ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 21:23

Thaçi: Vlerësoj vullnetin e Merkel dhe të Macron për Ballkanin

Thaçi: Vlerësoj vullnetin e Merkel dhe të Macron për Ballkanin
KOSOVE Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim ambasadorë dhe shefa të zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ata jo vetëm opinione nga takimi i Berlinit por edhe për pritjet ...
BalkanWeb | 15-May-2019 13:22
KOSOVE Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim ambasadorë dhe shefa të zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ata jo vetëm opinione nga takimi i Berlinit por edhe për pritjet ...

Thaçi – ambasadorëve: Taksa mbetet në fuqi
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një takim me ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, është shprehur i zhgënjyer për takimin e Berlinit i cili nuk ka pasur unitet në vendet e ...
VizionPlus | 15-May-2019 14:47
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një takim me ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, është shprehur i zhgënjyer për takimin e Berlinit i cili nuk ka pasur unitet në vendet e ...

Samiti i Parisit, a do të jetë një “goditje” për Thaçin dhe Serbinë? Ja versioni i Ramush Tahirit
Samiti i Berlinit, thuhet se i dha një goditje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit sa i përket korrigjimit apo ndryshimit të kufirit të Kosovës dhe Serbisë. Ideja e Thaçit, nuk është përkrahur nga kancelaria gjermane ...
Ina-Online | 16-May-2019 00:02
Samiti i Berlinit, thuhet se i dha një goditje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit sa i përket korrigjimit apo ndryshimit të kufirit të Kosovës dhe Serbisë. Ideja e Thaçit, nuk është përkrahur nga kancelaria gjermane ...

Haradinaj: Me Thaçin s’jemi copë – copë, Ramën e kam vëlla por mos të më përzihet në punët e Qeverisë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën – raporton Periskopi. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet ...
Gazeta Monitor | 15-May-2019 22:46
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën – raporton Periskopi. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet ...

Thaçi: Nuk do lejojmë që dialogu të kushtëzohet nga Serbia
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha ditën e sotme se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez, Emmanuel Macron, “as nuk mbylli dhe as nuk hapi ...
Lapsi | 15-May-2019 18:05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha ditën e sotme se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez, Emmanuel Macron, “as nuk mbylli dhe as nuk hapi ...

Haradinaj: Asnjë herë nuk i kemi pasur marrëdhëniet më të mira me Amerikën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që të japing ide për ndarje të Kosovës, ndikojnë që rusia ta rrit ndikimin e saj në rajon.
Kosova Press | 15-May-2019 22:36
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që të japing ide për ndarje të Kosovës, ndikojnë që rusia ta rrit ndikimin e saj në rajon.

Haradinaj flet rreth përplasjes me Makronin
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth bisedave të tij më presidentin e Francës, Emmanuel Makron. Ai në një emision në RTV Dukagjini e ka mohuar se ka pas biseda jo të këndshme me presidentin e Francës. ...
InFokusi | 15-May-2019 21:56
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth bisedave të tij më presidentin e Francës, Emmanuel Makron. Ai në një emision në RTV Dukagjini e ka mohuar se ka pas biseda jo të këndshme me presidentin e Francës. ...

Haradinaj:Rama mos të më përzihet në punët e Qeverisë së Kosovës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet e tij janë qëndrime ...
Arbresh | 15-May-2019 21:42
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet e tij janë qëndrime ...

Haradinaj: Me Thaçin s’jemi copë – copë, Ramën e kam vëlla por mos të më përzihet në punët e Qeverisë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet e tij janë qëndrime ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 21:36
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet e tij janë qëndrime ...

Haradinaj: Me Thaçin s’jemi copë – copë, Ramën e kam vëlla por mos të më përzihet në punët e Qeverisë
Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet e tij janë qëndrime të një shteti, dhe se Edi Rama si kryeministër duhet të dijë si t’u qaset këtyre qëndrimeve. “Unë i kam vëllezër të ...
Lajminet | 15-May-2019 21:26
Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët. Por, shton se qëndrimet e tij janë qëndrime të një shteti, dhe se Edi Rama si kryeministër duhet të dijë si t’u qaset këtyre qëndrimeve. “Unë i kam vëllezër të ...

Kryeministri: Jam dëshmitar i gjallë, kurrë më mirë marrëdhëniet Kosovë-Amerikë nuk kanë qenë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur se si janë marrëdhëniet mes tij dhe udhëheqësve të tjerë të institucioneve të vendit. Ai tha se marrëdhëniet mes institucioneve i ka obligim, si me ...
Indeks Online | 15-May-2019 21:23
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur se si janë marrëdhëniet mes tij dhe udhëheqësve të tjerë të institucioneve të vendit. Ai tha se marrëdhëniet mes institucioneve i ka obligim, si me ...

Haradinaj kërcënon Thaçin me shkarkim nëse shkel kushtetutën
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka kërcënuar të gjithë ata që shkelin kushtetutën se nuk do të shpëtojnë pa pasoja. Duke folur për mundësinë e shkëmbimit të territoreve dhe presidentin Hashim Thaci ai ka ...
InFokusi | 15-May-2019 21:22
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka kërcënuar të gjithë ata që shkelin kushtetutën se nuk do të shpëtojnë pa pasoja. Duke folur për mundësinë e shkëmbimit të territoreve dhe presidentin Hashim Thaci ai ka ...

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun
Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush Haradinajt për ...
Albportali | 15-May-2019 20:15
Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush Haradinajt për ...

Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë
Prishtinë, 15 maj 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill, me nismën e kancelares gjermane Angela Merkel dhe të presidentit francez, Emmanuel Macron, ...
Illyriapress | 15-May-2019 20:08
Prishtinë, 15 maj 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill, me nismën e kancelares gjermane Angela Merkel dhe të presidentit francez, Emmanuel Macron, ...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim me Shtetet e ...
Shenja | 15-May-2019 19:40
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim me Shtetet e ...

Weber: Samiti i Berlinit u organizua që t’i hiqej Mogherinit dialogu nga dora
Eksperti i çështjeve që kanë të bëjnë me Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, ka folur rreth atyre që kanë ndodhur në Samitin e Berlinit i cili u mbajt në Gjermani në fund prill të këtij viti. Sipas Weber, Samiti i ...
Gazeta Monitor | 15-May-2019 18:42
Eksperti i çështjeve që kanë të bëjnë me Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, ka folur rreth atyre që kanë ndodhur në Samitin e Berlinit i cili u mbajt në Gjermani në fund prill të këtij viti. Sipas Weber, Samiti i ...

Thaçi s’e merr parasysh “PO”-në gjermane për vizat
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...
InFokusi | 15-May-2019 18:34
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...

Thaçi s’e merr parasysh “PO”-në gjermane për vizat
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...
Gazeta Express | 15-May-2019 18:27
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...

Weber: Samiti i Berlinit u organizua që t’i hiqej Mogherinit dialogu nga dora
Eksperti i çështjeve që kanë të bëjnë me Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, ka folur rreth atyre që kanë ndodhur në Samitin e Berlinit i cili u mbajt në Gjermani në fund prill të këtij viti. Sipas Weber, Samiti i ...
InFokusi | 15-May-2019 18:11
Eksperti i çështjeve që kanë të bëjnë me Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, ka folur rreth atyre që kanë ndodhur në Samitin e Berlinit i cili u mbajt në Gjermani në fund prill të këtij viti. Sipas Weber, Samiti i ...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim me Shtetet e ...
TV Klan | 15-May-2019 14:22
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim me Shtetet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved