ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 12:17

12 deputetë betohen në Kuvend, numri shkon në 121

12 deputetë betohen në Kuvend, numri shkon në 121
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve në Kuvend.
Top Channel | 16-May-2019 12:05
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve në Kuvend.

Betohen 12 deputetë të rinj të Parlamentit/ EMRAT
12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re. Florenc Spaho, Ardit Konomi, Adriana Jaku dhe Eljo ...
VizionPlus | 16-May-2019 11:20
12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re. Florenc Spaho, Ardit Konomi, Adriana Jaku dhe Eljo ...

Eljo Hyska zyrtarisht deputet, Turi dhe Orinda e urojnë publikisht: Rruga jote qoftë plot dritë
Eljo Hyska, kreu i FRESSH nga sot është bërë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, si deputeti më i ri i shtuar së fundmi. Pas betimit në seancën plenare, urimet me gjasë kanë qenë të shumta në adresë të tij. Ndër to edhe i ...
Politiko | 16-May-2019 13:47
Eljo Hyska, kreu i FRESSH nga sot është bërë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, si deputeti më i ri i shtuar së fundmi. Pas betimit në seancën plenare, urimet me gjasë kanë qenë të shumta në adresë të tij. Ndër to edhe i ...

FOTO+EMRAT/ Opozita e Rilindur! nga Eljo Hysko e deri tek…….
Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me betimin e 12 deputetëve, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë në zgjedhjet ...
Standard | 16-May-2019 13:23
Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me betimin e 12 deputetëve, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë në zgjedhjet ...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët e rinj që u betuan në Kuvend
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, bënë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, janë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga ...
BalkanWeb | 16-May-2019 10:24
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, bënë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, janë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga ...

Pas zyrtarizimit si deputet i PS, Turi dhe Orinda i bëjnë dedikim Eljos(Foto)
Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë. Duke qenë se katër deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar në fushatën si ...
Lexo | 16-May-2019 13:05
Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë. Duke qenë se katër deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar në fushatën si ...

Betohen 12 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, numri shkon në 121
Tiranë, 16 maj – 12 deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke e çuar kështu në 121 numrin e deputetëve të pozitës e të opozitës, nga 140, sa parasheh Kushtetuta. Pasi morën mandatin nga KQZ si ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 12:55
Tiranë, 16 maj – 12 deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke e çuar kështu në 121 numrin e deputetëve të pozitës e të opozitës, nga 140, sa parasheh Kushtetuta. Pasi morën mandatin nga KQZ si ...

Gjonaj: Burgjet e amortizuara do të mbyllen, punësimet pa kriter!
Opozita e re zhvilloi interpelancën e dytë me qeverinë Rama në Kuvend. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u thirr në interpelancë nga deputeti Lefter Maliqi i cili paraqiti shqetësimet e tij për situatën e burgjeve ...
RTSH | 16-May-2019 12:34
Opozita e re zhvilloi interpelancën e dytë me qeverinë Rama në Kuvend. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u thirr në interpelancë nga deputeti Lefter Maliqi i cili paraqiti shqetësimet e tij për situatën e burgjeve ...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët që betohen sot në Kuvend
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini ...
BalkanWeb | 16-May-2019 09:59
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini ...

Kuvendi i Shqipërisë me 12 deputetë të rinj, njëri i komunitetit maqedonas
Seanca plenare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, nisi me betimin e 12 deputetëve të rinj, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë ...
Alsat-M | 16-May-2019 11:59
Seanca plenare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, nisi me betimin e 12 deputetëve të rinj, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë ...

EMRAT/ Betohen 12 deputetët e rinj në Parlament, katër të PS
Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj, në radhët e mazhorancës dhe opozitës. Nga radhët e Partisë Socialiste janë katër deputetët e rinj të cilët hyjnë në Kuvend, duke zëvendësuar të ...
Lajmi i Fundit | 16-May-2019 11:24
Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj, në radhët e mazhorancës dhe opozitës. Nga radhët e Partisë Socialiste janë katër deputetët e rinj të cilët hyjnë në Kuvend, duke zëvendësuar të ...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 11:05
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...
Alsat-M | 16-May-2019 11:02
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...

Kush janë 12 deputetët që u betuan sot në parlament
Gjatë seancës së sotme të tjerë të kandidatë nga listat e PD dhe LSI, i janë shtuar sallës së Kuvendit. 12 deputetë të rinj u betuan sot. 8 janë nga listat e PD dhe LSI, ndërsa 4 të tjerë zëvendësojnë deputetët e ...
Gazeta Express | 16-May-2019 11:02
Gjatë seancës së sotme të tjerë të kandidatë nga listat e PD dhe LSI, i janë shtuar sallës së Kuvendit. 12 deputetë të rinj u betuan sot. 8 janë nga listat e PD dhe LSI, ndërsa 4 të tjerë zëvendësojnë deputetët e ...

Socialistë dhe opozitarë! Betohen 12 deputetët e rinj në Kuvend (Emrat)
Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë ...
Lexo | 16-May-2019 10:59
Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë ...

Betohen në Kuvend deputetët e rinj (Video)
Këtë të enjte janë betuar në Kuvend deputetët e rinj. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës. Lista së deputetëve nga ...
TV Klan | 16-May-2019 10:34
Këtë të enjte janë betuar në Kuvend deputetët e rinj. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës. Lista së deputetëve nga ...

Betohen 10 deputetë të rinj në Kuvend, gjashtë prej tyre nga listat e PD dhe LSI
Sot në Kuvend u betuan dhjetë deputetë të rinj. Gjashtë prej tyre pranuan mandatin, të dalë nga listat e PD dhe LSI në zgjedhjeve 2017, ndërsa katër të tjerët zëvendësuan vendet vakante të krijuara nga deputetët e PS që ...
Politiko | 16-May-2019 10:58
Sot në Kuvend u betuan dhjetë deputetë të rinj. Gjashtë prej tyre pranuan mandatin, të dalë nga listat e PD dhe LSI në zgjedhjeve 2017, ndërsa katër të tjerët zëvendësuan vendet vakante të krijuara nga deputetët e PS që ...

Socialistë dhe opozitarë, betohen deputetët e rinj në Kuvend
Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Kandidatë të tjerë nga listat shumëemërore të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim janë betuar në Kuvend. ...
ABCNews | 16-May-2019 10:34
Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Kandidatë të tjerë nga listat shumëemërore të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim janë betuar në Kuvend. ...

Deputetët e rinj betohen në Kuvendin e Shqipërisë
Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin deputetë nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri, Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga ...
Klan Kosova | 16-May-2019 10:56
Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin deputetë nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri, Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga ...

Betohen në Kuvend 7 deputetët e rinj
Këtë të enjte janë betuar në Kuvend 7 deputetët e rinj. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës. Listës së deputetëve të ...
TV Klan | 16-May-2019 10:26
Këtë të enjte janë betuar në Kuvend 7 deputetët e rinj. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës. Listës së deputetëve të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved