67 në qytetin Veldhoven. Sipas mediave holandeze, ...

Kale – Barishtja e hekurt me super vlera shëndetësore
mapo.al Një proverbë thotë se çdo gjethe lakrash të egra që ti konsumon, shton një qelizë në pemën tënde të jetës. Kale njihet si ushqim për të varfërit, por tani është kthyer në një trend. Shumë njerëz e konsumojnë çdo ...
Mapo | 15-May-2019 20:03
mapo.al Një proverbë thotë se çdo gjethe lakrash të egra që ti konsumon, shton një qelizë në pemën tënde të jetës. Kale njihet si ushqim për të varfërit, por tani është kthyer në një trend. Shumë njerëz e konsumojnë çdo ...

Pasuria nga Vefa Holding/ Pse u shkarkua kreu i Apelit të Krimeve
mapo.al Me datë 9 prill, trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e udhëhequr nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, shpalli vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Fehmi Petku, me ...
Mapo | 15-May-2019 19:56
mapo.al Me datë 9 prill, trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e udhëhequr nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, shpalli vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Fehmi Petku, me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved