ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 10:55

Zgjedhjet, akreditohen mbi 450 vëzhgues për komunat veriore

Zgjedhjet, akreditohen mbi 450 vëzhgues për komunat veriore
KOSOVE Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka akredituar 464 vëzhgues për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, që do të mbahen më 19 maj. Sipas ...
BalkanWeb | 15-May-2019 14:54
KOSOVE Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka akredituar 464 vëzhgues për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, që do të mbahen më 19 maj. Sipas ...

Prej vitit 2010 komunat veriore të Kosovës përfituan 100 milionë euro
Prej nënshkrimit të Marrëveshjes së Brukselit në prillin e vitit 2013 deri në vitin 2016 për komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, janë ndarë 32 milionë euro për 249 ...
Zeri | 16-May-2019 08:21
Prej nënshkrimit të Marrëveshjes së Brukselit në prillin e vitit 2013 deri në vitin 2016 për komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, janë ndarë 32 milionë euro për 249 ...

Veseli në veri, fton shqiptarët të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Telegrafi | 15-May-2019 21:19
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Kërcënimet e Listës Serbe para zgjedhjeve në veri
Këtë të diel (19 maj) pritet të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës, ku do të garojnë tri parti politike, PDK-ja, LVV-ja dhe Lista Serbe. Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë deklaruar tashmë se në rast ...
Arbresh | 16-May-2019 08:18
Këtë të diel (19 maj) pritet të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës, ku do të garojnë tri parti politike, PDK-ja, LVV-ja dhe Lista Serbe. Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë deklaruar tashmë se në rast ...

Kërcënimet e Listës Serbe para zgjedhjeve në veri
Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë deklaruar tashmë se në rast fitoreje do të veprojnë në përputhje me politikat e Beogradit, rrjedhimisht kundër interesave të Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta “zëri”. Kanë mbetur ...
Lajminet | 16-May-2019 08:13
Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë deklaruar tashmë se në rast fitoreje do të veprojnë në përputhje me politikat e Beogradit, rrjedhimisht kundër interesave të Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta “zëri”. Kanë mbetur ...

Kërcënimet e Listës Serbe para zgjedhjeve në veri
Këtë të diel (19 maj) pritet të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës, ku do të garojnë tri parti politike, PDK-ja, LVV-ja dhe Lista Serbe. Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë deklaruar tashmë se në rast ...
Zeri | 16-May-2019 08:06
Këtë të diel (19 maj) pritet të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës, ku do të garojnë tri parti politike, PDK-ja, LVV-ja dhe Lista Serbe. Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë deklaruar tashmë se në rast ...

Interesim i madh i ambasadave të huaja për zgjedhjet në veri
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka akredituar 464 vëzhgues për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 19 majit në katër komunat veriore. Interesim të madh për t’i mbikëqyrë zgjedhjet në veri kanë shfaqur ambasadat e huaja dhe ...
InFokusi | 16-May-2019 07:29
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka akredituar 464 vëzhgues për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 19 majit në katër komunat veriore. Interesim të madh për t’i mbikëqyrë zgjedhjet në veri kanë shfaqur ambasadat e huaja dhe ...

Veseli fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës në veri
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Arbresh | 15-May-2019 22:31
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Veseli në veri fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Gazeta Monitor | 15-May-2019 21:53
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Zgjedhjet në kumunat me shumicë serbe, KQZ akrediton mbi 450 vëzhgues
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka akredituar 464 vëzhgues për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 19 maj për kryetarët e katër komunave me shumicë serbe, Leposaviqit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe ...
Lapsi | 15-May-2019 16:53
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka akredituar 464 vëzhgues për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 19 maj për kryetarët e katër komunave me shumicë serbe, Leposaviqit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe ...

Veseli në veri, fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 21:33
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Veseli në veri, fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 21:33
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Veseli në veri, fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore duke i ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë e vet, në shtëpitë dhe pronat ...
Klan Kosova | 15-May-2019 21:31
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore duke i ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë e vet, në shtëpitë dhe pronat ...

?Veseli në veri fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë e ...
InFokusi | 15-May-2019 21:28
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë e ...

Veseli në veri, fton shqiptarët të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Zeri | 15-May-2019 21:28
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Veseli në veri, fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari Veseli, së bashku me kandidaten për kreun e Mitrovicës së Veriut, Gonxhe Çaushin, me të cilën, ka vizituar “Lagjen e boshnjakëve”, dhe me këtë rast ka takuar qytetarë dhe familjarë të kësaj pjese të Mitrovicës. ...
Lajminet | 15-May-2019 21:26
Kryetari Veseli, së bashku me kandidaten për kreun e Mitrovicës së Veriut, Gonxhe Çaushin, me të cilën, ka vizituar “Lagjen e boshnjakëve”, dhe me këtë rast ka takuar qytetarë dhe familjarë të kësaj pjese të Mitrovicës. ...

Veseli fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës në veri
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Indeks Online | 15-May-2019 21:25
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

?Veseli në veri fton shqiptarët të dalin masovisht në zgjedhjet e së dielës
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...
Kosova Press | 15-May-2019 21:22
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi sot në komunat e veriut ku ka vijuar me fushatën zgjedhore, duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve të marrin pjesë në zgjedhje për të rikonfirmuar praninë ...

Gjuriq: Zgjedhjet në veri të Kosovës “detyrë civile dhe serbe”
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, u bëri thirrje qytetarëve nga veriu i Kosovës që të dalin të dielën për zgjedhjet lokale, të kryejnë detyrën e tyre “civile dhe ...
InFokusi | 15-May-2019 15:34
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, u bëri thirrje qytetarëve nga veriu i Kosovës që të dalin të dielën për zgjedhjet lokale, të kryejnë detyrën e tyre “civile dhe ...

Programi i Gonxhe Çaushit për Veriun: Me PDK-në në pushtet do ketë vetëm një Mitrovicë
Kandidatja e Partisë Demokratike të Kosovës, për të parën e Mitrovicës së Veriut, Gonxhe Çaushi, ka thënë se nëse ajo do t’i fitojë zgjedhjet e 19 majit, do të punojë në kthimin e mirëbesimit në mes të komuniteteve. Ajo ...
InFokusi | 15-May-2019 13:58
Kandidatja e Partisë Demokratike të Kosovës, për të parën e Mitrovicës së Veriut, Gonxhe Çaushi, ka thënë se nëse ajo do t’i fitojë zgjedhjet e 19 majit, do të punojë në kthimin e mirëbesimit në mes të komuniteteve. Ajo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved