ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 10:55

Trump firmos urdhrin ekzekutiv kundër disa shërbimeve të huaja

Trump firmos urdhrin ekzekutiv kundër disa shërbimeve të huaja
Ndërkohë një ditë më parë presidenti i shteteve të bashkuara të Amerikës Donald Tramp, firmosi një urdhër ekzekutiv për ndalimin e importit dhe të përdorimit të mjeteve dhe shërbimeve për komunikimin, të cilat prodhohen ...
ABCNews | 16-May-2019 12:47
Ndërkohë një ditë më parë presidenti i shteteve të bashkuara të Amerikës Donald Tramp, firmosi një urdhër ekzekutiv për ndalimin e importit dhe të përdorimit të mjeteve dhe shërbimeve për komunikimin, të cilat prodhohen ...

Trump merr vendimin për telefonat e huaj: “Rrezik për sigurinë kombëtare”
Presidenti Donald Trump shpalli një emergjencë kombëtare për mbrojtjen e rrjeteve kompjuterike amerikane nga ata që i quajti “kundërshtarët e huaj”. Shefi i shtëpisë së bardhë nënshkroi një urdhër ekzekutiv, i cili ua ...
Lapsi | 16-May-2019 11:59
Presidenti Donald Trump shpalli një emergjencë kombëtare për mbrojtjen e rrjeteve kompjuterike amerikane nga ata që i quajti “kundërshtarët e huaj”. Shefi i shtëpisë së bardhë nënshkroi një urdhër ekzekutiv, i cili ua ...

Presidenti zviceran do të takohet me Trump në Shtëpinë e Bardhë
Presidenti zviceran , Ueli Maurer, po udhëton sot në Shtetet e Bashkuara për të takuar Donald Trump. Një nga pikat kryesore në axhendë do të jetë marrëveshja e tregtisë së lirë, përcjell albinfo.ch. Të dy duhej të ...
AlbInfo | 16-May-2019 13:04
Presidenti zviceran , Ueli Maurer, po udhëton sot në Shtetet e Bashkuara për të takuar Donald Trump. Një nga pikat kryesore në axhendë do të jetë marrëveshja e tregtisë së lirë, përcjell albinfo.ch. Të dy duhej të ...

Trump ndalon telefonat e huaj: Po cenojnë sigurinë kombëtare
Presidenti Donald Trump shpalli një emergjencë kombëtare për mbrojtjen e rrjeteve kompjuterike amerikane nga ata qe i quajti “kundërshtarët e huaj”.
Kosova Press | 16-May-2019 12:44
Presidenti Donald Trump shpalli një emergjencë kombëtare për mbrojtjen e rrjeteve kompjuterike amerikane nga ata qe i quajti “kundërshtarët e huaj”.

Kërcënimet e teknologjisë së informacionit, Trump paralajmëron emergjencë kombëtare
Presidenti Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv që pengon kompanitë amerikane të përdorin ...
GazetaTema | 16-May-2019 09:25
Presidenti Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv që pengon kompanitë amerikane të përdorin ...

Trump e ka futur kompaninë “Huawei” në listën e zezë
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka future në listën e zezë gjigandin kinez të telekomunikacionit “Huawei”. Sipas ministrit amerikan të tregtisë, vendimi është marrë për arsye sigurie Tensione mes ...
Portalb | 16-May-2019 12:12
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka future në listën e zezë gjigandin kinez të telekomunikacionit “Huawei”. Sipas ministrit amerikan të tregtisë, vendimi është marrë për arsye sigurie Tensione mes ...

Trump shpall emergjencë kombëtare për shkak të kërcënimeve teknologjike
Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike të Shteteve të Bashkuara nga “kundërshtarët e huaj”. Ai ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv, i cili menjëherë u ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 11:59
Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike të Shteteve të Bashkuara nga “kundërshtarët e huaj”. Ai ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv, i cili menjëherë u ...

Lufta tregtare, SHBA e vendos në listë të zezë kompaninë kineze Huawei
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump e ka vendosur në listë të zezë kompaninë kineze të telekomunikimit Huawei, duke shtuar një element tjetër ndezës në mosmarrëveshjen tregtare të SHBA-Kinë. Departamenti ...
Telegrafi | 16-May-2019 10:14
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump e ka vendosur në listë të zezë kompaninë kineze të telekomunikimit Huawei, duke shtuar një element tjetër ndezës në mosmarrëveshjen tregtare të SHBA-Kinë. Departamenti ...

Trump fut kompaninë “Huawei” në listën e zezë
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka future në listën e zezë gjigandin kinez të telekomunikacionit “Huawei”. Sipas ministrit amerikan të tregtisë, vendimi është marrë për arsye sigurie Tensione mes ...
ABCNews | 16-May-2019 10:17
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka future në listën e zezë gjigandin kinez të telekomunikacionit “Huawei”. Sipas ministrit amerikan të tregtisë, vendimi është marrë për arsye sigurie Tensione mes ...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet kibernetike
Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili iu ndalon kompanive amerikane që të ...
TetovaSot | 16-May-2019 11:02
Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili iu ndalon kompanive amerikane që të ...

Lufta tregtare, ShBA-ja e vendos në listë të zezë kompaninë kineze Huawei
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump e ka vendosur në listë të zezë kompaninë kineze të telekomunikimit Huawei, duke shtuar një element tjetër ndezës në mosmarrëveshjen tregtare të SHBA-Kinë. Departamenti ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 10:37
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump e ka vendosur në listë të zezë kompaninë kineze të telekomunikimit Huawei, duke shtuar një element tjetër ndezës në mosmarrëveshjen tregtare të SHBA-Kinë. Departamenti ...

Presidenti polak viziton Shtëpinë e Bardhë
Presidenti polak, Andrzej Duda do të vizitojë Uashingtonin muajin tjetër për të zhvilluar një takim me presidentin, Donald Trump, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë. Një zyrtar deklaroi se “mbrojtja, siguria, energjia dhe ...
Alsat-M | 16-May-2019 10:23
Presidenti polak, Andrzej Duda do të vizitojë Uashingtonin muajin tjetër për të zhvilluar një takim me presidentin, Donald Trump, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë. Një zyrtar deklaroi se “mbrojtja, siguria, energjia dhe ...

Trump shpall emergjencë kombëtare
Donald Trump deklaroi emergjencën kombëtare për të mbrojtur Shtetet e Bashkuara nga kundërshtarët e huaj kompjuterikë. Presidenti firmosi një urdhër ekzekutiv që i ndalon kompanive amerikane të përdorin firma të huaja ...
TV Klan | 16-May-2019 10:01
Donald Trump deklaroi emergjencën kombëtare për të mbrojtur Shtetet e Bashkuara nga kundërshtarët e huaj kompjuterikë. Presidenti firmosi një urdhër ekzekutiv që i ndalon kompanive amerikane të përdorin firma të huaja ...

Trump shpall emergjencë kombëtare lidhur me kërcënimet e IT-së (aludohet për Huawei-n)
Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetin kompjuterik amerikan nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili pengon kompanitë amerikane që të përdorin ...
Tesheshi | 16-May-2019 10:20
Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetin kompjuterik amerikan nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili pengon kompanitë amerikane që të përdorin ...

Administrata Trump i jep goditjen e radhës Huawei-t
Administrata Trump mori në shënjestër ditën e Mërkure gjigantin Kinez të teknologjisë Huawei duke ja ndaluar firmës blerjen e teknologjive jetike Amerikane ma një aprovim special si dhe në mënyrë efektive ndaloi ...
PC World | 16-May-2019 09:47
Administrata Trump mori në shënjestër ditën e Mërkure gjigantin Kinez të teknologjisë Huawei duke ja ndaluar firmës blerjen e teknologjive jetike Amerikane ma një aprovim special si dhe në mënyrë efektive ndaloi ...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet IT
Presidenti Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili në mënyrë të barabartë i pengon kompanitë ...
VizionPlus | 16-May-2019 08:01
Presidenti Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili në mënyrë të barabartë i pengon kompanitë ...

Trump shpall emergjencë kombëtare, mbi kërcënimet teknologjike
Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga kërcënimet, informon dritare.net Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv, i cili në mënyrë të barabartë, i pengon ...
Dritare | 16-May-2019 08:55
Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga kërcënimet, informon dritare.net Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv, i cili në mënyrë të barabartë, i pengon ...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet e IT-së
Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton “Bbc”, transmeton . Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili në ...
Lajminet | 16-May-2019 08:38
Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton “Bbc”, transmeton . Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili në ...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet kibernetike
Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili iu ndalon kompanive amerikane që të ...
Indeks Online | 16-May-2019 08:10
Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili iu ndalon kompanive amerikane që të ...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet kibernetike
Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga "kundërshtarët e huaj".
Kosova Press | 16-May-2019 08:08
Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga "kundërshtarët e huaj".

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved